Hra o trůny - Série 6

(série)
USA / Velká Británie, 2016, 9 h 1 min (Minutáž: 48–65 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton (více)

Epizody(10)

Po šokujících událostech z konce páté série - kdy Johna Sněha dostihl osud rukama vzbouřenců na Černém hradě, Daenerys Targaryen jen o vlásek unikla smrti v bojové jámě Mereenu a Cersei Lannister byla veřejně zostuzena v ulicích Králova přístaviště - se přeživší ze všech koutů Západozemí a Essosu spojí, aby čelili svému nejistému osudu. Zatímco budou navazovat strategická spojenectví, aby si pojistili své šance na přežití, do příběhu vstoupí řada nových postav, které ohrozí mocenskou rovnováhu celé země. (HBO Europe)

Azrail

Po pro mě hodně slabé páté sérii jsem chtěl nad seriálem zlomit hůl, ale šestá to všechno napravila. Poslední dva díly naprosto famózní. "White wolf! King in the North!". ()

ANTYCHRYST

Konečně Arya začíná trošku dovádět .. Jednoznačně nejlepší postava.. :) poslední díly hodně dobrý.. Husina při proslovu té nové malé lordky.. Divocí jako nejnormalnejsi skupina lidí.. Vrabcaci dostali dobrou masáž.. Jupii.. A drackove s blondskou nabírají na obratkach.. 90% parádní nakrmeni psiku tím sracem.. :) ()

papadoce

Sa mi to zdá, alebo scenáristom dochádzala ukrutným tempom para na začiatku série? Už nebolo koho zabíjať tak, aby to bolo šokujúce, navyše zmrtvýchvstanie Džona Sneha bol fakt úbohý krok a celé sa to tak nejako rútilo do záhuby. Rovnako tak umelé oživenie Ohařa. Vlastne to smerovalo do rovnakých sračiek z akých sa to vyplavilo prvou sériou. Čo je horšie, dialógy menej a menej bavia, lebo sa v podstate začínajú opakovať, mení sa len miesto a čas. Našťastie asi od štvrtej časti chytili tróny druhý dych a tempo sa opäť zvýšilo. Najprv som myslel, že to zaparkujem na troch, ale vzhľadom na druhú polovicu série dám štyrku a uvidíme čo ešte bude, keď dorazia do západozemia prerastené leguány. Najlepšou epizódnu S6 bola deviatka. Bitka bola natočená totálne parádnicky. Dávam štyri celkové, ale séria začala dvojkou a končila prakticky päťkou. Toto dobojujem. ()

Mr.Ward

Po slabších a zmatenějších sériích 4 a 5, přichází pomalu ale jistě gradující a do velkého finále směřující řada 6. Já si to užil a epizoda The Winds of Winter je nejvíc šokující epizodou od The Rains of Castamere. ()

0verseer

Tak udialo sa toho vskutku veľa, zo zoznamu preživších si tradične môžeme odškrtnúť niekoľko postáv a naopak opätovne tam dopísať navrátilcov, ktorí to ešte napriek očakávaniam odmietli zabaliť. Branove flashbacky, Hold the door, hold the door, Hodor, ďalšia veľkolepá bitka, ohňostroj v Kráľovom prístavisku a samozrejme dráčikovia, to je výsek z toho najlepšieho, čo 6. séria ponúkla. Nebolo toho rozhodne málo. ()

Mkartaylas56

Musím říct, že šestou sérii budu považovat za jednu z těch vůbec nejlepších. A to hlavně díky opravdu velkému počtu zvratů, na což jsme sice byli zvyklí z předchozích řad, ale tady to tvůrci rozjeli fakt ve velkém. No a tenhle styl plný zvratů už nastiňovaly první epizody série, kde se už od prvních minut nasazuje (na úvod série) nečekaně vysoké tempo a po prvních dvou třech dílech jsem si říkal, že tohle bude naprostý strop celého seriálů. Bohužel co ale přijít muselo, tak přišlo a tím myslím již tradiční zvolnění v polovině řady (až na emocionální 5. díl), z čehož jsem byl nyní asi ještě více zklamaný, než dříve (právě kvůli vysokému tempu začátku). Každopádně jsem to překousl a dohrabal jsem se až do finále, které mě naprosto odpálilo. Teď nemyslím devátou epizodu, jenž mě bohužel kvůli své značné předvídatelnosti neuspokojila tak moc, jak jsem chtěl, ale mám na mysli díl desátý, který byl neskutečně našlapaný s naprosto kulervoucím tempem, obsahoval asi nejvíce důležitých momentů, zvratů a odhalení v jednom díle, čímž naprosto razantně zamíchal kartami děje a obecně bych se ho nebál po boku Rudé svatby označit za nejlepší díl celého seriálů. Takže i přes zvolněné tempo uprostřed série a i přes ne moc uspokojivý devátý díl mě šestá řada Game of Thrones více než potěšila, je určitě jednou z nejlepších z celého seriálů a minimálně podobná očekávání mám i od té nadcházející. 90% ()

murkl

Nejlepší na téhle sérii je smrt toho starého ptáka. Když si člověk vezme jak postavy umíraly v prvních 4 sériích, tak to nedává vůbec smysl aby ho nezabili mnohem dříve. Hlavně když ho brání ta jeho banda fanatiků vyzbrojena téměř ničím. A co tu ještě pohledává Ohař? Ten co má být mrtvý, tak žije a Mace indián, týpek co strávil 20 let aby spojil kmeny se nechá zabít kvůli hrdosti. To mi moc teda nesedí. Tormundův jediná charakteristika je jeho šílený kukuč. Dračí královna zase "nečekaně" vyhraje. Má to všechno moc jednoduchý. A vzpomínáte na Tyriona trpaslíka, jak byl pobočníkem v Kings landing? Jak musel přechytračit ostatní šmejdy, kteří měli opravdovou moc, narozdíl od těch 3 náhodných otrokářů v téhle sérii, kteří nepředstavují žádnou hrozbu, protože Daenerys má cheaty v podobě draků. Varyse naprosto odklidili nepochopitelně stranou. Plusem téhle série je Jamie Lannister a Jon Snow. Arya Stark je čím dál více sympatická. Bitva bastardů je nejbrutálnější řežba v televizní historii. A Gordon Ramsay konečně poznal jaký to je žrát vlastní medicínu. Nečekaně dobrá byla mladá lady Mormont. Scény s ní byly perfektní. Uspokojivé bylo také konec rudé kněžky. Celkově kvalita dialogů už není co bývala. ()

DoubleJack

Má to drive, má to spád a uzavírá se zde řada dílčích dějových linek. Bohužel se během dílů rozrostl jeden storytellingový nešvar, kdy se některé situace řeší "náhlým" zjevením nové postavy, místo toho aby byla situace vyřešena důvtipem. I tak se jedná rozhodně o zatím nejlepší sérii seriálu. ()

VLADEK

Můj názor je, že hlasování u jednotlivých epizod u toho seriálu nemá valný význam, vždy je to jen 45 min, kde se prolínají osudy snad 10 hlavních postav, a desítek vedlejších a na každou dějovou linku je v díle tak 10 minut? Sám o sobě díl neobstojí. Pro toho, kdo neviděl seriál od začátku je to nesledovatelné. Na hodnocení počkám a 6. série skončí. /Update 28.6. - zatím nejhorší sezóna seriálu. Celkově 75%. ()

Fuksinka

Tahle série aspirovala na nejhorší sérii GoT. Rozvleklé, špatně napsané epizody bez děje a bez zajímavých dialogů. Zachránily to epické 2 závěrečné epizody, na které se bude dlouho vzpomínat. Battle of the Bastards je jedna z nejlépe natočených bitev, co jsem kdy viděla. ()

jjjerry

Nejslabší serie. Nerozumim snaze, vše rychle ukončit. Seriál je taky business, čím déle se vysílá tím delší příjmy. Nebo už náklady na herce a produkci byly tak vysoké, že na sebe seriál nebyl schopný vydělat? SPOILER: jediný, kdo zajistil trochu zábavy byl Tyrion "ENDSPOILER. Dokoukal jsem, asi jako většina abych věděl, jak dopadne. Bohužel sledování jsem si neužíval, byla to spíš "povinnost". ()