Hráči (TV seriál)

Ballers

• Německo

Ballers

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 2015 - 2019, 23 h 30 min (Minutáž: 25–32 min)

Tvůrci:

Stephen Levinson

Dwayne Johnson, John David Washington, Omar Benson Miller, Donovan W. Carter, Troy Garity, Jazmyn Simon, Rob Corddry, London Brown, Brittany S. Hall, Arielle Kebbel, Dulé Hill, Richard Schiff, Robert Wisdom, Andy Garcia, Letoya Luckett, Tara Holt, Taylor Cole, Ryan Merriman, Brenda Koo, Peter Berg, Todd Allen Durkin, Dawn Soleri, Carlease Burke, Christine Bently, Patrick St. Esprit, Antoni Corone, Hakim Callender, Anabelle Acosta, Michael Sadler, Steve Guttenberg, Jared Kusnitz, Agnes Olech, Serinda Swan, Cheryl Ladd, Christopher McDonald, Brett Rice, Emayatzy Corinealdi, Mark Sivertsen, Lucas Neff, Valerie Azlynn, Radek Lord, Cody Renee Cameron, Cherin West, Carl McDowell, Laroyce Hawkins, Tyler James Williams, Laura Vandervoort, Clifton Collins Jr., Thad Luckinbill, Marlo Thomas, Michael Cudlitz, Amy LoCicero, Ryan Lopez, Brooklyn Sudano, Tuc Watkins, Caroline Wozniacki, Cedric Yarbrough, Rick Hoffman, Vera Nova, Jordana DePaula, Shalim Ortiz, Eddie George, Ndamukong Suh, Terrell Suggs, Adam Aalderks, Sonya Balmores, Matt McCoy, Ciera Payton, Phil Tyler, Jay Glazer, Jeffrey Wahlberg, Bunnie Rivera, Danny Machado, Jevon White, Hannah Rose May, Robert Small, Spence Moore II, Okieriete Onaodowan, Aina Dumlao, Lisa Arturo, Eli Goree, Jeremy Tardy, Russell Brand, Nikiva Dionne, Andra Nechita, Joy Bryant, Kevin Durand, Katelyn Tarver, LisaRaye McCoy-Misick, John Eric Bentley, Ella Thomas, Lucas Steagall, Matt Mercurio, Cat Limket, Marcus Folmar, Ed Gage, Ernie Hudson, Grace Zabriskie, Randy Couture, Laird John Hamilton, Tony Hawk, Nick Nicotera, Travis Pastrana, Eric Podnar, Kelly Slater, Leonard R. Garner Jr., Ross Partridge, Mikey Roe, Tandi Tugwell, Nini Le Huynh, Matthew Solomon, Jeanne Young

Americký fotbal? Co to je? Ale ano, už jsme měli tu čest! Každopádně zapomeňte na zóny, touchdowny, safety, downy, snapy nebo pasy, jedna z nejpopulárnějších amerických kratochvílí je zde použita pouze jako kulisa. Takže nečekejte žádné celovečerními filmy omleté schéma "kterak největší outsider i draka porazil" nebo "svéhlavý trenér na svou cestu všechny přivedl". Ballers jsou seriálem ala USA "kurvy, šampaňské, chlebíčky"....něco kapánek jiného než jsou naši přístavní doktoři z ulice. Já osobně jsem pro, podobné seriálky mi nevadí, Californication, Entourage, proč ne! Každopádně by Hráčům neškodilo trochu si víc pohrát s dějovými linkami jednotlivých postav, zapracovat do hry více humorných situací a celkově zakulatit celkové ploché ztvárnění. Jo a asi budu patřit mezi utlačovanou menšinu, ale já bych na lavičku posadil the Rocka (ne jeho postavu, ale samotného Johnsona) - ta hora svalů mi už dlouhodobě nesedí......jinak třeba Corddy nebo Washington super.(4.5.2016)

• Necrotongue

Seriál, který je pro mě v podstatě zbytečný, protože přináší poznatek, že pro kolektivní sporty není inteligence nezbytně nutná (až na čestné výjímky jako rugby), že se úspěch měří za pomoci luxusních domů a sporťáků, že ženy v blízkosti bohatých sportovců touží pouze po mužích, kteří jsou inteligentní a tolerantní a že černoši si připomínají časy otroctví tím, že se omotávají těžkými řetězy, jenže tohle všechno jsem už věděl. Skoro všechny postavy mi připadaly krajně nesympatické, na rozdíl od Barneyho Stinsona nejsem fanouškem umělých oblin, kterých tam bylo opravdu nepočítaně, americký fotbal je pro mě nejstupidnějším stádním sportem a Dwayne Johnson rozhodně nepřekonal svůj výkon z filmu Be Cool. Potěšila mě stopáž a obsazení Arielle Kebbel a Richarda Schiffa, který už pro mě vždycky zůstane agentem Fisherem.(8.2.2017)

První dva díly táhnul jen Rock, ale pak se z toho stal velmi dobrý pohodový seriál. Kdo má rád věci okolo amerického profesionálního sportu, jako já, tak se mu to bude nejspíš líbit. Trochu doufám, že v dalších sériích se budou věnovat více i jiným sportům (cameo Birdmana samozřejmě potěšilo). Obsazení bez výhrad - Rock je boží a neskutečnej sympaťák, Rob Corddry a mladej Washington jsou výborní.(27.8.2015)

Na to, že je to spíš upovídaný seriál bez sebemenší akce jsem se u toho náramně bavil. Sledovat osudy všech hlavních hrdinů nenudí. Vývoj postav je také pěkný a třeba postavy, které jsem na začátku neměl rád, tak ty jsem si i oblíbil. Celý seriál ukazuje všemožný přepych, ale i zbytečné rozhazování peněz lidmi, kteří jsou sice skvělý hráči, ale jinak finanční blbci. V seriálu je hodně večírků, aut, nádherných míst, krásných bab a i na nějaký sex dojde. Mě tento mix hodně sedl. 1. série 85% 2. série 85%(20.12.2016)

• MartinezZ

HBO Europe nám nabízí pohled na hromadu vymaštěných svalovců a jejich zlatokopských kurviček z, v Evropě tak oblíbeného, sportovní odvětví amerického fotbalu. Párty, šukačky, drogy, nevěry, IQ houpacích koní přímo úměrné svalové hmotě, luxus, prachy, rozhazovačnost, malost v každém ohledu a Rock. Ten tu hraje ex-hráče, co se přichomítl k možnosti spravovat finance a životy ostatním současným hráčům a moc mu to nejde, ale protože neumí nic jiného, nic jiného mu ani nezbývá. Jeho mentor je podobný blb a během S01 jsem nevěděl, proč je jejich zaměstnavatel dávno nevyrazil, protože neměli kdovíjaké výsledky - to soudím z toho, že se v podstatě celou S01 (**) nic moc nedělo, rozhodně ne komediálního (projevy těch černošských hráčů jsou k pláči, ne k pobavení), dramatického už lautr nic. V S02 (*) se to tímhle směrem už hnulo a já se jen těšil na zvrat ve směřování seriálu směrem pozorování, jak je dva majitelé investičních společnosti doženou pod most a k sebevraždě. Nestalo se a jakýkoliv smysl sledovat tu nudu a nezajímavost dál naprosto pominul.(23.10.2016)

• - V osmém díle první série Spencer Strasmore (Dwayne Johnson) jede v autě a zpívá si píseň od Taylor Swift "Shake it off". Dwayne Johnson účinkoval v pořadu Lip Sync Battle (od 2015), kde zpíval právě tuto píseň a epizoda se stala snad nejpopulárnější z celé show. (tb_23)

• - Skutečný Spencer Strasmore (Dwayne Johnson) pracuje na show jako asistent scenáristy Stephena Levinsona. Sám říká, že díky propůjčení svého jména hlavní postavě získal značnou anonymitu na internetu, jelikož ho není prakticky možné vygooglit. Skutečný Joseph Krutel (Rob Corddry) je koproducentem seriálu. (scharkan)

• - Dwayne Johnson (Spencer Strasmore) je skutečně bývalý hráč amerického fotbalu. V úvodních titulkách je asi sekundová sekvence původních záběrů z doby, kdy hrál obránce za univerzitní fotbalový tým Miami Hurricanes. Bílooranžový dres s číslem 94. (scharkan)