Škoda lásky (TV seriál)

Povídkový / Komedie

Česko, 2013–2014, 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka), Miloš Urban (povídka), Bohumil Hrabal (povídka), Jan Zábrana (povídka), Petr Šabach (kniha), Eduard Petiška (kniha), Petr Šabach (povídka)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová, Martina Hudečková, Klára Issová, Jana Plodková, Lenka Krobotová, Eva Josefíková, Jiří Langmajer, Simona Prasková, Agáta Lexová, Karel Šíp, Martin Eugen Kulhánek, Eva Holubová, Zora Valchařová-Poulová, Petr Píša, Tomáš Töpfer, Hana Seidlová, Marika Procházková, Anna Polívková, Linda Rybová, Pavel Řezníček, Hana Vagnerová, Michal Suchánek, Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Lenka Zahradnická, Jiří Ployhar ml., Ondřej Malý, Jakub Železný, Václav Helšus, Klára Melíšková, Jiří Štrébl, Lucie Zedníčková, Eliška Křenková, Veronika Žilková, Karel Smyczek, Oldřich Navrátil, Sandra Černodrinská, Vanda Hybnerová, Igor Chmela, Zdeněk Piškula, Hynek Čermák, Luboš Veselý, Barbora Milotová, Natálie Řehořová, Jiří Fero Burda, Pavla Beretová, Eva Leinweberová, Yvetta Kornová, Tereza Blažková, Robert Nebřenský, František Nedvěd, Marie Spurná, Petr Jeništa, Petra Nesvačilová, Josef Havrda, Petra Hřebíčková, Filip Kaňkovský, Marta Sládečková, Marián Geišberg, Karolína Pösingerová, Zuzana Volavá, Veronika Schönová, Vojtěch Lavička, Marek Dobeš, Josef Beck, Eva Lecchiová, Sabrina Ema Kulhánková, Šimon Franc, Zdeněk Ctibor, Roman Škoda, Ivo Kubašta, Linda Svobodová, Nguyen Phuong Thao, Petra Navrátilová, Jiří Mádl, Veronika Khek Kubařová, Aneta Krejčíková, Štěpán Benoni, Martin Kraus, Martha Issová, Stanislav Majer, Kristýna Leichtová, Jan Hájek, Jaromír Dulava, Dana Batulková, Gabriela Marcinková, Pavla Tomicová, Lukáš Hrabák, Jan Dolanský, Lukáš Příkazký, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Jakub Zedníček, Filip Menzel, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Barbora Mudrová, Anna Kadeřávková, Eva Leimbergerová, Anna Konopíková, Veronika Řeháková, Boris Hybner, Lola Hrabovská, Markéta Tannerová Šebesťáková, Jan Adam, Lubor Novotný, Tereza Hálová, Charlotte Ella Gottová, Malvína Pachlová, Lucie Juřičková, Martin Zahálka, Marta Richterová, Adéla Gondíková, Martin Preiss, Petr Kocourek, Miroslav Kaman, Jitka Zelenohorská, Robert Mikluš, Radka Tesárková, Ivan Herma, Alena Konopíková, Pavlína Balner, Marek Geišberg, Matěj Nechvátal, Ondřej Bauer, Tereza Volánková, Lucie Březovská, Jiří Wohanka, Petr Varga, Jiří Jelínek ml., Jiří Hána, Vilma Cibulková, Jiří Maryško, Michal Bednář, Jindřich Klaus, Julia Issa, Tomáš Jeřábek, Ladislav Županič, Jiří Kocman, Marie Poulová, Marika Šoposká, Zuzana Slavíková, Vladimír Kulhavý, Dana Marková, Petr Koutecký, Jiří Černý, Jan Slovák, Teresa Branna, Klára Oltová, Jiří Čapka, Heda Pacnerová, Petr Janiš, Petr Klimeš, David Lištván, Vanda Švarcová, Vladimír Kratina, Michaela Fišarová, Eduard Jenický, Filip Štancl, Sofie Kandilárová, Anežka Mikošová, Prokop Rímský

Novodobé bakalářské a občas snad až moc dlouhé povídky. Kvalita proměnlivá jako jarní počasí. 1. Škoda lásky – 100%; velmi zábavná a skvěle vymyšlená povídka, parádní Gott i Šíp; hudba: neuvedeno. 2. Májová romance doktora Mráze – 80%; povídka moc hezká, přímo ze života, povedená pointa, úžasná manželka mrcha; hudba: Ondřej Brousek. Manželka – 40%; psychothrillerová povídka postavená tak trochu na vodě, ušlo to, ale Rybová mi není sympatická; hudba: Jiří Hájek. Úspěšný lov – 80%; příjemná povídka se sympatickým Langmajerem a velmi dobrým nápadem i pointou; hudba: Jiří Hájek. 3. Mokré tričko – 40%; z počátku veselá a zábavná povídka, postupem času spíše smutná ukazující realitu znuděného či marně žitého života; hudba: Lumír Mrha. Maruška – 60%; snobský spisovatel je okouzlen cudnou pannou z venkova na kamarádově svatba, jenže pak pozná, že ne všechno, co může mít, u Marušky dosáhne; hudba: Lumír Mrha. 4. Vzpomínky - 100%; perfektní, jakoby ze života střižená povídka o manželském vztahu slavící 15ti leté výročí, navíc povídka nesmírně vtipná a zábavná; hudba: Patrik Hlavenka. Diamantová svatba - 80 %; další z povedených a moc hezkých povídek o natáčení reportáže z oslavy 60ti let manželství, které vlastně nikdy pořádně nefungovalo; hudba: Karel Holas. Družička - 20%; divná povídka, která kromě docela silného konce nabízí jen pohled na potřeštěnou mladší sestru brzy se vdávající mladé holky z bohaté rodiny; hudba: neuvedeno. 5. Přirozený talent - 60 %; zcela průměrná povídka s baličem Langmajerem, který jako učitel na herecké škole má připravit mladou dívku na přijímačky. Jenže ona ho chce ještě k tomu sbalit, on to nechá dojít sice daleko, ale ne až za hranu, což se mu šeredně vymstí; hudba: Ondřej Brousek. Pravda - 80 %; povídka přesně jako ze života. Postarší Oldřich Navrátil jde vyklízet sklep a najde dopis bývalky své manželka. Pojme podezření, že jejich dospělá dcera není jeho a rozhodne se vzít spravedlnost do svých rukou. Naštěstí nakonec zvítězí zdravý rozum a láska; hudba: Jiří Hájek S jedním uchem naveselo - 40 %; krátká a navíc taková docela o ničem povídka, kdy kočka ze základky osloví mladšího kluka, aby k nim přišel domů jakože pro ni na rande. Tatínek s ním vede dokonalý rozhovor, přičemž divák čeká, co z toho vyleze - no a vyleze přesně to, co se dalo čekat; hudba: Lumír Hrma. 6. ..., 7. Idyla na konci léta - 60 %; obrazově a hudebně povedená povídka, dějově už to tak dobré nebylo, občas hodně prázdné, bez tempa a nápadu, zajímavá dějová linka s komunisty vzhledem k druhé povídce sedmého dílu; hudba: Tadeáš Věrčák. Polibek pro vítěze - 40 %; kromě slušného nápadu s utopením hlavního loosera je to celé nezajímavé, herecky strašně toporné a nezáživné; hudba: Tadeáš Věrčák. 8. Miška je kouzelná - Divná Bára - Host u tabule - 9. Srdce ženy - Zamilovaná - .(4.2.2014)

• blackrain

Škoda lásky? V tomhle případě spíše škoda času nebo škoda rány, která padne vedle. Pořád jsem čekala, že se jednotlivé příběhy nějak rozjedou a někam se posunou, ale oni byly horší a horší, až mi splynuly v jeden velkých chumel. Ten už nemám ani sílu rozklíčovat. Začínám mít pocit, že už i slovutná ČT dělá ze svých diváků blbce nebo při nejmenším pokusné králíky.(28.1.2014)

• Aidina

1. ŠKODA LÁSKY - Tak mě to pobavilo a pár scén mě rozesmálo "Karle pocéém, máš tady nějakou tetu..." Potěšily i neokoukané tváře - autobusák Petr Píša a hlavně Zorka Valchařová - Poulová, které bych skoro věřila, že to nehraje, ale že je skutečná stíhací fanynka, z nějakého Karlova fan klubu:-)). Ta její našpulená pusa přes sklo, když šla v neděli k Mistrovi na Bertramku s rebarborovovým koláčem, a pak jako uklízecí četa, aby to měl Karel doma zase tak moc hezké, když tam měl ten mejdan... Karel Gott má smysl pro humor což dokazuje jeho vstup do tohoto projektu. 80% 4**** pro Karla Gotta. 2. MÁJOVÁ ROMANCE, MANŽELKA, ÚSPĚŠNÝ LOV. Moc mne nezaujalo, poslední scénka s Langmajerem byla zcela o ničem a zbytečná. 10% 3. MISS MOKRÉ TRIČKO - celou dobu jsem čekala, kdy vystoupí soutěžící č. 7 a to bude Richard Genzer. Ne, že by neměl co nabídnout:-)). MARUŠKA - tak to byl největší prušvih, něco tak stupidního se nevidí. O čem to proboha bylo? A za to ČT dobrovolně zaplatila? ŚKODA - ALE PENĚZ!!! Proč se Viewegh za každou cenu snaží kopírovat Trošku. Kdo tedy psal Babovřesky? 0%!!!(31.12.2013)

Viděl jsem díly Miss mokré tričko a Maruška, a docela dobrý. Sice, 1/ to karikování venkova Pražákům vážně moc nejde, ale tady to aspoň bylo v nadsázce, Suchánek nažranej jak broky a Plesl už se z té škatulky slizáků asi nikdy nedostane. 2/ divím se Evě Josefíkové, že tuhle postavu vzala, sranda to ale byla a Langmajer tentokrát fakt zabodoval (Viewegh celkem taky). Chyběla mi tam jenom erotika, ale to bych asi chtěl hodně.___Další díly neplánuju.(3.9.2014)

• sator

1.)Za ochotu Gotta do toho jít za námět 4* jinak spíše tři a to za rozvláčnost ... 2.)Májová romance -bakalářská zbytečná povídka *,3.)Manželka ***, 3.)Škoda lásky **,kromě Gotta jsou to jen Bakalářské povídky v dražším hávu...Mokré tričko * za Suchánka- jinak odpad.. Maruška **, Vzdávám kromě povídky s Gottem naprosté fiasko a to jsem šel cyklu hodně napřed...(30.12.2013)

• - Do role manželky byla původně zvažovaná skutečná manželka Jana Skopečka, herečka Věra Tichánková. Natáčení ale odmítla s odůvodněním, že se na něj necítí. (cundak)

• - V čase 49:38 je možné v televizi vidět vysílání pořadu Události v regionech (od r. 2007). O reálné vysílání se ale nejedná, a to z několika důvodů: na obrazovce chybí logo stanice, v grafice ČT24 byl spodní text psán verzálkami (a ne malými písmeny) a pořad Události v regionech nikdy nebyl vysílán v odpoledním čase, ale pouze v podvečer. Ve spodním textu se také nachází drobné překlepy a vysílání obsahuje podivné střihy. (David7)

• - Karel Gott v tomto autobiografickém příběhu hraje sám sebe, proto by se mohlo zdát, že scény točené ve filmové vile, ve které bydlí, je opravdu jeho domovem, ale není tomu tak. Vila stojí v Černošicích v ulici Zdeňka Lhoty 439. (sator)