Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2017, 18 h 5 min (Minutáž: 28x30 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley, Casey Sander, Brent Alan Henry, Bernard White, Tiara Lanai, Chase Kim, Gabriel Tigerman, Karen James, Thomas Middleditch, Jimmy O. Yang, Teddy Lane Jr., Austin Abrams, Milana Vayntrub, Diallo Riddle, Avi Nash, Mary Holland, Jessica Chaffin, Nate Smith, Jeff Sloniker, Brett Baumayr, Jill E. Alexander, Jack Foley, Charan Prabhakar, Scott Prendergast, Lynn Chen, Andrew Daly, AJ Michalka, Alexander Chaplin, Jack Plotnick, David Rees Snell, Mark Bloom, Angela Gulner, Jules Hartley, Suzanne Cryer, Mariano Mendoza, Skyler Seymour, Christina July Kim, Ben Feldman, Matt McCoy, Stephen Tobolowsky, Anthony 'Citric' Campos, Henry Phillips, Lynn A. Henderson, Ping Wu, Bridey Elliott, Ken Lerner, Michael McMillian, Bridgett Newton, Harrison Thomas, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Juliocesar Chavez, Lara Everly, Stan Vang, Joe Spellman, Tramar Dillard, Anna Khaja, Linda Park, Tim Chiou, Irene Choi, Leisha Hailey, Haley Joel Osment, Phoebe Neidhardt, Graham Rogers, Eugene Cordero

Paul Zucker

Scénografie:

Richard Toyon

Tenhle seriál prostě není pro každého - nedělá si z ajťáků srandu klasicky, nezesměšňuje je na základě sociálních fóbií a obecně prazvláštního chování. Postavy prostě nejsou tak příšerně podivínské, jak je tomu zvykem třeba v BBT nebo IT Crowd. Silicon valley jde podstatně víc do hloubky, není to komedie o ajťácích, ale vyloženě pro ajťáky. Spoustu frků normální divák nepochopí, protože IT scénu tak hluboce nezná - a když říkám hluboce, tak tím opravdu míním hluboce. Všeobecný přehled tady prostě nestačí ... A tak vzniká kvalitní seriál pro velice úzké publikum - a právě kvůli tomu držím Silicon Valley palce, ať nám vydrží pár pořádných sezón...(30.6.2014)

No, tak na tohle jsem vážně zvědavej, kam tohle se posune..... Očekával jsem odkazovací pecku typu Community, s trochou Parks and Recreation předem vykonstruovaného jakoby nehumoru. A dostal jsem hodně slušnou podívanou, kde neni tabu vůbec nic. Drogy, rasismus, porno, cokoliv si vybavíte. V kontrastu s životem Nerdů a podivných miliardářů, kteří se štítí otevírat dveře klikou vlastnoručně. Všechny postavy jsou vážně přesvědčivé. 10 % Erlich je často přepálenej, ale i tak baví. Tohle je o několik úrovní sotisfikovanější než TBBT a podobní. Navíc je to u HBO, takže očekávám i přes počáteční rozpačité příjetí masového publika, další pokračování. 1 série 84% No, tak na tohle jsem vážně zvědavej, kam tohle se posune..... Po druhé řadě jsem naprosto nadšený, nové postavy i vývoj všech starých známých je obdivuhodný..... Tady se to vážně rozjelo. Třesu se na řadu třetí. 2 série 91%.(12.4.2014)

Po shlédnutí prvních dvou sérií z toho mám velice dobrý dojem. V mém případě je to určitě z velké části ovlivněno faktem, že toto je odvětví, ve kterém se profesně pohybuji. Nemohu dobře posoudit, jak dobře by drželi krok neajťáci, ale zdá se, že je to docela dobře upravené pro širší společnost lidí.(10.6.2015)

Skoda, ze se tu neobjevuje i cas, aspon by bylo videt, kolik ignorantu neco odsoudi po prvnim dile. Doporucuju ignorovat zatim....s hodnocenim si pockam aspon po peti, zatim me to navnadilo prijemne (moc hezka rezie, velka produkce atd). Edit: tak po osmym dile davam s klidnym srdcem lepsi 4 hvezdy a porovnavani s Big Bang Theory neni vubec na miste.(8.4.2014)

Nesmíte na to koukat jako na komedii, u které se chcete trhat smíchy. To si pusťte Ajťáky nebo TBBT. Na tohle musíte koukat jako na fiktivní životopis ze Silicon Valley. Pokud se vám líbili filmy jako jOBS nebo The Social network, tak tohle je přesně pro vás. To ovšem neznamená, že seriál není vůbec vtipný, je zde celkem dost vtipných scén a hlášek nejen pro zasvěcené, ale jak říkám, hlavní je ten životopisný příběh. Mě tohle neskutečně sedlo. První epizoda druhé řady trochu divná, ale pak se to rozjede a druhá série poráží i tu první.(3.10.2014)

• - Rovnica o "vy*onení sály plnej vtá*ov" je predmetom skutočnej 12-stranovej vedeckej publikácie. (martincba)

• - Christopher Evan Welch zomrel na rakovinu pľúc počas natáčania piatej epizódy prvej série. Kvôli jeho smrti bola prepísaná druhá séria. (martincba)

• - Kumail Nanjiani je aj v skutočnosti z Pakistanu a jeden z jeho titulov je z informatiky. (martincba)