Reklama

Reklama

Stav beztíže

(seriál)
  • USA Defying Gravity
USA / Kanada, 2009, 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Epizody(13)

Píše se rok 2052. Na konec září je naplánován start vesmírného projektu Antares. Osmičlenná posádka vytrénovaných astronautů bude po šest let navštěvovat sedm planet sluneční soustavy. V týmu měl být i zkušený astronaut Maddux Donner. Kvůli nehodě, která se stala před pěti lety při výpravě na Mars, však nepoletí. Je pouhým náhradníkem. Stejně je na tom i jeho přítel a spolupracovník Ted Shaw. Tenkrát museli pro dobro mise a na rozkaz velitele odstartovat bez dvou kolegů, které nechali na povrchu Marsu zemřít… V baru se odehrává bouřlivá oslava a loučení se Zemí. Velitel projektu – odměřený Mike Goss – dává zrovna interview novinářům. Ti se diví, proč nebyli místo nezkušených nováčků do mise nasazeni Donner a Shaw. Rozhovor se opět vrací k tragédii na Marsu. Donner to psychicky neunese a napadne jednoho z reportérů... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (79)

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Och joj, už prvé dva diely ma príšerne rozčuľovali a nemohla som si pomôcť. A to dnes, v roku 2012, ľudia nadávajú na nelogické správanie "vedcov" v Scottovom Prométeovi... to asi nevideli túto bandu tvorcov a postáv, ktorí pod rúškom vedy mixujú takú divokú zmesku "superstitious stuff" - povier, náboženstiev a morálky založenej na iracionalite - až to nie je zdravé. Biologička hádžuca smutné oči na likvidované vzorky králičích embryí a ťažko filozoficky sa zamýšľajúca nad tým, ako "zabíja" zhluky desiatich buniek... what the hell?! Ďalších príslušníkov tímu vyberaných na základe už neviemčoho a "kompatibility" ani rozoberať nebudem. Ešte si nejaké diely pozriem a očakávam, že atmosféra na Antarese bude čoskoro "zaujímavejšia" ako v reality šou. A čo má sakra znamenať, že keď omylom vystrelí z lode astronaut priviazaný bezpečnostným lanom, tak ho budeme priťahovať ručne??? Veď načo by sme na lodi za 10 miliárd dolárov mali NAVIJAK?! Škoda len, že pri tých blbostiach je to navyše aj hrozne pomalé a nudné. Proste mydlová opera vo vesmíre. Páči sa mi, ako to stručne zhrnula Hirnlego: (patos, hodnoty obrácené naruby, nezodpovědnost a demence jsou přece tak cool). ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Dobrý sci-fi seriál. Základná schéma je možno až príliš klasická a odhaľovanie veľkého tajomstva nie je až také napínavé, ale funguje to. Dôraz kladený na vzťahy medzi postavami a prestrihy do minulosti ma bavili. Akurát na hlavného hrdinu som si musel chvíľu zvykať... Nečakajte depresiu (MESIAC) ani horor (SUNSHINE) a možnože sa budete baviť, rovnako ako ja... ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Videl som pred rokmi nejakých 7 dielov a pripadalo mi to strašne naťahované. Posádka ma nenadchla aj keď po hereckej stránke bola obsadená solídne a pár mojich obľúbencov sa medzi nimi nájde. Bohužiaľ nemali čo hrať. Triková stránka bola tiež slušná a kulisy lode pekné, ale najväčším sklamaním pre mňa bolo to, že dej na lodi nebol príliš zaujímavý a tak si scenáristi museli vypomáhať otravnými flashbackmi na život posádky na zemi, vďaka čomu sa odhalenie hlavnej pointy neustále odďaľovalo a keby seriál predčasne nezrušili, tak by to určite naťahovali x sérií, čo by som aj tak nevydržal. Takže ma nemrzí, že seriál zrušili a je mi jedno, či ho stihli nejak narýchlo uzavrieť. Aj tak to bola nuda od začiatku. 4/10. ()

Ravi 

všechny recenze uživatele

Takovou sbírku neurotiků a zamindrákovaných person bylo asi opravdu těžké pro jeden scénář najít. Já vím, že dramatizace seriálu by měla být silná, aby lidi vůbec zajímal, ale ve Stavu beztíže je silně předramatizováno. Jedna byla zneužívaná, druhou opustili rodiče, třetí trpí duchy z války, další duchy z Marsu, další trpí tím, že měla být chlap a tak dále. No parta, kterou byste pro šestiletou misi napříč Sluneční soustavou pohledali. Občas jsem si říkal, že vhodnějšími kandidáty by snad byl i kroužek extrémně cholerických anonymních alkoholiků s tiky. Hlavní linie seriálu a vyprávění formou flashbacků je naprosto v pořádku, ale byl bych raději, kdyby se tvůrce držel tohoto a vyprávěl příběh mise, zatímco se bohužel spíš soustředil na postavy. Také jsem trpěl těmi proslovy na konci každé epizody - jo byly asi pěkné, ale kdyby byl takový i zbytek! Takhle působily jako pěst na oko. Zkrátka Stav beztíže je seriál se zajímavou myšlenkou (i dle doslovu autora, jak měl seriál skončit - viz odkaz v diskusi), ale s tak kostrbatým scénářem, že se nedivím, proč skončil. Zkrátka rámec je nadmíru zajímavý a nový, ale takové kosmonauty byste pro výlet nevybrali, ani kdybyste byli na hlavu padlí, neskousnu. Moc pěkná hudba. 30% = 1+/5 ()

BMAJTZ 

všechny recenze uživatele

Takze po skouknute prvni serii se davam na novy komentar k tomuto serialu. Takze prvni polovina serialu byla opravdu vyborna, bylo to takove jinak pojate sci fi. Ukazovaly se problemy hrdinu skvele vyvazene tajemne momenty a vyborne flashbacky z vycviku a opravdu to do sebe zapadalo tak, aby si to clovek oblibil. Bohuzel jak jsem se obaval tvurci to v rukach neudrzeli a hned jak se odhalila tajemna stranka a pravy cil mise, vse rapidne upada. Zajem uz odeznel a clovek najednou prisel na to, ze ho na tomhle serialu nema co drzet. Proste se to behem 2-3 dilu kompletne rozpadlo pod rukama. Problemy posadky se zacaly najednou taky nejak extremne vrsit (zrejme aby vyrovnaly to prozrazeni mystery stranky) a postavy zacaly byt pro me pomerne nezajimave. Ke konci jsem si dokonce rikal jak je mozne, ze takhle zamindrakovana parta vubec necim jako psychicke testy prosla. Mno nevim skoda zacatek skvely zbytek uz horsi. Snad je i dobre, ze televize neuvazuje o obnoveni. ()

Galerie (166)

Reklama

Reklama