Hra o trůny - Série 6

(série)
USA / Velká Británie, 2016, 9 h 1 min (Minutáž: 48–65 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton (více)

Epizody(10)

Po šokujících událostech z konce páté série - kdy Johna Sněha dostihl osud rukama vzbouřenců na Černém hradě, Daenerys Targaryen jen o vlásek unikla smrti v bojové jámě Mereenu a Cersei Lannister byla veřejně zostuzena v ulicích Králova přístaviště - se přeživší ze všech koutů Západozemí a Essosu spojí, aby čelili svému nejistému osudu. Zatímco budou navazovat strategická spojenectví, aby si pojistili své šance na přežití, do příběhu vstoupí řada nových postav, které ohrozí mocenskou rovnováhu celé země. (HBO Europe)

vyfuk

Jak zhodnotit potrat? Šestá série GoT ve mne po debaklu v rámci páté série nečinila dobrý pocit. Kdybych měl shrnout celkový pocit, tak asi tak, že i když jsem dával čtyři hvězdy sem tam. Bylo to hlavě, protože jsem jakž takž cenil tvůrce, že se snažili být kreativní. Průser nastal poté, co Weiss a Benioff vzali Martinův svět a začali ho tvrdě a nekompromisně znásilňoval přímo do prdele. Totálně rozbořili a zrušili funkce a zákony, které Martin dvacet let stavěl. Je tam vidět ta eskalace děje. Spíš je blbý to, že byste mohli klidně pátou a šestou sérii přeskočit. Zásadní by byl možná tak poslední díl, který mi připomněl ty staré dobré časy, kdy se na GoT dalo ještě dívat. A devátý díl... že je prej ze všech nejlepší? Watafak? Lidi já nevím jestli to víte, ale jsou tu díly jako Lev a růže, Deště Castameru. Ano všechny napsal po stránce scénáře Martin, ale tak hej, když chcete klasický W a B počin, tak klidně pilot. Nebo Dva meče. Co já kurva vím. Jak jsem kdysi řekl někdy jindy a jinde: Když vám někdo cpe celou dobu hrnec koprovky, tak se pak ze lžičky svíčkové neposerete. A GoT a šestá série je toho jasný příkladem. Sedmá série pro mne pojede asi hlavně ze zvyku. ()

kenkaku

Očekávání, že se po dlouhé pauze dozvím jak je na tom ten "kluk s vránou" byla vyslyšena a díky slušné porci "šarvátek ve velkém" bylo na co koukat. Také díky tomu jak postavy řídnou a přeskupují se (vznikají aliance) nám ubyl počet dějových linek a díky tomu se konečně v ději může orientovat i prostý konzumní divák, který neusíná s knihou o Trůnech pod hlavou. Tedy ne, že by se vše podávalo naservírované (to jako fakt čekají, že budu vědět kdo je Lyanna nebo Robert? u šesté řady servírovaní 1x za rok?), ale obrat k lepšímu je znát. ()

SpaceOdyseus

Benioff a Weiss se za tech par let vypsali temer k dokonalosti. Kazdy dil seste serie ma co rict, ma dostatek poutaveho deje, twistu a charakter developmentu. Nejde o zadne vysoke umeni, ale o ultimatni zabavu, ktera s tim, jak roste rozpocet, smele konkuruje i Hollywoodskym velkoprodukcim. Bude to sakra dlouhe cekani na dalsi serii... ()

waits

Jelikož už scénáristé vyčerpali knihu do mrtě, chápu jejich další aktivity jako zábavné nadhozené paralelních příběhů v době čekání na vydání šesté Martinovy knihy (že by letos v létě?) a tím pádem se nemusím pohoršovat nad tím, že jdou čím dál víc po efektu, nereflektují charaktery postav atd. Prostě si večer sednu a bez návaznosti s předlohou sleduju. V tomto ohledu jsem spokojen. ()

Wallis3

Nejslabší série, alespoň za mě. Tvurci hupsli do děje, bez jakékoliv předlohy a celé mi to přišlo jaksi uspěchané. Na to, jak bezvadně a napínavě to první sérií začalo. Jestli to takhle pujde dál, pošlou to akorát do sedmi pekel! ()

maxXxic

Bylo to snad jakoby vznikly prve poslední dvě epizody a až následně se dotáčel zbytek. Děj se za 4 první epizody prakticky téměř nikam neposunul. Celá série se kompletně otřásla v základech. Už žádné intriky, které se snažíte rozklíčovat a i tak víte, že mají několik možných řešení. Zde pokud jde o intriky, tak mají mnohdy né úplně podložený důvod a hlavně význam v kontextu celého seriálu (Arya, Sansa, Malíček). Brandon je pro mě úplně kapitola sama pro sebe. Může vidět vše, ale vidí jen to co se zrovna hodí vysvětlit, nebo co se scénáristům hodí ukázat. Zrychlení děje se projevilo tak neblaze, že jsem od prvních epizod měl pocit, že pod královstvím mají natažené metro a místo holubů si začali faxovat. O jednom záběru na Eda Sheerana (doufám, že jsem to napsal správně) se snad ani nemá cenu bavit. Dle mého názoru to bylo pod úroveň celého seriálu. A kde má Snow svého Ghosta? P.S. Jak vytáhli draka, když neumí plavat? (Nemohla to být lež, když se jim nechtělo ani přes popraskaný led.) ()

FanKalEl

Táto šiesta séria je asi najviac prelomová pretože prichádza veľa zmien a nie len to...takisto prichádza i Battle of the Bastards! Kvalitou sa síce veľmi nelíši od predošlej série, ale tie posledné diely prekonali všetky doposiaľ vydané epizódy. (150%) ()

Pekisan

Co do vizualu a akcnosti boli posledne dve epizody asi najlepsie z celej serie. Inak je to kazdym dalsim dielom trapnejsie a hlupejsie a najlepsie to ukazuje Aryina story linka. V jednom diele ultra zabijak, v dalsom debil naivka, aby nasledne zahanbila svojim kumstom vsetkych beztvarych aj s ich najbeztvarovatejsim Bohom. A ta nuda v prostrednych epizodach. Ale nie vsetko bolo len zle. Pri Hodorovi som pozeral s otvorenym ustami. Som zvedavy na Branovu ulohu v buducich dieloch. Teda okrem nejakeho podivneho historika leziaceho spiaceho. To ma privadza k myslienke ako sa tesim na knihu a ako bude, 7. seriu pozerat viac menej uz len zo zvyku. ()

Hpatrik

Kvalita scénáře šla nekompromisně dolů, s tím přichází řada nesmyslů a nelogičností spojené s chováním postav, nad kterými jsem často nevěřícně kroutil hlavou, a spoustou klišé momentů, kdy někdo někoho na poslední chvíli zachrání apod. Finále v podobě dvou posledních dílů tomu trochu napravilo reputaci, zvlášť když přišlo na dlouho očekávanou a sladkou pomstu. Čtyři, ale s odřenýma ušima. ()

Razzor_82

Šestou řadu táhne brutální Arya a dokončí ji chladnokrevná a špinavá Bitva bastardů. Série je plná zvratů, které nakopnou seriál a pohnou z příběhem. Poslední dva díly jsou topové z celé série a působí chladně jako vichry zimy. 9/10 ()

Mouchal

Rozhodně už mě to nezvrhne ze židle tak, jako minulé sezóny, kdy jsem doslova hltal každou intriku, zápletku, useknutou ruku či klobásku nebo rozdrcení hlavy ala melounodrtič. V porovnání s ostatními seriály je to stále bezkonkurenční podívaná, ale v porovnání s předešlými majestátními epizodami v rámci tohoto seriálu už šestá série působí jako fyzicky postižený, pokulhávající bratránek. Samozřejmě i zde jsou výjimky v podobě úžasných epizod (Bitva bastardů a Hodorova vysvětlivka), ale je to prostě zoufalo málo oproti tomu, na co jsme byli zvyklí. Tempo je občas opravdu k uzoufání pomalé, některé z postav jsou jak svým zjevem, tak svým chováním prostě a jednoduše napřesdržku a tvůrci už nám neservírují takové překvapivé zvraty jako dříve. Holt je znát, že seriál míří do finiše a tvůrci většinu linek zakončují bohužel tím "nejlepším" možným způsobem. V rámci GoT musím hodnotit 6. sérii jako tu nejslabší. 75% ()

Likan7

Pro většinu dosud nejhorší, pro mě po několika špatných zase kvalitní série. Skvělá hudba, epické záběry, konečně i epické bitvy, zajímavý vývoj postav a několik osudových momentů (Hodor). Nejsem fanoušek GOT, takže mi je jedno kdo se jak chová a že to je vlastně nesmysl. Chci se bavit. A šestka mi to zase jednou nabídla. Snad půjdu proti proudu dále a závěr seriálu se mi bude líbit alespoň tak, jako teď. ()

gemi

Tak zima konečně přišla. Ta hláška "the winter is coming", kterou omílali od prvního dílu, už mi celkem slušně lezla na nervy. Pravda, trvalo to šest let, ale v tomto seriálu je čas relativní. Hlavně při cestování. To takhle někdo cestuje z města do města věky, jindy ale rovnou přes půlku světa a člověk má pocit, že se portnul. Stejně tak je to s informacemi. Někdy se něco neví měsíce, jindy to vypadá, že používají Twitter. ()

1mArc0

Suma sumárum celkom slušná séria, síce samozrejme keď niekto už je zvyknutý na pomerne hutný a depresívny materiál Georga R. R. Martina, tak toto je prechádzka rúžovou záhradou. troška nám trvalo, pokiaľ sa nám táto séria rozdýchala. Predsa je poznať na tom, že tvorcovia David Benioff a D.B. Weiss sú dosť pozadu oproti Martinovi (inými slovami nie je to ten GOT, na čo sme zvyknutý).. postavy dostávala omnoho viac svetlejšieho.... tú už sa aspoň po lopate vysvetlí pôvod Johna Snowa (peknú mamku má Jon Snow) .... hádam 7. sériu omnoho viac vyšvyhnú akú túto. Spravodlivých - /70 %/ ()