Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014 - 2017, 18 h 5 min (Minutáž: 28x30 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley, Casey Sander, Brent Alan Henry, Bernard White, Tiara Lanai, Chase Kim, Gabriel Tigerman, Karen James, Thomas Middleditch, Jimmy O. Yang, Teddy Lane Jr., Austin Abrams, Milana Vayntrub, Diallo Riddle, Avi Nash, Mary Holland, Jessica Chaffin, Nate Smith, Jeff Sloniker, Brett Baumayr, Jill E. Alexander, Jack Foley, Charan Prabhakar, Scott Prendergast, Lynn Chen, Andrew Daly, AJ Michalka, Alexander Chaplin, Jack Plotnick, David Rees Snell, Mark Bloom, Angela Gulner, Jules Hartley, Suzanne Cryer, Mariano Mendoza, Skyler Seymour, Christina July Kim, Ben Feldman, Matt McCoy, Stephen Tobolowsky, Anthony 'Citric' Campos, Henry Phillips, Lynn A. Henderson, Ping Wu, Bridey Elliott, Ken Lerner, Michael McMillian, Bridgett Newton, Harrison Thomas, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Juliocesar Chavez, Lara Everly, Stan Vang, Joe Spellman, Flo Rida, Anna Khaja, Linda Park, Tim Chiou, Irene Choi, Leisha Hailey, Haley Joel Osment, Phoebe Neidhardt, Graham Rogers, Eugene Cordero, Brian Gattas, Anjali Bhimani, Annie Sertich, Santiago Segura, Maverick Thompson

Paul Zucker

Scénografie:

Richard Toyon

Tak to mě opravdu hodně dobře pobavilo. Je sice nutné mít docela slušné znalosti o IT byznyse, aby člověk pochopil hromadu narážek a gagů, ale pokud je člověk v téhle oblasti kovaný, pak se musí zákonitě hodně dobře pobavit. Občas se moc tlačí na pilu, ale 99 % vtípků funguje, fekální humor není jen nechutný, ale i zábavný a obsazení příjemné. 9/10(8.6.2014)

Silicon Valley je velmi příjemné překvapení. Problémem je ale hlavně to, že "normálnímu" člověku, který se o technologie a startupy vůbec nezajímá, tenhle seriál asi mnoho neřekne (a bude mu připadat jako "nudná verze TBBT", jak jsem se tu dočetl v komentářích. Imho ale tohle srovnání moc nefunguje)... Osobně jsem ale velmi zvědavý na další sezónu!(9.6.2014)

• MartinezZ

Když jsem se o tomhle seriálu dozvěděl, dal jsem si ho do Budíčku (Chci vidět) na později s poznámkou "Od HBO, ale vypadá to divně... nevím". Obecně totiž má produkce HBO dobré jméno, ale fakt to vypadalo z trailerů nějak divně. A nyní jsem se konečně k seriálu dostal a po prvních čtyřech dílech (S01E01-E04) vím, že to je skutečně pro naprosto jiného diváka, než jsem já. Komedie? Jaká? V čem? Od začátku je to tak über-nerdovské, že moc nedává smysl, o čem mluví a co se děje - resp. technicky možná ano, ale humoru je v tom tolik, jako lesbického porna ve večerníčkovském Rákosníčkovi. Čtyři díly se řeší, že nějaký prgač vymyslel algoritmus, nechtěl ho prodat a zakládá si firmu, jenže je to obchodní diletant a nemá ánunk, co a jak dělat. Naštěstí má k ruce pár dalších debilů, hurá. Když se začalo řešit, že ten jeho nápad asi reverzním inženýrstvím získá někdo jiný, přál jsem mu to a čekal, kdy se to tele v následujících minutách zabije ve výčitkách, že to nezvládá. Po čtyřech dílech bych byl s takovým koncem seriálu docela i spokojen. Odpad! nedávám snad jen proto, že profesně to nevypadá zle a že je to více méně prosté typického amerického fekálního humoru (více méně).(24.1.2016)

Silicon Valley je seriál na ktorý som natrafil náhodne lebo som sa chcel nejako zabaviť. A bavím sa pri ňom viac ako som si myslel že by sa vôbec dalo. Zo začiatku som si povedal že to vyzerá ako v podstate TBBT ale po čase tam nevidím absolútne žiadnu podobnosť. Najlepšia postava je definitivne Erlich Bachman čo sa hláškovania týče, nikto na neho v seriáli nemá. Takže myslím si že hlavné čo sa hodí na záver napísať je "This show fucks".(13.7.2016)

Hodně těžké pro mě hodnotit. Téma je super, je mi blízké baví mě sledovat startupy apod. ALE strašně vadí velká sprostota, sexuální narážky všeho možného. Taky mi vadí jedna postava, která je satanista a ty věci kolem toho, to fakt jako křesťan sledovat nechci! Pro ty co čekají komedii ve stylu TBBT nebo IT crowd tak to tady opravdu ne, občas tam je nějaký vtípek, ale trhat se smíchy u toho nebudete. Je to spíše blízko nějakému dramatu, ale zase něco jako film The Social Network nečekejte, spíše něco jako Pirates of Silicon Valley, případně možná i jako jOBS. Pokud bych měl hodnotit hlavní téma a prostředí byl by to skoro plný počet, ale toho satanismu a halvně sprostoty je tam přespříliš...(21.1.2016)

• - Pojem "The Weissman Score" vytvorili tvorcovia seriálu. Chceli zostaviť mierku pre divákov, ktorí nemusia byť nutne zbehlí v programovaní. (WalterIK7)

• - Rovnica o "vy*onení sály plnej vtá*ov" je predmetom skutočnej 12-stranovej vedeckej publikácie. (martincba)

• - Kumail Nanjiani je aj v skutočnosti z Pakistanu a jeden z jeho titulov je z informatiky. (martincba)