Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2018, 22 h 15 min (Minutáž: 27–30 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley, Casey Sander, Brent Alan Henry, Bernard White, Tiara Lanai, Chase Kim, Gabriel Tigerman, Karen James, Thomas Middleditch, Jimmy O. Yang, Teddy Lane Jr., Austin Abrams, Milana Vayntrub, Diallo Riddle, Avi Nash, Mary Holland, Jessica Chaffin, Nate Smith, Jeff Sloniker, Brett Baumayr, Jill E. Alexander, Jack Foley, Charan Prabhakar, Scott Prendergast, Lynn Chen, Andrew Daly, AJ Michalka, Alexander Chaplin, Jack Plotnick, David Rees Snell, Mark Bloom, Angela Gulner, Jules Hartley, Suzanne Cryer, Mariano Mendoza, Skyler Seymour, Christina July Kim, Ben Feldman, Matt McCoy, Stephen Tobolowsky, Anthony 'Citric' Campos, Henry Phillips, Lynn A. Henderson, Ping Wu, Bridey Elliott, Ken Lerner, Michael McMillian, Bridgett Newton, Harrison Thomas, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Juliocesar Chavez, Lara Everly, Stan Vang, Joe Spellman, Flo Rida, Anna Khaja, Linda Park, Tim Chiou, Irene Choi, Leisha Hailey, Haley Joel Osment, Phoebe Neidhardt, Graham Rogers, Eugene Cordero, Brian Gattas, Anjali Bhimani, Annie Sertich, Santiago Segura, Maverick Thompson, Jonna Walsh, Lindsey Broad, Ursula Burton, Kid Rock, Eme Ikwuakor, Porscha Coleman, Caroline de Souza Correa, Matt Shea, Griffin Gluck, Asif Ali, David Goldman, Erika Stillwater, Vincent M. Biscione, Juan Jiménez, Audrey Moore, Patrick Fischler, Charlie Saxton, Julia Cho, Frank Collison, Dustin Milligan, Porter Lynn, Joe Rogan, Matthew Houston, Romy Rosemont, Shalin Agarwal, Sunkrish Bala, Chris Williams, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Emily Chang, Vanessa Marano, James Babson, Jon Klaft, Emily Brooks, Flula Borg, Karan Soni, Ed Moy, Andrew Leeds, Chris Aquilino, Benjamin Koldyke, Dan Mintz, A.D. Miles, Suzanne Lenz, Todd Louiso, Tara Summers, Tzi Ma, Alveraz Ricardez, Tarina Pouncy, Jasper Randall, Don Dowe, Azie Tesfai, Richard Tanner, Jim Lau, Jennifer Jalene, Adam Ray

Práve som sa do toho zakúsol a dúfam, že sa to ešte rozbehne,lebo zatial je to nejaké nijaké...Trailer na HBO vyzeral veľmi vtipný a pôsobil veľmi lákavo tak uvídím čo z toho bude... Moje očakávanie naplnil až záver prvej sezóny, konkretne epizoda 8 "Optimal Tip-To-Tip Efficiency".Neskutočná hlina.Takmer mi hubu rozdrapilo čo som sa tak rehnil. Dúfam že dvojka bude šlapať v takom to super tempe.(17.6.2014)

Nejhorší, co tenhle seriál může potkat je srovnání s The Big Bang Theory. Není to epizodní ani situační komedie, ale vcelku celistvý děj roztáhlý přes celou řadu. Tohle vůbec není o IT ani geecích v první řadě, ale o prostředí start-upů a začátcích podnikání se špičkovou satirou velikánů IT světa, která je bohužel začátkem druhé řady vyvedena až moc do reálna. 1. série 90% 2. série prozatím také...(17.5.2015)

Na tomhle je krásně vidět, že The Big Bang Theory si na geekovský seriál pro geeky jenom hraje a v reálu jde o nenáročný sitcom pro široké publikum. Ty pravé IT cvoky, co snad i tlačítka ve výtahu mačkají dvojklikem, najdete až v Silicon Valley. A až tady pochopíte, v jak nepřístupném světě žijí. Bez, alespoň povrchní, znalosti programování totiž spousta vtipných scén zmizí v překladu a za průměrnou epizodu potřebuji tak třikrát navštívit wikipedii (česká nestačí). Ani tak se nechytám. Humor pro mě zachraňují univerzálně přístupné vtipné situace okolo vztahů a potýkání postav s okolním světem. Od režiséra / scenáristy je to sympatický počin a já jsem zvědavý, jestli udrží kurz i ve druhé sérii (bude-li nějaká) a nebo se poslušně zařadí do středního proudu.(19.6.2014)

Obejdete se i bez znalostí ze světa IT ale čím více jich máte, tím více jednotlivé niance oceníte. Rozjezd byl sice pozvolný a příliš nenadchl, postupem času se z toho ale stala velmi příjemná záležitost s velmi vyrovnanými postavami, kde žádná vyloženě nepřevyšuje jinou. Jako celek je vše velmi dobře vyvážené a ladí především díky neustálým vzájemným narážkám a krkolomnému rozjezdu startupové společnosti drcené giganty což je mimochodem scénáristicky velice dobře zpracované a byť se jedná o sitcom k realitě to z jistého úhlu pohledu má bezesporu velice blízko. ... Postupem času jsem začal prahnout po každém dalším dílu a na startu třetí série přišel drobný smutek z nutností čekat na další díly. Definitivně zvyšuji na pět hvšzd, protože to ze svého prostřední má vše, co by mít mělo a místy je to opravdu geniální podívaná, kterou doposud z IT prostředí nikdo nepřinesl.(10.5.2016)

Po prvním dílu: Není to vyloženě prohra. Docela odvážný pokus stavící na aktuálně populární vlně geekovin, který však nestíhá zaujmout v rámci necelé půlhodiny, natož donutit k pravidelnému sledování. Obsazení je docela otravné a těch pár solidních nápadů a referencí zkrátka nestačí. EDIT: Rozhodl jsem se dát časem Silicon Valley druhou šanci a jsem rád, že jsem tak učinil. Seriál zraje s každým dalším dílem a v momentě kdy si zvyknete na jeho postavy vám nabídne docela zajímavý sitcom, který si jen nehraje na to, že je chytrý.(11.4.2014)

• - Pojem "The Weissman Score" vytvorili tvorcovia seriálu. Chceli zostaviť mierku pre divákov, ktorí nemusia byť nutne zbehlí v programovaní. (WalterIK7)

• - Zkratku PPC pro PiedPiperCoin již ve skutečnosti používá kryptoměna Peercoin, jenž se na trhu kryptoměn vyskytuje již od roku 2013. (orkadimenza)

• - Kumail Nanjiani je aj v skutočnosti z Pakistanu a jeden z jeho titulov je z informatiky. (martincba)