Hra o trůny - Série 6

(série)
USA / Velká Británie, 2016, 9 h 1 min (Minutáž: 48–65 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton (více)

Epizody(10)

Po šokujících událostech z konce páté série - kdy Johna Sněha dostihl osud rukama vzbouřenců na Černém hradě, Daenerys Targaryen jen o vlásek unikla smrti v bojové jámě Mereenu a Cersei Lannister byla veřejně zostuzena v ulicích Králova přístaviště - se přeživší ze všech koutů Západozemí a Essosu spojí, aby čelili svému nejistému osudu. Zatímco budou navazovat strategická spojenectví, aby si pojistili své šance na přežití, do příběhu vstoupí řada nových postav, které ohrozí mocenskou rovnováhu celé země. (HBO Europe)

Ondra.Simmer

Šestá série byla dost rozporuplná. Jednou je zde výborný díl a jindy pouze nudný a absolutně zbytečný. Zakončení série bylo fenomenální - rozhodně zatím nejlepší díl celého seriálu. Série jakožto celek už tak slavná ale není, určitě se jedná o dosavadní nejlepší sérii, ale stále mě seriál dost nudí, čímž neříkám, že seriál je špatný. ()

david141474

Ku*va, ku*va, ku*va, tohle bylo něco opravdu neuvěřitelnýho. Uběhl už den co jsem dokoukal 6. sérii Hry o Trůny a stále mám vyraženej dech z naprosto dechberoucímu finále. Nemůžu už hodinu najít ta správná slova na tuto recenzi, protože tohle bych v životě nečekal. Celá série je opravdu skvělá, všechny linky jsou neskutečně dobře napsaný a konečně byl představen origine Jona Snowa a to jak to bylo představený mě nepřestane překvapovat. Zemře zde jedna moje opravdu oblíbená postava, řeknu zde jen jednu větu, která mluví za vše: ,,Hold the door". Asi je vám jasný kdo to je. Vrabčáci byli svině a dostali co si zasloužily. Z Theona Greyjoye se stal opět dobrý člověk. Finální dva díly jsou opravdu božský a jedny z nejlepších z celého seriálu, je to hlavně tou dechberoucí atmosférou, hlavně u bitev. Rudá žena taky dostane co si zaslouží, ale ty scény s Jonem a Rudou ženou byly prostě neuvěřitelný, hlavně v druhém díle. No soundtrack je božskej. A vrátí se zde pár postav, ale jedna přece jenom vyčnívá a kdo viděl ví, malá nápověda, objeví se v sedmém díle. No a samozřejmě nejlepší linka je opět jako v předchozí sérii Khaleesi/Mormont. No a já netuším co bych dál řekl, snad jen to, že konec naznačuje macatý následující série. Nejlepší díly série jsou jednoznačně ty dva poslední! Žádná známka nemůže vyjádřit jak jsem se cítil u série, ale je to známka hodně vysoká. ()

Andrebas

Prvá časť 6. sérií začala naozaj z ostra nebudem vám pchať žiadne spoileri no keď seriál bude končiť zavrite si oči pre istotu lebo sa povraciate iba pre silné žalúdky.. PEACE! ()

Mirssix

Prvá časť BOMBA, sme v očakávaniach čo bude ďalej, Daenerys sa zase dostáva do dobrej situácie, John Snow je očividne mŕtvy , aj keď na plagáte session 6 je živý a HBO potvrdila že bude žiť. Rudá žena už je na hranici zrejmew pôjde aj ona kade ľahšie kedže ma teraz 150 rokov :) nádhera... Slebé dievča sa buzde asi uči bojovať, síce nepekným spôsobom ale ako inač keď je na ulici ako žobráčka. ()

Tumbik

První série, která se vydala jaksi po svém, ale zvládla to na výbornou... Je to skvělý seriál i bez knižní předlohy. Jen mě jakožto čtenáře mrzí, že konec seriálu bude nejspíše na míle vzdálen knižní sérii... Ale to už je jen detail - je to o osobním pohledu jednotlivých diváků :-). ()

cipokomon

Poslední díl... ach jo. Po luxusním dílu devátém jsem se těšil. Prvních 15 minut jsem si říkal, super, můj odhad, že desítka bude žvatlání byl špatný. Pak mě bohužel opět vrátili na zem. Je to žvátlárna. Scény knihovna, Snowking atd.... jsem otráven. ()

Signore

Podívaná je to velkolepá, o to nic! Problémem této série (a možná už i těch předchozích, jen jsem si toho nevšiml) je, že hodně podstatného se děje mimo záběr, což by samo o sobě nevadilo, pokud by ale průběh tohoto skrytého, a proto domýšleného děje, neodporoval elementární logice či daným reáliím. V tomto ohledu je tak způsob natočení zmrtvýchvstání třeba označit za výtku téměř podružnou. ()

motyka52

Už je to tradiční mustr - leccos v první polovině vyvolá v člověku pochyby - jestli to už není trochu na sílu, jestli to už nepostrádá trochu logiku, jestli se to všechno tak trochu neopakuje, možná dokonce jestli to už taky tak trochu nenudí - jenže se to přehoupne do druhé půlky a najednou přijdou kulervoucí epizody, které jakékoliv otazníky důrazně zodpoví. Ne. Tohle je špičková kvalita. A Bitva Bastardů je v Síni slávy nejlepších epizod celé televizně-seriálové historie. ()

Rebel24

Absolútne niet čo vytknúť, seriál šiel prvý krát mimo knihu (predbehol dej) a výrazne zrýchlil do finále. Na dynamike to iba pridalo, v podstate v každej časti možno nájsť scénu, ktorá je mimoriadna, za spomenie stoji Bran a jeho dosiaľ nudny príbeh je zrazu highlight, Cersei aka Lena Headey a jej majstrovský výkon, nuž a 2 finálne epizódy, ktoré sú pre mňa kultové. Battle of Bastards bol úžasný, vela čerpal z Lord of the rings, Light of the seven zas ukázal genialitu Ramina Djawadiho a jeho klavír-organ epic song, kde sa nádherne prečistilo pole pre víťaza tejto série. Hra o Tróny ale ešte nie je na konci, no ukázala absolutorium vďaka čomu sa právom radi k najlepším a najobľúbenejším seriálom histórie. 💯% ()

matous20063

Průměrná série. Připadámi že režiséři nevěděli do čeho štouchnout. Epizody se strašně protahovaly čímž se stávaly nudnými. Vizuál ovšem dostal upgrade. Sérii táhla taková temnější atmosférka. Přibyli nové postavy ale spoustu jich však odešlo. Zvraty jsou tu 100%. Většinou se mi na epizodě zalíbíla jedna scéna, kvůli které to ne mě zanechalo dobrý dojem. Za mě celkem průměr ale něco málo mě bavilo. 70% ()

NikiVai

Kdo jsi? Nikdo... Kdo jsi? Sníh... Bitva bastardů, můj nejoblíbenější díl celého seriálu ever, když zazní troubení, pokaždé očekávám skřety z Gundabádu, ehm jo pardon, to jsem trochu jinde, to přijede jiné vojsko :))) ... a závěr v psinci nemá chybu... Celá série je opět moc fajn. ()

7Filip7

9,5/10. Po slabší předešlé páté sérii se Game of Thrones vrátilo spolu se šestou sérii na vrchol! Série nemá vůbec roztahaný start tak jako některé předešlé. Prvních pět epizod je velmi dobrých. Náš hlavní antagonista Ramsey Bolton se zmocní vlády nad Zimohradem. A v páté epizodě dostaneme kratší střetnutí s Night Kingem a White walkers. Konec byl dosti smutný. A Euron Greyjoy se nechá korunovat králem Železných ostrovů. Poté následují tři slabší epizody, kde se nám ale vrátí pár známých postav. No a potom následuje to nejlepší co můžeme ve filmech a seriálech vidět. V deváté epizodě se sehraje snad nejlépe natočená historická bitva všech dob - Battle of the Bastards. Jon Snow vs Ramsey Bolton a epický fight o Winterfell. Tuto epizodu považuji nejen za jednu z nejlepších z celého seriálu, ale také za jednu z nejlepších epizod všech dob. Také v této epizodě stojí za zmínku linka Daenerys, kde na její město útočí flotila otrokářů. Daenerys jim však hned se svými draky ukáže, jak se věci mají. No a epizoda deset? Také jedna z nejlepších epizod seriálu a jedna z nejlepších epizod vůbec. Cersei se svých nepřátel v King's Landing zbaví všech najednou. Arya se zase pomstí za smrt své rodiny. A Daenerys vyplouvá do západozemí. Jedna z nejlepších sérií seriálu! Nejlepší epizoda - Battle of the Bastards. ()

alphatown

Skvělé první dva a poslední dva díly. A skvěle našlápnuté do dalšího děje. Z jihu postupuje Denerys, tři draci a Dothrakové s Tyrionem, ze severu útočí bílí chodci se zombíkama a Jon Sníh je král severu, možná dobrej manžel pro Denerys. Vrátil se Ohař, Aria je zabiják , Brian možná bude bojovat proti Jaimemu, ten Bailish ukuje asi nějaké pikle. Střední děj byl trochu nudný, ale je třeba si uvědomit, že je zde rozehráno asi třináct paralelních dějů a to se prostě nedá za 500 minut stihnout odvyprávět a ještě do toho zařadit akci. ()

EYO EYO

Asi jedna z najnapinavejších sérii zatiaľ , každú epizódu som pozeral z radosťou , samé bitky ,začína vojna medzi white walkers ,draci sú už veľký aj keď nepočúvajú , aria sa po tejto sérii stala moja najobľúbenejšia postava lebo tá jej odvaha a nebojácnosť niekoho zabiť je super a strašne ma to baví ,budete veľmi spokojný s konca tejto sérii /80%(dávam jednu hviezdu dole pre ten slabo-prepracovaný scenár ) ()

TeachMe

Někdy vám vadí přeskakování v příbězích, někdy omáčka, někdy nevýrazný děj, ale pak vidíte závěrečnou epizodu série a rozseká vás napadrť. Jste úplně v koncích s dechem, najednou celá ta série dává smysl, protože finále je jeden z nejsilnějších "filmových" zážitků vůbec. A ta hudba? Jsem na maděru... ()

Tobias18

Škoda! Tahle série byla od začátku dost průměrná a nudná, všechny zvraty (hlavně Jon) nebyly ani zdaleka tak šokující jako tomu bývalo dříve a místo toho, aby postavy umíraly, se staly nesmrtelnými, ba dokonce začaly ožívat. Další mínus je potom nelogické přemisťování (a občas i chování) postav. Jediný světlý bod v první části série byla epizoda Doors, která fungovala po všech stránkách. Avšak poslední dvě epizody jsou naprostá dokonalost a u mě porazily i Rains of Kastamere. Obě dvě jsou skvěle vyvážené v emocích, akci a napětí a jsou opravdu skvělé. Tam pouhých pět hvězdiček nestačí. Nechápu, co tvůrcům ze začátku přeskočilo, mohla to být tak dobrá řada...takhle musím uznat, že i přes dvě závěrečné epizody se jedná o sérii doposud nejslabší, i když stále nadprůměrnou. 70%. ()

Honza.Dressl

Moje nejoblíbenější série, Arya a její neskutečná proměna mrazí v zádech, bitva bastardu byl díl při kterým jsem měl husinu každých dobrých 5 minut, naprostá paráda, přichází zima! ()

modrapapaja

Jojo, Jon Snow úderem do oblouku zastaví jezdce na koni z 30 km/h a pak ho ještě pošle dozadu rychlostí 10 km/h a tak dvacetkrát překoná nejsilnější lidi na světě. Arya? Chodící nesmrtelný generátor příběhových děr. Logika bitvy bastardů? Desítky chyb. Raději klystýr horkým louhem. ()