Reklama

Reklama

Silicon Valley

(seriál)
  • USA Silicon Valley
Trailer
USA, (2014–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 27–48 min)

Hudba:

Jeff Cardoni

Hrají:

Martin Starr, Amanda Crew, T.J. Miller, Josh Brener, Matt Ross, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Angela Trimbur, Christopher Evan Welch, Andy Buckley (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(53)

Obsahy(1)

Richard je introvertní počítačový programátor, který bydlí společně se svým nejlepším kamarádem Big Headem, nafoukaným Gilfoylem a sarkastickým Dineshem. Tihle tři asociálové žijí pod dohledem samolibého milionáře Erlicha, který jim nabídne bezplatné bydlení ve svém domě výměnou za to, že získá desetiprocentní podíl ve všech jejich projektech. Poté, co Richard vytvoří vyhledávací algoritmus milionové hodnoty, ocitne se tenhle společenský břídil ve smršti nejrůznějších nabídek a zpanikaří - se svými přáteli se rozhodne založit vlastní firmu. Děj seriálu Silicon Valley je zasazen do světa špičkových technologií ovládaného zlatou horečkou. A právě ti nejkvalifikovanější jedinci předurčení k životu v prosperitě se svým úspěchem vlastně vůbec nedokáží naložit. Tvůrce seriálu Mike Judge (Maléry pana Šikuly, Beavis & Butthead, Tatík Hill), který přináší prostřednictvím tohoto nového komediálního seriálu na obrazovky HBO svůj neuctivý způsob humoru, se nechal částečně inspirovat vlastními zkušenostmi ze slavného kalifornského údolí, kde koncem osmdesátých let působil jako inženýr. (HBO Europe)

(více)

Videa (51)

Trailer

Recenze (128)

B_EyE 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál prostě není pro každého - nedělá si z ajťáků srandu klasicky, nezesměšňuje je na základě sociálních fóbií a obecně prazvláštního chování. Postavy prostě nejsou tak příšerně podivínské, jak je tomu zvykem třeba v BBT nebo IT Crowd. Silicon valley jde podstatně víc do hloubky, není to komedie o ajťácích, ale vyloženě pro ajťáky. Spoustu frků normální divák nepochopí, protože IT scénu tak hluboce nezná - a když říkám hluboce, tak tím opravdu míním hluboce. Všeobecný přehled tady prostě nestačí ... A tak vzniká kvalitní seriál pro velice úzké publikum - a právě kvůli tomu držím Silicon Valley palce, ať nám vydrží pár pořádných sezón... ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Jsem zaměstnáním Strojař/IT. Takže prvních pár okamžiků s touto sérií ve mně probudilo mnohé. A Musím říct, do nějaké 4. sezóny se dařilo. Byla to jízda, že jsem nemohl odtrhnout oči od toho, co se tam děje. **SPOILER** Avšak pátá/šestá sezóna je doslova bullshit, který si vytáhli z paty a bylo to jen o přerozdělování sil, ne o nových nápadech a klasického růstu nikoho v někoho" **SPOILER END** Určitě doporučuji shlédnout, minimálně první čtyři sezóny jsou naprosto úžasné a musím říct, málo co mne připoutalo k obrazovce jako právě růst Pied Piper company. Pro ty, co se zajímají o IT, bych řekl naprostá nutnost :-) Pro ostatní - mějte na paměti, pokud nerozumíte IT, mnoho věcí půjde mimo vás. Toto je show zaměřená na geeky. Ne na "normální" populaci. Pro každého z vás, který se zajímá o IT, je toto prakticky povinnost. Nemusí se vám líbit konec, ale začátek je stak svělý, že bych ho doporučil komukli (v IT). Po chvíli přemýšlení Eath myth pi** 7/10 ()

Reklama

Kaceris 

všechny recenze uživatele

Silicon Valley je seriál na ktorý som natrafil náhodne lebo som sa chcel nejako zabaviť. A bavím sa pri ňom viac ako som si myslel že by sa vôbec dalo. Zo začiatku som si povedal že to vyzerá ako v podstate TBBT ale po čase tam nevidím absolútne žiadnu podobnosť. Najlepšia postava je definitivne Erlich Bachman čo sa hláškovania týče, nikto na neho v seriáli nemá. Takže myslím si že hlavné čo sa hodí na záver napísať je "This show fucks". ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Rozhodně bych nečekal, že mě tento technický seriál zaujme. Funguje to skvěle jako komedie a má to i dobrý děj. Trochu bych to přirovnal k Aťjákům nebo k BBT. Je to o partě nerdů, která žije, pracuje v Silicon Valley a snaží se přijít s nějakým revolučním programem nebo aplikací. Jednomu z nich se to povede a stojí před důležitou otázkou, jestli tento produkt prodat, nebo založit firmu a expandovat. Vloží se do toho i volba, koho všechno přibrat do svého týmu. Postupně svůj produkt rozvíjí, ale do cesty se jim staví samé překážky, a to jak v podobě investic, tak konkurenčních IT firem. Od revolučního kompresního programu se dostanou přes video chat až k novému internetu. Každý úspěch střídá pád, a tak naši hrdinové stále neví, jestli se jim podaří prorazit. Finále se mi dost líbilo. Je dobré, že to nemá moc dílů a reaguje to na aktuální věci. Ani bych nespočítal, kolikrát jsem u toho chytl záchvat smíchu, prostě skvělá zábava."This guy fucks!" :D ()

montongery 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedená satira na dnešní svět stratupů a zábavná kritika dnešních nadnárodních IT konglomerátů. Co zde nejvíc cením jako přidanou hodnotu, kromě skvěleho castingu, hudby a příběhu, je dynamičnost celého seriálu, kdy se příběh nezastaví a pořád se řeší nějaký akutní a potenciálně smrtící problém a pak také hlavně mnoho narážek na aktuální novinky a ‘kauzy’ ze světa gigantických IT firem (slavný projev Zuckerberga v Kongresu, vybuchující Samsungy, podmínky v továrnách, soutěživost mezi těmito firmami, data uživatelů a mnoho dalších). S doopravdy výborným obsazením a geniálně napsanými postavami to v celku tvoří skvělou satiru reagující na aktuální dění a snažící se přitom popsat atmosféru a unikátnost celého Silicon Valley. Bohužel čtvrtá a pátá série trošku ubraly na tempu (poslední série se ale zase rozjede), kdy už spíše vaří vody, ale i tak si seriál celkově vyslouží s přehledem pěkných 75%. Mimochodem jeden z mála seriálu, co si nevypomáhá klišé milostnými zápletkami a odbočkami. ()

Galerie (478)

Zajímavosti (27)

  • Christopher Evan Welch zomrel na rakovinu pľúc počas natáčania piatej epizódy prvej série. Kvôli jeho smrti bola prepísaná druhá séria. (martincba)
  • Pro společnosti v seriálu byly vytvořeny skutečné webové stránky, které dnes již nefungují. Patří sem piedpiper.com, bachmanity.com, hooli.com, hooli.xyz, raviga.com, coderag.com, endframesystems.com, drinkhomicide.com a v časopise Wired byl vytištěn článek o Bigheadovi jako v seriálu. (KGBelik)

Související novinky

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (více)

Reklama

Reklama