Série(2) / Epizody(12)

Antologický seriál, který se zaměřuje na různé postavy napadené šíleným sériovým vrahem Mickem Taylorem v australském vnitrozemí... (Filmbox)

Mr.Ripley

Poměrně ambiciózní projekt. Australská odyssea o hledání pomsty a vnitřního klidu, plná takřka mystických prvků a překvapivě hodně kvalitní technické stránky. Zatímco filmová série si na nic nehrála a v rámci subžanru bavila svou úchylností - televizní bratříček se pokouší o jakousi sofistikovanost, která mu bohužel nevychází. Můžete mít sebelepšího záporáka (check), ale jakmile všem postavám kolem chybí pud sebezáchovy a špetka logiky jste v loji. Původní sympatie a soucit s ústřední hrdinkou se s každou další epizodou zmenšoval, až jsem se u ní málem omlátil čelo. Škoda. 60% ()

Marceloo

Po rokoch tréningu a priamej ceste na olympiádu v Rio de Janeiro prišiel pre Eve (Lucy Fry) najhorší moment jej života. Kvôli zraneniu prišla o svoj sen a to ešte nebolo to najhoršie, čo sa jej stalo. Stala sa závislou na liekoch, ktorými sa jej lekári snažili pomôcť. Jej milujúci rodičia jej chcú v tejto situácii pomôcť, a tak sa rozhodnú spolu vyraziť do Austrálie, aby v riedko osídlenej oblasti našli pokoj a ich vzťahy mohli nabrať nový smer. Lenže Austrália nedisponuje len krásnou prírodou a živočíchmi, ktoré inde nežijú. Toto teritórium je kontrolované lovcom Mickom Taylorom (John Jarratt), ktorý loví osamelých turistov. Nepotrvá dlho, než sa mladá rodina z USA s týmto lovcom z okolia Wolf Creeku stretne. - Od Wolf Creeku v miniseriálovej podobe som mal zmiešané očakávania. Počítal som s tým, že réžia bude bezproblémová, pretože Greg McLean je zárukou kvality, aj keď bol jeho tohtoročný projekt 6 Miranda Drive miernym zaváhaním, čo však mohlo byť spôsobené prudkou zmenou subžánru a pán Tony Tilse bol pre mňa po tom, čo zrežíroval najsilnejšie epizódy seriálu Ash vs Evil Dead odohrávajúce sa v chate, taktiež ideálnou volbou. Moje obavy však boli hlavne z toho, ako na Wolf Creek zapôsobia TV obmedzenia, pretože filmová podoba Wolf Creek má extrémne dobré gore ( http://24.media.tumblr.com/289d01bea8e38429768af30b18ab5067/tumblr_n4o6jpIupo1t0demio1_500.gif ). Nanešťastie sa moje obavy splnili a najväčším nedostatkom tohto seriálu je nedostačujúce množstvo gore. V niektorých epizódach sa pár záberov našlo, ale v žiadnej z nich to nebolo dostatočne pôsobivé. Ďalším negatívom pre mňa bola herečka v hlavnej úlohe. Lucy Fry nepovažujem za zlú herečku, ale po jej uplakaných úlohách v dvoch predchádzajúcich hororoch bolo dosť komplikované vnímať ju ako psychicky extrémne silné dievča. Inak je však Wolf Creek vydareným projektom. Podáva divákovi obrovské množstvo informácií, ktoré predtým nemal šancu zistiť a v obrovskej miere zobrazuje charakter charizmatického vraha Micka Taylora. Austrália je jednoducho krásna a milujem horory z tejto oblasti, pretože patria k vrcholu moderného subžánru Hixploitation. Teraz nezostáva nič iné, než čakanie na Wolf Creek 3, ktorý snáď opäť oživí vymierajúcu oblasť Hixploitation hororu. Takže prekvapivo sa objavila iná možnosť ako čakanie na tretí celovečerný príspevok do série Wolf Creek, a tým bola druhá séria tohto seriálu. Tá sleduje autobus výletníkov, ktorý sa vydá na trip do austrálskej divočiny, ale cestu im nešťastnou náhodou skríži Mick Taylor. Technicky sa druhá séria posunula ovela ďalej, či už sa to týka kamery alebo hudby. Vyšší počet hercov tiež zaistil krajšie čísla v oblasti bodycountu a gore sa tentokrát našťastie objavilo vo vyššej miere, takže som nadmieru spokojný. Nájdu sa ale viaceré chyby v scenári. Za najväčšiu považujem to, že tvorcovia popravili divácky najatraktívnejšie postavy hneď na začiatku, takže som sa musel pozerať na dôchodcov potulujúcich sa po nehostinnom prostredí. Mick Taylor pre mňa stále zostáva najcharizmatickejším vrahom moderného hororu a hláškuje ako zmyslov zbavený. Po druhej sérii sa na Wolf Creek 3 teším ešte viac, pretože som velmi zvedavý, ako sa bude križovať príbeh seriálu a filmov a začína z toho vznikať jedna z najsilnejších hororových sérií súčasnosti. + herec z Wolf Creek, Wolf Creek 2 a Observance + herec z Wolf Creek a Wolf Creek 2 + herečka z Vampire Academy a 6 Miranda Drive () (méně) (více)

LIVINGDEAD

Miluji seriálové horrory a zbožňuji WOLF CREEK. Navíc John Jarratt je skvělý úchylák :-) Těším se na další díly. ... Tak nějak po tom 4. díle už nějak zaspávám... Čekal jsem pomstu ve stylu "Plivu na Váš hrob", ale tahle kráva je mimo. 60% Tak máme tu 2. sérii a ta je skvělá, napínavá - 80% a doufám, že bude i další série :-) ()

Psychor

Jakožto hororový expert musím této seriálové adaptaci Wolf Creeku zatleskat, jelikož zcela předčila oba celovečerní díly. Seriál těží zejména z úchvatného hudebního doprovodu Burkharda von Dallwitze, díky kterému se Wolf Creek v kombinaci s unikátním prostředím australské buše stává opravdu hypnotickou podívanou, jež si však neustále udržuje potřebné napětí. Bezpochyby pomohla také změna režie, se kterou si až překvapivě dobře poradil Tony Tilse. Jediná výtka tak směřuje k místy haprujícímu scénáři, za což dávám hvězdu dolů. ()

mazadlo

Celou tuhle sérii mám moc rád (filmově i seriálově) a to hlavně, porotože scenáristicky nepřináší žádné těžké zamyšlení. (Snad jen nad tím, zda je dobré vypravit se do Austrálie jako turista). FIlmy fungovali na jednoduché premise, že postavy, které sledujete, vlastně nepotřebujete znátk protože slouží jenom jako loutky k řádění ujetého lovce prasat a klokanů. Ve druhém díle to ostatně bylo vygradované na maximum, když se postavy začaly střídat jako na fotbalovém zápase. Jediné, co mi na filmech v podstatě vadilo, byl fakt těch titulkových konců. Sice to utvářelo střechu té "skutečné události", ale ve druhém díle už mi to nějak neuspokojilo. Seriál tohle zcela vypudil a pracuje s úplně odlišným konceptem. Postavy už tu mají význam...tedy jedna, ty ostatní opět nedostávají moc prostoru a v závěru pochopíte proč. Víc se tu věnujeme Mickovi a jeho pozadí, čehož jsem se bál. Když tohle udělali s Hannibalem dopadlo to tak, že z geniálního vraha se stal mstící se samuraj. Australané, ale naštěstí na Japonsko kašlou a dali Mickovi podobu, která mu sluší. Co se mi ovšem líbí nejvíce je to, jak seriál potažmo scenář pracuje s klišé a s výstavbou příběhu. Pokud se učíte psát, podívejte se na tento seriál a budete vědět přesně, kdy začíná a končí akt, kdy hrdinu svádí tvůrci z cesty apod. A to celé právě tvoří Wolf Creek, který se nikdy moc nemazal se scenáristickými orgiemi. Prostě to je oddechovka a vy přesně víte, že ty věci jsou tam prostě jenom proto, abyste se měli ještě chvíli na co dívat. Chápu, že tohle by českému autorovi, český divák neodpustil, ale dovolte mi na chvíli kašlat na odpuštění a užívat si Australskou jízdu naplno. Druhou sérii bych ani nepotřeboval, ale uvidíme. ()

• Zmíněna karosa B 741 byl městský kloubový autobus vyráběný společností Karosa Vysoké Mýto v letech 1991 až 1997. (Duoscop)
  • V 10. minutě hraje písnička „Because I Love You“ od Master's Apprentices. Ve 39. minutě hraje „You Were Right“ od RÜFÜS. (Duoscop)
  • V úvodních titulcích hraje „Land Down Under“ od Sabriny Schultz. (Duoscop)