Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu (TV seriál)

• Česko

Gangy z Birminghamu

Peaky Blinders

Velká Británie, 2013 - 2017, 23 h 37 min (Minutáž: 18x60 min)

Cillian Murphy, Sam Neill, Helen McCrory, Iddo Goldberg, Annabelle Wallis, Andy Nyman, Paul Anderson, Joe Cole, Natasha O'Keeffe, Hugh O'Brien, Benjamin Zephaniah, Tom Hardy, Tommy Flanagan, Charlotte Riley, Branwell Donaghey, Martin Askew, Lobo Chan, Harrison Vaughan, Henry Garrett, Kunjue Li, David Dawson, Finn Cole, Josh O'Connor, Sam Hazeldine, Tony Pitts, Guy Williams, Charlie Anson, Richard McCabe, Ned Dennehy, Charlie Creed-Miles, Simone Kirby, Rory Keenan, Rory Gallagher, Noah Taylor, Jason Redshaw, Patricia Winker, Jassa Ahluwalia, Richard Dillane, Richard Brake, Stephanie Hyam, Alexander Siddig, Gaite Jansen, Ralph Ineson, Paddy Considine, Jan Bijvoet, Kenneth Colley, Dina Korzun, Alex MacQueen, Brid Brennan, Frances Tomelty, Sean Buckley, Josef Altin, Paul Cawley, Nick Owenford, Sophie Rundle, Brian Woodward, Neil Bell, Dorian Lough, Peter Bankolé, Dustin Demri-Burns, Kate Phillips, Jordan Bolger, Ian Peck, Richard Price, Grant Crookes, Graham Parrington, Nicola-Jayne Wells, Tom Vaughan-Lawlor, Adrien Brody, Aidan Gillen, Joseph Long, Charlie Murphy, Aaron Neil, Rupert Procter, Aimee-Ffion Edwards, Graeme Hawley
  • Momo_desu

Hodnotiť seriály na tejto stránke u mňa stratilo zmysel. Tak aspoň krátky komentár. Seriály či filmy ktoré sa točia okolo gangov, mafiánov atď. ma nikdy nelákajú. Peaky Blinders si ma napriek tomu dokázali pripútať ku gauču a seriál ma jednoducho baví. Cillian Murphy pre mňa výzorovo nie je 2x sympatický a síce jeho postava tuto robí zlotu aj tak istým spôsobom ho mám rada. Thomas Shelby je určite veľmi zaujímavý, robí dobré ale aj zlé veci. No a potom je tu Arthur. Je to proste hlupák, nervák a v Peaky Blinders nevyzerá ani najmladšie a aj tak som z neho celá na vetvy. Uvidím ako ešte dopadne druhá séria. Tá prvá pre mňa mala slabé ale aj veľmi dobré epizódy a aj keď som Grace nemala, musím sa priznať, že v druhej sérii mi chýba tá špina.(4.1.2016)

Tuhle seriálovou lahůdku jsem zhlédl prakticky na jeden zátah - chytlavá znělka, parádní příběh, zajímavé postavy... Rychle jsem se sžil s postupnou změnu tónu, neustálým vývojem příběhu i se střídáním intenzity zaměřující se na rodinu a jejich (ne)fungující vztahy. Naštěstí fungovalo i to, s čím mám občas problémy jako třeba zdánlivě nevhodná hudba, ne úplně košer chování postav a další detaily. A to, co mě přeci jen začalo štvát, vždycky odeznělo v pravý čas. Ani jsem se nestačil vztekat nad minimem prostoru pro Toma Hardyho, který byl ale stejně skvělý. (Netflix)(30.1.2017)

„You think I am a whore? - Everyone's a whore, Grace. We just sell different parts of ourselves.“ Jsou dvacátá léta minulého století a v Anglii v Birminghamu to žije. Rodinu Shelbyových každý zná a každý z nich má respekt. Rodinný gang zvaný Peaky Blinders má velké ambice a díky legálním i nelegálním obchodům získává spojence i nepřátele. Tommy Shelby (Cillian Murphy) při kradení whisky ukradne i zásilku zbraní. To ovšem nehodlá přehlédnout Winston Churchill a posílá do Birminghamu inspektora Campbella (Sam Neill), aby ukradené kulomety našel. Tak nějak začíná příběh Peaky Blinderů. První série lákala na dobře napsaný příběh od Stevena Knighta, herecké obsazení, kterému vévodí Cillian Murphy a především hudbu od Nicka Cave. Abych řekl pravdu, už dlouho jsem neměl pocit, že vše šlape tak jak má. Od skvělého soundtracku, výkonu herců tak po scénář i krásné prostředí. Průmyslová zóna a uličky města jsou parádní. Výprava i kostýmy, zkrátka všechno na co se kouká, je prostě super. Navíc na výkony herců je radost pohledět. Murphy tady hraje doslova do roztrhání těla a Tommy je dost možná nejlepší jeho zahranou rolí. Přízvuk jeho i ostatních herců je pak radost poslouchat. Scénář je nápaditý, a postavy v něm vynikají. Zvlášť pak genialita plánování Tommyho. Šest dílů na sérii bohatě stačí a i druhá série se může pyšnit skvělým příběhem. Pak zajisté potěší i přispění Toma Hardyho jako Alfie Solomonse. "He'll wake up. Granted he won't have any teeth left, but he will be a wiser man for it. And the last thing he will remember is your funny little joke, won't he?" Prostoru sic moc nemá, tak přesto jej pekelně využívá. Zápletky jsou zajímavé a postavy poutavé. Díky špičkově napsanému scénáři se jedná o skvostné dílo z rukou Knighta. Soundtrack k seriálu je jedinečný. Těžko byste hledali v seriálech lépe padnoucí hudební doprovod. Řekl bych, že seriálu, který je upečený jako tento nelze odolat. Nezbývá než pochválit skvělou atmosféru Anglie a těšit se na další série. Korunuju Gangy z Birminghamu na krále gangsterských příběhů. (100 %)(27.9.2015)

Nehoráznej nářez. Pokud Boardwalk bylo - co se týče gangsterek - pecka, tak tohle je zatracená dužina, protože ač jsem tomu nevěřil, tak ta atmosféra britskýho Birminghamu spolu s "chuligánským" přízvukem některých postav mi sedne daleko víc a vzhledem k menšímu rozsahu jednotlivých sérií to má daleko větší tempo prošpikovaný naprosto nečekanýma zvratama. Samozřejmě to mocně táhnou postavy - hlavně bratři Shelbové jsou herecky i charakterově skvělý a zábavný, nemluvě o Hardyho Potulným Židovi, kterej je snad jednou z nejlepší seriálových postav, co jsem kdy viděl. A ještě navíc je to audio-visuální orgáč, ve kterým je rocková muzika k dokonalosti prolnutá s perfektní kamerou.(31.7.2016)

Velice kvalitní a draze působící televizní seriál, jenž má silné charaktery budované skrze kvalitní herce. I scénář si nese vysokou úroveň, a tak mi v této sféře vadila snad jen skoro nesmrtelnost hlavních hrdinů - Blinderů, kteří mnohokrát mohou velice hnusně zařvat, ale vždy je z toho vyseká nějaká šťastná náhoda nebo událost. I tak milovníkům mafiánských snímků tento seriál vřele doporučuji. Máte velkou naději, že u něj budete chrochtat blahem jako Al Capone u kubánských doutníku. První série: 80% Druhá série: 80%. Celkové hodnocení: 80%(2.3.2015)

• - Mnohí britskí diváci sa sťažovali, že akcent niektorých postáv je skôr liverpoolsky (Merseyside) ako birminghamský (Brummie) či írsky. (Wooke)

• - Natáčelo se v Birminghamu , Bradfordu , Dudley , Leeds a Liverpoolu. Scény s železnicí se natáčely mezi Keighley a Damems, používaly se soupravy propůjčené od Ingrow Museum of Rail Travel a od Lancashire and Yorkshire Railway Trust. (Maulincio)

• - V seriáli zaznejú piesne skupín ako Nick Cave and the Bad Seeds alebo White Stripes. (Wooke)