Spartakus

TV spot 4
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Lopezka1982

Mám ráda Řím a tuto dobu, takže seriál jako stvořený pro mě. Krásné kulisy i prostředí, dobře vybraní herci a příběh velmi napínavý. Bohužel tento seriál postihla tragédie v podobě úmrtí hlavního hrdiny Spartakuse (A.Whitfield), což bylo velmi smutné a bez něj to už prostě nebylo ono :( ()

Mrkvič

Příšerný, co si vyžaduje současný divák. První dva díly jsem hodně těžce přetrpěl a sledování dalších bylo spíš dílem náhody. Krev, cákance krve, sex, násilý. Všechno by se dalo brát jako skutečný obraz doby, nebýt toho dementního zpracování. Bum a cák, sek a cák. Cákance krve doprovází absolutně všechno. Zpomalovačky a heroické obrazy. To, čím se mi zhnusila třístovka, tím otravuje i Spartakus. Všechno to ztrácí svoje kouzlo, když se na to musím dívat celou dobu. Pozdější díly jsou v tom ale už umírněnější. Postavy se začínají někam vyvíjet a nesledujeme pořád jen sekání končetin. Dialogy jsou hodně zajímavý, tak jich snad bude i v dalších dílech dost, aby nepřevládla jen ta stupidita obrazu a násilí. Pátý a šestý díl mě dokonce i v něterých věcech překvapily, kdy jsem si nedokázal představit možnost, jak by mohl seriál dál pokračovat. Ale krve opět přibývá, tak se asi blíží sešup dolů. **** Konec první serie a musím zvednout o jednu hvězdičku. První tak mizerné díly měl na svědomí Rick Jacobsen, ale díky bohům ho na lepší díly vystřídal Michael Hurst a na ty nejlepší Jesse Warn. ***SPOILER ALERT*** Umřela mizerná Xena. Budiž jí země lehká. Chybět mi budou snad její kozičky, ale tvůrci určitě najdou jiné a i hezčí. Hodně mi bude chybět John Hannah, který stvořil báječného záporáka. A ted už jen doufat, aby Andy Whitfield vyléčil rakovinu, a my se dočkali druhé řady. Po druhé serii hvězdičku ubírám. Začátek je vyloženě nuda. Ke konci už to je mnohem zajímavější, ale přes ty strašné píčoviny (a za všema píčovinama se dá najít "bojující" ženská) se těžko přenáší. Nechápu takový kontrast místy skvělého scénáře, který hned v dalším záběru nabídne céčkovou hovadinku. Konec a hvězdičku musím zase vrátit. Poslední serie je nadupaná událostmi a v posledních dílech dokonce tvůrci ukázali tolik pokory, že se vyhnuli i všem těm blbostem. Završení prostě parádní a díky němu to možná někdy dám celé ještě jednou. ()

kumpi

Seriál natočený podobně jako 300 a to se zpomalenými souboji, tryskající krví a emocemi na písku v aréně....Na plné hodnocení to ovšem ještě není ;) 80% ()

Johnnas

Je to svižný, má to napětí, plný dramatických a akčních situací, spousta pěkných spoře oděných Římanek i barbarek. Komiksové vykreslení některých momentů jenom zlepšují zážitek. Postavy mají svůj vývoj, nejde pouze o jednoduchou mlátičku. Kulisy i kostýmy jsou kvalitní. Mezi jednotlivými postavami to často jiskří a má to spád. Tenhle seriál se dá shltnout najednou a chytne každého duchem kluka od 6 do 99. U tohohle se podle mě nikdo nemůže nudit, pokud není úplný suchar. ()

Qitek

Snaží se to být sakra šokující, snaží se to být cool. Hlavní hrdinové procházejí v kulisách, za které by se nemusel stydět ani tým ordinace v růžové zahradě (s větším rozpočtem) o kostýmech nemluvím raději ani prd. Akční s scény mají asi působit velmi comicsově nebo co, ale jejich vizuál mě bije do očí svou trapností a až křečovitou snahou být za každou cenu co nejvíc cool! Hlavním hrdinům z držky jím padají hlášky, že bych asi měl mačovsky pokyvovat hlavou a říkat "kurva jo ty negře prašivej, máš kurva recht!", nebo co... K smíchu. Sexuální scény na hranici porna? Prosím? :-))) Celé je to nechtěně vtipné, trapné a naprosto nudné a řekl bych až debilní. 4 díly. Pak sem tam kousek nějakého dalšího... Víc nechci. Díky. ()

psajko

Podobný seriál jsem ještě neviděl, hned mi padl do oka. Už v dávných dobách lidé milovali boje, sex a násilí tak proč by se to nelíbilo dnešním divákům? ()

kinghome

Zamiloval jsem si první sérii tohohle úžasného krvavého photoshopového seriálu hned od prvního dílu. Vůbec mi nevadila ta až moc barevná krev a prostředí, prostě všechno je dělaný úžasně. Jak choreografie tak příběh a výkony herců jsou bezchybné a nikdy na prvního Spartaka nezapomenu. Na Andyho nikdy nezapomenu, je škoda, že už nemohl hrát v dalších sériích :( ()

KitFisto

Ve stylu 300?Ehm.. když jsem to po prvé slyšel řekl jsem si, že to musím vidět. No do stylu 300 to má daleko a hovořit, že to je blízko k 300 je až hamba. Spomalovací efekt s kupou krve není nic moc. Působí moc klipově. Gladiátor, který je zasažen do nohy a ocitne se v kaluži krve, jako kdyby ste vykuchali dvě krávy mi zas tak moc nešmakuje. Když to posoudím kdo tohle dílko stvořil (tvůrci Herkulese a Xeny) je to celkem velké překvapení. ()

Javad

< Malo sa to radšej volať: Spartacus: Blood and Fucking > Boje v aréne som videl v Gladiátorovi (a boli stokrát lepšie a bez zbytočných digitálnych kýbľov krvi), lacné počítačové spracovanie prostredia by sa chcelo podobať na 300 (ale ozaj len chcelo...) a fuckujúci ľudia z obdobia približne 70 rokov pred Kristom? (vtedy žil Spartakus) – na smiech, rovnako ako je smiešna celá táto prvá časť ktorú som videl. Hodnotenie prenechávam na tých, ktorí videli tento seriál celý. ()

Beky

Hodnotím po všech dílech!! Velmi solidní podívaná, které nechybí takřka nic, až...na ještě lepší příběh, ještě více akce a ještě lepší triky...co to tedy znamená??? No přece, že to chce další díly:), jsem s nimi a to nejlépe hned!!:) Verdikt: Hodně zvrácených:) 80%!!! ()

ivan bohatyr

Všechno dobré, až na příliš krvavé bitvy. Krev stříká hodně, daleko a je jí mnoho. Věřím, že toto a taky trochu tvrdší, místy i erotičtější nádech seriálu odradí některé diváky. ()

Akumulátor

Bojovníci bojují před digitálním pozadím a při každém úderu, byť je to jen facka, cákají hektolitry krve. Příběh docela zajímavý, technické zpracování, dle mého názoru, hrozné. ()

Phietros

Co vše si musí projít člověk, kterému vzali to nejcenější co měl- jeho ženu?! Peklem! A to doslova až na hranici smrti! Opravdu hodně chytlavý seriál už od prvního dílu, pěkně zpracované souboje a hlavně jinak ukázaná doba římanů a gladiátorů, jejich neřestí, intrik a her s otroky v aréně... Navíc skládám holt zesnulému Andy Whitfieldovi, který podal naprosto dokonalý herecký výkon a po celou dobu natáčení bojoval s rakovinou, které v září roku 2011 podlehl! Na jeho čest můžeme shlédnout jeho poslední dílo: "BE HERE NOW" ( Být tady a teď = dokument o herci) ()

elanius

Pred posledným dielom prvej série dávam za 8/10. Prvé tri diely rozbiehacie a potom postupne všetky ďalšie čím ďalej lepšie. Originalita a brutalita súbojov. Skvelý príbeh, ktorý sa zo začiatku až tak kvalitný nezdá, ale to len preto, že teraz sa väčšinou v seriáloch a filmoch skáče rýchle do deja. A je to škoda, práve pomaličký začiatok, zoznamovanie sa s charaktermi, dáva základ kvalitne vystavaným zvratom ku koncu série. Pred druhou sériou bude ťažké pokračovať bez Andy Whitfielda....po finálnej časti série jedna a záverečnom zúčtovaní, nevidím dôvod ísť ešte o kúsok vyššie. PRVÁ SÉRIA: 9/10. DRUHÁ SÉRIA: 10/10. ()

LittleJohnny

Starověký Řím tak jak ho známe. Přes všechnu tu volnost, erotiku, brutalitu se mi nelíbí jedna věc a to, že ikdyž někdo dostane ránu třeba jen do malíčku na noze vyletí minimálně čtyři kýble s červenou barvou na obrazovku... jinak ok :) ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)