Spartakus

TV spot 2
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Silverluv

Málokterý ze seriálú chutná jak život, Spartacus je od začátku do konce přesně takový jaký si ho obyčejný divák přeje mít. Je to jako když přijdete do steakhousu, dáte si steak, chvíli přemýšlíte, jestli není moc krvavý, ale vzápětí vám začne chutnat, a pak už nemůžete přestat, navrch si dáte pár piv a jste navrcholu blaha. A cestou domů si uvědomíte, že se jde zítra ráno zase do práce. Ale ten pocit z toho steaku.... ()

enjoi

Spartakus je skvělý. Hlavně první série. V té je to totiž surový obrázek starověkého Říma se vším, co k tomu patřilo. Nejlepší a nejlákavější jsou samozřejmě souboje gladiátorů, které jsou zpracovány opravdu na úrovni. Vůbec tomu nevadí ta „komixová“ krev á la 300, ba naopak. Druhá série už bohužel nemá takový drajv, hlavně kvůli absenci původního Spartaka. Ale hlavní slabinu druhé série vidím v tom, že se z toho stala taková krvavější telenovela. I tak ale dávám 85 % ()

C0r0ner

Druhá série byla celkem vata (vyjma zboření arény), ale zbytek je naprostá paráda, která sice s opravdovým Spartakem asi moc společného nemá, ale zábavná je mnohokrát víc, než třeba Kubrickův film. Škoda Whitfielda, ale alespoň umřel na úplném vrcholu. Jeho náhradník byl sice slabší, ale i tak hodně dobrý. 95% ()

Dannysek4U

Mozna guilty, ale pleasure jako remen. A cert vem ty litry krve. Tady jde hlavne o scenar. A ten je fakt velkej. P.S: - Po skonceni celyho serialu... zivotni zalezitost. Kdo to odsoudil po prvnich dvou dilech, je proste hlupak. Tohle je klenot. ()

Flynn

Pro mě příjemný seriál, který jsem si v původním znění s titulky užil během několika dní. Jsem zvědavý jak to zazdí na českých televizích (viz How I Met Your Mother, který je česky nekoukatelný). Pro mě příjemhý seriál s klasickým vyhrocením na konci každého dílu, které nutí pustit další. Neříkám, že je to nejlepší seriál co jsem kdy viděl, ale rozhodně mě bavilo se na něj koukat a další série (pokud je nezazdí jako 2. v True Blood) si mile rád pustím. ()

Gaaron

První série: První 4 díly parádní rubačka k plnému uspokojení nižších pudů, od 5. dílu překvapivě i po scénáristické stránce brilantní kousek... Prostě bomba! 10/10 /// Season 2: 8/10 /// Season 3: 7.5/10 ()

pabab

Po pozretí 6 dielu druhej serie, musím hodnotením z piatich na štyri *. Neviem či je to tým, že McIntyre nemá toľko priestoru ako mal Andy Whitfield. Ak keď podoba hercov je vysoká, môj skutočne subjektívny názor je, že Andy bol lepším... výraznejší,pochmúrnejší. Ani návrat Gannica sa mi nezdá úplne dokonalý. Jedno je isté, teším sa na každý diel.zháňam titulky a Prvú sériu, tak to kúpim originál. ()

Blackros

Seriál je překvapivě nadupaný, autoři těží z tématu co se dá a je až překvapující s kolika originálními věcmi se dá po Gladiatorovi či 300 ještě přijít. Jinak přesně tento typ seriálu je něco pro mě, absolutně bez cenzury, autentičnost, nahé krásné ženy.....aaah - five stars; EDIT: Po posledním dílu první série zůstane rozum stát nad "epičností" tohohle příběhu. Jestli si nějaký současně vycházející nekomediální seriál zaslouží 5* tak je to právě tento. ()

Maty85

Konečně zase jednou pořádnej seriál u kterého si tvůrci s brutalitou a nekompromisním odhalováním všeho nelámali hlavu...žádná sranda a pohádka jako to u většiny seriálů bývá...tady se jde tvrdě na věc....herci dobrý, vizuálně krásný... ()

Ruuzha

I po pátém díle jsem na rozpacích, ale asi zatím zůstanu u 4*. Tisíckrát přetočený příběh Spartaca je zde pojat úplně jinak než na co jsme zvyklí. Tvůrci se pokouší vnést do seriálu zase trochu jiný styl, takže tu neuvidíme super naturalistické pojetí sekání končetin a hlav. Celé to působí krvavě, ale ne zas tak aby to člověka pohoršilo. Další věc na které seriál staví je všudypřítomný sex, ale nebudu dávat plný počet jen kvůli tomu, že každých 5 minut někdo souloží, ikdyž mi to rozhodně nevadí :D. Každopádně je to seriál se super atmosférou a s koncem každého dílu budete nedočkaví, co se stane příště. 85% ()

Ice123

Tak to je film dle mého gusta. Je to spojení filmů 300 a Gladiátora s příslušnou dávkou sexu. Takhle by měl dle mého vypadat seriál z dob dávného Říma ;) 5* a ani o jednu míň. ()

EstéCaňa

Jste vášnivý promiskuita, kterému nestačí každodenní rozkoš s kníratým mrožem ? HBO pro vás má řešení ! Zapomeňte na E55, neonové podniky a na slabomyslné děvy ze vsi. Právě pro vás je tu DŮM BATIÁTŮV. Otevřeno non-stop od rána do rána. Můžete si tu vybrat ze širokého sortimentu naolejovaných gladiátorů, nadržených služek a mocné vladařky, která se za pět marek nechá objet, přejet až do roztrhání. Máte stoprocentní garanci kvality a kontroverzních poloh, nad kterýma i samotná Dolly Buster kroutí hlavou. Tak využijte této jedinečné šance! ()

emo

Vynikajúci seriál z prostredia "života gladiátorov", štylizovaný ako 300, ale s chrumkavými erotickými scénami. John Hannah podáva v úlohe Batiata fantastický výkon. A Xena? Mňam! ;-) ()

Googlak

Niečo paradne, ... take niečo mi tu chýbalo uzz dlho neskutočný masaker som velice spokojený :D, posledna časť prezreta no proste nadhera trebalo by ďalšiu sériu :), 2. séria prezretá, luxusná podíívana :) ()

dr.fish

Proč jsou tam všichni jako z komiksu, souložit se musí do pěti minut od začátku dílu, když sněží tak choděj v tenýrkách, a všichni vypadaj jako Arnold Schwarzeneger? Pro jako cílovou skupinu tohle proboha je točený? 40% ()

blitzer

1. série: Spartacus je jako jednohubka - pochutnáte si, ale moc se nezasytíte. V nějakém komentáři ke Game of Thrones jsem četl, že jde o třetí řadu Spartaka. Jelikož se mi Hra o trůny dost líbila, jal jsem se zhlédnout i "její předchozí dvě série". A musím říct, že toho nelituju, nicméně oba zmíněné projekty spojuje jen výrazný adult content (v případě Spartaka dokonce daleko výraznější). Spartacus je totiž spíše oddychovka, neboť se na něj dobře kouká (myšleno jak z hlediska vizuálního provedení, tak z hlediska onoho adult contentu), ale jeho scénář je oproti zmíněnému fantasy seriálu velice chabý. Zatímco Game of Thrones oplývá propracovanými charaktery postav a dějovými zvraty, Spartacus je ve svém schématu "tréning-aréna-pomsta" jednoduše přímočarý. Děj se začal pestřeji vybarvovat až zhruba v polovině série. Nemůžu říct, že by mě předchozí díly nebavily, ale teprve s tím, jak začal Batiatus a Lucretia rozjíždět své intriky, tak to dostalo mnohem větší grády. Poslední díl je potom skvělým vyvrcholením obou částí - jak té dějově bohatější, tak té akční. Jen je mi líto, že v další sérii už neuvidíme Andyho Whitfielda, protože to byl sympaťák :-( Jupiter's cock! 2. série: Liam McIntyre neoplývá takovým charismatem jako Andy, ale pořád je to celkem sympatickej týpek. Co se týče děje, tak více než první polovina seriálu mě moc nenadchla, ovšem zhruba od sedmého dílu došlo ke zřetelnému obratu s mohutnou gradací v závěrečném díle. Finální bitva, umně prostříhaná duelem Lucretia vs Ilithia, měla vážně skvělou atmosféru, až se mi tajil dech. Pokud další řada naváže svou kvalitou na poslední díly druhé série, bude se věru nač těšit. ()

animaxis

Takto to vypadá,když se vezme Spartakus z učebnice dějepisu a vloží se do bitvy u Thermopyl,kde jsou místo Spartanů Thráci a místo Peršanů Římané.Sledoval jsem celý seriál celé léto po večerech a dost jsem se bavil.Ctyři hvězdičky jako skvělí popcorn na léto. ()

KajusaK

Shlédnuto prvních pár dílů, ale není to pro mě seriál u kterého bych nadšeně čekala na další díl a hryzala si nehty jak bude pokračovat. Třebě se k němu časem vrátím. ()

sir-dave

1. série (Blood and Sand) V podstatě vše hlavní už bylo zmíněno. Moderní pojetí historického tématu s podobností nejblíže Snyderově Třístovce. Všechno zabaleno do poutavé podoby s Paynovským bullet timem, přemírou stříkající krve, postavami, které si ve sprostých slovech mohou podat ruce s hrdiny teenegerovských filmů a doplněno nezvykle erotikou, které tam rozhodně není málo. Pokud se někomu líbila 300, doporučuji. Po skončení zvedám o 1*. Nemůžu se dočkat druhé série. 2. série (Vengeance) R.I.P. Andy. Na Liama jsem si časem zvykl ikdyž herecky na svého předchůdce nestačí. Výměna Naevie daleko větší propadák. Přesto stále nejoblíbenější seriál v sezóně. Velké bitvy na útěku se prozatím nekonají a doufám, že pro další řadu opustí studio nebo to nějak šikovně zamaskují, když budou proti sobě bojovat početné armády. Pátý díl patřil mezi ty nejlepší. Předčasná smrt Oenomause a nedobře udělaná Ashura mírně zklamaly. 3. série (War of the Damned) Škoda brzkému konci a nemožnosti roztáhnout děj na více sérii. Díky tomu jsme přišli o několik významných bitev a uzpůsobení délky. Postavy Crassa a Caesara jako perfektní bad ass guys. Další dobré volby i v přisunu nových hereček (lepší než u Vengeance). Co se týče celého zakončení, myslím, že není co vytknout. Tvůrci se tím vypořádali asi jak nejlépe mohli. Nic nebylo otevřené, někdo to zvládl, někdo ne.. Nějakému spin-offu bych se nebránil. Každopádně skončil můj nejoblíbenější seriál co se v současně době vysílal a je to ohromná škoda. 100% (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec) ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)