Škoda lásky

(seriál)
Trailer
Povídkový / Komedie
Česko, (2013–2014), 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka) (více)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová (více)

Série(2) / Epizody(22)

Povídkový cyklus hořkých komedií o lásce ve všech jejích podobách podle námětů známých českých spisovatelů. (Česká televize)

Trailer

Enšpígl

Viděl jsem jen dva příběhy, které tady navíc ani nejsou uvedeny včetně herců, takže hodnotit nebudu, ale příběh Idyla na konci léta s Jirkou Mádlem a Veronikou Kubařovou se mě díky užasné práci kameramana dostal hodně dovnitř, protože Sázava to je prostě poezie, krása a romantika a to všechno jsem v těch záběrech měl, navíc jsem se tady naprosto zamiloval do Veroniky Kubařový. ()

MikeCool

TV-seriál. Viděl jsem pouze posledně odvysílaný cyklus a zdálo se mi to lehce pochmurné a ne moc zajímavé, ale na tři hvězdy to s přimhouřeným okem, ještě stačilo. | 6. Hrdina 60%, Situace v kuchyni 60%, Dobrodružství 50% > Průměr: 57% (3*) | ()

Kingjiri

1. díl Dobrá podivaná s pár dobrejma vtípkama a překvapivě sympatickym Karlem Gottem, kterej si umí udělat srandu sám ze sebe. 2. díl Májová romance doktora Mráze: Slušnej průměr a výbornej Töpfer se šutrama v hlavní roli. Manželka: Velice pěkně natočený (především "hororový scény"), polonahá Linda Rybová a slušná pointa. Úspěšný slov: Vcelku slabý - nezajímavej příběh ani herecký obsazení. 3. díl Mokré tričko: Výbornej Suchánek s rolí šitou na míru, příběh však téměř o ničem (až na ty mokrý trička teda). Maruška: Smysl týhle povídky mi uplně uniknul. 4. díl Vzpomínky: Prima hlášky a dobrej příběh (pokud pominu fakt, že si hlavní hrdina opravdu sám neuvědomí, že na místě pobytu nikdy nebyl - krmelec nebo srdíčko na stromě by si určitě pamatoval). Diamantová svatba: Skvělá sonda do života dlouhodobejch manželů. Družička: Moc pěkný buchtičky v hlavní roli a povedená pointa (škoda jejího prozrazení v popisku). 5. díl Pravda: Zajímavá povídka "ze života" s výbornym Oldřichem Navrátilem v hlavní roli. S jedním uchem na veselo: Dobrý dětský herecký výkony, ale příběh nijak nenadchne a pointa leckoho napadne. 6. díl Hrdina: Pěkný herecký obsazení a zajímavej příběh. Situace v kuchyni: Odlehčená zábavná podivaná. Dobrodružství: Slabší příběh, ale zajímavá pointa ("Tohle ti nikdy neopustim"). ()

MáŠa

Díl s Gottem (Škoda lásky): fakt dobrej. Rozesmál hned v několika situacích. K dokonalosti tam sice něco chybělo, ale to bude jeden z filmů, u kterých nebudu mít problém, když znova poběží v televizi, abych na ně koukl. Co se týče dalších "dílů", ty jsem ještě neviděl. Májová romance doktora Mráze: Taky příjemné, trošku kýčovité Manželka: Zde bylo celkem napínavé sledovat, co z toho bude dál, ale když už vše bylo u konce, vylezl z toho neoriginální příběh, který měl bláznovský konec ()

Čtec

Díly Idyla na konci léta a Polibek pro vítěze (předloha Eduard Petiška, scénář a režie Jan Pachl): výborná kamera Marka Jandy, hlavně co do barevnosti a atmosféry sázavské krajiny. Ty barvy! Oproti Cirkusu Bukowsky tentokrát teplé. Hnědá, nazlátlá, žlutozelená. Slunce a konec léta. Jako kluk jsem tam ve Zlenicích trávíval prázdniny, a ano, taková je opravdu Sázava. ()

• Když v povídce "Diamantová svatba" odjíždí reportéři od chalupy oslavenců, je v odraze okénka dodávky zřetelně vidět člen štábu s vysílačkou. (rakovnik)