Škoda lásky (TV seriál)

Povídkový / Komedie

Česko, 2013 - 2014, 11 h 34 min (Minutáž: 22x25 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka), Miloš Urban (povídka), Bohumil Hrabal (povídka), Jan Zábrana (povídka), Petr Šabach (kniha), Eduard Petiška (kniha)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová, Martina Hudečková, Klára Issová, Jana Plodková, Lenka Krobotová, Eva Josefíková, Jiří Langmajer, Simona Prasková, Agáta Lexová, Karel Šíp, Martin Eugen Kulhánek, Eva Holubová, Zora Valchařová-Poulová, Petr Píša, Tomáš Töpfer, Hana Seidlová, Marika Procházková, Anna Polívková, Linda Rybová, Pavel Řezníček, Hana Vagnerová, Michal Suchánek, Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Lenka Zahradnická, Jiří Ployhar ml., Ondřej Malý, Jakub Železný, Václav Helšus, Klára Melíšková, Jiří Štrébl, Lucie Bártová-Zedníčková, Eliška Křenková, Veronika Žilková, Karel Smyczek, Oldřich Navrátil, Sandra Černodrinská, Vanda Hybnerová, Igor Chmela, Zdeněk Piškula, Hynek Čermák, Luboš Veselý, Barbora Milotová, Natálie Řehořová, Jiří Fero Burda, Pavla Beretová, Eva Nosálková-Leinweberová, Yvetta Kornová, Tereza Blažková, Robert Nebřenský, František Nedvěd, Marie Spurná, Petr Jeništa, Petra Nesvačilová, Josef Havrda, Petra Hřebíčková, Filip Kaňkovský, Marta Sládečková, Marián Geišberg, Karolína Pösingerová, Zuzana Volavá, Veronika Schönová, Vojtěch Lavička, Marek Dobeš, Josef Beck, Eva Lecchiová, Sabrina Ema Kulhánková, Šimon Franc, Zdeněk Ctibor, Roman Škoda, Ivo Kubašta, Linda Svobodová, Nguyen Phuong Thao, Petra Navrátilová, Jiří Mádl, Veronika Khek Kubařová, Aneta Krejčíková, Štěpán Benoni, Martin Kraus, Martha Issová, Stanislav Majer, Kristýna Leichtová, Jan Hájek, Jaromír Dulava, Dana Batulková, Gabriela Marcinková, Pavla Tomicová, Lukáš Hrabák, Jan Dolanský, Lukáš Příkazký, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Jakub Zedníček, Filip Menzel, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Barbora Mudrová, Anna Kadeřávková, Eva Leimbergerová, Anna Konopíková, Veronika Řeháková, Boris Hybner, Lola Hrabovská, Markéta Tannerová, Jan Adam, Lubor Novotný, Tereza Hálová, Charlotte Ella Gottová, Malvína Pachlová, Lucie Juřičková, Martin Zahálka, Marta Richterová, Adéla Gondíková, Martin Preiss, Petr Kocourek, Miroslav Kaman, Jitka Zelenohorská, Robert Mikluš, Radka Tesárková, Ivan Herma, Alena Konopíková, Pavlína Skružná, Marek Geišberg, Matěj Nechvátal, Ondřej Bauer, Tereza Volánková, Lucie Březovská, Jiří Wohanka, Petr Varga, Jiří Jelínek ml., Jiří Hána, Vilma Cibulková, Jiří Maryško, Michal Bednář, Jindřich Klaus, Julia Issa, Tomáš Jeřábek, Ladislav Županič, Jiří Kocman, Marie Poulová, Marika Šoposká, Zuzana Slavíková, Vladimír Kulhavý, Dana Marková, Petr Koutecký, Jiří Černý, Jan Slovák, Teresa Branna, Klára Oltová, Jiří Čapka, Heda Pacnerová, Petr Janiš, Petr Klimeš, David Lištván, Vanda Švarcová, Vladimír Kratina, Michaela Fišarová, Eduard Jenický, Filip Štancl, Sofie Kandilárová, Anežka Mikošová
  • venison

Kromě prvního dílu s Kájou Gottem jsem stihla kupodivu všechny.. Některé příběhy nebyly špatné, některé nestáli za moc.. Většinou byly hodně natahované, vyzněly do ztracena a chyběla jim údernější pointa :-( Herecké obsazení bylo většinou dobré.. Dalo se z toho rozhodně vytřískat víc.. Takový repertoár bych spíš čekala na Nově než na o poznání vesměs kvalitnější ČT1..(3.2.2014)

Vzhledem k tomu, že se jedná o volný cyklus povídek, budu psát komentáře k jednotlivým dílům. 1.díl - místy až utahané, klidně mohla být povídka o 20 minut kratší. Ale humorná povídka s Gottem celkem zaujala a závěr pobavil. 2.díl - všechny 3 povídky měly novelový charakter (zvrat ke konci). První a třetí povídka se mi líbila, druhá moc ne. 1.povídka humorná s tím, že tak to v životě může být. 2.povídka vážná a (psycho)dramatická, ale závěr byl dobrý, jinak nic moc. 3.povídka opět humorná s podobným druhem konce jako u druhé povídky, kde mě nejvíc pobavil Langmajerův rozhovor s reportérkou bulvárního plátku. 3.díl - obě vážné a "vlažné" povídky, ta s Langmajerem byla o něco lepší a opět hrál spisovatele, že by pokus o pokračování z předchozího dílu? Mokré tričko bylo mokré až do konce. 4.díl - 3 povídky, 1. a 2. dobré a úsměvné, 3. nic moc a vážná, zbytečně "zdusněla" atmosféru, ale i tak to někdy bývá. Na 2. povídce můžeme pozorovat, jak se tvoří reportáž o ničem a jak je třeba ji zkrášlit a tím vlastně lhát divákům. 5.díl - 3 povídky a všechny vážné, 1. se dost táhla aspoň měla pointu, druhá byla o něco lepší a u třetí se jasné a předvídatelné jak se to bude odehrávat. Celkově nic moc díl. Závěrečný 6.díl - ze třech povídka se mi líbila ta druhá, byla vtipná, ostatní "šeď a nuda" - ta o bezdomovci ještě šla, ale ta o tom úředníkovi v lese, byla o ničem, prostě si zašukal a s mladou no a co. EDIT: Po pauze se jede dál, něco jako "druhá série". 7.díl - Pachlovy videopovídky na motivy Petiškových povídek mi připadají ironické, ale jsou i lehce úsměvné. Obě se odehrávají na tom samém místě za vlády komunismu v Posázaví, 1. v roce 1948 a druhá v roce 1985, přičemž obraz z druhé povídky odkazuje na první. Povedený díl. 8.díl - opět trojice, první taková klasika - pubertální dcera a poměrně mladá macecha, které si do oka nepadly. 2.povídka mě bavila, přestože byla vážná, má velice dobrý příběh. 3.povídka byla pro mě WTF? a bylo to něco za něco, repliku "Já důvod mám" bych doplnil slovy "protože jsem si zaš*kal. 9.díl - opět poslední (zřejmě na čas), povídky byly 2, obě vážné, první nudná a asi jsem konec (ne)pochopil, druhá lepší s dobrým příběhem, ale odhalení přichází pro diváka brzo, i když tušit se dá leccos.(6.1.2014)

• PollyJean

viděla jsem jen díl s Gottem a ten byl na odpad. S hrůzou jsem pozorovala, co prázdného a dokonale nenápaditého může stvořit kdysi tak schopné trio Hřebejk, Šabach, Jarkovský. Jediný pozitivní okamžik byl, když "autobusák" odhalil svou skrytou tvář, v jeho podání ta píseň neměla chybu. S dalšími díly rozhodně ztrácet čas nehodlám...(1.6.2015)

Škoda lásky - 45%, Májová romance doktora Mráze - 55%, Manželka - 60%, Úspěšný lov - 60%, Mokré tričko - 40%, Maruška - 65%, Vzpomínky - 75%, Diamantová svatba - 50%, Družička - 65%, Přirozený talent - 70%, Pravda - 70%, S jedním uchem na veselo - 30%, Hrdina - 60%, Situace v kuchyni - 55%, Dobrodružství - 60%(15.3.2015)

• sator

1.)Za ochotu Gotta do toho jít za námět 4* jinak spíše tři a to za rozvláčnost ... 2.)Májová romance -bakalářská zbytečná povídka *,3.)Manželka ***, 3.)Škoda lásky **,kromě Gotta jsou to jen Bakalářské povídky v dražším hávu...Mokré tričko * za Suchánka- jinak odpad.. Maruška **, Vzdávám kromě povídky s Gottem naprosté fiasko a to jsem šel cyklu hodně napřed...(30.12.2013)

• - Příběh povídky "Škoda lásky" o šílené fanynce Karla Gotta je inspirovaný skutečnými událostmi. Zpěvák má hned několik věrných fanynek, které ho pronásledují, tou nejznámější je Němka Hannelore Uhl. Ta je rovněž k vidění ve filmu. Záběry, kde paní Doušová podává Karlu Gottovi růži na jeho koncertě, se točily při jeho skutečném vystoupení. Za paní Doušovou je v pozadí vidět dáma v červeném, což je právě Hannelore Uhl. (greetchen)

• - Druhá řada seriálu se mimo jiné natáčela v rodinném penzionu Sázavka ve Zlenicích. (kaulinecka2)

• - Exteriéry byly natáčeny ve městě Sobotka, vidět lze náměstí a zámek Humprecht. (rakovnik)