Doteky osudu

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2012–2013), 19 h 4 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw, Danny Glover, Titus Welliver, David Mazouz, Elijah Nelson, Mark Ivanir, Amy Sloan, Jude Ciccolella, Dahlia Salem (více)

Série(2) / Epizody(26)

Seriál sleduje příběh otce, který při 11. září ztratí ženu a musí se sám starat o svého autistického syna, který nejen že za celý svůj život nepromluvil, ale také nesnese od nikoho jakýkoliv dotek. Jednoho dne jeho otec zjistí, že čísla, která syn neustále píše, v sobě mají skrytý význam a dokonce mohou předpovědět budoucnost. (Pongin)

O´Neill

Jestliže jsem Alcatrazu dal čtyři, zde to musí být jasně plný počet. Perfektní Kiefer, vynikající atmosféra a nevšední námět. Po pilotu převládá teda nadšení, a já jen netrpělivě očekávám další díl. ()

cariada

Tenhle seriál mě nechytl tolik jako jiné obdobné, docela mě trvalo než jsem to celé dokoukal dobré 2 měsíce. Spíš mě stačilo dát si dva díly a konec. Zvyknout si na autistu byl pro mě docela problém, mě přišel prostě na ránu. Celá první série měla takový až příliš ucelený děj. Já měl ještě k tomu verzi bez titulků tak že jsem spoustu toho nerozuměl. Pak naštěstí ty výlety za hranice skončili. Druhá série je mnohem zajímavější a hlavně přibyla Saxon Sharbino, která je velice pohledná dívka. Tak trochu paradox mě přišlo hledání dcery a matky, který po shledání prakticky hned skončí. Silně mě to připomnělo jiný seriál Revoluce. kde se taky snad 10 dílů hledá kluk, aby ho v dalším hned zabili. Asi je dobře , že to má jen dvě série. Samozřejmě by se dalo pokračovat, ale já myslím že to stačí. Ps- pořád se tam zmiňuje o 36 lidech, ale těch už dávno tolik není, nejmíň 4-5 jich je po smrti. ()

enjoi

Ohh! Tohle že je seriál? Na tohle bych klidně šel i do kina, opravdu skvělý zážitek. Pilot 100%. Hlavně aby úroveň nešla dolů... //// Po první sérii jdu s hodnocením dolů na 70 %. Je to sice dobrý seriál, který se ale od cca půlky série přestal nějak více vyvíjet. Škoda. ()

TomikZlesa

Celou dobu si říkám nebudu hodnotit po pilotu a nebudu se řasti mezi "smétánku" abych měl +1. Al pokud mě něco dokáže takhle rozsekat a není to film ale jenom pilot k seriálů tak to nejde. Tohle byl totální masakr, další massakr bude skoro 2 měsíce čekat abych i já dokázal mluvit číslama :-). Těžce to připomíná Flashforward kterej po bombastickým úvodu šel tempem mojí stolice ke dnu, snad tohle nebude ten samej případ. Po pátym dílu ubýrám hvězdu a pokud to pujde tak dal, tak nebude co ubírat.....hruza ()

sulimo

84%? To jako vážně? To jste tím vším nadšením zjevně stihli jenom pilota a zbytek řady už tu zjevně viděl málokdo. On pilot byl vážně nadějnej, ovšem k mému velkému překvapení mě druhej a třetí díl dokázaly nudit natolik, že jsem se k čtvrtýmu nedokopala. Tohle je prostě trapárna, která může fungovat opravdu jen tu pilotní hodinu, ovšem už tehdy člověku dochází, jak patetický se to postupně stává a jak strašně laciný to je. Upřímně se o bávám, že vidět pár dálších dílů, skončim tu na odpadě s vykřičníkem, jelikož jsem si jistá, že s přibývajícími díly bych se styděla sama za sebe, že dokážu na ten americkej patos koukat a ztrácet tak čas takřka nejhoršim možnym způsobem. Nechápu to nadšení. ()

Pajky3

No tak to mě teda překvapilo. Pilot byl opravdu fantastickej a ta pauza po něm dva měsíce mi docela vadila. Bohužel pak už jsem nedostal to co bylo v pilotu a ostatní díly byly takříkajíc "na jedno brdo". Žádný vývoj se nekonal, což se alespoň finálový dvojdíl pokusil zachránit a podle mě se mu to docela povedlo. Jsem i zvědavej jak to bude pokračovat. Postupem času mi ale docela začal štvát Jake, protože i když se tatík snaží dělat co mu na činech vidí, tak to neoceňuje. *** Dlouhá pauza mezi sériemi zapříčinila to, že jsem na Touch vlastně zapomněl a ve skutečnosti jsem už ani druhou sérii nečekal. Podívat jsem se na ní, ale musel. Podle mě jsou obě série poměrně vyrovnané. Ve druhé navíc Jake přestává být tolik otravným, i když samozřejmě má své okamžiky. To co se mi nejvíc vryje do paměti bude pravděpodobně hudba. I tak ale splnil roli oddychového seriálu, ve kterém si trošku zafilozofujeme. ()

Wormboy

Touch ma velmi dobry napad, ma Kiefera Sutherlanda a ma chalana, ktory napriek tomu, ze je riadne divny, nevadi. Prva seria je v pohode, ale na viac ako priemerne 3* to u mna zatial nie je. Uvidime, co prinesie ta dalsia. Nooo...druha seria teda bola vyrazne lepsia a nebyt slabsich poslednych 2-3 dielov, dal by som jej kludne plny pocet. Namet nie je nicim vynimocny a mozno vidiet paralely s inymi dielami (nielen serialovymi), ale ked sa uz raz zacala premena z Martina Bishopa/Bohma na Jacka Bauera, tak ju mohol zastavit len koniec serialu...skoda. ()

sir-dave

Občas se mi stane, když se dodívám na nějaký film nebo seriál, že zůstanu v úžasu a řeknu jsi jen hmmmmmm. Přesně tady ta situace opět nastala. Tim Kring mě naprosto odrovnal, nedivím se, že Kiefer po přečtení scénáře okamžitě přijal roli. Bylo fajn po nějaké době opět sledovat "Jacka Bauera". // edit: Seriál pokračoval především epizodnostně a hlavnímu příběhu se příliš nevěnoval. Z toho vyplynuly občas nudné díly a trocha stereotypu. Přesto se i těším na další sezónu. Nejlepší dílý 1x01, 1x02 a 1x07. ///// 2. série začala poměrně vlažně ale druhá polovina se nese v daleko lepším duchu. Už to není jen čistě a náhodném setkání. Větší zapojení Amélie určitě plus. Sráží mi to iracionální chování Marie Bello. Ta ženská tam byla na obtíž. Druhá věc Kiefer. Čím více jeho způsoby připomínají Jacka Bauera a nástup Annie Wersching to potvrdil, ikdyž také v jiném směru potěšil :-) Z 24 se více ukázal i například Greg Ellis. Nejlepší dílý 2x07 a 2x08. Závěrečná epizoda ukončila děj ohledně Aster Corps ale zároveň naznačila kam by se asi ubírala případná další série. (hodnocení za 1. - 2. sérii - konec) ()

LukeUp

Výborný pilot, zatím naprosté nadšení, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, zatím to vypadá na skvělý počin. Edit: Ani po dalších dílech nesnižuju hodnocení. Poutavé, každý díl plný neskutečných souvislostí. Tohle se prostě povedlo. Jedna z nejlepších seriálových novinek poslední doby. Edit 2: Po druhé řadě snižuji na 70%, už ztratila na takové té úvodní originalitě, nicméně zrušení je škoda, seriál rozhodně nebyl špatný. ()

Splasher

Jen malá hrstka vyvolených vidí, jak je vše propojeno. A jen malá hrstka vyvolených na čsfd vidí, jak špatně je vše v pilotu Touch propojeno. _ Don't believe the hype. ()

klida

Asi nejsem dostatečně intelektuálně na výši, ale celou první řadu jsem se ukrutně nudil. Je to všechno pořád dokola, to nesnesitelný dítě si zapíše nějaký čísla do sešitu a ty se pak tři čtvrtě hodiny zjevujou úplně všude. Ten (asi) hlavní děj, kterým je (asi) nějaká konspirace se posunul za třináct dílů asi o sedm centimetrů. Nevím, co by se muselo stát, abych pokračoval i druhou sérií. Ale intro je famózní, to se musí nechat. PS: Nezapomeň na díl 01x13, kterej vyšel v září. ()

3n3my

Prvú sériu som ako tak prežil bez ujmy, aj keď už posledné časti boli dosť slabé a nič neprinášali. Zo zvedavosti som začal pozerať aj druhú sériu, no skončil som už po druhej časti znechutený z naťahovania už aj tak slabého scenára. Znižujem hodnotenie a dúfam, že čoskoro zabudnem na večne šepkajúceho Sutherlanda, ktorý mi postupom času neskutočne liezol na nervy. ()

Vecko99

Jako kdybych viděl Heroes. Skvělý nápad, který je ale tak strašně obsáhlý a nekonkrétní, že z toho bude buď jeden z nejlepších seriálů a nebo propadák. Opět se to odehrává vlastně po celé planetě, kde se náhodně potkávají lidé, kteří ovlivňují vzájemně svůj osud.... ()

Tommy.D

Ale jo, pilot byl skutečně zajímavý, napínavý, slušně připravující půdu pro další díly. Ale tím to taky skončilo. Další díly zas jak přes kopírák, strašně "nečekané" náhody, chvilka pobíhání Kiefera za Jakem, surprise, surprise, všechny linky se protnou, konec, titulky, za týden znova. Tim Kring je prostě amatér. Tak když mám sakra námět na kraťas, tak nepíšu seriál, ne? ()

JimmyII

S odhlédnutím od typické a klišoidní překombinovanosti příběhů typu "vše je propojeno" a "efekt motýlích křídel" musím říct, že Touch je pro mě příjemnou seriálovou změnou. V dnešní těžké době konečně pozitivní seriál, který umí zahrát na strunu emocí propracovaným scénářem, sympatickými herci a skvělou vizuální stránkou. Touch je něco, co bychom měli všichni chtít - útěk do světa, kde má naděje svoje místo. Proto se nebojím dát za pět, Touch totiž splňuje to, co je všem seriálům a filmům vlastní - únik z reality do lepšího světa. ()

filmmovier

Povedený seriál. Napád se mi líbil už od začátku, ale na zpracování a zápletku jsem si musel chvíli zvykat a než jsem se do toho ponořil, byla už dobrá polovina první série za mnou. Jsem ovšem rád, že jsem dal seriálu šanci, protože teď, čtyři díly před koncem, ničeho nelituji. Zápletka se od původně zdánlivě samostatně (ano, těch přídavných jmen je moc) stojících epizod změnila v příjemnou dramatickou zápletku, která rozhodně nenudí. Navíc to má fantastickou znělku a Kiefera Sutherlanda v hlavní roli. Začíná mě opravdu mrzet, že seriál má jen dvě série a skončil předčasně, doufám alespoň, že bude nějak přijatelně uzavřený. Druhá série je rozhodně lepší než první, příběh je tam rozpohybován na plné obrátky a první díly v porovnání s druhou polovinou seriálu působí poněkud plytce. Takže celkově: svěží seriál, originální nápad, výborné herecké výkony, skvěle napsané postavy, parádní zápletka, vynikající hudba. 85% a nechápu, proč každej dobrej seriál hnedka zrušej, protože až to dokoukám, asi budu chtít víc... ()

marvan

Jestli chce 20th Century Fox konkurovat HBO tímhle slepencem sentimentálních klišé v rádoby mystickém oparu, tak zřejmě stále ještě nepochopili, že svět a jeho diváci se za poslední roky dost změnili. ()

geklon

Nadšení z každého dalšího dílu. Vše je výborně načasováno a roztřepených nitek je jen nepatrné. A věřím, že takhle budeme pokračovat minimálně do konce první série. Vedlejší postavy jsou moc dobře napsané a na jejich znovuopětovné objevení se vždy těším. ještě dva takhle silný díly a jdeme na pět hvězd. ()

Pavlínka9

Aby se mi stalo, že mě první díl nějakého seriálu takhle odrovná - tak to jsem ještě nezažila :) Byla jsem v šoku, tekly slzy a jen žasla nad tou provázaností, který tento seriál má od začátku každého dílu (zatím 3 za mnou) od začátku až do konce :) Jsem z něj nadšená a těším se na všechny díly :) Zcela upřímně informuji, že jsem skončila u 7mého dílu a dávám tento seriál k ledu...Začala mě neskutečně s*át Maria Bello, jejíž stále dokonalé vlasy nechává volně shazovat po svých ramenech a i když je má pomalu až v očích - zachovává chladnou hlavu a hraje dál..Její neustálé výkřiky "Jaku!!!" mi taky lezly na nervy a otec, který mu zase naopak stále říká "kamaráde" - tak jsem ani nevěděla o čem ten seriál vlastně je....Dávám to k ledu a uvidíme, kdy se k tomu dostanu zpět.. ()

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (více)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (více)