Škoda lásky (TV seriál)

Povídkový / Komedie

Česko, 2013 - 2014, 11 h 35 min (Minutáž: 22x25 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka), Miloš Urban (povídka), Bohumil Hrabal (povídka), Jan Zábrana (povídka), Petr Šabach (kniha), Eduard Petiška (kniha)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová, Martina Hudečková, Klára Issová, Jana Plodková, Lenka Krobotová, Eva Josefíková, Jiří Langmajer, Simona Prasková, Agáta Lexová, Karel Šíp, Martin Eugen Kulhánek, Eva Holubová, Zora Valchařová-Poulová, Petr Píša, Tomáš Töpfer, Hana Seidlová, Marika Procházková, Anna Polívková, Linda Rybová, Pavel Řezníček, Hana Vagnerová, Michal Suchánek, Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Lenka Zahradnická, Jiří Ployhar ml., Ondřej Malý, Jakub Železný, Václav Helšus, Klára Melíšková, Jiří Štrébl, Lucie Bártová-Zedníčková, Eliška Křenková, Veronika Žilková, Karel Smyczek, Oldřich Navrátil, Sandra Černodrinská, Vanda Hybnerová, Igor Chmela, Zdeněk Piškula, Hynek Čermák, Luboš Veselý, Barbora Milotová, Natálie Řehořová, Jiří Fero Burda, Pavla Beretová, Eva Nosálková-Leinweberová, Yvetta Kornová, Tereza Blažková, Robert Nebřenský, František Nedvěd, Marie Spurná, Petr Jeništa, Petra Nesvačilová, Josef Havrda, Petra Hřebíčková, Filip Kaňkovský, Marta Sládečková, Marián Geišberg, Karolína Pösingerová, Zuzana Volavá, Veronika Schönová, Vojtěch Lavička, Marek Dobeš, Josef Beck, Eva Lecchiová, Sabrina Ema Kulhánková, Šimon Franc, Zdeněk Ctibor, Roman Škoda, Ivo Kubašta, Linda Svobodová, Nguyen Phuong Thao, Petra Navrátilová, Jiří Mádl, Veronika Kubařová, Aneta Krejčíková, Štěpán Benoni, Martin Kraus, Martha Issová, Stanislav Majer, Kristýna Leichtová, Jan Hájek, Jaromír Dulava, Dana Batulková, Gabriela Marcinková, Pavla Tomicová, Lukáš Hrabák, Jan Dolanský, Lukáš Příkazký, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Jakub Zedníček, Filip Menzel, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Barbora Mudrová, Anna Kadeřávková, Eva Leimbergerová, Anna Konopíková, Veronika Řeháková, Boris Hybner, Lola Hrabovská, Markéta Tannerová Šebesťáková, Jan Adam, Lubor Novotný, Tereza Hálová, Charlotta Gottová, Malvína Pachlová, Lucie Juřičková, Martin Zahálka, Marta Richterová, Adéla Gondíková, Martin Preiss, Petr Kocourek, Miroslav Kaman, Jitka Zelenohorská, Robert Mikluš, Radka Tesárková, Ivan Herma, Alena Konopíková, Pavlína Skružná, Marek Geišberg, Matěj Nechvátal, Ondřej Bauer, Tereza Volánková, Lucie Březovská, Jiří Wohanka, Petr Varga, Jiří Jelínek ml., Jiří Hána, Vilma Cibulková, Jiří Maryško, Michal Bednář, Jindřich Klaus, Julia Issa, Tomáš Jeřábek, Ladislav Županič, Jiří Kocman, Marie Poulová, Marika Šoposká, Zuzana Slavíková, Vladimír Kulhavý, Dana Marková, Petr Koutecký, Jiří Černý, Jan Slovák, Teresa Branna, Klára Oltová, Jiří Čapka, Heda Pacnerová, Petr Janiš, Petr Klimeš, David Lištván, Vanda Švarcová, Vladimír Kratina, Michaela Fišarová, Eduard Jenický, Filip Štancl, Sofie Kandilárová, Anežka Mikošová

Komentáře uživatele rakovnik k tomuto TV seriálu

Televizní povídky kolísavé kvality se slabými pointami, ale někdy vtipným dějem.(18.5.2016)

Zajímalo by mě, zda toto Michal Viewegh zažil, je dílem jeho fantazie, nebo tužeb. Každopádně jeho ironická zpověď smrděla samochválou, byť talent prokázal. Fajn filmík s úsměvným závěrem.(23.4.2018)

Reálie z vesnice a nevinnou dívku versus slavný trhač kalhotek zvládli tvůrci v první polovině filmu skvěle. Od přesunu do metropole příběh uvadal, až zvadl úplně. Je vidět, že Praha je trapná nuda.(14.5.2018)

Jedna z mála opravdu vtipných povídek. Snad je to i tím, že je jako ze života.(19.1.2017)

Do této povídky byli velice příhodně obsazeni Jan Skopeček s Janou Pidrmanovou a nečekaně příjemným Josefem Cardou. Vtipné, uvěřitelné, realistické, navíc v krásných přírodě i hezké chaloupce.(19.1.2017)

Umím si představit, že ústřední zápletka se může i stát. Ale náhlé prozření znuděného rozmazleného fracka a těžko proveditelná výměna ve mě budí velké pochybnosti.(19.1.2017)

Pěkný absurdní černý humor s příjemným duem Langmajer - Křenková. Sice se 27 minut děj trochu natahuje, aby skončil vtipným koncem s rychlým spádem. Proč ale "jen" tři hvězdy? Za prvé, v obsahu je opět prozrazeno vše, od začátku do konce, včetně pointy. Za druhé, stejný námět byl již natočen, ale dcera jen předstírala nemoc.(2.2.2017)

Oldřich Navrátil je vynikající herec. A když má co hrát, je radost na něj pohledět. V tomto minipříběhu se událo tolik, že by děj vystačil na celý film. Příběh rychle utíká a konec je opravdu pěkný.(2.2.2017)

Děti hrají ochotnické divadlo a jejich herectví bylo opravdu na úrovni ochotníků. Jenže svěží scénář s vtipnými dialogy mě opravdu pobavil. Milý příběh s roztomilou pointou.(2.2.2017)

Příběh působí realisticky, duo Taclík - Issová jsou skvělí bezdomovci, ale ten konec. Chybí mi vtipná pointa, když celý film působí rozverným dojmem. Každopádně mi přišlo, že Marek Taclík se v roli bezdomovce vyžívá.(26.1.2017)

Malá rodičovsko-manželská etuda, která sice ukazovala soužití tří generací, vztah rodičů ke škole, ale jaksi bez východiska či pointy.(26.1.2017)

• Dobrodružství (S01E15) (epizoda) (2013)

Opravdu nevím, co tímto chtěli autoři říci. S realitou nemá tento příběh nic společného, postavy se chovají nevysvětlitelně podivně. Nevím, kde se v obsahu od ČT vzalo, že se Pavel vrátil jako jiný člověk, nám byl tato změna useknutým koncem utajena.(26.1.2017)

Miška je opravdu kouzelně na zabití, ale její chování je přehnané. Také se divím jejímu tatínkovi, že vůbec stojí o její možnou macechu. S přimhouřenýma očima se lze i bavit.(9.2.2017)

Obsah od ČT prozradil opět vše, až na jednu věc. Zda si kamarádky odpustí. Tento fakt je zřejmý od prvních několika minut, nicméně v povídce se toto jako jediné nedozvíme. Kristýně Leichtové jsem její roli vůbec nevěřil.(9.2.2017)

Jak já toho vdovce chápu. Jen tu jeho první návštěvu moc nechápu.(9.2.2017)

Obsah filmu mi přišel nadnesený oproti samotnému příběhu, který mi přišel dost obyčejný, navíc s typem konce, který nemám v lásce.(23.2.2017)

Hrabal byl znát pouze ve vyprávění kasaře o otevírání zámků, jinak byla povídka spíše utahaná, než typicky poetická. Z šedi ji vyzvedal pouze starý kriminalista Václava Postráneckého. Děj byl dost předvídatelný, ale pointa potěšila.(23.2.2017)