Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

LION-MR.T

Po trapné Angelině přichází konečně někdo schopný a to Alicia. Má to zajímavý nápad a solidně natočenou akci a právě té je sice málo, aspoň se nezvyšuje riziko, že bude přeplácaná nebo nepodaření. Alicia je neuvěřitelně charismatická a více přesvědčivá hrdinka než její filmová předchůdkyně a dodává celému filmu úplně jiný rozměr, mě si film získal. ()

Anderton

Ťažko si viem predstaviť priemernejší akčný film. O nič viac sa nesnažili ani scenáristi, ani režisér, len tá Alicia evidentne posilovala, cvičila a behala pri príprave na film. Množstvo klišé, absolútne žiaden inovatívny prvok, maximálne predvídateľné v každom smere, proste dobré iba ako oddychovka po celom dni na pláži, kedy máte mozog v takom stave, že nič hlbšie nedokáže absorbovať. No ak by bolo finále podmanivejšie, tak by som predchádzajúce slová myslel v podstate ako pozitívum, takto ide len o suché konštatovanie. Kristin Scott Thomas a Derek Jacobi sú len reklamným ťahom, sú tu doslova zopár sekúnd a mimo lokácií akcie. Ale Nick Frost aspoň svoj priestor ako-tak využil. ()

Frajer42

Alicia Vikander je natolik půvabné děvče ideálních rozměrů, že by učinila svým účinkováním zajímavé snad i porno. Musím se přiznat, že úvod pro mě byl takřka k poblití. Nicméně, jak se konečně vydala do světa, tak se na to koukat celkem dalo. Co se týče děje, tak jsem přesvědčen, že ze sebe tvůrci mohli vypustit něco výrazně zajímavějšího a poutavějšího, čím by nasytili moje mlsné oči. Takhle snímek není ničím jiným, než příjemnou jednohubkou. V závěru ke všemu tvůrci klapali o zem berličkami, o které se opírali, když vymyslely spoustu debilních a maximálně nepravděpodobných zvratů, kterými uměle budovali dramatizaci, nebo se o to alespoň pokoušeli. Slabší 3 kousky. ()

Socrates

Dobrodružství na plný pecky. A mnohem sympatičtější než první Tomb Raider filmy, přestože se Alicia Vikander oproti Angelině rozhodně nestane celosvětovým sexuálním symbolem. [Doufám, že jsem aspoň trochu pobouřil všechny ty feminist(k)y a aktivist(k)y.] ()

Dzeyna

Na tohle jsem sice vůbec zvědavá nebyla, ale má to něco do sebe. Nicméně od verze s Angelinou se to hodně liší. Alicia je takovej Indiana Jones junior v ženském podání. Takže pokud máte rádi výpravu s tajenkama, je to pro vás treba do černého. Ale stejně je to takový příjemný průměr. ()

Kothy

Tak jsme se nakonec dočkali. Sice to trvalo 15 let, ale nová Lara je tu. V podání jiné herečky a podle jiné předlohy. Film se stejně jako hra zabývá samotným originem postavy. Je tam dost narážek na hru skrz podobnost scén atd. I když Alicia Vikander tuto roli zvládá slušně, určitě bych si na jejím místě dokázal představit i někoho jiného. Filmu chybí jisté nadpřirozeno a je až moc "reálný." To by ale vlastně ani tak moc nevadilo. Kletba herní adaptací se prostě těžko láme a pro mě bude asi Lara Croft navždy Angelina Jolie. Konec je trochu otevřený, ale v pokračování moc nedoufám. "Ahoj, Drobku." ()

Geralt z Rivie

Mnohem uvěřitelnější verze oproti původnímu TR s AJ. První polovina filmu je vlažnější, ale od ztroskotání se nám to rozjede do správných otáček. Nová Lara Croft se snaží být mužskou verzí Indiana Jonse, což chválím a očekává akčnější pokračování, snad diváci podrží, protože Alicia a Roar se zaslouží pokračování. ()

Ant

Ze začátku dost dobré. Má to spád a skvělé tempo. Ale jakmile se začne odkrývat příběh, film začne mít čím dál větší trhliny. Lařin otec zmizel, protože mu zemřela manželka a začal být posedlý nějakou divnou Japonkou, co šířila smrt? To vážně nedokázali pro takhle drahý film najít lepšího scénáristu? No a nemluvě o druhé půlce filmu, kde přestává dávat smysl úplně všechno. Posledních 20 minut jsem se úzkostlivě dívala na hodiny, protože se na to nedalo dívat. Indiana Jones jen smutně kouká, co se to s tímhle žánrem stalo. ()

predators

Je to hra, není to hra...líbilo se mi pojetí podobné herní předloze, obzvláště rebootované série z posledních let, jelikož jsem její velký fanda. Také chápu, že nacpat cca 50 hodin herní zábavy do dvou hodin promítaných na plátna kin, je problém. Tady vidím první kámen úrazu. Tím jsou nevyvážená atraktivnost lokací a především nedostatek téměř jakéhokoliv vztahu k postavám. Lara a otec jsou jasní, určité sympatie si získají, ale záporáci a číňánci jsou vám ukradení. Je to podívaná tak na jedno shlédnutí, ale celkově jsem se bavil. A. Vikander nemám co vytknout, naopak, závidím jí ty břišáky! ()

silentname

Nakoniec film dopadol nad očakávania.Veril som, že si na tom dajú záležať, no nakoniec ešte trošku prekonal film moje očakávania. Alicia Vikander je podľa mňa dobrá Lara Croft. Mladá Lara sa rozhodne nájsť svojho otca a skončí na ostrove, ktorý nikoho nechce pustiť preč. Zvládnuté je to veľmi dobre. Film má atmosféru, má dobré postavy a celkovo musím povedať, že aj celkový ostrov vyzerá veľmi dobre. Možno ma osobne trošku mrzí, že som ju chcel vidieť viac s lukom a byť akčnou. Reálne mám pocit, že je to skôr film na spôsob série "Indiana Jones." A je to spracované veľmi dobre. Máme tu dobré hádanky, Larine riešenia sú dobre spracované, nie je to odfláknuté a snažili sa tvorcovia o to, aby to nakoniec všetko dalo zmysel. Niektoré scénky sú trošku temné a pridanie svetla občas pôsobí ako stroboskop, ale nie je to nejako výrazne bolestivé ako to bolo napríklad v "Resident Evil: The Final Chapter", ale občas som cítil, že je to veľmi zatemnené. Čo by som ešte trošku skritizoval je úvodná boxovacia scénka, ktorá nie je podľa mňa úplne najlepšie zostrihaná. Je tam tých strihov trošku moc a miestami som nevedel čo sa deje. Inak mám ale pocit, že je film zvládnutý celkom dobre. Je tu výborná scénka, kde Lara musí vyriešiť hlavolam, aby sa nezrútila úplne všetka podlaha, otvorenie brány do hrobky tiež vyzerá super a keď má Lara luk v ruke a začne strieľať, tak je to vynikajúce. V mojich očiach je to jeden z najlepších filmov podľa videohry, čo som mal možnosť vidieť. A podaril sa im veľmi dobre. A úprimne poviem aj to, že sa teším na pokračovanie. Hodnotenie: B ()

eLeR

Lara Croft je majsterka sveta vo všetkom. Všetko šťastie sveta stojí pri nej. Všetci anjeli strážni nad ňou držia stráž. Ten zoskok padákom môže prežiť fakt len ona. Nuž, je to taký Indiana Jones v sukni .. pardón, sukňu nemala. Vďakabohu za to, že Alicia je dobrá herečka a Walton tiež potešil, takže dalo sa. ()

Lenny.M

Tak jsem se po pár letech vrátila po hře a komixech na Yamatai a byl to docela průser. První část filmu okay, slušné představení Lary, příběhu okolo, nějaká ta honička po Londýně… Nicméně asi od půlky to připomínalo herní cutscény, kdy jsem přesně věděla, co bude následovat, viz vodopád, letadlo, padák..Což by vlastně ani nebylo zlé, kdyby se té hry drželi celou dobu a vynechali tu stupidní zápletku s otcem nebo vůbec vyřešení hlavního příběhu. Taky bych to snesla trochu v drsnějším podání, víc v duchu hry, protože to trošku vypadalo, že filmová Lara je na rozdíl od té herní nezničitelná, a žádné přežívání v divočině a bojování o holý život se nekoná. V souhrnu jsem viděla pouze 4 lokace, což je docela smutný, skvělé akční scény, které rušila příšerná hudba v pozadí a fakt šílené zprzněný herní příběh. Nicméně Alicia je jako rebootovaná Lara úžasná a troufám si říct, že lepší herečku by na tu roli nenašli. Bohužel nejmenovat se to Tomb Raider, nikdo by po tom ani neštěkl. V porovnání s herními adaptacemi se mi mnohem více líbilo Assassins’s Creed. ()

Chrustyn

Už je tomu 17 let, kdy se poprvé na platně objevila filmová Lara Croft, která odkazovala na původní videohry a tomu i odpovídalo pojetí i proporce hlavní hrdinky v podobě Angeliny Jolie. Doba je však jiná a videoherní Lara se v roce 2013 posunula do reálnějšího pojetí, kdy je Lara mladá nezkušená dívka, která nejednou dostane na čumák. A právě na toto zpracování navazuje tento film, kdy není Lara Croft neohrožená bojovnice, ale mladá, nezkušená dívka, která spíše utíká než bojuje. Film trpí hlavně na velmi pomalý úvod, kde se sáhodlouze vysvětluje, cestuje a na nějakou akci se čeká a vlastně se divák ani pořádně nedočká. Alicia Vikander je fajn a s úlohou mladičké Lary si poradila více než dobře. Bohužel zde není mnoho možností, aby se předvedla a scéna s letadlem, nebo akce v táboře nijak nenadchne. Závěr už pak připomene spíše začátky Indiany Jonese ve slabším provedení. Není to vyloženě průser, jak naznačovali nevýrazné trailery, ale zázrak se také bohužel nekoná. Uvidíme co předvede druhý díl. ()

Arsenal83

Slabá náhrada originálu a herečka, ktorá sa tam nejak nehodí. Vikander je určite pekná žena, ale nie do tohto žánru, chýba jej iskra aj sex appeal. V porovnaní s mnohými dobrodružnými filmami tento pôsobí ako veľmi slabý odvar nejakého Indianu Jones. ()

classic

Dynamický a k tomu extra svieži, dobrodružný film, pri ktorom by bol aj taký archeológ Indiana Jones len obyčajným škôlkarom vedľa sexy Lary Croft, ktorá je taká ženská verzia tohto slávneho dobrodruha ! Obsadenie krásnej herečky VIKANDER považujem za dobrý ťah na bránku, so zakončením gólu, s vymetením horného, pravého rohu, keď súper nemal vôbec žiadnu šancu čeliť tomuto nebezpečnému útoku ! Tréner, čiže režisér Nór - Roar Uthaug si so sebou zo Škandinávie priniesol i svoj typický surovejší rukopis, akým sú známi títo severskí tvorcovia a naservíroval mi obdivuhodné filmové sekvencie, pri ktorých sa normálne zatajuje dych, len sú tak extrémne prehnané, až sa stávajú nereálnymi, ale aspoň sa na ne skvelo pozerá, to hovorí aj moje definitívne ohodnotenie. Pri sledovaní krásnej Švédky mi nebolo všetko jedno, ako sa stále nachádzala v nezávideniahodných situáciach, z ktorých si odnášala množstvo modrín, húževnatá osoba, ktorá sa dopátrala k jednému človeku, o ktorom si myslela, že už vonia fialky... Skrátka - stále sa tu niečo deje, nikdy som sa nenudil, a zrazu som čítal záverečné titulky, kde si vravím : „Výborný film, ale maximálne na jedno pozretie” . Určite sa to oplatí ! Naozaj som očakával menej, ako sa mi v skutočnosti dostalo, a to vždy ocením ! ()

korbitch22

Hrou naprosto netknutý a přesto nadšený. I když jsem věděl hned po pár minutách, kdo je hlavní záporák, i když jsem viděl spousty hloupých scén a děsných scénáristických přešlapů i přesto všechno jsem nemohl odtrhnout hlavu od obrazovky a královsky se bavil. Alicia se mi už od začátku do role strašně nehodila, na druhou stránku dala Laře neskutečný lidský rozměr a uvěřitelnost. Akce je akorát a CGI jen málokdy praští do očí. Sice je konec filmu od A do Z vykradený Indiana Jones a scénář je opravdu místy vyloženě debilní, dokázal Uthaug celý film ukočírovat do velké míry zábavnosti, která naštěstí přemázne všechny ty hlouposti. Dlouho mě letní béčko tak nebavilo a uvítal bych dvojku, hned.75%. ()

Marze

První půlka je únavná, zbytečná a vzpomínkami na dětství plačtivá. Zklamalo mě také digitální ztroskotání. Podívaná na úrovni až ve druhé půlce, kde vidíme pouze záhrobí horor a ušlechtilé scény. ()

marhoul

Alička má sice silnější krk než pas, ale jinak se mi líbila ohromně! Celkové pojetí alá Indiana Jones je osvěžující a fajn. Dobrá zábava, předčilo to mé očekávání. Pochvala za hudbu, za neukecaný scénář a za civilní look Lary! ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)