Doteky osudu (TV seriál)

Touch

Dotyk

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2012 - 2013, 19 h 4 min (Minutáž: 26x43 min)

Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw, Danny Glover, Titus Welliver, David Mazouz, Elijah Nelson, Mark Ivanir, Amy Sloan, Jude Ciccolella, Dahlia Salem, Monique Gabriela Curnen, Alan Blumenfeld, Anne Dudek, Ravi Kapoor, Tiya Sircar, Francis Capra, Bodhi Elfman, Don Harvey, Mark Rolston, Jeremiah Birkett, Katherine Kamhi, Maria Bello, Ian Gomez, Catherine Dent, Amir Talai, Zuleyka Silver, Saxon Sharbino, Olesja Rulin, Jonny Rees, Wade Williams, Melissa Ponzio, Randy Oglesby, D. B. Sweeney, Brent Jennings, Simon Delaney, Audrey Marie Anderson, Jamie Martz, Arturo del Puerto, Diego Serrano, Melissa Carnell, Leslie Stevens, London Vale, Charlet Chung, Kat Purgal, Katherine McNamara, Bernard White, Saïd Taghmaoui, Karan Soni, Natalia Castellanos, Yetide Badaki, Stephen Boss, Ravil Isjanov, Kristin Burke, Angela Gots, Elijah Alexander, Karen David, Aline Elasmar, Brian Groh, Jamie McShane, David Julian Hirsh, John Prosky, Amelia Rose Blaire, Anna Diop, David Ury, Sean McGowan, David de Lautour, Gabriel Luna, Brian Maillard, Ray Santiago, Christina Scherer, Rizwan Manji, Jeremy Luke, Allegra Carpenter, Preston James Hillier, Harvey J. Alperin, Alberto Frezza, Linara Washington, Lukas Haas, Adam Campbell, Kirk B.R. Woller, Dileep Rao, Ayelet Zurer, Isabella Acres, Wendy Benson-Landes, Mackenzie Astin, Patricia Rae, Rob Nagle, Candice Coke, Toši Toda, Castulo Guerra, Matt Baker, Jaime Alvarez, Eric Lange, Keith David, Frances Fisher, Annie Wersching, George Wyner, Mykelti Williamson, Leland Orser, Travis Aaron Wade, Marcus Choi, Alec Medlock, Ron Rifkin, David Hoflin, Ron Yuan, Pasquale Cassalia, Tony Pasqualini, Camille Chen, Jim Piddock, Scott Michael Campbell, Joey Naber, Mary Stuart Masterson, Carlease Burke, Deidrie Henry, Kavi Raz, Yousuf Azami, John Getz, Susan Angelo, Peter Murnik, Maria Russell, Manuel Garcia-Rulfo, Scott Klace, Jackson Davis, Robert Romanus, Dante Brown, Franco Vega, Elena Campbell-Martinez, Gonzalo Menendez, Alexandra Peters, Olga Cramer, Matthew Glave, Mike Batayeh, Anthony Molinari, Mark Kelly, Patricia Bethune, Vincent Guastaferro

Čakalo sa, že Touch bude jednou z televíznych udalostí sezóny. Akurát to príliš nevyšlo. Kiefer Sutherland sa síce snaží, ale ústredná zápletka vlečúca sa na úkor nepodstatatných epizódnych línií s nevierohodnými prepojeniami mu nedáva veľa priestoru vyniknúť. Touch mal našliapnuté na viac ale po pár epizódach sa stratil v únavnom schématizme, ktorý mali maskovať hlboké myšlienky v úvodoch a záveroch epizód. Akoby si to uvedomil aj sám Tim Kring, v druhej a záverečnej sérii servíruje úplne iný seriál. V niečom lepší, ale nie výrazne. Nepodstatné charaktery sú preč, na ich miesto nastupujú noví ťahúni a dej sa sústreďuje výlučne na hlavný príbeh. Dokonca aj Kieferova postava chvíľami pripomenie časy Jacka Bauera. Priestor na záchranu však už nebol, aspoň však išlo rozlúčku so cťou.(9.6.2012)

No tak to mě teda překvapilo. Pilot byl opravdu fantastickej a ta pauza po něm dva měsíce mi docela vadila. Bohužel pak už jsem nedostal to co bylo v pilotu a ostatní díly byly takříkajíc "na jedno brdo". Žádný vývoj se nekonal, což se alespoň finálový dvojdíl pokusil zachránit a podle mě se mu to docela povedlo. Jsem i zvědavej jak to bude pokračovat. Postupem času mi ale docela začal štvát Jake, protože i když se tatík snaží dělat co mu na činech vidí, tak to neoceňuje. *** Dlouhá pauza mezi sériemi zapříčinila to, že jsem na Touch vlastně zapomněl a ve skutečnosti jsem už ani druhou sérii nečekal. Podívat jsem se na ní, ale musel. Podle mě jsou obě série poměrně vyrovnané. Ve druhé navíc Jake přestává být tolik otravným, i když samozřejmě má své okamžiky. To co se mi nejvíc vryje do paměti bude pravděpodobně hudba. I tak ale splnil roli oddychového seriálu, ve kterém si trošku zafilozofujeme.(13.6.2012)

Po projekci prvního dílu jsem nadšen a těším se na pokračování. Kiefer už není akční hrdina, ale naslouchající táta. Tim Kring odešel od Heroes se věnovat této pecičce a režie od Lawrence báječná. Když všechny dobré seriály skončili, v tomhle vidím potenciál. Takže první serie 80%, občas mám slzy v očích a od Kringa je to super seriál, Sutherland v hlavní roli bomba, ale něco malinko tam chybí k dokonalosti. Asi napětí.(22.2.2012)

• Tommy.D

Ale jo, pilot byl skutečně zajímavý, napínavý, slušně připravující půdu pro další díly. Ale tím to taky skončilo. Další díly zas jak přes kopírák, strašně "nečekané" náhody, chvilka pobíhání Kiefera za Jakem, surprise, surprise, všechny linky se protnou, konec, titulky, za týden znova. Tim Kring je prostě amatér. Tak když mám sakra námět na kraťas, tak nepíšu seriál, ne?(18.11.2012)

Tak k tomuto seriálu doposud není absolutně co vytknout. Velmi promyšlený děj uzavřený každým dílem. A věřím že ne jednomu tvrďákovi zjihne srdéčko např. hned při závěrečce úvodní epizody, nutno dodat, že není a nadále asi nebude jediná. To vše ještě podpořeno melodickými songy na závěr alias Dr.House. Zkrátka takovýhle dramaťáček je příjemným osvěžením na seriálovém poli. Keifer je zpět z tvrdého Bauera na milujícího otce Bohma a sakra mu to svědčí.(jaj ale ty jména mohli rozlišit) Teď už jen, aby ty přeslazené konce neomrzely a hlavně nápady neupadly. Držim palce(14.4.2012)

• - Pacient fiktivní společnosti Aster Corps McCormick (Bernard White), trpící nespavostí, má stejné příjmení jako jeden z režisérů a producentů podílejících se na tvorbě tohoto seriálu - Nelson McCormick. (Sevcik)

• - Kiefer Sutherland v souvislosti s projektem prohlásil: „Nechtěl jsem se tak brzo vrátit k nějaké show. Toto bylo ale krásně napsané, bylo to jiné.“. (Agent24)

• - Server tvguide.com zařadil seriál mezi nejočekávanější novinky zimy 2012. (Agent24)