Silicon Valley (TV seriál)

Silicon Valley

Komedie

USA, 2014–2019, 26 h 4 min (Minutáž: 27–48 min)

Jeff Cardoni

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley, Casey Sander, Brent Alan Henry, Bernard White, Tiara Lanai, Chase Kim, Gabriel Tigerman, Karen James, Thomas Middleditch, Jimmy O. Yang, Teddy Lane Jr., Austin Abrams, Milana Vayntrub, Diallo Riddle, Avi Nash, Mary Holland, Jessica Chaffin, Nate Smith, Jeff Sloniker, Brett Baumayr, Jill E. Alexander, Jack Foley, Charan Prabhakar, Scott Prendergast, Lynn Chen, Andrew Daly, AJ Michalka, Alexander Chaplin, Jack Plotnick, David Rees Snell, Mark Bloom, Angela Gulner, Jules Hartley, Suzanne Cryer, Mariano Mendoza, Skyler Seymour, Christina July Kim, Ben Feldman, Matt McCoy, Stephen Tobolowsky, Anthony 'Citric' Campos, Henry Phillips, Lynn A. Henderson, Ping Wu, Bridey Elliott, Ken Lerner, Michael McMillian, Bridgett Newton, Harrison Thomas, Alice Wetterlund, Chris Diamantopoulos, Juliocesar Chavez, Lara Everly, Stan Vang, Joe Spellman, Flo Rida, Anna Khaja, Linda Park, Tim Chiou, Irene Choi, Leisha Hailey, Haley Joel Osment, Phoebe Neidhardt, Graham Rogers, Eugene Cordero, Brian Gattas, Anjali Bhimani, Annie Sertich, Santiago Segura, Maverick Thompson, Jonna Walsh, Lindsey Broad, Ursula Burton, Kid Rock, Eme Ikwuakor, Porscha Coleman, Caroline de Souza Correa, Matt Shea, Griffin Gluck, Asif Ali, Erika Stillwater, Vincent M. Biscione, Juan Jiménez, Audrey Moore, Patrick Fischler, Charlie Saxton, Julia Cho, Frank Collison, Dustin Milligan, Porter Lynn, Joe Rogan, Matthew Houston, Romy Rosemont, Shalin Agarwal, Sunkrish Bala, Chris Williams, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Emily Chang, Vanessa Marano, James Babson, Jon Klaft, Emily Brooks, Flula Borg, Karan Soni, Ed Moy, Andrew Leeds, Chris Aquilino, Benjamin Koldyke, Dan Mintz, A.D. Miles, Suzanne Lenz, Todd Louiso, Tara Summers, Tzi Ma, Alveraz Ricardez, Tarina Pouncy, Jasper Randall, Don Dowe, Azie Tesfai, Richard Tanner, Jim Lau, Jennifer Jalene, Adam Ray, Kunal Dudheker, Nathan Clarkson, Bella Popa, Tammy Dahlstrom, Harry Yi, Armen Weitzman, Shainu Bala, Sigrid Owen, Arturo Castro, Bernie Kopell, Lou Richards, Ari Frenkel, George Basil, Michele Maika, Bianca Lopez, Steve Hytner, Joel Swetow, John Colton, Tyler Jeffrey Smith

S1 5/5.V dubnu jsem to zabalil po 2 dílech, teď jsem tomu dal šanci znova a je to pecka. Jasně, kdo je odkojený teenegerovským TBBT, bude asi zklamaný, ale všem ostatním tohle můžu vklidu doporučit._S2 4/5.Ten moment překvapení je sice už pryč, ale tahle parta ajťáků a její boj s Hooli baví pořád skvěle._S3 5/5.Velká paráda. Tahle parta mi fakt sedí, navíc zrají jako víno. Zatím nejlepší série._S4 4/5.Po nářezové trojce možná trochu slabší série (ty liché mi asi sedí víc), ikdyž i tady se najdou luxusní momenty a plno skvělých nápadů (Dinesh a jeho holka, Hlavoun ve škole atd). Poprvé sledováno v originále._S5 4/5. Asi nejslabší série. Poprvé mám chuť dát jen 3hvězdu, protože děj se fakt nikam neposouvá - na druhou stranu je to pořád pohodová zábava, u které příští rok zase budu.(4.1.2015)

Po shlédnutí prvních dvou sérií z toho mám velice dobrý dojem. V mém případě je to určitě z velké části ovlivněno faktem, že toto je odvětví, ve kterém se profesně pohybuji. Nemohu dobře posoudit, jak dobře by drželi krok neajťáci, ale zdá se, že je to docela dobře upravené pro širší společnost lidí.(10.6.2015)

Skoda, ze se tu neobjevuje i cas, aspon by bylo videt, kolik ignorantu neco odsoudi po prvnim dile. Doporucuju ignorovat zatim....s hodnocenim si pockam aspon po peti, zatim me to navnadilo prijemne (moc hezka rezie, velka produkce atd). Edit: tak po osmym dile davam s klidnym srdcem lepsi 4 hvezdy a porovnavani s Big Bang Theory neni vubec na miste. Edit 2 (2019): Po seste serii, peti letech pravidelneho sledovani a hodne povedenem finale sice zustavam na ctyrech hvezdach, ale zatracene zaslouzenych.(8.4.2014)

Pokud nevíte, co je mean-jerk time, tak si seriál nepouštějte. 1) Přiznám se bez mučení, dobrou polovinu vtipů nechápu a o zbytku si nedělám iluze. Když slyším rozmlouvat ajťáky, připadám si, jako by mi někdo předčítal enochiánsky ze starověkého grimoáru. A vidíte, i to mi stačí ke štěstí. What if there were an app called Pied Piper that could tell you, to a statistical degree of certainty, whether you were going to heaven or hell?_____ 2) Přihoďme přehlídku příjemných nerdovských kluků, jako je Thomas Middleditch nezjištěného věku (nerozhodný majitel Pied Piper Richard), 32letý Martin Starr (brýlatý nafoukaný Gilfoyle), 30letý Zach Woods (ekonom Jared) či přitažlivý Josh Brener (Big Head, upřednostnil dobrý plat u konkurenční firmy). Všeobecně se kolem IT pohybuje hodně pěkných boys, což seriál k mému potěšení neignoruje. I ti méně sexy jsou zajímaví - 33letý T.J.Miller (obtloustlý majitel domu Erlich) či Kumail Nanjiani (Pákistánec Dinesh). Thomas, T.J., Kumail a Josh se navíc znají ze světa stand-up comedies._____ 3) Hodnoceno po první řadě._____ 4) So what we´re trying to do ... is minimize time, which is 800 dudes, multiplied by mean-jerk time, divided by four dicks at a time. (14.7.2014)

Silicon Valley má síce pomalší priebeh, ale akýmsi zvláštnym spôsobom to na mňa funguje. Vtipov nie je prehnané množstvo, a keď sa objavia, sú v správnej chvíli na správnom mieste. Richarda si nejde nezamilovať a svojím spôsobom si človek obľúbi aj ostatných (môj favorit je Jared). V tomto prípade naozaj platí menej je niekedy viac a som na vážkach dať päť hviezdičiek, počkám si však na druhú sériu. Edit: Po druhej sérii zvyšujem na päť.(9.4.2015)

• - Rovnica o "vy*onení sály plnej vtá*ov" je predmetom skutočnej 12-stranovej vedeckej publikácie. (martincba)

• - Pojem "The Weissman Score" vytvorili tvorcovia seriálu. Chceli zostaviť mierku pre divákov, ktorí nemusia byť nutne zbehlí v programovaní. (WalterIK7)

• - Kumail Nanjiani je aj v skutočnosti z Pakistanu a jeden z jeho titulov je z informatiky. (martincba)