Spartakus

TV spot 5
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Eragon93

Překvapivě dobře natočený seriál, který rovnoměrně střídá akci s dialogy...a taky je sem tam trochu erotiky. Dost mě překvapilo, že jsem opět mohl vidět Xenu, a to ještě navíc v choulostivých scénách. Boj je vyobrazen velmi přesvědčivě. Nejen ženské intriky jsou v každém díle a to jediný mě na tomhle seriálu opravdu štve, kvůli nim nedávám 5*,ale jen 4. ()

cyphercz

5 hvězd za Blood and Sand, excelentních 13 epizod, u kterých jsem často jen zíral s otevřenými ústy nad šokujícími zvraty či scénami... pak vždycky přišla další epizoda a zase posunula laťku o něco výš. Postavy ztvárněné Andy Whitfieldem a Johnem Hannou jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy měl možnost v seriálu spatřit (RIP Andy). Vengeance už je o poznání horší, jednak jsem nikdy nepřišel na chuť Liamu McIntyreovi, jednak Glaber nesahá Batiatovi ani po sandale... War of the Damned je o něco lepší, než předchozí řada, ale jen díky posledním několika dílům, kdy konečně začnou hlavní postavy nevyhnutelně umírat (poor Gannicus). Každopádně jako celek skvělý počin a podívaná. ()

joudas

První série je perfektní. Dobrý příběh, zajímavý vizuál, spousta krve, násilí, nahoty a sexu. Co víc si jen přát. Po první sérii to však logicky nabralo trochu jiný směr a bohužel došlo i k přeobsazování. U Naevii, přestože mi její nová představitelka nebyla zrovna dvakrát sympatická, zas o tolik nejde, ale Liam McIntyre byl jako náhradník v hodně nevděčné situaci. Osobně jsem s ním žádný velký problém neměl, ale Spartacus bude pro mě vždy jen Whitfield. Třetí série představila nové zajímavé tváře, ale taky bylo hodně cítit vyplňování vatou. Finále, přestože bylo předem jasně dané, bylo parádní a rekapitulační závěrečné titulky s Andym na úplném konci potěšily. Následující dvě série už mi sice nepřišly tak dobré jako první, ale přesto za 5. ()

MJ23

Seriál, který mě opravdu bavil! Díl od dílu lepší, až ke 13. dílu první série, který byl asi nejlepší z celé série. Gladiátorské souboje jsou perfektně zpracované, sice někdy až moc krve, ale i přes to výborné! Batiatus - mistr intrik mě chvílema štval, avšak byl nedílnou součástí série. Galský šampion Crixus, thrák Spartakus a Doctóre byli pro mě tím nejlepším:-) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Ani dokoukání všech dílů nezměnilo vůbec nic na mém hodnocení. Jsem prostě super spokojený. Po první sérii jsem si dokonale zvykl na krev všude možně. Hltat jsem díly i v 7-8 kouscích za den. Úžasný Ganikus, který mě bavil jak v boji, tak mimo něj - především hláškami :D byl asi tím nejlepším v druhé části seriálu. Spartakus se až příliš stranil, věnoval se taktice. Crixus zase naopak bez přemýšlení "Hrrr do boje" jako za Husitů. Abych to shrnul jsem spokojený a rád se na všechny díly podívám znovu :-) "Vypadněte!" "Ale to je můj stan!" "Vypal!!!" "Pojď najdeme si jinej..." ()

Untitled07

První série naprosto boží! Skvělý herci, úžasná kamera, děj skvěle graduje. Finální epizoda skvostná! Bohužel s Pomstou přišlo velké zklamání a po zhlédnutí několika dílů přestávám seriál dále sledovat. Hold Andy Whitfield byl jen jeden. ()

sirien

Neni to Řím, neni to realistické/historické zpracování a není to nic podobného. Je to dobově zasazená akční vztahovka "na motivy" legendy a... pokud vám to sedne, tak se vám to bude líbit. Pokud ne, tak to bude prostě "jen další seriál s většim rozpočtem" a když to vynecháte, o nic nepřijdete. ()

pipapa odpad!

Primitivní prachpustá US produkce pro primitivní obecenstvo, kde jediným záměrem je vydrancovat portmonky a konta nesoudných obdivovatelů filmového braku. Pro jen-trochu-inteligentního diváka naprosto nekoukatelné!!! Stupidní = veškerýžádný, pomalu se táhnoucí děj, totálně zkreslený a US-americkou krví prosáklý obraz starého Říma, tuny fingovaného a často situačně nevhodného sexu, nesnesitelná všudypřítomná digitalizace, ženská nahota opět mnohonásobně převyšuje sporou nahotu mužskou, a to většinou v oblíbené a jediné snad 100% tolerované formě - ženská ńadra, občas dokonce silikonová - že by si ženy už v době 70 let před Kristem dopřávaly plastickou úpravu poprsí???!!! Ženské aktérky vypadají, jako by právě vyšly z amerického luxusního salónu krásy 21.století. Řada velmi pěkných mužských aktérů je zdevastovaná cenzurou a la suspenzor = jejich rozkroky jsou dokonale hermeticky uzavřené, zatímco gladiátoři a jiní otroci té doby byli/bojovali většinou nazí nebo kryti jen lehkou rouškou. Ale ani tento seriál nezapře jeden z hlavních atributů americké komerční produkce = krev+pseudosex+hnus ANO, přirozenost (+ např.pravdivé zobrazování dané doby) NE!...To souvisí neoddělitelně s tím, že KONZUM je vlastně jedna velká lež a podvod...Po 2-3 prvních epizodách jsem to celé zabalila, víc bych opravdu nesnesla - Kunstwerk zum Kotzen! ()

TETŘEF

Přímý útok na divácké standardy. Snyder s třístovkou pouze nabídl ojedinělý a lepší trip do světa hnědých filtrů a patetických proslovů. Spartacus se tam dere za každou cenu. Za cenu ne moc kvalitních triků, za cenu scenáře typu: pokec,sex,krev,pokec,sex,krev...Spartacus jakoby se vysmíval sám sobě. Zatímco ve starém Římě, neměli velké LCD TV, aby se dívali na gladiatorské zápasy v pohodlí atria a museli do Areny, my už je máme. Tak do areny nemusíme, ale jinak se díváme na to samé. ()

zabro

Takova mensi kopie 300. Asi na to nemeli dostatek penez a v urcitych momentech je to opravdu videt. Ale zustavam optimistou a treba se to zlepsi v dalsich dilech. ()

PDcz

? bodů To je dilema tohleto. Nevím co si o tom myslet, přijde mi to celé postavené na kopírování 300: Bitva u Thermopyl, nahých a krásných ženách a hodně červené barvy. [X] Jeden rýpanec mi ale prosím dovolte. Abych si nepřipadal divně že něco nekritizuji. :-) Ženy do ochozů arény mohly, ale až do nejvyšší galerie ;-) Zatím dáváme 3*** body ()

-Marc-

Ze začátku mi vadilo moc velké "kopírování" 300, ale myslím že po čase se dá na to zvyknout. Sice občas se člověk až usmívá, když vidí že okopírovali i určité scény a nebo že využívá i někdy zbytečně zpomalovačky. Ale rozhodně stojí za zkouknutí. ()

zelda82

Po dvanacti dilech se uz da zodpovedne rict, ze ma tahle serie slabsi i silnejsi momenty. Hlavne je to ale nekorektni, krvava prasarna, coz se v dnesni dobe prejici rodinnym sitcomum rozhodne pocita... ()

NGP

Spartacus: Krev, sex a válka by se to mělo jmenovat. Bude se rozhodně líbit určité skupině diváků, takže najde svoje příznivce. Líbí se mi tak akorát efekty, které nejsou vůbec špatné. Ale mě osobně to nebaví. ()

bangee

Viděno: 13 dílů Docela slibná fantasy, i když na fantasy by tam nemuseli být (v takové míře) ty učelové soft erotické scény a "super" moderní IN hlášky alá fuck v každé druhé větě. NA druhou stranu (i když s historií se to nejspíš nepotkalo) docela příjemné některé slovní obraty a celková konstrukce Říma a jeho atmosféry. Jinak vizualizace je super, zpomalené záběry plní svůj smysl, Spartacus by mohl být ostřejší a John Hannah hraje výborně. Už jenom, aby vypadnul z gladiátorský školy a šel rubat Itálii. *** Tak po první sérii zvedám o hvězdičku. Nenáročná řežba v nádhernym hávu. ()

hEROic

souboje ve stylu 300, prostedi Gladiatora, pekny nahy zensky, v druhe pulce uz zacina byt i dej :) no u me tak za 80% ()

gumbo

75% - ubrat trochu krvavosti by neškodilo, místy to vypadá strašně samoúčelně. Jinak vcelku dobré dílko, hlavně od cca 6. dílu, kdy už divák ná postavy natolik, aby se mohla rozjet síť lží a intrik ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)