Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2018, 22 h 15 min (Minutáž: 27–30 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley, Casey Sander, Brent Alan Henry, Bernard White, Tiara Lanai, Chase Kim, Gabriel Tigerman, Karen James, Thomas Middleditch, Jimmy O. Yang, Teddy Lane Jr., Austin Abrams, Milana Vayntrub, Diallo Riddle, Avi Nash, Mary Holland, Jessica Chaffin, Nate Smith, Jeff Sloniker, Brett Baumayr, Jill E. Alexander, Jack Foley, Charan Prabhakar, Scott Prendergast, Lynn Chen, Andrew Daly, AJ Michalka, Alexander Chaplin, Jack Plotnick, David Rees Snell, Mark Bloom, Angela Gulner, Jules Hartley, Suzanne Cryer, Mariano Mendoza, Skyler Seymour, Christina July Kim, Ben Feldman, Matt McCoy, Stephen Tobolowsky, Anthony 'Citric' Campos, Henry Phillips, Lynn A. Henderson, Ping Wu, Bridey Elliott, Ken Lerner, Michael McMillian, Bridgett Newton, Harrison Thomas, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Juliocesar Chavez, Lara Everly, Stan Vang, Joe Spellman, Flo Rida, Anna Khaja, Linda Park, Tim Chiou, Irene Choi, Leisha Hailey, Haley Joel Osment, Phoebe Neidhardt, Graham Rogers, Eugene Cordero, Brian Gattas, Anjali Bhimani, Annie Sertich, Santiago Segura, Maverick Thompson, Jonna Walsh, Lindsey Broad, Ursula Burton, Kid Rock, Eme Ikwuakor, Porscha Coleman, Caroline de Souza Correa, Matt Shea, Griffin Gluck, Asif Ali, David Goldman, Erika Stillwater, Vincent M. Biscione, Juan Jiménez, Audrey Moore, Patrick Fischler, Charlie Saxton, Julia Cho, Frank Collison, Dustin Milligan, Porter Lynn, Joe Rogan, Matthew Houston, Romy Rosemont, Shalin Agarwal, Sunkrish Bala, Chris Williams, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Emily Chang, Vanessa Marano, James Babson, Jon Klaft, Emily Brooks, Flula Borg, Karan Soni, Ed Moy, Andrew Leeds, Chris Aquilino, Benjamin Koldyke, Dan Mintz, A.D. Miles, Suzanne Lenz, Todd Louiso, Tara Summers, Tzi Ma, Alveraz Ricardez, Tarina Pouncy, Jasper Randall, Don Dowe, Azie Tesfai, Richard Tanner, Jim Lau, Jennifer Jalene, Adam Ray, Kunal Dudheker

Jelikož jsem přesně ten ITcký retard, tak se mi koncept seriálu líbí. Hlavně se mi teda líbí Amanda Crew, takže sem tam po skončení seriálu zkouknu python a jdu spát. První série se zdařila, i když do IT Crowd to má docela daleko. Humor tady není normální humor a asi ne každého to pobaví. Jinak cool(2.11.2014)

Aby člověk pochopil všechny vtípky, musí bejt trochu geek, což znamená znát nejen jméno Jobs, ale i Wozniak. Moc pěkně to reflektuje momentální výbuch různých startupových companies a slovo "vize" a "aplikace" jsou jedny z nejpoužívanějších slov. Hlavní hrdinové, programátoři. Člověk nevyhnutelně inklinuje ke srovnání s Big Bang Theory, ale vlastně se jí to vůbec nepodobá, není to sitcomový formát a navíc, jak už jsem uvedla na začátku, je třeba mít jisté know-how, protože tady nefiguruje žádná Penny, která by vám to ulehčila ze svojí outsiderové perspektivy. Tady je zkrátka potřeba přemejšlet a - bejt trochu geek :)(4.6.2014)

Silicon Valley má síce pomalší priebeh, ale akýmsi zvláštnym spôsobom to na mňa funguje. Vtipov nie je prehnané množstvo, a keď sa objavia, sú v správnej chvíli na správnom mieste. Richarda si nejde nezamilovať a svojím spôsobom si človek obľúbi aj ostatných (môj favorit je Jared). V tomto prípade naozaj platí menej je niekedy viac a som na vážkach dať päť hviezdičiek, počkám si však na druhú sériu. Edit: Po druhej sérii zvyšujem na päť.(9.4.2015)

No, tak na tohle jsem vážně zvědavej, kam tohle se posune..... Očekával jsem odkazovací pecku typu Community, s trochou Parks and Recreation předem vykonstruovaného jakoby nehumoru. A dostal jsem hodně slušnou podívanou, kde neni tabu vůbec nic. Drogy, rasismus, porno, cokoliv si vybavíte. V kontrastu s životem Nerdů a podivných miliardářů, kteří se štítí otevírat dveře klikou vlastnoručně. Všechny postavy jsou vážně přesvědčivé. 10 % Erlich je často přepálenej, ale i tak baví. Tohle je o několik úrovní sotisfikovanější než TBBT a podobní. Navíc je to u HBO, takže očekávám i přes počáteční rozpačité příjetí masového publika, další pokračování. 1 série 84% No, tak na tohle jsem vážně zvědavej, kam tohle se posune..... Po druhé řadě jsem naprosto nadšený, nové postavy i vývoj všech starých známých je obdivuhodný..... Tady se to vážně rozjelo. Třesu se na řadu třetí. 2 série 91%.(12.4.2014)

Je to zvláštne jeden z tých seriálov, aké existujú a fungujú v rámci svojho sveta, ale stále mám pri nich pocit, že postavy vlastne nepoznám a ich životné situácie sú mi vlastne u zadku. Bez rozdielu na to, to ale dokážem pozerať a byť zvedavý čo sa stane ďalej. Pričom to ani nie je strhujúco vtipné, ani inteligentne napísané. Asi to len ukazuje svet aký je mi značne sympatický. Dosť seriál zachraňujú všetky vedľajšie postavy ako T.J Miller, Martin Starr ale hlavne perfektný Kumail Nanjiani. Hlavný hrdina je strašne čudný a lezie mi dosť na nervy. Taká zvláštna pochutina u ktorej si nie som istý či sa mi vlastne páči, alebo nie. Čo je pocit aký som fakt dlho nemal. Je možné že moje hodnotenie s ďalšou sériou klesne, ale zatiaľ chcem byť optimistický a posunúť to na 4*, hoci je to objektívne na 3*. 1. séria 65%, ale chcem viac. Nakoniec sa z toho vykľuk celkom sympatický počin. Baví ma sledovať osudy hrdinov hoci v trochu netradičnom komediálnom prevedení. Niektoré diely sú skvelé, iné zase dopĺňajú skvele niektoré s charakterov. Po rozpačitej prvej sérií zvyšujem po zhliadnutý druhej o hviezdu nahor. 2.séria 75%. A stále chcem viac. Je to zvláštne. Seriál nie je ničím výnimočný a predsa sa mi jeho postavy dostali pod kožu a užívam si ho plnými dúškami. Finále tretej série je úplne skvelé a má to v sebe punc akéhosi pohodového - nikdy sa nevzdávaj treba mať dobrý tím ľudí okolo seba a všetko bude dobré- pocitu, kedy všetko ako keby funguje. Aj humor.. aj veci okolo toho. 3. séria 80%. Štvrtá séria je jeden skvelý diel za dielom. Postavy prechádzajú vývinom, ich fuck upy majú ďalekosiahlejšie následky a nastáva tu aj pár dejových zvratov. Náhoda a chaos sú často priamo úmerne priateľstvu a snahe preraziť či už ako hajzel, alebo dobrák. Silicon Valley sa tak pre mňa stáva štvrtou sériou prvotriednou záležitosťou so silným príbehom a s postavami, ktoré som si úprimne zamiloval. Teším sa na 5. sériu - 4. séria - 95%. Bál som sa, že keď dáte niekoľko dielov so série preč, tak to stratí svoje čaro. Ale Pied Paper a gang nesklamal. Strašne dobre sa mi na to pozeralo. Seriál dozrel ako víno a finále 5. série bolo nadmieru uspokojivé. 5. séria - 100%(29.4.2016)

• - V prvních dílech 1. série se v českém dabingu chybně hovoří o „bezdrátovém“ kodování/komperesi. Správně je samozřejmě bezztrátová komprese. (BiOSsCZ)

• - Kumail Nanjiani je aj v skutočnosti z Pakistanu a jeden z jeho titulov je z informatiky. (martincba)

• - Christopher Evan Welch zomrel na rakovinu pľúc počas natáčania piatej epizódy prvej série. Kvôli jeho smrti bola prepísaná druhá séria. (martincba)