Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

pepo

Je to lepšie ako Burtonova Alica navyše s vynikajúcou Angelinou a prekvapivo originálnym scenárom. Rád by som to videl v réžii niekoho zručnejšieho. Mohlo to byť úžasné.Takto je to kvalitatívne tesne pod Snehulienkou a lovcom 7/10 ()

Xmilden

Nemůžu označit moderní pohádky za něco, na co bych spěchal tak, že bych to potřeboval vidět. Na druhou stranu, spíše se jedná o rodinné fantasy s Angelinou Jolie a Sharlto Copleym a to moji zvědavost přecejen mírně navýšilo. Díky kvalitním efektům se na to dobře kouká a je vidět že Disney umí tyhle filmy dělat asi jako Honza Rosák Videostop. Prostě fabrika. U příběhu jsem ani už nějak nepřemýšlel nad tím jaký vlastně je nebo má být. Stejně tak jsem se snažil oprostit úvahami nad tím proč se postavy chovají tak jak chovají. Trošku škoda, že chybí závěrečná osudová scéna, která by přidala více temnoty. 55% ()

-bad-mad-wolf-

Zábavně podvratný zážitek, tahle neoRůženka. Obsahem i formou. Hudba (James Newton Howard) krásně a epicky burácela, byť si od skončení filmu nepamatuju ani notu; u vymazleného vizuálního tripu jsem si zase minimálně třikrát řekl "tohle bylo fakt dobrý, příště si udělám screen a jednou za čas si nad tím nádherným kýčem vypláču srdéčko". Casting si také vybral jeden z lepších dnů a všechny role obsadil zcela adekvátně. Vyschízovaného krále grázla tak hraje bastardovský Sharlto Copley, rajcovní mrchu s příčinou a vražednými lícními kostmi Angelina Jolie a slaďoučkou Růženku Elle Fanning. Cílová skupina diváků (děti někde mezi druhými zuby a prvním sexem + fanoušci Angeliny) by měla být beze zbytku spokojena. Někde tady by jeden vypálil průměrné hodnocení a dal si odchod, JENŽE - a vážně netuším, co z následujícího bylo chtěné a co nikoliv - je tu krásně kontraproduktivní příběh, jenž mimojiné vypráví, že jsou chlapci hajzlové a opravdové lásky jsou schopné pouze ženy (včetně čarodějnic, považovaných celá desetiletí za ultimátní megačubky). Předchozí větu roztomile podtrhuje závěrečná scéna, kde se úplně mimo mísu objeví princ, jehož význam pro příběh byl a je plus mínus nulový. Výživná je však celá příběhová linie: // SPOILER // Zlobě ublížil král. Zloba mu za to proklela zatím nenarozenou dceru, s níž se v průběhu jejího dospívání sblíží. V závěru tak nastává situace, kdy dcera svého otce de facto bojkotuje, protože ho nezná a vidí, že ho motivuje pouze strach a nenávist ke Zlobě. Úžasně ironické ve všech ohledech, včetně vztahu k původní pohádce. Pochopitelně, film je stále cílen na mladší publikum. Všechny myslitelné morální podpásovky jsou snadno odraženy vědomím, že Zloba není skutečně záporná postava, kdežto král ano; Růženka (Aurora) je pak pouhým nástrojem jejich emocionálně-mocenské hry. Rád bych zmínil další postavy, ale s vyjímkou povedené a vtipné vedlejší role havrana Diavala (Sam Riley) se tu neobjeví nikdo, kdo by stál za řeč. Podobně neškodný je hojně evokovaný hororový nádech, rychle rozbíjený buď psychologicky (ona není zlá!), nebo formálně (film je často příliš okázalý na to, aby děsil). Potemnělá atmoféra s poněkud halucinogenním nádechem je ovšem jinak úžasná a dětičky se mohou tetelit radostí nad roztodivnými potvůrkami a užvaněnými vílami z pohádkového lesa. ()

darkrobyk

Vizuálně krásný film! Srovnání s původní kreslenou verzí se samozřejmě člověk neubrání. Často jsem si říkal, jak úžasné by bylo zfilmovat akční scény boje prince se Zlobou v podobě draka... ale že jim to trvalo. Příběh je samozřejmě pojat výrazně jinak, ale Drak se nakonec dostavil a má ode mne více jak jednu hvězdu navrch. Vyvažuje i to, že chybí zvířátka - veverky, králíci, srnečci, ptáčci, sova..což je téměř neodpustitelné. Místo nich si divák užije rozličných obyvatel kouzelného lesa. Sice jsem očekával temnější snímek, nakonec však musím uznat, že tahle verze je velmi dobrá. Celý film jsem soucítil se Zlobou, jelikož na ní byla spáchána zrada, dokonce několikrát, a já se jen divím, že nebyla ve svém konání ještě krutější. Kmotřičky, stejně jako v kreslené verzi, byly na zastřelení. Tvůrci úžasně vymysleli záležitost s polibkem (i když jsem ji nějakou dobu tušil a hodně si ji přál). Disney opět nezklamal! ()

LiVentura

Růženka docela jinak, aneb, jak technicky výborně zvládnout, ale příběhově nic moc.! Poslední dobou od Hollywoodu nic moc nepřichází, bohužel.. ()

paascha

Jestli je tohle pohádka pro děti, tak potěš prdel. A jestli je to film pro dospělé, tak...:-( Ale abych nebyl kruťas, jedna hvězda je za lítání, druhá za efekty a třetí za umělý kozy Anželíniny ()

juta

Hezké zpracování staré pohádky o Růžence, která dostala bockbusterový kabát. Kvalitně zpracované, příběh naštěstí není přesný původní Růžence. Angelinu nemuseli "vylepšovat", hodně jí to uškodilo. Až na tu lesbickou pasáž, to bylo dobré. :D ()

Hunt

Nejsem fanoušek ani fantasi filmů ani pohádek, avšak tento musím nadstandartně ohodnotit z mnoha důvodů - výborná výprava, převážná část hereckého obsazení a hlavně scénář, vyprávění a dramaturgie. Až mne překvapilo s jakým tempem, vtipem, nadhledem a citlivým vyprávěním celý film proběhne. Bez zbytečných odboček, bez únavných manevrů, přesto s překvapivým průběhem a propracovaním postav. Příjemné překvapení. ()

Shakers

Priznávam sa, že Šípková Ruženka je jedna s tých Disneyoviek, ktorú som nevidel, takže som nevedel čo bude ďalej, ale pri Dineyovkach a čiernobieleho dobra a zla vás predsa nič neprekvapí. Musím uznať, že ako filmové spracovanie Ruženky to nieje zlé. Aj keď ma ten príbeh a ani emócie nestrhli, nenudil som sa. Angelina je v roli Zloby presvedčivá a tak isto aj Elle Fanning, ktorá vytvorila príjemné duo zo Zlobou. Vizuálna stránka je nádherná nie len preto, že štúdio Disney do toho vrazilo zas kopu prachov, ale aj preto, že film točil chlapík, ktorý pracoval ako dizajnér na Avatarovi (tu podobu / farebnosť krajiny si tam všimnete). Veľké plus patrí J.N Howardovi, ktorý aj keď nezložil žiadne výrazne motívy, vo filme pôsobí hudba veľkolepo a aj dojemne. Celkovo sa jedná a slušnú hranu rozprávku, ktorá pri krátkej stopáži s nádherným vizuálom a skvelou hudbou nemá moc čím nudiť. Obľúbené soundtracky: Maleficent Files, Aurora and the Fawn, Aurora in Faerieland, The Queen of Faerieland. 75% - 4* ()

lamps

Klasický pohádkový příběh zvýrazněný opulentní výpravou a místy dost syrovým dospěláckým podtónem. Kouká se na to krásně, Angelina hraje skvěle a vytvořené prostředí strhne vizuální propracovaností sebe i svých postav, ale na rozdíl třeba od příběhově lépe koncipované a výpravnější Sněhurky a lovce působí tohle dílo především v závěru jako mišmaš, který se snaží moc povrchně pojmout několik žánrů a vyhovět co nejširší divácké obci. Pěkné dobrodružství pro celou rodinu, od Američanů ale nic překvapivého.. 70% ()

Pepinec

Po každém pohledu do očí Angeliny museli zastavit film, rozsvítit v sále a dát mi první pomoc, protože dýchání bylo v těch chvílích těžší než cokoli jiného. Nádherně zpracovaná pohádka s nádhernou hudbou, nádhernou atmosférou a nádherným hodnocením od všech dospělých dětí. (Invercargill, NZ) ()

Big Bear

Jsem velká konzerva a mám rád z pohádek jen klasiku. Jakékoliv moderní adaptace u mně zatím vždy šeredně pohořely a asi u toho tak zůstanu i nadále. Přesto zdá se, že občas se může nějakému snímku zaujmout byť není z těch stovkami let prověřených. A tak jsem dnes viděl a to zcela náhodou Zlobu. A souhlasím s přítelem gogem76 i mně napadl Avatar. Obyvatelstvo Mokřadů, to bylo něco co bych nazval jako doposud nepojmanované druhy... Jedna bytost byla originálnější než druhá. Pravda má trochu recht i Verbal, protože to barevně chvilkami připomínalo halucinace a nejeden chemik varábějící potravinářská barviva by nad všemi těmi odstíny tyrkysové a jasně zelené zaplesal... Už jsem chtěl v půli krabatět obočí nad zprzněným příběhem o Růžence (byť majitelem továrny na pohádky panem Disneym), ale pak se vše zajímavě zlomilo a já jen zíral jak děj nabírá obrátky. Závěrečná bitka byla úžasná i drak a nejúžasnější byl ten vskutku nečekaný polibek z pravé lásky '(teď nekecám a nejsem ironický!). Musím tedy nakonec uznat, že tohle ušlo a to dokonce více než dost! * * * * ()

playboxguest

Pro děti Šípková Růženka naruby, pro dospělé okatě lesbická verze klasické pohádky, s výbornou Angelinou v čele, což mě jen a jen těší, protože klasické pohádky o princezničkách s princem na udatném oři a omšelé fantasy mi zpomalují metabolismus rychleji, než řeknete "Za sedmero horami...". 90% ()

Beckett51

Nádherná pohádka o tom, že z pravých lásek se časem stanou královští zmrdi, malé víly bývají obvykle dementní a velké víly v podání Angeliny Jolie by si zasloužily nějakou cenu. ()

Pilda17

Robert Stromberg se na jeho prvotinu docela předvedl a já jsem s touto vizuální pohádkou spokojený nadmíru. Chvíli jsem v něm viděl Burtona a popravdě jsem si ze začátku myslel, že pohádku zrežíroval právě on. Originálně podaná Šípková Růženka funguje a hlavně velmi zajímavý příběh, který je podán podle svého. Mělo by se začít točit podobných pohádek více, přeci jenom vlastní cesta je daleko lepší než nějaký remake, který většinou dopadá katastrofálně. Anglina Jolie v roli Zloby zazářila a její postava byla vytvořena skvěle, ostatně tak jako celý svět a postavičky. Přemýšlím proč vlastně nedat plný počet a došel jsem k závěru, že žádný větší důvod nevidím, takže ohodnotím tou nejvyšší poctou .. 9/10 = 95% ()

Rosaviva

Byla jsem zvědavá, protože se mi líbí příběhy, které "vysvětlují" proč se záporáci chovají tak jak se chovají a které ukazují, že vlastně nikdo se jako zlý nenarodil, vždycky ho k tomu něco dohnalo. Ač Angelinu Jolie opravdu nemusím, tak uznávám, že vypadá přesně jako kreslená Maleficent a asi těžko by se našel někdo lepší pro její stvárnění. Sečteno a podtrženo, dost se mi to líbilo. Dobře se na to dívalo. 4* ()

Chlupis

Ideologicky v kontextu blockbusterů a současných pohádek dost nadějné, bohužel ale utopené v digitálním balastu a neschopnosti jakkoliv vyprávět. ()

S.Quentin QUALE

Pěkné zpracování Grimmovské Sněhurky, které je určeno spíše pro náctileté děti. Líbilo se mi to víc než půlka dnešních animáků a jiných krávovin tohoto žánru. 75% ()

Foox

Docela zajímavý mix Avatara a Alenky v říši divů překvapivě nefunguje úplně špatně. Většina filmu tedy stojí na Angelině, která je skvělou volbou, vyloženě jsi většinu svých démonických momentů vychutnává. 70% ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek