Škoda lásky (TV seriál)

Povídkový / Komedie

Česko, 2013 - 2014, 11 h 34 min (Minutáž: 22x25 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka), Miloš Urban (povídka), Bohumil Hrabal (povídka), Jan Zábrana (povídka), Petr Šabach (kniha), Eduard Petiška (kniha)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová, Martina Hudečková, Klára Issová, Jana Plodková, Lenka Krobotová, Eva Josefíková, Jiří Langmajer, Simona Prasková, Agáta Lexová, Karel Šíp, Martin Eugen Kulhánek, Eva Holubová, Zora Valchařová-Poulová, Petr Píša, Tomáš Töpfer, Hana Seidlová, Marika Procházková, Anna Polívková, Linda Rybová, Pavel Řezníček, Hana Vagnerová, Michal Suchánek, Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Lenka Zahradnická, Jiří Ployhar ml., Ondřej Malý, Jakub Železný, Václav Helšus, Klára Melíšková, Jiří Štrébl, Lucie Bártová-Zedníčková, Eliška Křenková, Veronika Žilková, Karel Smyczek, Oldřich Navrátil, Sandra Černodrinská, Vanda Hybnerová, Igor Chmela, Zdeněk Piškula, Hynek Čermák, Luboš Veselý, Barbora Milotová, Natálie Řehořová, Jiří Fero Burda, Pavla Beretová, Eva Nosálková-Leinweberová, Yvetta Kornová, Tereza Blažková, Robert Nebřenský, František Nedvěd, Marie Spurná, Petr Jeništa, Petra Nesvačilová, Josef Havrda, Petra Hřebíčková, Filip Kaňkovský, Marta Sládečková, Marián Geišberg, Karolína Pösingerová, Zuzana Volavá, Veronika Schönová, Vojtěch Lavička, Marek Dobeš, Josef Beck, Eva Lecchiová, Sabrina Ema Kulhánková, Šimon Franc, Zdeněk Ctibor, Roman Škoda, Ivo Kubašta, Linda Svobodová, Nguyen Phuong Thao, Petra Navrátilová, Jiří Mádl, Veronika Kubařová, Aneta Krejčíková, Štěpán Benoni, Martin Kraus, Martha Issová, Stanislav Majer, Kristýna Leichtová, Jan Hájek, Jaromír Dulava, Dana Batulková, Gabriela Marcinková, Pavla Tomicová, Lukáš Hrabák, Jan Dolanský, Lukáš Příkazký, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Jakub Zedníček, Filip Menzel, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Barbora Mudrová, Anna Kadeřávková, Eva Leimbergerová, Anna Konopíková, Veronika Řeháková, Boris Hybner, Lola Hrabovská, Markéta Tannerová, Jan Adam, Lubor Novotný, Tereza Hálová, Charlotte Ella Gottová, Malvína Pachlová, Lucie Juřičková, Martin Zahálka, Marta Richterová, Adéla Gondíková, Martin Preiss, Petr Kocourek, Miroslav Kaman, Jitka Zelenohorská, Robert Mikluš, Radka Tesárková, Ivan Herma, Alena Konopíková, Pavlína Skružná, Marek Geišberg, Matěj Nechvátal, Ondřej Bauer, Tereza Volánková, Lucie Březovská, Jiří Wohanka, Petr Varga, Jiří Jelínek ml., Jiří Hána, Vilma Cibulková, Jiří Maryško, Michal Bednář, Jindřich Klaus, Julia Issa, Tomáš Jeřábek, Ladislav Županič, Jiří Kocman, Marie Poulová, Marika Čecháková, Zuzana Slavíková, Vladimír Kulhavý, Dana Marková, Petr Koutecký, Jiří Černý, Jan Slovák, Teresa Branna, Klára Oltová, Jiří Čapka, Heda Pacnerová, Petr Janiš, Petr Klimeš, David Lištván, Vanda Švarcová, Vladimír Kratina, Michaela Fišarová, Eduard Jenický, Filip Štancl, Sofie Kandilárová, Anežka Mikošová

Úroveň jednotlivých povídkových příběhů je velmi rozmanitá. Někter mají vše - dobrý scénář, vtip, pointu i herecké obsazení, které nelze nepochválit. Jiné ale skomírají na všech frontách. K tomu lepšímu bezesporu patří Vzpomínky, Družička nebo Hrdina, v duchu Bakalářů pobaví a neurazí Úspěšný lov, Mokré tričko, Maruška nebo S jedním uchem na veselo. Diamantová svatba nebo finální Situace v Kuchyni a Dobrodružství jsou spíš k pláči, a to i s přihlédnutím k nevyužitému hereckému obsazení, které slibovalo větší očekávání. Je dobře, že se do něčeho takového ČT pustila, nepatří to ale k nejlepším počinům z jejich současné tvorby.(4.2.2014)

1. Škoda lásky: Ta jedna hvězdička je za Petra Píšu a Zoru Valchařovou-Poulovou jakožto neokoukané a zajímavé herecké tváře. Bohužel po celý film jsem se v duchu za tvůrce styděl a skoro jsem nevěřil že je pod tím podepsán Hřebejk a spol. Těch 60min trapného přehrávaní a nesmyslného děje bylo k neukoukání. Po shlédnutí nových dílů hodnocení zvyšuju na tři. Celá série je hodně nevyrovnaná, ale bylo by škoda ji odepsat kvůli několika dílům.(31.12.2013)

TV-seriál. Viděl jsem pouze posledně odvysílaný cyklus a zdálo se mi to lehce pochmurné a ne moc zajímavé, ale na tři hvězdy to s přimhouřeným okem, ještě stačilo. | 6. Hrdina 60%, Situace v kuchyni 60%, Dobrodružství 50% > Průměr: 57% (3*) |(2.2.2014)

Na jednu stranu mě Karel Gott příjemně překvapil, na stranu druhou bylo ale téměř zbytečné, aby ve filmu dostal takový prostor. Mnohem lepší by myslím bylo, kdyby si ho tvůrci coby opravdovou žijící legendu schovali pro jednu scénu, a to pro tu v mistrově šatně po koncertu. Tím pádem Karel Šíp byl zbytečný úplně (a ten "gay" vtip pekelně trapný), ale lákadlo pro diváky je holt lákadlo pro diváky. Do nadprůměru nicméně Škodu lásky posouvá úžasně tragikomicky dojemný výkon Zory Valchařové-Poulové, civilně lidský projev Evy Holubové a sympatický samorost Petr Píša.(3.1.2014)

Škoda lásky: 70% /// Májová romance doktora Mráze: 75% /// Manželka: (za Tublatanku 5% navíc) 65% /// Úspěšný lov: 40% /// Mokré tričko: 75% /// Vzpomínky: 65% /// Diamantová svatba: 60% /// Pravda: 40% S jedním uchem na veselo: 10% /// Hrdina: 60% /// Idyla na konci léta: 75% /// Polibek pro vítěze: 70% /// Myška je kouzelná: 30% /// Srdce ženy: 60% /// Zamilovaná: 55%(5.1.2014)

• - Příběh povídky "Škoda lásky" o šílené fanynce Karla Gotta je inspirovaný skutečnými událostmi. Zpěvák má hned několik věrných fanynek, které ho pronásledují, tou nejznámější je Němka Hannelore Uhl. Ta je rovněž k vidění ve filmu. Záběry, kde paní Doušová podává Karlu Gottovi růži na jeho koncertě, se točily při jeho skutečném vystoupení. Za paní Doušovou je v pozadí vidět dáma v červeném, což je právě Hannelore Uhl. (greetchen)

• - Povídka "Družička" byla zfilmována v prvorepublikové vile Pelle nebo též v Klecandově vile v Krajníkově ulici ve vilové čtvrti Brunšov v Dobřichovicích v č.p. 105. Budova byla postavena v roce 1885 továrníkem Klecandou, dnes je kulturní památkou. Brunšov je ojedinělou vilovou čtvrtí, kde si koncem 19. st. začala budovat svá letní sídla pražská smetánka. Většina vil má za sebou složitou historii, po roce 1989 a navrácení do rukou původních majitelů byly naštěstí povětšinou citlivě zrekonstruovány a celá čtvrť stojí za procházku. (greetchen)

• - Exteriéry byly natáčeny ve městě Sobotka, vidět lze náměstí a zámek Humprecht. (rakovnik)