Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2017, 18 h 5 min (Minutáž: 28x30 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley, Casey Sander, Brent Alan Henry, Bernard White, Tiara Lanai, Chase Kim, Gabriel Tigerman, Karen James, Thomas Middleditch, Jimmy O. Yang, Teddy Lane Jr., Austin Abrams, Milana Vayntrub, Diallo Riddle, Avi Nash, Mary Holland, Jessica Chaffin, Nate Smith, Jeff Sloniker, Brett Baumayr, Jill E. Alexander, Jack Foley, Charan Prabhakar, Scott Prendergast, Lynn Chen, Andrew Daly, AJ Michalka, Alexander Chaplin, Jack Plotnick, David Rees Snell, Mark Bloom, Angela Gulner, Jules Hartley, Suzanne Cryer, Mariano Mendoza, Skyler Seymour, Christina July Kim, Ben Feldman, Matt McCoy, Stephen Tobolowsky, Anthony 'Citric' Campos, Henry Phillips, Lynn A. Henderson, Ping Wu, Bridey Elliott, Ken Lerner, Michael McMillian, Bridgett Newton, Harrison Thomas, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Juliocesar Chavez, Lara Everly, Stan Vang, Joe Spellman, Tramar Dillard, Anna Khaja, Linda Park, Tim Chiou, Irene Choi, Leisha Hailey, Haley Joel Osment, Phoebe Neidhardt, Graham Rogers, Eugene Cordero, Brian Gattas, Anjali Bhimani, Annie Sertich, Santiago Segura

Paul Zucker

Scénografie:

Richard Toyon

Pokud nevíte, co je mean-jerk time, tak si seriál nepouštějte. 1) Přiznám se bez mučení, dobrou polovinu vtipů nechápu a o zbytku si nedělám iluze. Když slyším rozmlouvat ajťáky, připadám si, jako by mi někdo předčítal enochiánsky ze starověkého grimoáru. A vidíte, i to mi stačí ke štěstí. What if there were an app called Pied Piper that could tell you, to a statistical degree of certainty, whether you were going to heaven or hell?_____ 2) Přihoďme přehlídku příjemných nerdovských kluků, jako je Thomas Middleditch nezjištěného věku (nerozhodný majitel Pied Piper Richard), 32letý Martin Starr (brýlatý nafoukaný Gilfoyle), 30letý Zach Woods (ekonom Jared) či přitažlivý Josh Brener (Big Head, upřednostnil dobrý plat u konkurenční firmy). Všeobecně se kolem IT pohybuje hodně pěkných boys, což seriál k mému potěšení neignoruje. I ti méně sexy jsou zajímaví - 33letý T.J.Miller (obtloustlý majitel domu Erlich) či Kumail Nanjiani (Pákistánec Dinesh). Thomas, T.J., Kumail a Josh se navíc znají ze světa stand-up comedies._____ 3) Hodnoceno po první řadě._____ 4) So what we´re trying to do ... is minimize time, which is 800 dudes, multiplied by mean-jerk time, divided by four dicks at a time. (14.7.2014)

Na tento seriál jsem narazil naprostou náhodou a nic jsem od toho nečekal, ale pilot mě příjemně překvapil. Chytré vtípky a scénky s mnoha referencemi do IT světa dělá z tohoto seriálu (možná trochu překvapivě) poměrně originální počin. Rozhodně nejde o taškařici jako Big Bang Theory, ale naopak jde o jakýsi vážně-nevážný nadhled nad vážností IT firem a online byznysu 21. století. Postavy se zatím moc neprojevily, ale předpokládám, že jak se děj rozjede určitě se tak stane. Dám tomu šanci... P..S.: Pokud vám slova jako Google, Apple, startup, app, komprimace nebo UI (a další z IT světa) nic neříkají, tak vám asi většina vtipů a narážek nebude připadat moc vtipných. EDIT: dokoukána celá 1. série (18.7.2014) EDIT2: dokoukána celá 2. série (19.6.2015) která je ještě o stupeň lepší: plno pravého IT humoru, tleskám tvůrcům k jejich originalitě...(19.4.2014)

Aby člověk pochopil všechny vtípky, musí bejt trochu geek, což znamená znát nejen jméno Jobs, ale i Wozniak. Moc pěkně to reflektuje momentální výbuch různých startupových companies a slovo "vize" a "aplikace" jsou jedny z nejpoužívanějších slov. Hlavní hrdinové, programátoři. Člověk nevyhnutelně inklinuje ke srovnání s Big Bang Theory, ale vlastně se jí to vůbec nepodobá, není to sitcomový formát a navíc, jak už jsem uvedla na začátku, je třeba mít jisté know-how, protože tady nefiguruje žádná Penny, která by vám to ulehčila ze svojí outsiderové perspektivy. Tady je zkrátka potřeba přemejšlet a - bejt trochu geek :)(4.6.2014)

Jelikož jsem přesně ten ITcký retard, tak se mi koncept seriálu líbí. Hlavně se mi teda líbí Amanda Crew, takže sem tam po skončení seriálu zkouknu python a jdu spát. První série se zdařila, i když do IT Crowd to má docela daleko. Humor tady není normální humor a asi ne každého to pobaví. Jinak cool(2.11.2014)

No né, co to mé oči nevidí! Vcelku vtipný, geekovský sitcom, který dokonce nepotřebuje ani Cůcin výstřih k tomu, aby se na něj dalo koukat, a člověk se čas od času i ušklíbne. Neuvěřitelné, to snad dělá ta nálepka ejdž-bí-ou, nebo co. Dosahovat to alespoň zlomků kvality scénáře kolegů ze stejné produkce, to by bylo teprv žrádlo. Takhle je to pouhé, ale přesto vítané odreagování pro určité procento vyvolených (ne tohle procento, i když...), a rozhodně není zbytečné tak, jako rozvětvené konce Mass Effectu 3. 4*(19.5.2014)

• - Christopher Evan Welch zomrel na rakovinu pľúc počas natáčania piatej epizódy prvej série. Kvôli jeho smrti bola prepísaná druhá séria. (martincba)

• - Rovnica o "vy*onení sály plnej vtá*ov" je predmetom skutočnej 12-stranovej vedeckej publikácie. (martincba)

• - Kumail Nanjiani je aj v skutočnosti z Pakistanu a jeden z jeho titulov je z informatiky. (martincba)