Doteky osudu

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2012–2013), 19 h 4 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw, Danny Glover, Titus Welliver, David Mazouz, Elijah Nelson, Mark Ivanir, Amy Sloan, Jude Ciccolella, Dahlia Salem (více)

Série(2) / Epizody(26)

Seriál sleduje příběh otce, který při 11. září ztratí ženu a musí se sám starat o svého autistického syna, který nejen že za celý svůj život nepromluvil, ale také nesnese od nikoho jakýkoliv dotek. Jednoho dne jeho otec zjistí, že čísla, která syn neustále píše, v sobě mají skrytý význam a dokonce mohou předpovědět budoucnost. (Pongin)

Orthank

Po prvej sezóne sa mi do hlavy snaží natlačiť slovíčko NEZMYSEL. Rád by som ho tam vpustil, keby ma tento nenápadný po hudobnej stránke až komorný seriál nechytil svojou odvahou. Odvaha nie je v ukazovaní chorých detí a trápenia ich rodičov, na to sú predsa iné citové vydierače. V tomto prípade zabrali tvorcovia a naservírovali veľmi chytľavú tému ako na tanieri. Kauzalite a vzájomnému prepojeniu ľudstva, sa len málo kto venuje s takým presvedčením ako Tim Kring. Už jeho mutantský Hrdinovia koketovali s filozofickými myšlienkami kauzality a chaotickej (ne)náhodnosti. Teraz svoje myšlienky dotiahol do heroického výsledku. Príbehy sú bravúrne vybalancované na hrane vykonštuovateľnosti a takmer dokonale do seba zapadajú - isté úlety mu treba prepáčiť. Vymyslieť totiž sieť vzájomných vzťahov, ktoré sa majú vzájomne nejako uveriteľne ovplyvniť v dlhšom časovom horizonte si vyžaduje um. Dlhodobá zápletka je rovnako na dobrej ceste a v závere sezóny ostáva stále prezieravo tajomne visieť v pozadí. Treba už len dúfať, že ak séria prežije, neskĺzne k podobnému nešťastnému myšlienkovému tápaniu ako v závere spomínaní Hrdinovia. ()

Prcek008

V prvním díle Jake říká, že vzorec se stále opakuje. Bohužel tak tomu je i v celém seriálu. Každý další díl je jen derivát předchozího. Pokaždé vystoupí nové postavy, které se díky "ovlivnění vyšší silou" nějak dají dohromady. Zrovna tak hlavní postavy si člověka nepodmaní. Kluk který nemluví ani se neusměje, nepříjemná sociální pracovnice a tatík, co vykonává "vyšší vůli" aniž by věděl proč či jak? Navrch autoři vyhrabali učebnici matematiky a nalistovali Fibonacciho spirálu, protože vypadá cool a dá seriálu říz? No opravdu dává, ale jen v reklamě. Dál už je to jen důkaz, že ne všechno co obsahuje magická čísla stojí za to, ()

Hankey_

Hodnoceni po pilotu, kterej vypadal naramne. Jen doufam, hlavne urzet latku do konce sezony a nebudu se bat pridat hvezdu patou ()

_ksilt

Po prvni sezone, tri hvezdy a to s odrenyma usima. Fox miluje Kiefera Sutherlanda, protoze, za normalnich okolnosti by takovyhle serial nedostal sanci na druhou sezonu, obzvlast v tehle dobe. ()

valasek.m

Zajímavý seriál, o honbě za čísly, která můžou zcela změnit lidský osud a hlavně o neuvěřitelné lásce ke svému dítěti.Položme jsi otázku na srdce?. Kdo z vás by tohle udělal pro své autistické dítě? EDIT: 24.5.2013 I po finále celého seriálu souhlasím s tím co jsem napsal. ()

vander19

Dotyk je ideálny seriál pre človeka, ktorý miluje čísla, hry s nimi a rôzne skryté symboly. Miestami mi to pripomínalo film Pí, občas Butterfly Effect. Výborné herecké obsadenie, ktorému dominuje Kiefer Sutherland ako otec „zázračného dieťata“. Už prvá časť, prvé slová ma dostali. Hneď ako narazili prvé zábery na moju vybulvenú očnú guľu. Fibonacciho rez – zlatý rez, ktorý sa skrýva vo všetkom život. A partia 36 nadaných, čo má ochrániť svet. Najväčším géniom spomedzi všetkých je Jacob, ktorý ale za svoj život neprehovoril ani slovo. Len píše čísla. Až to jeho otcovi dojde. To je spôsob ako Jack komunikuje. On nepotrebuje slová, stačia čísla. Inak nebolo by to geniálne??? Rozprávali by sme len pomocou čísel. Všetci by sme si rozumeli. Výborná myšlienka. Hlavne prvá séria je perfektná a má neskutočnú atmosféru. Druhá v L.A. už tak svižná nebola a pár vecí ma tam sralo, ale finále bolo fajn. Pre mňa veľké prekvapko, na ktoré som narazil absolútnou náhodou. Počas zápasu ligy majstrov išla upútavka. ()

bloodcountes

Asi nebylo úplně snadné prosadit seriál, který stojí na mottech "žádná setkání nejsou náhodná" a "náhody neexistují". A dokonce veskrze a důsledně pozitivní, hladivý, s dobrými konci. Možná že po pár dílech vyprchá ten wow efekt, kdy se linie propojí a všechno do sebe zapadne jako kolečka švýcarských hodinek, možná se dá později už odhadnout, kdo s kým a jak, ale já to nedělám a nechávám se "dostat". Oddávám se nadšení, údivu, vzácnému pocitu posvátna a dokonalosti Stvoření, raduji se ze šťastných náhod a dobrých konců a držím palce tvůrcům, aby jim invence vydržela hodně dlouho a já se mohla koupat a houpat na vlnách pozitivna ještě mnoho dní. Díky. ()

seko0408

Prva seria sa nesie v style " nahody neexistuju a vsetko co sa stane ma nejaky zmysel ". Jednotlive pribehy ludi po celom svete do seba zapadaju na zaklade cisel ako kocky lega. Prave to robilo z Touch zaujimavy serial. To sa vsak povedat o 2. serii neda. Ta sa zacala uberat smerom akcnej detektivky co ma nutilo znizit hodnotenie. ()

wampire23

Tak po veľkom sklamaní v podobe Abramsovho Alcatrazu tu máme ďalší nový seriál od velikána- Tima Kringa. Po zrušených Hrdinoch sa vrhol do podobnej vody a vyzerá to veľmi sľubne. Pilot zaujal a nastolil mnoho otázok, ktoré sa budú postupne rozmotávať. K tomu všetkému môj obľúbenec Kiefer ,,24" Sutherland. Len dúfam, že to nedopadne ako Heroes a nebude to príliš premotané. Teším sa na ďalšie diely. ()

Illy

Není to špatný seriál, filmařina nadprůměrná. Ale po šestém dílu odpadávám. Nějak mi vadí pocit že je předem vše dáno a pomalý posun v hlavní dějové lince. Goodbye. ()

Lachvos

Pilot zaujal co to šlo, takže si mohu jen přát/doufat že to minimálně v této pro mě úspěšné rovině půjde i nadále...A pro ty co tak nadšení nejsou, mám jen jedno zcela otřelé cliché: Co není, může být, stačí jen věřit ;) Potkáme se po dalších dílech... ()

neneka

Uff, to se mi zase ale nějaký seriál hodně zamlouvá. Schéma každého dílu je jasně dané a rozpoznatelné a moc se mi na tom líbí, že vždy se jedná o jeden příběh tvořící mozaiku lidí, kteří o sobě nevědí a nikdy se nedozvědí, anebo se naopak jejich cesty spojí .. někdy nakrátko, jindy na delší čas. Občas se v něm objeví nám známé postavy vpadnuvší do děje třeba jen na chvilku, ale vždy s nezastupitelným místem v celé dějové linii. Je to napínavá skládačka, nad jejíž rozplétáním se tají dech .. můj tedy stoprocentně. Nádhera! ()

nessbeal

Huste. Uplne ma vtiahlo do deja, treba pozorne pozerat a pocuvat a mozno vam naskocia zimomriavky tak ako mne. Pilot nasadil latku moc vysoko. Pomer je vzdy rovnaky 1:1,618 stale dookola! *** Po zhliadnuti prvych 4 dielov ma serial dost omrzel a zostal by som pri hodnoteni 65%. Deje sa stale to iste. ()

ddf76

Zatim tezke hodnotit po pilotnim dilu, uvidim jak se to bude vyvijet dal. Ale musim rict, ze tento serial odstartoval skvele :). P.S Porad to stejny dokola. Sedma a osma epizoda, to uz sladak nejhorsiho zrna. Velke zklamani. Uz tomu chybi drajv. ()

Majkl1711

Seriál, který mě neustále překvapuje svými zápletkami a svou myšlenkou. Že vše na našem světě ja matematicky propojeno a každý z nás má svůj vzorec a lidé kolem nás jsou našemi proměnými. Otázkou tedy nastává. Co když naše vzorce dokáže někdo sledovat a záměrně "ovlivní" naše proměné? ... ()

Silencia90

Výborný pilot... ten mě dostal asi nejvíc. Další díly byly víceméně podobné, ale vždy mě v každém dílu něco maximálně dostane... jako ten dnešní (ep.12). Fakt mazec nejvíc. Pro mě bezkonkurenční. EDIT: Zvláštní, že při sledování mám pocit, že je to nejlepší seriál vůvec, ale jakmile skončí a přemýšlím o něm s odstupem a objektivněji, tak úžasný mi nepřijde. :) Ale je. Děj nenudí, protože není zbytečně natahovaný, všechno má svůj důvod a vše do sebe inteligentně a zajímavě zapadá. ()

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (více)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (více)