Škoda lásky

Povídkový / Komedie
Česko, (2013–2014), 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka) (více)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová (více)

Série(2) / Epizody(22)

Povídkový cyklus hořkých komedií o lásce ve všech jejích podobách podle námětů známých českých spisovatelů. (Česká televize)

DR.SZ

Cyklus Škoda lásky oceňuji jako odreagovací podívanou, ale ne jako svázaný celek. Právě naopak: Díly se od sebe různě lišily a ani lásky tu nebylo dosti (např. Dobrodružství). Některé filmy (např. Manželka) by mohly býti celovečerními, kdyby je režíroval třeba nějaký rozumnější režisér s uspořádaným plánovacím systémem. Čili k pocitu trapnosti nepřibližují diváky scénaristé, nýbrž režiséři, mezi nimiž mně velmi nepříjemně překvapil Jan Hřebejk. Zbytečné využití dobrých herců. Nuže, to bylo hodnocení celku. 19% Nyní se pojďme stručně podívat na jednotlivé snímky, taktéž hodnocené odbornou porotou (E. Zaorálkovou, J. Bartoškou, F. Feničem, M. Spáčilovou a mnou - Š. Žáčkem): ŠKODA LÁSKY - Příběh, který by mohl být celkem uznáván, kdyby se zdramatizoval, popřípadě i zmelodramatizoval. Z filmu sálalo dlouho trapno a také špatné navazování. Jedině se mi docela líbil výkon černého koně Zory Valchařové-Poulové a geniální Evy Holubové. 30% MÁJOVÁ ROMANCE DOKTORA MRÁZE - Daleko horší kousek než předchozí, kvalitní herci nezachrání jízlivost děje. Tady trochu dávám za vinu i předloze, autor zřejmě u psaní nemyslel. 14% MANŽELKA - Pro mě to byl úžasný nerealizovaný nápad, jelikož Linda Rybová je na tyhle psycholgická dramata absolutní jedničkou, jenomže celkový průběh nebyl nejvhodnější a završení absolutně pokažené tím, že hlavní hrdinka se rozhodla ukončit život svého milence za úplnou hloupost. 21% ÚSPĚŠNÝ LOV - Vynikající atmosféra, nesmyslný průběh děje. Tyto dva objekty se neměli setkat. Langmajer byl nemožný už tím, že hrál hodného chudáka, přitom to co povídal redaktorkám je absolutně odstrašujícím příkladem. 17% MOKRÉ TRIČKO - Rádoby úsměvné dílko bez jediné špetky pointy. Skoro všichni tu asi museli být podplaceni. Navrch tomu přidává jen stále nechápající kravka E. Leinweberová. Roli Zahradnické jsem vůbec nepochopil. 4% MARUŠKA - Kolegům se zdála býti přijatelná, mně ne! Na dobré atmosféře překypující lidmi tomu nepřidal ani buran Malý ani vyptávající se tety. Langmajer opět uhání, tentokráte nevinnou Josefíkovou. 16% VZPOMÍNKY - Lehce zdlouhavý děj opepřen o kvalitní herce, většinou z Dejvického divadla. Nejlepší povídka, jež jsem viděl. Ale jak je zvykem dejvičáků, občas musí přehánět. Zde až moc! 49% DIAMANTOVÁ SVATBA - Chudák Skopeček a Kantorková! I Pidrmanová si zaslouží lepší nabídky. Tady jenom oceňuji nostalgické promluvy a záběry na krásnou vesnickou přírodu. A nejtrapnější na tom byla ta pseudosvatba, jelikož když se nemá ten pár rád, proč od sebe neodešli??? 15% DRUŽIČKA - Zajímavý příběh, jenž byl špatně zrežírován a špatně podán všemi herci. Ta potížistka byla až moc velkou potížistkou. Občas se mě ze zdeformovaného scénáře chtělo zvracet. 8% PŘIROZENÝ TALENT - Opět mizerně podaný herecký výkon. Langmajera jakožto svůdníka mám již potřetí plné zuby. Křenková opravdu neumí hrát, snad jen falešně. 10% PRAVDA - Scénář přepsán hrůzostrašně. Nelíbila se mi zejména vizuální stránka snímku. Opět by tomu přispěl lehce psychologický nádech, ale Navrátil to asi tak neumí zahrát, ovšem komedie by mu šly. 18% S JEDNÍM UCHEM NAVESELO - Nejvíce posraná kravina o nějakých přihlouplých pubertálních dětičkách s minimem záběrů. 1% za to, že mně hl. hrdina vzhledem lehce připomněl M. Suchánka. HRDINA - Líbil se mně výkon všech herců, akorát ten náhlý zvrat se mně jaksi nezdál. A ani mě nezamrzelo, když ten bezdomovec zemřel. Ale Issová byla dokonale zmalovaná. 39% SITUACE V KUCHYNI - Moc jsem to nepochopil, zřejmě tam byl nějaký skrytý smysl. Poměrně jsem se ale pobavl, jelikož to co se tam povídalo, je ve většině rodinách pravda. 24% DOBRODRUŽSTVÍ - Ano, tak tady asi šlo především o sex. Potem přehnaný snímek mně nenavazoval dobrý pocit. Líbila se mně atmosféra i slabé náznaky dobrodružného žánru. 19% Tak to vidíte, co se tvoří nyní za blbosti ... () (méně) (více)

bobiša

těžko hodnotit,každý díl je jiný,některé povídky byly lepší jiné horší,nyní TV začala vysílat další díly a hned první 2 povídky se mi moc líbily,zvláště příběh Idyla na konci léta,krásná příroda,pěkný příběh,ale zároveń smutný díky příslibu událostí a dnů příštích,což následující povídka potvrdila. ()

blackrain odpad!

Škoda lásky? V tomhle případě spíše škoda času nebo škoda rány, která padne vedle. Pořád jsem čekala, že se jednotlivé příběhy nějak rozjedou a někam se posunou, ale oni byly horší a horší, až mi splynuly v jeden velkých chumel. Ten už nemám ani sílu rozklíčovat. Začínám mít pocit, že už i slovutná ČT dělá ze svých diváků blbce nebo při nejmenším pokusné králíky. ()

gotham

Bude se to hodnotit asi podobně složitě jako třeba Nevinné hry, jednotlivé díly můžou být kvalitativně naprosto odlišné. Viděl jsem díl s Karlem Gottem a vlezlou fanynkou a co mě zde dá se říct až šokovalo, byl výkon Gotta, který byl snad jedinou snesitelnou postavou v tomto vyumělkovaným příběhu. 30% ()

MikeCool

TV-seriál. Viděl jsem pouze posledně odvysílaný cyklus a zdálo se mi to lehce pochmurné a ne moc zajímavé, ale na tři hvězdy to s přimhouřeným okem, ještě stačilo. | 6. Hrdina 60%, Situace v kuchyni 60%, Dobrodružství 50% > Průměr: 57% (3*) | ()

• Exteriéry byly natáčeny ve městě Sobotka, vidět lze náměstí a zámek Humprecht. (rakovnik)
  • Druhá řada seriálu se mimo jiné natáčela v rodinném penzionu Sázavka ve Zlenicích. (kaulinecka2)
  • Povídka "Pravda" byla nafilmována v Sobotce a Praze. V jednom ze záběrů je pak vidět Divadlo Járy Cimrmana. Dále se filmovalo v Černošicích, Suchdole, Střížkově, u viaduktu v obci Novina a v Jizerských horách v Bedřichově na Presidentské chatě poblíž rozhledny Královka. (M.B)