poster

Halloween

 • USA

  Halloween

 • USA

  Halloween Returns

  (pracovní název)
 • USA

  Uncle Orange

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Halloween

 • Kanada

  Halloween

 • Nový Zéland

  Halloween

 • Velká Británie

  Halloween

 • Austrálie

  Halloween

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Komentáře uživatelů k filmu (530)

 • xxmartinxx
  ***

  Všechny meta věci a napojení na originál fungují obstojně, hůř funguje vybudování něčeho vlastního. Proto preferuju Zombieho svéráznou, ale taky svébytnou a plnohodnotnou revizi.(25.12.2018)

 • Bachy
  ***

  No, eh. Jako chvilkama rozhodně jo.(16.2.2019)

 • Fiftis
  *****

  Kde jednotka uspela a kde v zásade všetky ďalšie pokračovania tak trochu zlyhávali, bola práve postava Michaela Myersa, ktorý zrazu nebol tým vrahom, ktorý by naozaj mohol chodiť po uliciach, ale akousi nadprirodzenou silou, z ktorej však už nejde taký strach. Toto nový Halloween úplne chápe a z Michaela Myersa je znovu človek z mäsa a kostí, ktorý je však rovnako nezastaviteľný, ako kedysi. Jedná sa o úplné zlo, ktoré nechcete spoznať a z ktorého ide mráz po chrbte. Prestali tiež "nápadité" vraždy injekčnou striekačkou a podobnými srandami. Michael znovu zabíja jednoducho, efektívne a všetkým, čo má po ruke. Najnovší Halloween si z prvého Halloweenu berie to najlepšie a vzdáva mu česť, ale zároveň ide aj svojou vlastnou cestou a nesnaží sa pôvodný film kopírovať. Predsa len porovnanie by ani po 40 rokoch nemuselo stále dopadnúť dobre. Stále je to ale film hlavne pre fanúšikov originálu, čo je, ale aj nie je dobrá správa.(20.11.2019)

 • RUSSELL
  *****

  Po dlouhých 40 letech se původní Halloween konečně dočkal přímého pokračování, jaké si tento zásadní hororový milník zasloužil. Nový Halloween je dělaný vyznavači původní verze pro všechny její skalní fanoušky a pokud mezi ně patříte, tak nemůžete být zklamaní. Navíc je na něm skvělé, že funguje současně jako sequel i remake v jednom balení. Film sice nepřináší nic nového či objeveného, ale ani se o to nesnaží – poslat to někam jinam zkoušeli už v 90. letech a všichni víme, jak to dopadlo. Danny McBride s Davidem Gordonem Greenem k látce přistoupili přesně naopak a přišli s tím správným receptem, jak úspěšně natočit nový Halloween a to jest: Vzdát hold originálu, jak jen to půjde (hromada easter eggs a všemožných narážek na určité momenty z prvního dílu, které potěší každého fandu); pojmout to jako oldschoolový slasher bez neduh většiny moderních hororů; nebát se přitlačit na brutalitě; zvýšit počet vražd; zachovat Michaela jako čisté zlo bez opodstatnění a nechat ho být tou nelidskou bestií bez příčiny jakou má být; revitalizovat postavu Laurie jako silnou ženu, která je schopna se Michaelovi postavit; přidat pár nečekaných překvapení, ale zároveň se nesnažit podvratně podrazit nohy originálu a hodit jeho děj do úplně jiného světla (to považuji za naprosto zásadní věc, jelikož se tvůrci do těchto praktik v sequelech často pouštějí); nechat nezaměnitelný původní hudební motiv a zároveň soundtrack oživit novým vkladem samotného Johna Carpentera. Tohle vše jsou podle mě hlavní přísady, díky kterým film exceluje. Neužijí si to pouze ti, kteří od toho čekají něco víc. Sám Halloween jako takový v roce 1978 přišel s něčím novým a nevídaným, dnes už ale žádné podobné ambice nemá a nikdo by od něho ani neměl čekat, že opět změní žánr. Halloween rozjel slasherovou horečku, kterou dvě dekády po něm symbolický pohřbil Wes Craven a jeho Scream, po kterém tenhle prosťoučký subžánr s ničím novým snad ani přijít nemůže. S čím ale slashery i dnes přijít mohou, tak to je poctivá nálož krvavé zábavy, jež ctí zásady a tradice žánru a obsahuje všechny klišé prvky, které kritizujeme, ale zároveň je tam chceme, jelikož bez nich to prostě není ono. A přesně takový je ve zkratce nový Halloween. Jde o precizně natočenou staromódní záležitost pro jasně stanovené cílové publikum. 2018-10-31 – The Night He Finally Came Home.(13.10.2018)

 • PetrPan
  ****

  V kině s pubescenty i prepubescenty na Halloweenu. Zážitek. Nedospělci chichotající se při vraždění a v jediné scéně, kdy to dostane s porcí nadhledu Michael, jsem se uchechtl sám.... Jinak je to důstojná pocta kultu, dnes opravdu nebývalé, jako bych se vrátil v čase. Carpenter si evidentně svůj klenot pohlídal, ale kromě oné úcty vlastně  nic. Fanoušky, počítám se mezi ně, rozhodně potěší, ta hudba!, ale kdykoliv se přece můžu podívat na původní film. Asi dám vždycky přednost prvnímu Zombiemu, který přišel s něčím novým, ale pořád to byl Halloween.  Čtyři.(20.10.2018)

 • Slarque
  ****

  Old school slasher, který vypadá jakoby 40 let starému prvnímu dílu z očního otvoru masky vypadl. Snad jen mobilní telefony a posun Jamie Lee Curtis do kategorie babička dávají vědět, kolik času mezitím uplynulo. Dokonce i jednoduchá, leč dokonale funkční Carpenterova hudba zůstala zachována. Takže ano, pro jednou je takovéto retro v kině osvěžující, ale pokud tímto stylem hodlají rozjet další sérii, tak mé nadšení zřejmě poletí střemhlav dolů (70%).(20.10.2018)

 • SeBig
  ***

  Nostalgická vyvraždovačka s Myersem, jiný úhled pohledu jak by film mohl jinak pokračovat vůbec neuškodil, leč mi to přišlo trochu zbytečně zdlouhavý ale bavil jsem se a jsem mega rád, že slashery v kinech ješte nejsou dead a tohle to celkem oživí. Sice hodnotím průměrně, ale ten zážitek vidět legendu slasherového žánru na kinovém plátně je euforický plus ta hudba z který občas nějaká ta husina byla.(26.10.2018)

 • heyda
  **

  Několikrát převařený horor, který už nemá moc čím překvapit. Zabiják na to, že má 2 metry na výšku a asi tak 120 kilo se pohybuje jak víla, tudíž nikdo neví odkud udeří a ve tmě asi létá, protože jednou ho máte před sebou a v druhém záběru stojí za vámi a už vám drtí lebku. Jako béčko to uteče docela dobře, ale rozhodně od toho neočekávejte nic spešl. 40%(7.8.2019)

 • Oktavianus
  ****

  Díkybohu. Po nepovedených pokusech zoufalého neumětela Roba Zombieho, které naštěstí můžeme spláchnout do hajzlu, je Myers zpět. Jistě, logiku nutno nechat doma, jinak by hodnocení bylo ještě nižší, ale jako Michaelův dlouholetý fanoušek na to kašlu. Jinak bych se moc podivoval nad tím, jak Laurie po 40 letech příprav může dělat tak školácký chyby, proč se v závěru neřešilo, co s jednou z postav (nechci spoilerovat, pardon), nebo dost podivuhodnej zvrat po zhruba dvou třetinách děje. A tak dále. Ale čert to vem, jsem mimořádně spokojenej: je to jízda. Začátek v blázinci bere dech a z nastoupeného tempa se neuhne o milimetr. Krev stříká, Michael likviduje všechny, co mu zkříží cestu, nechybí napětí, skvělá Carpenterova melodie ani odkazy na jiné filmy v televizi - Season of the Witch rules! A pokud někdo nemá originál z osmasedmdesátýho nakoukanej i pozpátku, neuškodí na něj před projekcí mrknout. Díky tomu se pochytá spousta nastražených odkazů na původní film, mnohdy vtipně variovaných. A k tomu atmosféra illinoiského Halloweenu, oldschool ladění, přidržení se ducha originálu a já jsem po dlouhý době z něčeho nadšenej. Navzdory nezničitelnosti pana Myerse i paní Strodeové. Anebo možná právě proto.(16.10.2018)

 • Jinny
  ***

  70 % Nový Halloween je rozhodne "gory", přesně tak, jak to mají fanoušci žánru rádi. Michael Myers je stále působivý strašák s nadlidskou silou, takže za něj taky dávám palec nahoru. Co si tvůrci mohli odpustit, tak je vnucované feministické poselství.(19.10.2018)

 • Dzeyna
  ****

  Hodně povedená zabijačka.(15.12.2018)

 • Flego
  ****

  Halloweenská klasika ( prvý film ) patrí k neodmyslitelnej výbave každého fanúšika žánru. Tento film sa trochu viacej priblížil k súčasnému divákovi, ktorý potrebuje expresívnejšie postupy, ale drží sa v medziach. Potešil známy hudobný motív a pochopiteľne aj Jamie Lee Curtis.(20.12.2018)

 • Chrustyn
  ****

  Hororový nadšenci, natočili hororovou podívanou, pro ostatní hororové fandy. Nový Halloween je přímým pokračováním 30 let staré klasiky, které úplně ignoruje všechna vzniklá pokračování. Je to horor, který nepřináší žádné nové postupy a vypadá jako by vznikl před 20 lety, což je fakt, který nejspíše odradí fandy novodobých vyvražďovaček. (které vznikly hlavně díky prvnímu Halloweenu ). Naopak pro všechny, kteří hledali film, který by se přiblížil hororovým klasikám, udělá tato novinka radost. Nechybí původní hudba, doplněná novými motivy, původní postavy (po dlouhé době výtečná Jamie Lee) ani původní Michael, který má stále dost sil a už taková scéna, nasazení ikonické masky, způsobí úsměv i mrazení všem hororovým fanouškům. Film nijak nepřekvapuje a občas trochu naštve nelogickým chováním postav, to ale k danému žánru neodmyslitelně patří a já si tenhle výlet do minulosti (přestože se film odehrává v současnosti) náramně užil a z fleku bych si dal stejně kvalitní pokračování.(3.11.2018)

 • Stoka
  ***

  Tak a máme tu zpět po dvaceti letech masového vraha Michaela Mayerse. A jak to vlastně dopadlo? Příslibem filmu byl také návrat původního autora Johna Carpentera, který se také podílel na scénáři, zaštítil film finančně a se svým synem složil soundtrack. Nevěděli jste to? Tak teď už to víte. Tvůrci se rozhodli ignorovat v zásadě všechno, k čemu došlo v pokračováních, (tedy s vyjímkou prvního Halloweenu 1978). Michael nám ''trochu'' zestárl a možná je i větším zosobněním zla, jak ve filmu říkají. Zabíjí toho, koho má v cestě, ale s Laurie má jisté nevyřízené účty a nebude schopen odpočívat v pokoji, dokud svou jedinou přemožitelku nezlikviduje. Soundtrack je skvělý a dokáže navodit filmu velkou sílu, což je samozřejmě přínosem, nicméně, ve skutečnosti nejde o nic nového:máme Michaela a víme co se bude dít. Byl jsem na to přímo v kině a film se promítal až v půl dvanácté - parádní čas na podobný film. Přiznám se, trošku zklamání, ale ve finále to špatný film rozhodně není. Slabší čtyři hvězdy a to hodnocení tomu filmu padne na míru.(23.1.2019)

 • Pítrs85
  *

  Další z řady (nepřiznaných) remaků, další z naprosto zbytečných filmů. Do odpadu se mi to házet nechce (na rozdíl od nové Blair Witch), z respektu k legendě Michaela Myerse, ale na víc než na 1* to fuckt není. Nerad to píšu (jako někdo, kdo byl ještě docela nedávno schopen sjet deset hororů za týden), ale horror movie is dead. Happy Halloween!(31.10.2019)

 • Anderton
  ***

  Jamie Lee Curtis mi v novom Halloweene pripomenula vývoj inej hororovej ikonickej bojovníčky s monštrom, Sigourney Weaver. Je tu zďaleka najdrsnejšia ženská, pričom sa tejto úlohe dokáže rýchlejšie prispôsobiť vnučka ako jej dcéra, ale ani tej nič iné nezostane. Nový H je pre mňa celkom milým prekvapením, nečakal som prúser, ale ani som si nerobil ilúzie, že ma to môže rovnako "rozsekať" ako H ročník 78, čo sa ani pochopiteľne nestalo, už len kvôli veku. Na to tu nie je až tak pečlivo pripravená atmosféra a rozbehne sa to na môj vkus už príliš skoro. Zážitku ale pomohlo aj plné kino v dnešný dátum, proste Halloween se vším všudy. 70%(30.10.2018)

 • Goldbeater
  ****

  Michael Myers nemá rád, když ho někdo nutí do konverzace. Nový Halloween je konvenční (jinak to ani udělat nešlo), ale velmi slušně natočené pokračování, které ze všeho nejvíc ctí originál - věrně opisuje prostředí a vybrané scény původního filmu, některé hravě obměňuje a rozšiřuje. Navíc velmi dobře pracuje s nostalgií (když si Michael nasadil svou ikonickou masku, celý narvaný kinosál explodoval euforií). Film by se dal pomyslně rozdělit na dvě části - v první se nám dostane nemálo vražedného řádění napříč městem Haddonfield, kde Michael likviduje celou řadu víceméně plochých charakterů, ke kterým divák nestačí emocionálně přilnout, a tak si v této části přijdou na své hlavně fanoušci čistokrevného slasheru a všemožného škrcení, bodání a lámání vazu. Přibližně v polovině přichází velice diskutabilní zvrat v chování jedné z postav, což slouží jen jako berlička pro posun děje. A nakonec v druhé polovině se přesouváme do prostředí jednoho domu, kde začíná naháněčka hlavních hrdinek, na kterých divákovi konečně záleží, a v tu chvíli se dostavuje opravdu intenzivní hororové napětí a nejsilnější chvilky filmu. David Gordon Green se za svůj příspěvek do hororové série rozhodně nemusí stydět. A je zajímavé vysledovat, že kvalitní Halloween přijde jen jednou za dvacet let (1978, 1998, 2018). [Sitges 2018](13.10.2018)

 • matestlust
  *****

  Já jsem nadšený !!! Tohle je maximální návrat do těch nejoldschoolovějších slasherských vod ! Skvělá jízda, nekompromisní Michael, spousta vynikajících ,,kill" scén, nešetří se krví a gore je na jedničku. Atmosféra mě hodila zpět do krajních osmdesátek, kdy tenhle subžánr plodil ty nejlepší kusy ! Tohle je návrat legendy tou nejlepší cestou. Moje hororové srdíčko plesá :).(12.11.2018)

 • Lucasion
  *****

  „You don't believe in the Boogeyman? Well, you should.“ Před 40ti lety to začalo. Jedné noci Michael Myerse zavraždil tři lidi. Nyní se nachází v psychiatrické léčebně. Čeká na svojí odplatu. Mlčenlivý a trpělivý. Oproti tomu Laurie (Jamie Lee Curtis), která vražednou noc přežila, měla čtyřicet let na přípravu, pokud by tento netvor uprchl. A dnes večer nás čeká další dlouhá a krvavá noc. „He's waited for this night... he's waited for me... I've waited for him...“ Já jsem naprosto unešený. Od prvního traileru jsem se na film těšil. Přesto jako člověk sérií naprosto nepolíbený jsem jen slyšel o oblíbenosti a dokonalosti prvního dílu z roku 1978. Od první chvíle na mě dýchá retro atmosféra. Hutná, těžká a hlavně hororová. Ocitáme se v psychiatrické léčebně, kde dvojice novinářů vyslýchá Michaela Myerse, nervy brnkají a krev v žilách tuhne. Pokračujeme skrz retro titulky a notoricky známou melodii. Halloween je tady. Pokud bych předchozí díly znal je mi jasné, že film mi bude brnkat i na nostalgickou strunu a za každým rohem na mě bude čekat easter egg. Takhle na mě dýchá geniální atmosféra, kterou dokázalo navodit pouze minulé století filmografie. Vřískot, Pátek 13, Noční můra v Elm Street a další. Horory, které děsily, lekaly a hlavně se jim na konci tleskalo. Dnes se už takové netočí. Tohle je ale pocta k hororové značce jako žádná jiná. Tvůrci mají pod rukama velmi oblíbenou značku a přistupují k ní s respektem. Nechybí mrazivé pocity, perfektní hudba a děsivá atmosféra. Navíc je naprosto perfektní, že divák nezná motivy mlčenlivého vraha a o to víc to ve filmu funguje. Jakmile si Michael oblíkne oblíbenou bílou masku, tak se těla začnou množit. S postavy chcete sympatizovat a držíte jim palce. Jak říkám, který dnešní horor tohle umí? Držel jsem se sedačky a napětím nedýchal. Herecky je film velmi dobře obsazený a všichni herci mě potěšili. Hudebně není co vytýkat, soundtrack je naprosto výborný. John Carpenter prostě umí. Takže co tu máme? Atmosféru, napětí, strach o charaktery, skvěle zahráno, perfektní hudba, děsivý vrah. Chybí mi něco? Vlastně vůbec ne. Kamera a střih je dobrý a příběh mě zcela dobře nalákal, abych si tuhle sérii dal hezky od začátku a dovzdělal se. I když si nemyslím, zda některý ze starších dílů dokáže překonat tento film. Nový Halloween je totiž perfektní hororový koncert od začátku do konce. Užil jsem si ho a tahle dávka retra nemůže zůstat bez neocenění. Unikátní temný horor jak se sluší a patří. Nejlepší film roku 2018. [Csfd projekce32] (100 %)(16.10.2018)

 • RelaxMan
  ****

  Konečně po těch všech duchařinách a vymítačích je tu stará dobrá vyvražďovačka. Film je natočen v duchu starých dobrých hororů. PS: Halloween Theme mě vždycky dostane.(18.10.2018)

 • oLí
  *****

  Michael Myers je klasik. Patří na absolutní špičku slasherových zabijáků a i když u mě vždy vedl spíš Freddy s Jasonem, tak se mu pár dost silnejch stránek odpárat prostě nedá. Zatímco Jason i Freddy se rozjeli a naplno ukávali svůj potenciál až v průběhu svých sérií, Michaelovy nejsilnější zbraně jsou všechny hned v prvním díle - Carpenter, hudba, pozdimní prostředí s atmosférou halloweenu a killer vodpodlahy. A tenhle Halloween je přesně ono. Neměl jsem chuť se Michaelovi smát, šel z něj sakra respekt, působil děsivě, nebyly tu žádné zbytečně laciné scény pro efekt se záměrem zavděčit se teenagerskému publiku, nebylo to hloupý... Skvělá atmosféra, žádné servítky, prostě se jede a do toho všeho se John Carpenter několikrát se svou hudbou utrhne ze řetězu a pere to tam takovým stylem, že mi stály chlupy na zádech. Celkově lehce přes 4* ale za ten přístup tvůrců a jejich uchopení látky s velkou radostí zaokrouhlím nahoru. Když se chce a sejde se tým schopných lidí, tak to jde! Kéž by se něčeho takového dočkaly i série Noční můry a Pátku 13. 9/10 EDIT: den po návratu z kina jsem ještě víc nadšenej, soundtrack si dávám potřetí, perfektní slasher!(22.10.2018)