Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2018, 22 h 15 min (Minutáž: 27–30 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley, Casey Sander, Brent Alan Henry, Bernard White, Tiara Lanai, Chase Kim, Gabriel Tigerman, Karen James, Thomas Middleditch, Jimmy O. Yang, Teddy Lane Jr., Austin Abrams, Milana Vayntrub, Diallo Riddle, Avi Nash, Mary Holland, Jessica Chaffin, Nate Smith, Jeff Sloniker, Brett Baumayr, Jill E. Alexander, Jack Foley, Charan Prabhakar, Scott Prendergast, Lynn Chen, Andrew Daly, AJ Michalka, Alexander Chaplin, Jack Plotnick, David Rees Snell, Mark Bloom, Angela Gulner, Jules Hartley, Suzanne Cryer, Mariano Mendoza, Skyler Seymour, Christina July Kim, Ben Feldman, Matt McCoy, Stephen Tobolowsky, Anthony 'Citric' Campos, Henry Phillips, Lynn A. Henderson, Ping Wu, Bridey Elliott, Ken Lerner, Michael McMillian, Bridgett Newton, Harrison Thomas, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Juliocesar Chavez, Lara Everly, Stan Vang, Joe Spellman, Flo Rida, Anna Khaja, Linda Park, Tim Chiou, Irene Choi, Leisha Hailey, Haley Joel Osment, Phoebe Neidhardt, Graham Rogers, Eugene Cordero, Brian Gattas, Anjali Bhimani, Annie Sertich, Santiago Segura, Maverick Thompson, Jonna Walsh, Lindsey Broad, Ursula Burton, Kid Rock, Eme Ikwuakor, Porscha Coleman, Caroline de Souza Correa, Matt Shea, Griffin Gluck, Asif Ali, David Goldman, Erika Stillwater, Vincent M. Biscione, Juan Jiménez, Audrey Moore, Patrick Fischler, Charlie Saxton, Julia Cho, Frank Collison, Dustin Milligan, Porter Lynn, Joe Rogan, Matthew Houston, Romy Rosemont, Shalin Agarwal, Sunkrish Bala, Chris Williams, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Emily Chang, Vanessa Marano, James Babson, Jon Klaft, Emily Brooks, Flula Borg, Karan Soni, Ed Moy, Andrew Leeds, Chris Aquilino, Benjamin Koldyke, Dan Mintz, A.D. Miles, Suzanne Lenz, Todd Louiso, Tara Summers, Tzi Ma, Alveraz Ricardez, Tarina Pouncy, Jasper Randall, Don Dowe, Azie Tesfai, Richard Tanner, Jim Lau, Jennifer Jalene, Adam Ray, Kunal Dudheker

Skoda, ze se tu neobjevuje i cas, aspon by bylo videt, kolik ignorantu neco odsoudi po prvnim dile. Doporucuju ignorovat zatim....s hodnocenim si pockam aspon po peti, zatim me to navnadilo prijemne (moc hezka rezie, velka produkce atd). Edit: tak po osmym dile davam s klidnym srdcem lepsi 4 hvezdy a porovnavani s Big Bang Theory neni vubec na miste.(8.4.2014)

No né, co to mé oči nevidí! Vcelku vtipný, geekovský sitcom, který dokonce nepotřebuje ani Cůcin výstřih k tomu, aby se na něj dalo koukat, a člověk se čas od času i ušklíbne. Neuvěřitelné, to snad dělá ta nálepka ejdž-bí-ou, nebo co. Dosahovat to alespoň zlomků kvality scénáře kolegů ze stejné produkce, to by bylo teprv žrádlo. Takhle je to pouhé, ale přesto vítané odreagování pro určité procento vyvolených (ne tohle procento, i když...), a rozhodně není zbytečné tak, jako rozvětvené konce Mass Effectu 3. 4*(19.5.2014)

Na základě prvního dílu, takže jde samozřejmě jen o první dojem, ale mám pocit, že tenhle seriál pracuje s ájťáckými archetypy, aniž by z jejich archetypálnosti těžil, a vyhýbá se prvoplánovému humoru, aniž by jo něčím pořádným nahrazoval. V několika momentech jsem měl přesto pocit, že dojem by mohl být z dalších dílů lepší, tak uvidíme...(7.4.2014)

Vcelku slibný a osobity sitcom s malou porcí klišé, což mu určitě jen přidává. Zajímavé vztahy a herecké výkony postav, obzvláště Martina Starra ze seriálu dělají něco nového. Budeme doufat, že se nám to odkutálí zprávným směrem a nespadneme do díry otřelosti. Seriál je momentálně podhodnocen, protože většina hodnotila Pilotní díl. 75%(7.4.2014)

• havLord

S celkovým hodnocením si počkám až na konec celé série. Ale po prvních dvou dílech bych chtěl říct, že to rozhodně stojí za to a těším se na další. Nejedná se zde o sitcom - vtipy nezavání recyklovatelností a nešustí papírem. Prostě to není tupý a předvídatelný jako Teorie Velkého třesku, ze které šablonovité postavy a vykonstruované situace crčí proudem. Svým zemitým humorem a každodenními životními absurditkami je to má trochu blízko k IT Crowdu, ale pořád to není taková "taškařice". Ty absurdity a humor jsou v poměru zhruba 1:1. Působí to na mě docela realisticky a nenásilně. Prozatím 70%.(16.4.2014)

• - Zkratku PPC pro PiedPiperCoin již ve skutečnosti používá kryptoměna Peercoin, jenž se na trhu kryptoměn vyskytuje již od roku 2013. (orkadimenza)

• - Pojem "The Weissman Score" vytvorili tvorcovia seriálu. Chceli zostaviť mierku pre divákov, ktorí nemusia byť nutne zbehlí v programovaní. (WalterIK7)

• - Rovnica o "vy*onení sály plnej vtá*ov" je predmetom skutočnej 12-stranovej vedeckej publikácie. (martincba)