Skupinka kamarádek společně slaví Vánoce. Bohužel v domě, kde před patnácti lety došlo k tragédii. Legenda vypráví, že malého Billyho zneužívala vlastní matka. Zamykala ho ve tmě na půdě a dolů směl jen o Vánocích. Když zjistil, že Santa Claus není, brutálně zabil svého otčíma, sestru i nenáviděnou matku. Znuděná děvčata vytrhne z vánoční pohody nejprve několik obscénních telefonátů. Později začne jedna po druhé mizet. Mrazivý sváteční večer a nezvaný host, který si přišel splnit své nejtemnější sny... (Intersonic)

Pítrs85

Originál jel na vážnější notečku, to remake se s tím nemaže a místo nějakýho hlubokomyslnýho zamyšlení rozjel řádně brutální vraždičky a taky zepár těch nechuťáren (vymáčknuté a snědené oko moc originální není, "perníčky" z lidský kůže už ovšem je :-). Je to prostě taková vánoční jednohubka, kde se nehraje na nějaký vykreslování charakterů nebo proč, kdo, kdy a tak, ale za zvuků koled se tu vesele vraždí a pojídají lidi. No neberte to mezi tím nakupováním dárků a pečením cukroví ;-) ()

eraserhead666

No, životní příběh Billyho, jeho matky a jeho sestry/dcery mě dost bavil, byl dobře natočenej a vymyšlenej, ale jinak jsou Černé vánoce jen dalším zřejmě (protože původní film ze sedmdesátých let jsem neviděl) nepovedeným remakem, který, snad vyjma docela zajímavého a místy nechutného způsobu odpravování členek sesterstva, trpí skoro všemi neduhy současných amerických mainstreamových hororů o/pro teenagerech/y. Ten konec v nemocnici si mohli kliodně odpustit, to už je jen trapná nastavovaná kaše. ()

SOLOM.

Slabý remake, který se svého staršího bratříčka moc nedrží a jde si ve vlastních šlépějích - což byla jeho zkáza. Tvůrci se rozhodli vytěžit co nejvíc a tak do hlavních rolí obsadili mladé hollywoodské krásky, které se v té době objevovali v teenagerských komediích a romantických filmech, ale do hororu se moc nehodí. Navíc se rozhodli uvést na scénu vrahy rovnou dva a to byl další kámen úrazu. Hlavně tedy Billyho sestra hermafrodit. Kýčovité scény s vytrhnutým okem možná na začátku vypadaly docela působivě, ale když už to samé bylo k vidění po páté začala z toho být otravná nuda. ()

ARI50

Přesně takové horory já můžu sexy herečky o vánocích v zimě s pěkně mrazivým příběhem a pak musím ještě pochválit řezbu protože papáni očiček se mi líbilo. ()

duklak2

Díval jsem se na tento film přesně 24. 12. a čekal, co mě čeká:-) Nic, nic a nic. Nuda, šeď a bída. Až vám toto DVD nabídne bába v trafice, tak ho odmítněte. Vyšel i originál. Nemám odvahu si ho pustit. Ale asi budu muset, nebo mě ty neviděné DVD brzy zasypou:-) Zpět k filmu. Vidíme žalostný scénář. Nudný děj. Hudba nikterak líbivá. Herci přehrávají. To by stačilo. Jedna hvězda, výše nejdu. ()

Morholt

Těžce průměrný slasher zachovávající všechna žánrová klišé od začátku až do konce. Takže postavy se chovají idiotsky, s telefony i počasím je tradiční problém a to vše v domě s minulostí. Co tomu dává body navíc je závěrečná dvacetiminutovka, krátká stopáž, celkem vydařený casting a relativně solidní vraždy. Jakkoliv se totho zdá na 80 minut dost, je to jen za 40%. ()

ScarPoul odpad!

Neskutočne hlúpy film, ktorý je akoby výsmechom všetkým Slesherom s podobnou tématikou. Nemôžem sa pochváliť tým že som videl originál zo 70 rokov ale toto je naozaj dosť. Jediné čo si v tomto filme zaslúži aké také uznanie je kamera, ktorá naozaj má pár svetlejšých momentov, hlavne vo Flashbackových pasážach ale inak je to odporne strašne. Nedá sa ani povedať či je to nechutné aj keď som bol znechutený pretože je tu kopec vrážd a každá by mohla byť pekne natiahnutá keďže sa jedná o baby a hlavne také hlúpe. Čakal som nahánačky a stiesnenú atmosféru lenže každú z hrdiniek zabijú do desiatich sekúnd a všetko je strašne tmavé čiže na hovno. Dokonalá ukážka stupidity hlavných hrdinov a neschopnosť nič spraviť aj keď sa to dá normálne my chýba Mike Myers alebo Jason ktorý vedeli aspoň rozpumpovať krv v žilách. Toto je ako keby výsmech ich umeniu a snaženie sa o pochopenie vraha okej to beriem ale nech je to dokončené nie iba načrtnuté a aj tak je to zbytočné a smiešne. Glen morgan natočil film o ktorom som si myslel že ho úplne zabil scenár keď v tom v titulkoch čítam že pán Morgan napísal aj scenár, bravo Glen si fakt umelec. ()

brutale

Nudná blbosť, kde môžme sledovať hlúpe dievčatá a necharizmatického vraha s IQ 23! Ani neviete komu máte fandiť!!! Vrahom či obetiam? Na prekvapenie, miestami slušná hudba. ()

Terva

CITÁT - Veselé vánoce. Všechno nejlepší, jsou svátky.......... Čas štěstí. Je třeba zakopat válečné sekyry - sestře do hlavy.......... Hlavně oči, ty jsou základem příběhu, moc chutné - mňamka. Příběhu kralují převážně dívky a když jsou postupně likvidovány, užijete si jejich křik. Někdy až moc. Spousta krve a spousta mrtvol. CITÁT - Co jsi to Bille udělal!!........... Lehce nadprůměrný slasher. ()

corpsy

Na podobný námet, ako bol originál z roku 1974 bol napísaný odlišný scenár, ktorý má oproti pôvodnému snímku nemálo zmien a tak sa javí skôr ako pokračovanie než remake. A tým, ktorým verzia spred takmer 40 rokov nechutila z dôvodu toho, že sa zameriavala viac na príbeh a postavy ako na kolotoč nechutností, je predstavený klasický, krvavý ( a celkovo vynikajúci ) slasher. ()

Astaroth12

Pár dievčat zo sesterského spolku oslavuje Vianoce a v zápätí z psychiatrického ústavu ujde nebezpečný pacient, ktorý býval práve tam kde je sesterský spolok. Potom sa ukazujú spomienky na minulosť a na toho pacienta Billiho a jeho dcéru či sestru Agnes. Je to taká priemerná teen vyvraždovačka z príbehom ktorý nie je ničím výnimočný a preto nemá ani čím prekvapiť. Zdá sa mi aj zmetený a chaotický. Ale sú tu dve pozitíva a to jedna je v herečkách už sa mi dlho nestalo,že v jednom filme bolo toľko pichaťelných rošteniek ako pravé v tomto filme a za druhé vraždy boli prevedené kruté, bezcitne a skoro všetky bolo aj vidieť. Ale to asi tak všetko čo môže tento film ponúknuť, tie trápne scény ktoré sa miesili z tuposťou hlavnej postavy ma utvrdili že originál je lepší. ()

ladko

Tie horory s tými "nesmrteľnými" záporákmi ma už prestávajú baviť...Dva hviezdy za všetky ženské hrdinky, ktorým som prial smrť čím skôr, aby som to už mal za sebou... ()

Zayl

Příšerný remake. Hned z úvodu jsem dostal tvrdé K.O. od opravdu velkých děr v logice. S přimhouřením očí by se to dalo ještě pominout, jenže film pokulhává i v jiných oblastech. A to sice v nápaditosti úmrtí vedlejších postav, v atmosféře nebo snad celkové stylizaci. Na stupnici strachu je to jednoznačný propadák a když už se má semlít nějaká ta vražda, která by trochu napomohla už takovému nezdaru, tak kamera zbaběle uhne na stěnu. Není zde skoro nic, co by stálo za zmínku, až na hororové využití vánoční hudby. Jedno dlouhé zoufalství... Black Christmas je hodně špatným remake, který vysloveně uráží originál. ()

TomX2 odpad!

Na Black Christmas by som hľadal pozitíva asi bezvýsledne. Či už zo stránky formálnej alebo obsahovej, všetko úplne zle. Kamera ani strih dobré nie sú, vraždy tiež nie sú spracované zrovna najlepšie, hudobné vložky sú zlé, scenár plný nezmyslov a hlúpostí, herecky taktiež zle zahrané. Či už v porovnaní s originálom z roku 1974 alebo bez, je to otrasný film bez akýchkoľvek kladov. Dokonca ani Mary Elizabeth Winstead tu nemala čo hrať. ()

Ridick

dalsia hororova zbytocnost, kt. nevylaka, unudi a zabudnete na nu po tyzdni. uz len ten pribeh a tie vrazdy - ach jaj, daco strasne. proste vyvarujte sa tejto psoty. ()

blackrain

Trošku slabomyslné. Moc přímočaré. Příběh jede podle jedné lajny, které se drží až do samotného konce. Žádné velké zvraty a žádná velká překvapení se nekonají. Škoda. Nic nového. Postavy se chovali děsně nelogicky. Pointa je odhalena zhruba asi po půl hodině. V podstatě jsem jen čekala, kdo přežije, i když jsem sázela na jinou postavu. Ta bohužel skončila se zlomeným vazem. No, alespoň nepřišla o oči. To je vlastně to jediné, na co si budu pamatovat, vytrhané oči. ()

RAiken

Zplácané a zpíchnuté horkou jehlou a to ještě rukou režiséra, který nedokáže sestavit kompaktní a fungující celek. Film se rozpadá na malé kousíčky, které drží pohromadě pouze díky líbivé herecké sestavě a vcelku originálnímu způsobu zabíjení, který se však neustále opakuje až otravuje. Pak už následuje jen klasické hororové klišé plné těch nejslavnějších hlášek: "Měli bychom zůstat pohromadě." nebo "Odpočiň si, už je po všem." Tfuj, tfuj, to už jsme viděli tisíckrát, a i když nás to bude bavit i po tisíci první, tak určitě ne v tomhle případě. Zapomeňte na Černé Vánoce, Vánoce mají být šťastné a veselé... ()

topi

Naprosto zbytečnej remake původní verze z roku 1974. Bez atmosféry, s hroznými dialogy a otřesnými herci. I to gore není žádná sláva a působí samoúčelně, hlavně to vydloubávání a pojídání očí, co to mělo jako znamenat?? Jedna postava filmu vypadala jako náš herec Vladimír Marek, ale ten je přece jenom lepší. Shrnuto - nudná kravina. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)