Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2018, 22 h 15 min (Minutáž: 27–30 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley, Casey Sander, Brent Alan Henry, Bernard White, Tiara Lanai, Chase Kim, Gabriel Tigerman, Karen James, Thomas Middleditch, Jimmy O. Yang, Teddy Lane Jr., Austin Abrams, Milana Vayntrub, Diallo Riddle, Avi Nash, Mary Holland, Jessica Chaffin, Nate Smith, Jeff Sloniker, Brett Baumayr, Jill E. Alexander, Jack Foley, Charan Prabhakar, Scott Prendergast, Lynn Chen, Andrew Daly, AJ Michalka, Alexander Chaplin, Jack Plotnick, David Rees Snell, Mark Bloom, Angela Gulner, Jules Hartley, Suzanne Cryer, Mariano Mendoza, Skyler Seymour, Christina July Kim, Ben Feldman, Matt McCoy, Stephen Tobolowsky, Anthony 'Citric' Campos, Henry Phillips, Lynn A. Henderson, Ping Wu, Bridey Elliott, Ken Lerner, Michael McMillian, Bridgett Newton, Harrison Thomas, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Juliocesar Chavez, Lara Everly, Stan Vang, Joe Spellman, Flo Rida, Anna Khaja, Linda Park, Tim Chiou, Irene Choi, Leisha Hailey, Haley Joel Osment, Phoebe Neidhardt, Graham Rogers, Eugene Cordero, Brian Gattas, Anjali Bhimani, Annie Sertich, Santiago Segura, Maverick Thompson, Jonna Walsh, Lindsey Broad, Ursula Burton, Kid Rock, Eme Ikwuakor, Porscha Coleman, Caroline de Souza Correa, Matt Shea, Griffin Gluck, Asif Ali, David Goldman, Erika Stillwater, Vincent M. Biscione, Juan Jiménez, Audrey Moore, Patrick Fischler, Charlie Saxton, Julia Cho, Frank Collison, Dustin Milligan, Porter Lynn, Joe Rogan, Matthew Houston, Romy Rosemont, Shalin Agarwal, Sunkrish Bala, Chris Williams, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Emily Chang, Vanessa Marano, James Babson, Jon Klaft, Emily Brooks, Flula Borg, Karan Soni, Ed Moy, Andrew Leeds, Chris Aquilino, Benjamin Koldyke, Dan Mintz, A.D. Miles, Suzanne Lenz, Todd Louiso, Tara Summers, Tzi Ma, Alveraz Ricardez, Tarina Pouncy, Jasper Randall, Don Dowe, Azie Tesfai, Richard Tanner, Jim Lau, Jennifer Jalene

Nejhorší, co tenhle seriál může potkat je srovnání s The Big Bang Theory. Není to epizodní ani situační komedie, ale vcelku celistvý děj roztáhlý přes celou řadu. Tohle vůbec není o IT ani geecích v první řadě, ale o prostředí start-upů a začátcích podnikání se špičkovou satirou velikánů IT světa, která je bohužel začátkem druhé řady vyvedena až moc do reálna. 1. série 90% 2. série prozatím také...(17.5.2015)

Na tento seriál jsem narazil naprostou náhodou a nic jsem od toho nečekal, ale pilot mě příjemně překvapil. Chytré vtípky a scénky s mnoha referencemi do IT světa dělá z tohoto seriálu (možná trochu překvapivě) poměrně originální počin. Rozhodně nejde o taškařici jako Big Bang Theory, ale naopak jde o jakýsi vážně-nevážný nadhled nad vážností IT firem a online byznysu 21. století. Postavy se zatím moc neprojevily, ale předpokládám, že jak se děj rozjede určitě se tak stane. Dám tomu šanci... P..S.: Pokud vám slova jako Google, Apple, startup, app, komprimace nebo UI (a další z IT světa) nic neříkají, tak vám asi většina vtipů a narážek nebude připadat moc vtipných. EDIT: dokoukána celá 1. série (18.7.2014) EDIT2: dokoukána celá 2. série (19.6.2015) která je ještě o stupeň lepší: plno pravého IT humoru, tleskám tvůrcům k jejich originalitě...(19.4.2014)

První série? To byl jeden záchvat smíchu. Průjem geniálních vtipů a skvěle zahrané postavy. Druhá série ze všeho nejvíce připomínala restart té první, stejné problémy, stejné postupy. Vtipu ubývá. Třetí série: to si děláte prdel? restart první série restartovné tou druhou? Postavy dělají úplně ty stejné přešlapy se začínající firmou, první díly doslova serou a nudí, stejná vata...pátým dílem se to zvedá a finiš naznačuje, že čtvrtá série bude konečně úplně jiná a velký posun...nasrat bude to úplně to samí, protože zas má firmu někdo jinej..zase restart...pane bože. a proč mě to tak sere? a proč plný počet bodů? sakra jsem se bavil, stopáž 28minut na díl je o.k., chytře blbě vtipný...ale ten příběh v kruhu mě sere!(11.8.2016)

Na tomhle je krásně vidět, že The Big Bang Theory si na geekovský seriál pro geeky jenom hraje a v reálu jde o nenáročný sitcom pro široké publikum. Ty pravé IT cvoky, co snad i tlačítka ve výtahu mačkají dvojklikem, najdete až v Silicon Valley. A až tady pochopíte, v jak nepřístupném světě žijí. Bez, alespoň povrchní, znalosti programování totiž spousta vtipných scén zmizí v překladu a za průměrnou epizodu potřebuji tak třikrát navštívit wikipedii (česká nestačí). Ani tak se nechytám. Humor pro mě zachraňují univerzálně přístupné vtipné situace okolo vztahů a potýkání postav s okolním světem. Od režiséra / scenáristy je to sympatický počin a já jsem zvědavý, jestli udrží kurz i ve druhé sérii (bude-li nějaká) a nebo se poslušně zařadí do středního proudu.(19.6.2014)

S1 5/5.V dubnu jsem to zabalil po 2 dílech, teď jsem tomu dal šanci znova a je to pecka. Jasně, kdo je odkojený teenegerovským TBBT, bude asi zklamaný, ale všem ostatním tohle můžu vklidu doporučit._S2 4/5.Ten moment překvapení je sice už pryč, ale tahle parta ajťáků a její boj s Hooli baví pořád skvěle._S3 5/5.Velká paráda. Tahle parta mi fakt sedí, navíc zrají jako víno. Zatím nejlepší série._S4 4/5.Po nářezové trojce možná trochu slabší série (ty liché mi asi sedí víc), ikdyž i tady se najdou luxusní momenty a plno skvělých nápadů (Dinesh a jeho holka, Hlavoun ve škole atd). Poprvé sledováno v originále.(4.1.2015)

• - Kumail Nanjiani je aj v skutočnosti z Pakistanu a jeden z jeho titulov je z informatiky. (martincba)

• - Zkratku PPC pro PiedPiperCoin již ve skutečnosti používá kryptoměna Peercoin, jenž se na trhu kryptoměn vyskytuje již od roku 2013. (orkadimenza)

• - Christopher Evan Welch zomrel na rakovinu pľúc počas natáčania piatej epizódy prvej série. Kvôli jeho smrti bola prepísaná druhá séria. (martincba)