Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Karlas

Galaxie říše fantazie dostává další nádhernou zářící hvězdu. Hezký, citový a rozkvetlý příběh je nejkouzelnějším z kaskády nových podob klasických pohádek. Lehounce předvídatelný, ale krásný a strhující závěr o tom, kde je pravá láska. ()

Tayen

Nejsem fanouškem Hollywoodských předělávek klasických pohádek, většinou z toho vznikne barevné cosi. Tento osud se nevyhnul ani Maleficent. Naštěstí na rozdíl od jiných podobných filmů má Zloba Anjelinu Jolie, která ve filmu dostává dostatek prostoru. Princezna Aurora (Růženka) si ponechává svou pasivnější princeznovskou polohu a Elle Fanning nemám moc co hrát, princ je vyloženě do počtu. Hezké podívání na nedělní odpoledne. ()

Praxis

Kouzelně pohádková vlastnoruční onanie Angeliny Jolie. Pěkně si to vyprodukovala, zahrála bezvadně šíleně zvracenou Zlobu a ještě se u toho vyřádila s CGI křídly. No prostě digitální hrátky bijící do očí, a tak trochu podceněný Sharlto Copley jehož jihoafrického přízvuku se nemůžu pořád dosytosti nabažit. Začátek nuda, prostředek nuda, konec nuda, ale emoce to místy vyvolalo. Takže tak 60% P.S.: A ze všeho nejvíc mě sraly ty tři uřvaný malý velký krávy. Do čeho jsi to Imeldo Umbridge Stauntonová zase vložila své nadání? ach jo ()

Ellmariachi

Já tedy nevím. Film je určitě v pohodě a příjemně koukatelný, ale nějaká pecka? To mi zase nepřijde. Osobně mě to přišlo spíš jako dárek Angelině, kdy dostala hřiště na kterým si hraje a může zvát děti z okolí, když má zrovna náladu. Jistě roli zvládá výborně. Ono taky aby ne. Herečka jejího formátu ani roli odfláknout nemůže. Musím říct, že přerod z chi chi chi víly na rozzuřenou mrchu se mi hrozně líbil. Pak to ale začalo tak trochu pokulhávat a já pomalu ztrácel nadšení. Onen úsměv Růženky připomínající masku zhulenýho zabijáka ze Scary movie 1 mě spíš rozčiloval. Stejně jako ty tři otravný lítavý cosi. Havran mě přišel vysloveně nevyužitý. No ale zpět na začátek. Film je fakt koukatelný a hodinka a půl fajn utekla. 69 procent. ()

Lukrecie

Dějově tak slabé a ploché, až museli vykrást klasickou Šípkovou Růženku.... Zaujaly mě jen triky a efekty. 3,5* ()

ArsenalEagle

Po vizuální stránce opravdu krásné a zajímavý příběh, který je doprovázený příjemnou hudbou. No... a pak tu máme průměr. Nejkrásnější šestnáctka na světě? Nic moc. Sebastian taky taková zrůdička. Imelda, ač hraje dobrou vílu kmotřičku, tak se chová a dokonce i vypadá jako ta baba Umbridgeová z Ministerstva kouzel. Opravdu mě lákala pouze Angelina, která jediná drží pohádku nad hranicí průměru. ()

UncleG

Zloba, víc než cokoliv jiného, připomíná hranej animák. Což je v době, kdy se z hraných filmů dělají animáče a nikoli naopak, netradiční a neokoukané řešení. Postavy se chovají, pohybují, mluví, jakoby byly kreslené, efekty a některé přízračné scény svým výtvarnem připomínají klasické disneyovky, což ve finále vrhá celou pohádku do surreálného, podivuhodného světla. Geniální nápad, řeklo by se! Jenže já se tak nějak vlastně zdráhám to celý nějak hodnotit. Na jednu stranu několik opravdu brilatních nápadů, co do výtvarna, co do stylu vyprávění i překvapujících a novátorských detailů, epizodek v příběhu, které "staré, zažité a tradiční" staví před diváka jinak, než dosud znal. A na druhou stranu tak obrovská spousta nejpitomějších klišé, zbytečností, nejokoukanějších filmařských kolovrátků a místy až nesnesitelná záplava sentimentálního kejče. Úvodních dvacet minut "stalo se ve fairylandu" pro mě bylo takřka nesnesitelných, spustil se samonasírací mechanismus, protože termín "pitomé, libivé a tisíckrát viděné" tu mohl být použitej skoro s každým střihem. Úvod do zápletky je navíc nefunkční, prachblbě schématický a otřepaný (Hodné víly a zlí lidé, hm!? To jako vážně?). Od scény s Růženčinou věštbou dostane film celkem zajímavý, nový drajv. A ten naštěstí vydrží i přes tu okatou líbivost až do konce. A co se mi líbilo nejvíc? Frenetická Růžena (ze všeho šťastná, podle věštby). A zjištění, že pravá láska se nemůže narodit, pokud se s někým vidíte pět minut. Pravá láska je něco, co roste tak dlouho, čím déle se dva znají. A to mi skoro vehnalo pár lacině sententálních slziček do mejch měkejšskejch vočí... Ehm. Závěrem: Protože nejsem schopnej rozklíčovat, jestli jde o skvělý nápad umatlaný horou sračiček nebo hora sračiček zabalená do skvělého nápadu, dávám kompromisní tři body z pěti. Možá by si zloba zasloužila i pět. A možná by zasloužila i jednu.... ()

filmsim

Líbila se mi synopse, kde v téhle variaci na Šípkovou Růženku, bude samotná Růženka posazena na druhou kolej a hlavní příběh bude o té zlé víle/královně. Jenže i přes slušně pozměněný příběh a logičtější vysvobození Růženky z kletby, mě zde štvala spousta věcí. Každá mužská postava, která se zde vyskytuje, se chová naprosto šíleně a jejich činy nedávají smysl nebo jsou vykresleny jako úplní blbci či psychicky labilní jedinci. Jediná chlapská postava, která je vcelku reálně vykreslená, je Diaval, ale ten je bohužel pouhý měnící se havran do člověka a sluha hlavní postavy Maleficent. A tak jsem měl po celý průběh filmu nepříjemný pocit, že ženský si zde musí vše krásně vyřešit samy, protože jejich drahé polovičky jsou neshopná paka co je buď zradí nebo vše zkazí. Další věc, která mě strašně vytáčela, byly víly, které měli dávat pozor na Růženku. Nejen, že byly neuvěřitelně otravné v každém záběru, ale také naprosto neschopné (týdennímu miminku dávají k jídlu mrkve, tříletou nechají spadnout ze srázu,atd.). Alespoň, že ta opravdu povedená postava byla ta hlavní. Angelina Jolie jako Maleficent je skvělá a její proměny od dobra ke zlu jsou zahrané výborně. Další jakž takž povedená postava byla Růženka zahraná skutečně šestnáctiletou herečkou Elle Fanning. I přes to, že se občas nechovala příliš věrohodně, sem se svým milým, ale né krásným vzhledem nerušivě zapadla. Zakončujícím bodem v mém hodnocení jsou efekty. Ty jsou sice v některých částech filmu dobré (hlavní lesní strážce, drak, příroda), ale povětšinou nejsou příliš povedené a jejich nedodělanost působí rušivě (většina kouzelných bytostí, létání Maleficent a víl, konfrontace postavy s tvorem ze CGI), což u 180 miliónového rozpočtu bez hvězdného obsazení opravdu nechápu..(krom Angeliny Jolie a Juno Temple, zde nehrají žádní, alespoň pro mě, znamí herci.) 5/10 ()

SonGokussj

Napřed jsem si říkal, že to nebudu komentovat, ale.... pak se na to koukala kamarádka a řekla vlastně větu, která to krásně zhodnotila :-) Scéna s polibkem. "Počky, tak ona je lesba?" 65% ()

Baronne

Docela příjemná, ale lehce podprůměrná zmodernizovaná pohádka. Navíc mě příšerně ubíjel pohled na nechutně vysekanej umělej plastickej a k smrti bílej obličej Angeliny.. Nechápu co ze sebe ta ženská udělala.. ()

PKD

Jsa nacucán mnoha a mnoha díly OUaT jsem konečně nahodil film, který jsem měl jednoho dne stejně v plánu a po tom všem, byla na to ta nejvhodnější chvíle. A musím říci, že za mne se jedná o velké překvápko, protože to prostě nemělo chybu. Takových 50% příběhu bych ještě nazval ´´klasickou´´ Růženkou, ale dál už se jede po svém a to v tom nejlepším slova smyslu. Včetně toho pro mě dosti slušného překvapení, kdo legendární těžkou spáčku nakonec probudí polibkem. Vskutku jsem nečekal, že by Disneyho korporace zla (zde příměr použit zcela záměrně) dokázala v ´´dnešní´´ době vyploditi něco, co má perfektní scénář (takže mě hodně mrzí, že si scénáristka takhle nevyhrála s Burtonovou Alenkou, za kterou bych ji tedy nepochválil, páč ta míti takovýto našlapaný příběh, tak bych se zbláznil radostí) režii a vše ostatní. Není to klasicky Disneyovsky přeplácáné, přepálené, přeslazeně dětinské, hyperkorektní apod. Vlastně jsem se docela divil, že vzdor té dosti krátké stopáži (105min. bych doporučil) se jedná o relativně skromný počin, byť je zde spousta vizuálních pochoutek pro oči a některé záběry bych přirovnal k více fantasknímu Monetovi. Angelina je perfektní a po dlouhé době jsem ji konečně viděl v něčem, co mě zajímá. Její dětská verze byla super a bral bych s ní více, než těch 8 min. Ostatní jsou jsou včetně hl. Zlé postavy (ne, není to Zloba, což je takový originální paradox) též squellí, včetně oněch 3 víl, z nichž 1 jest hrána tou paní, kterou by jste v 5. Potterovi nejraději sprovodili ze světa. Mezi sebou měli perfektní interakce. Růženka byla obsazená bezchybně ve smyslu...čekám předem nějakou superkrásnou modelku či co a vykoukne na mě přirozená a vlastně v kladném slova smyslu obyčejná dívka, což myslím jako kompliment. Jen 2 postavy jsou dle mého zde ne moc využity a to jsou princ a pomocník Zloby Diaval. Ten mě obzvláště zaujal a měl míti více prostoru. Na 2.str. je tady pokr. (do kterého jdu bez váhání, byť čekám nějaký ten pokles a není to díky faktu, že to zde není v červené zoně) takže se může toto změniti. Tomu říkám, výborná práce. Od všech. Plné 4.5 ()

erased

S velkorysou podporou produkčního studia se debutujícímu režisérovi podařilo nejen navrhnout vizuálně působivou podívanou (a to je v dnešní době přeplácaných digitálních efektů echt majstrštyk), ale i odvyprávět vcelku nekonvenční příběh (což je vzhledem k předloze a obvyklému přístupu k filmům u Disneyho snad ještě větší výhra). Jenže nedostatek zkušeností na něm jde znát, a Strombergovi nezbylo, než mezi oběma zmíněnými trumfy jen hekticky střídat: děj je stále příliš jednoduchý na to, aby se dal odvyprávět i jinak než jen zkratkovitě a frázovitě, a mezi posuny v něm působí ten krásný vizuál jako pouhá záplata na scénář, který ve své finální podobě zdaleka nemá na to, aby utáhl celovečerní film. A to je u takto slibného projektu vyloženě k vzteku, protože úvod se nese v mnohem nejednoznačnějším a lidštějším tónu, než má nakonec velkolepá a neotřelá pohádka, do které postupně film sklouzne. Škoda, jít o krok nebo dva dál, mohla být Maleficent mým letošním černým koněm. ()

kaylin

Čekal jsem dobrou pohádku, ale tohle předčilo moje očekávání. Je to krásný příběh, který pohádkou skutečně je, ale jsou zde temné pasáže, místy je to docela drsné, ale je to pospojované humorem, dojemností a také výbornou Angelinou Jolie. Tady mi dojem zkazili jen lidi v kině, kteří potřebovali až moc nahlas dávat najevo, jak moc do příběhu vidí a jak moc mu rozumí. A ne, nemluvím o dětech, ale o dospělých. Naprosto úchvatná je vizuální stránka, s kterou si tvůrci skutečně vyhráli. Ty příšerky jsou boží. ()

ABLABLABLA

"You've been very good to me. Except the time you accidentally fed me spiders." Jako když se někdo jmenuje Zloba, tak to má asi dost těžké se svým údělem, což? Jako proč? Proč je zelená barva vždy spojována se zlem? Ve všech možných pohádkách nebo příbězích zelená symbolizuje zlo, přitom je to ta nejkrásnější barva. Každopádně tato verze Šípkové Růženky, která v podstatě vůbec nebyla o Šípkové Růžence, se mi nehorázně zalíbila. Už od doby, kdy se Maleficent musela o malou Auroru z povzdálí starat, aby se vůbec v péči tří neschopných víl, dožila toho 18. roku, přes to, jak si ji oblíbila a chtěla nakonec kletbu zrušit až po True Love Kiss, kdy jsem popravdě docela i čekala, že princ to nebude, ale stejně jsem si řekla Ty vole! Si ze mě děláte prdel?! Ono totiž po Sněhurkoloveckém filmu, kdy ji vysvobodil polibek od lovce a ne prince, jsem čekala nějaký zvrat i tady, ale až takový ne... říkala jsem si, že to bude třeba ten Havran. Jinak samozřejmě nemohla chybět scéna /ta poslední/, kdy na sobě Angelina musela mít upnuté kalhoty, aby aspoň jednou vynikla její vychrtlá postava a křídla si ji samy našly.. haha. Asi druhý snímek nebo třetí v mém životě, kdy mi Angelina nevadila a to vlastně ten film byl o její postavě. P. S. Šmankote, čtvrtý film, co jsem viděla v posledních 3 dnech a všem jsem dala 5*... jsem asi nějak vyměkla nebo co. ()

Makky

Fantazijný svet sa akoby zasekol vo svojej rozprávkovosti a snaha zachytiť temnotu a zároveň hravosť čarovného sveta zlyhala (nie po technickej stránke pochopiteľne). Nulový príbeh navyše pokulháva v zbytočnostiach (prečo zatvárať kráľovskú dcéru na hrade, keď ju môžme dať do opatery nemožných víl do nechránenej chatrče). Rozporuplné pocity zachraňovala samotná Jolie, jej postava je zaujímavá a výkon pozoruhodný. Vládkyňa zla bola najlepšia vo svojom úvode až po skvelú bitku, ktorá je bohužiaľ veľmi skorým vrcholom filmu. ()

harfuska

Skvelá rozprávka, ktorá ma na krídlach uniesla do magickej krajiny. Šmrncovnému príbehu nič nechýbalo – mal pravú lásku ♥, krutú zlobu, pȏvabnú krásu, čiernu mágiu aj ohavné rozprávkové bytosti. Naviac to bolo krásne vizuálne spracované a plné nečakaných zvratov. Rohatá Angelina bola vynikajúca, a aj keď niesom jej fanynkou, bavila ma zo všetkých postáv najviac. Jediné, čo mi trošku prekážalo, bolo obsadenie Růženky a kráľa. ()

blackrain

Vizuální mňamka to chvílemi byla. Pohádkový svět a v něm žijící tvorové a magická stvoření byla moc hezky vymyšlená. Bitva mezi obyvateli Blat a lidmi byla jako obšlehnutá z Pána prstenů a ty následující se nesly v podbném duchu. Šípková Růženka trochu jinak. Někdy neuškodí pohled na věc z druhé strany. Zločinci se taky nevyskytnou z ničeho nic. Musí mít přece nějaký důvod. Takže tu jeden takový máme. Líbil se mi nápad s bouřkou v baráku, kde víly hlídaly Růženku. Pěkně škodolibé kouzlo od Zloby. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek