Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Milan25

DC zaspalo a s Justice League přichází 5 let po Marvelovských Avengers, a je to znát. V době, kdy má Marvel už známé postavy a funkčí vesmír, je DC pořád na začátku, a každý film je vlastně pořád seznamovačka postav. Než to DC dotáhne na podobnou úroveň, tak už to možná nebude ani nikoho zajímat. ()

Knowho

Whedona mám fakt rád, ale tohle...tohle ne. Příběh je hrozně- zvláštní... Návrat Supermana po jednom filmu... to je hloupý vtip ne? 5/10 ()

AndrejBB

Ako veľmi som chcel, aby to bolo dobré. Ale nakoniec je to len priemerné. Príbeh plytký, záporák (inokedy silná stránka DC) úplne tuctový a celkovo ma nič nejako extra nezaujalo. Zostalo to niekde na pol ceste medzi temným a vtipným filmom, ale táto kombinácia veľmi nefungovala. Kým Flash a Aquaman boli reálne zábavní, ku Batmanovi mi jeho vtipy vôbec nesedeli, aj keď vtipné boli. Akcia ok, aj keď pomerne tuctová a chýbal tam nejaký emocionálny moment. Najviac ma potešilo, že Danny Elfman vytiahol zo skrine svoju batmanovskú tému, ale žiadnu inú, ktorá by sa mi okamžite spojila s týmto filmom, som nezapočul. A to je škoda. Každopádne dúfam, že Affleck sa ešte ako Batman vráti v samostatnom filme, lebo týchto tímovkách nemá šancu vyniknúť pravý Batman a rád by som si pozrel aj viac J.K. Simmonsa ako Gordona. Takže zatiaľ nad DC palicu nelámem. ()

xmatysekx

0/ hrdina - očekávání; zhodnocení 1/ Wonder Woman - téměř žádná; musím se nutně podívat na její film! 2/ Batman - klasického Batfleka; Jo! Byl to on, ale moc tam nebyl. 3/ Aquaman - rádoby husťák, všechno hustý už totiž udělal v traileru; chci jeho sólovku! Byl dost hustej. 4/ Flash - infantilní trapák; infantilní trapák 5/ Cyborg - cože?; kurva cože? Spoiler alert 8/ Superman - bude/byl Konec. Tečka. Závěr. ()

vodafone

Pro mě určitě v mnoha věcech nedotažený film, ale jelikož z Marvel (fantasy/sci-fi) se stává Marvel (komedy), je tento film to co chci vidět, když jdu na super hrdiny. Thor se mi líbil a je to bezvadná komedie, ale ne film o super-hrdinech. Liga spravedlnosti by to mohla dotáhnout mnohem dál, ale drží určitou vážnost a proto je chci podpořit :). ()

buzzwoody

Z DC filmů se oficiálně stala katastrofa, kterou Justice League završuje nudnou, nezáživnou akcí, hloupým scénářem, trapně vynuceným humorem, záporákem jako vystřiženým z tuctové videohry, počítačovým bordelem a překombinovaností po střetu práce dvou režisérů. Když drsný a temný podtón nefunguje, nacpěte tam fórů, kolik můžete. DC chce být jako Marvel, jenže zkrátka v kompletně všech směrech zaostává o tři a půl třídy. A Justice League ví, že jí hoří koudel ve studiu, a tak šíleně křečovitě se snaží být cool a kvalitním filmem, až to bolí do očí. Ale nezoufejte, přestože snímku chybí jakékoli emoce, mám pro vás tip, jak se v kině opravdu rozbrečet - zkuste dabovanou verzi. ()

jasiska

Nebola to žiadna sláva, ale zase sa nedá povedať, že by to bolo také zlé, ako niektorí DC predchodcovia. Zásadná chyba bola, že Justice League mala dosť trápneho zloducha - celý bol CGI, namiesto aby ho obsadili nejakým známym a charismatickým menom a navyše boli len veľmi povrchne pokryté jeho plány na zničenie sveta, osobné ambície atď. Táto jeho nerealistickosť spôsobila, že motivácia pre hrdinov, aby sa spojili do Ligy spravodlivých, bola len veľmi slabá. Samozrejme, celkovo bol film prepchatý CGI, čo zase spôsobilo, že sme necítili, akoby to bola skutočná mimozemská invázia. Čo sa týka vykreslenia hrdinov samotných, boli tvorcovia len spolovice úspešní. Wonder Woman, Flash a Aquaman boli super. Zato Batman bol prekvapivo nudný a fádny, Cyborg bol len nástrojom pre posunutie deja bez akýchkoľvek osobných vlastností (okrem toho Booyah nakonci) a nie som si istá, či sa ešte dá urobiť zaujímavý Superman, ale tento definitely sucked (len titulkové preteky s Flashom ho zachránili z úplnej zabudnoteľnosti). Možno to bol len pomalý rozbeh a Justoce League sa pomaly pozviecha, ale problém je, že to, čo v DC robia nie je originálne. Všetko to už urobili v Marveli a navyše lepšie. Prečo sa teda v DC nesnažia o niečo iné? To ich baví, stáť vždy vedľa nejakého Marveláku a vždy skončiť v porovnaní ako ten slabší? ()

Sufferer

Komiksový film ako žáner bez pochýb ešte na veľkom plátne neukázal svoj maximálny potenciál, momentum už je ale dávno preč. Aspoň pre mňa určite. Rovnako sa vytratil aj smäd po príbehoch okostýmovaných hrdinov, špeciálne tých zosieťovaných do seriálovej podoby. Skrátka a dobre, rezignoval som hľadať pozitíva tam, kde je normou zotrvačnosť a kde sa inovatívnemu aj osobitému prístupu vyhýba ako lepre. ___ V prípade Ligy spravodlivosti ma informácia o minutáži zastihla nepripraveného. Rozprávačský štýl Zacka Snydera enormne spolieha na veľkosť časovej plochy a ten strih je skutočne barbarský. Nejaká štruktúra a logika príbehu? Zabudnite. Najprv som sa tomu smial, potom len neveriacky krútil hlavou nad tým, ako sa pri tej priamočiarosti a skratkovitosti okrem iného (predstavenie a psychologické zázemie nových postáv, budovanie vzťahov, úloha vedľajších postáv a interakcie, motivácie či pocit hrozby) vytrácajú emócie a pamätné hudobné motívy – jediné dve veci, kde malo DC oproti Marvelu doteraz navrch. Proste na to neexistuje priestor. ___ Liga spravodlivosti mala inaugurovať nový úsvit filmového vesmíru, naopak ho premenila na utrápené a v klišé rozpustené telo súce na pochovanie. Niekto by tu proste chcel zatĺkať klince a vyhovárať sa na kladivo. ()

TERRORDROME

Tááák, DC po pár krkolomných splácaninách konečne dopadlo definitívne na hubu a posledným klincom do rakve ich vytúženého univerza sa symbolicky stalo práve to čo malo byť jeho vrcholom. Dôvod je jasný, strašne rutinná a prostoducho vymletá superhrdinská story obalená digibordelom už nikoho na zadok neposadí. Z vesmíru si to prihasí nejaký veľký digitálny paroháč a musí skompletovať tri energetické kocky aby zničil zem, za tak "úžasne invenčné nápady" dúfam dostali scenáristi ako odmenu hrsť plnú hnoja. Ale zasa to nenudilo, to by som filmu krivdil. Humor solídny ( "kde sú tie časy keď našim najväčším problémom boli vybuchujúce tučniaky" ), efekty a akcia rozhodne lepšie než trebárs stupídny záver bohvie prečo kdekým ospevovanej sólovky Wonder Woman. Z postáv boli na tom najhoršie Batman a práve Diana, ktorej akcia v banke mi silno pripomínala groteskné kreácie Zohana. Prekvapili ma naopak namachrovaný drsniak Aquaman, depresívny maník Cyborg a vtipkársky pubescent Flash, teda práve tí o ktorých som si myslel že budú stáť za hovno. A samozrejme resurektovaný superman, ktorý je najprv ako vúdú zombie a potom ten najväčší klaďácky badass. Finále sa prezieravo odohrávalo v ruskej pustine aby nikto nebedákal nad nevinnými obeťami, ale jedna rodinka tam vedľa starej atómky predsa len žije, takže bude aj koho zachraňovať. Takže je to nanešťastie pekná vtákovina, ale aspoň že celkom baví a preto budem zhovievavý. ()

Patrik256

Rozpočet_ 300 milionov dolarov // Tržby_ 657.7 milionov dolarov // Tržby v ČR*_ 22 886 163 KČ // Diváci v ČR_ 154 621 // Tržby v USA*_ 228.9 miliona dolarov ()

Lefty86

Největší štěstí měl tenhle film v tom że den předtím jsem klukovi pustil a koukal s ním na Thor: Ragnarok větší hovadinu aby člověk pohledal. Tohle je prostě "oldschool" komiks. Ty lterý jsem měl rád. Kdyby ještě více vyšperkovali nástup Supermana, dal bych i pět. Není to jen digitální bordel, má to aspoň trochu děj, člověk se v tom neztrácí a k tomu Khal Drogo! ()

Bingos

Všechno je takové polovičaté a roztříštěné a přitom to má v rukou tak silné karty. To prostě zamrzí. Patřím do mizivého procenta populace, které nadchlo BVS, ale nekompromisnost celého projektu je úplně v trapu. Kromě Diany, která je zatraceně sexy je každá složka filmu (dementní zápletka, nudná akce, jalový hudební podmaz, sterilní postavy, křečovitá snaha o humory, stačí si vybrat) nevýrazná jak suchý chleba. A nejhorší na tom je asi to, že to vlastně není ani kdovíjak špatný biják, jen to snahu rozpálit megafrančízu po vzoru Marvelu posouvá zas o pár kroků dozadu, stejně jak to rozmazává xicht celkem zajímavé a jakž takž solidně budované mytologii univerza. Takže v kontextu vyzní docela dost debilně. ()

Prochy38

Nezaslouží si to 4*. Nejsou tam moc sympatické obličeje, nefunguje to u mě jako předchozí díly. za mě to naprosto táhne B. Affleck. Drží se to těsně nad vodou, ale tato skupina prostě není.... ne není... Jak třeba ale fungovali Avangers díky fakt dobrým postavám a sympatickým obličejům, tak tady zase sedl dobrý příběh a hodně dobrá akce. Sedlo mi to. Čert vem divnýho Aquamana, nesympatického Cyborga a stále nepěknou WW. Ještě jeden film tomu dám, tak by se měli snažit. ()

Hanes88

Film, který neurazí, ale zato nijak nenadchne. Nebudu se bavit, že někteří herci jsou mi v jejich rolích dost nesympatičtí. Jinak ten děj taky nic moc a musím se za sebe přiznat, že jsem hledal pozitiva kde se dalo aby to stačilo aspoň na ty 3 hvězdy.55%. ()

Darik

Po shlédnutí to byly 4*, ale po tom, co jsem viděl film Aquaman jednu ubírám, pač A byl mnohem lepší nářez než tohle. To ovšem v mých očích neznamená, že se mi JL nelíbila - za mě prima film, kterej sice nedosahuje kvalit MCU, zato ale pobaví. Takže 75%. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera