Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu (TV seriál)

• Česko

Gangy z Birminghamu

Peaky Blinders

Velká Británie, 2013 - 2016, 17 h 43 min (Minutáž: 18x60 min)

Peaky Blinders pre mňa začal celkom v podstate nudne, nezaujal ma extra ničím než prostredím. Prvý diel som videl v júni, druhý až v niekedy v septembri ale potom si ma postupne tento seriál namotával až dokým som sa nerozhodol pozrieť tretí diel, ktorým si ma tento seriál získal už naplno. Peaky Blinders je vynikajúci seriál z anglického prostredia, pripomínajúci vďaka dobe Boardwalk Empire. Ale mne príde Peaky Blinders vo viacero veciach lepší, napríklad to prostredie je neokukané a pôsobí pre mňa atraktvínejšie. Najviac seriál ťahá Cillian Murphy, týmto seriálom si ma na sto percent získal, do postavy Tommyho Shelbyho sa doslova vžil. A taktiež i Tom Hardy ako Alfie Solomons, taktiež exceloval v každej chvíľke ktorú dostal. Jediná chyba ktorú má tento seriál je tá, že tých dielov je proste málo!(11.1.2017)

Tohle je moderní seriál se vším, co k němu patří. Předně je to krátké: 6 dílů na sezónu, žádné "dej tomu 15 dílů, pak se rozjede, fakt!" Děj je našlapaný, celé to uhání dopředu a na konci se všechno smysluplně dohraje do konce. Vizuálně je to filmová paráda, samé kouřící továrny a cihelné domečky, do toho podholení gangsteři s gládama a vyhrnutýma nohavicema, co kopou jiné gangstery do hlav. Za pochvalu stojí rozhodně i super-cool moderní soundtrack a extrémně sympatický hlavní hrdina. Žiletkové kšilty si rozhodně zaslouží dobré jméno. Bavilo mě to víc než místy rozvláčný Boardwalk Empire.(26.9.2015)

Neskutočne ukecaný seriál s výbornou hudbou a skvelými hercami. Som rád za návrat Sama Neilla v nejakej vďačnejšej úlohe, jeho postava je naozaj slizký, odporný policajt, od ktorého sa dá čakať všeličo. Čo mi naopak dosť vadí je, že vlastne prvá séria bola o tom, ako si Thomas nevšimol, že má doma "krysu". Všetci to vedia, je to čím Ďalej očividnejšie, ale jemu to stále nedochádza. To dokázalo naštvať. Mesto je vykreslené veľmi reálne, len by som pridal trochu tej špiny, ktorá určite v týchto mestských častiach vládla. Inak spokojnosť, teším sa na ďalšie časti. 1.SÉRIA - 80%(17.1.2016)

• Ouwen

Fascinující atmosféra, skvělé dialogy a úžasně ilustrované okolí, pohled na pracující lidi, dobové obleky a zajímavej děj. Navíc některé scény (a není jich málo) jsou napumpovány s takovým citem a lahůdkovým soundtrackem, až mi začal slzit zrak štěstím. Precizní po všech stránkách, soundtrack prostě bez konkurence a pěkný akční scény, pár drsných soubojů a nějaké to střílení, nechybí ani krev a napětí. Poslední díl úžasnej! Herecké obsazení táhne s přehledem Cillian Murphy v roli Tommase Shelbyho, každej záběr s ním je zážitek (nejvíc mne zaujalo, že během výhružek jeho postava je chladná a klidná), projevy emocí, úplná přirozenost, myšlenkové pochody, improvizace... anebo matka Peaky Blinderů, milá dáma s čertem na zádech, je rázná, umí si dupnout a když dojde na její proslovy, umí vzbudit respekt a emoce. A celá ta banda Blinderů je obsazena a zahrána bez jediné chybičky (svatební den s Johnem, malá vsuvka s otcem boxerem, traumatizovanej parťák z války, oh my god!) Všechno je mimořádně zajímavé, okolí špinavé, autentické (z posledního dílu pohled na úplně celé okolí a město, nebo záběry v hluboké noci) a mrzí mne, že se děj neodehrává na větším území. A musím vzpomenout inspektora, kterého přesvědčivě zahrál Sam Neill. A samotnej konec série mne dostal! Těším se mimořádně na druhou sérii, tohle byla paráda a zážitek sledovat! 95%(4.10.2015)

Nejsem zrovna fanynka gangsterských ság, ale baví mě ten retro šarm a skvělé herecké obsazení. Sam Neill je sázka na jistotu. Cillian Murphy je prostě "divný", ten jeho chlapecký obličej (v kombinaci se studeným, nezúčastněným pohledem) mi naháněl husí kůži odjakživa (na panáka bych s ním rozhodně nešla). Zato tetička Polly, jako jediná plnokrevná a rovnocenná ženská postava, mě maximálně dostala. Každopádně je casting tak skvělý, že mám pocit, že i to mimino v kočárku muselo prokázat herecký talent. A jak mi to obvykle vadí - tady mi soudobá muzika dokonale sedla k ději.(21.11.2014)

• - Ve 3. díle 1. série je v čase 00:39:18 vidět, jak slečna kontroluje stav revolverového válce. V němž se nachází z pěti nábojových komor pouze 4 náboje. Ve válci jsou ale náboje neexistující ráže .37, a to ještě s označením SAW, což má signalizovat : Smith & Wesson. Jenomže ve skutečnost je uprostřed zmíněné zkratky vždy propletené áčko, nikoliv velké psací. Takto nikdy žádný výrobce střeliva náboje Smith & Wesson neoznačoval. Správné označení náboje do této zbraně je .38 S&W. (Dragunof)

• - Natáčelo se v Birminghamu , Bradfordu , Dudley , Leeds a Liverpoolu. Scény s železnicí se natáčely mezi Keighley a Damems, používaly se soupravy propůjčené od Ingrow Museum of Rail Travel a od Lancashire and Yorkshire Railway Trust. (Maulincio)

• - Thomas Shelby (Cillian Murphy) používá zbraň Webley Mk. VI ráže .455 Webley. (dc125)