Reklama

Reklama

Carnivale

(seriál)
  • USA Carnivàle
Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2003–2005), 20 h 17 min (Minutáž: 44–56 min)

Hudba:

Jeff Beal

Hrají:

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Strhující drama odehrávající se ve 30. letech v poušti Velkých rovin.  1934. Pouštní kraj Velkých rovin v Oklahomě. Tohle je poslední velký magický věk. V čase obrovských písečných bouří, děsivého sucha, záplav a epidemií – znamení božího hněvu a předpovědí Apokalypsy – začíná konečné účtování mezi dobrem a zlem. Bitva se odehrává v samém srdci říše zvaná Amerika. A až skončí, lidstvo navždy pochopí, proč se stal zázrak. Dvanáct dílů tohoto dramatického seriálu se odehrává při putování cirkusu pouštní krajinou v Oklahomě a sleduje osudy tajemného osmnáctiletého uprchlíka se skrytými schopnostmi a charismatického misionáře, jejichž cesty se zkříží. Je to doba, kdy je zlo na vzestupu po celém světě, protože velká ekonomická i sociální krize napáchala nenapravitelné škody. Po matčině smrti se Ben Hawkinson, který utekl od gangu, hledaného pro vraždu, přidá k cirkusu. Vede jej tajemný impresário zvaný „Šéf“. Ve společnosti vyděděnců Hawkins náhodou objeví své nadpřirozené schopnosti. Mezitím je metodista Justin Crowe, pastor v kalifornském městečku Mitern, sužován apokalyptickými sny a vizemi. On sám také vládne dlouho potlačovanými mimořádnými schopnostmi. Ben a bratr Justin, oba vytrženi ze svých životů, zjišťují, že svět, který znali, je znovu uvržen do pradávného konfliktu mezi Světlem a Temnotou a oni jsou v této bitvě hlavními hráči. V hlavních rolích hrají: Nick Stahl (V ložnici, Terminátor 3), Clancy Brown (Vykoupení z věznice Sahwshank), Michael J. Anderson (Twin Peaks), Adrienne Barbeau (Útěk z New Yorku), Patrick Bauchau (Cela) a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (197)

Quint 

všechny recenze uživatele

Vizuálně opulentní a vypravěčsky spletitý Carnivale byl prvním pokusem HBO o „quality telefantasy“, který vyšlapal cestičku mnohem známějším seriálům jako True Blood nebo Game of Thrones. Seriál by se dal popsat jako kombinace Lynchova Městečka Twin Peaks, Browningových Freaks a Steinbeckových Hroznů hněvu. Zasazením fantastické zápletky plné mysticismu a okultismu do drsné reality dobově precizně vyobrazených Spojených států 30. let 20. století dokázal přesvědčivě zkombinovat nadpřirozeno s naturalismem a učinit tak fantastické scény uvěřitelnějšími. Seriál s tak propracovanou mytologií, vypiplanou dobovou výpravou a evokativními vizuály prašné atmosféry vyprahlých planin Dust Bowlu byl ve své době úplným zjevením. Carnivale byl ale i na poměry HBO příliš odvážný experiment, který vyžadoval od diváků určitou míru vzdělanosti. Podivný, provokativní, komplikovaný, pomalu rozvíjený a pro televizi velmi nákladný seriál se tak podobně jako Twin Peaks dožil pouze dvou sérií a zanechal po sobě skupinu vášnivých fanoušků, kteří po jeho zrušení rozjeli masivní kampaň na jeho záchranu a i mnoho let poté stále čekají na nějakou formu pokračování. Zatímco fanouškům Twin Peaks se to poštěstilo ve formě celovečerního filmu, fanouškům Carnivalu zatím nikoliv. ()

DarkDemon 

všechny recenze uživatele

Jedním slovem ... vynikající. V záplavě navzájem se nějak kopírujících seriálů se jedná o velmi originální dílo. Mystika, magie, bizarní postavy a jejich příběhy v ponurém nehostinném světě ... zajímavé prostředí, skvělé herecké výkony a báječná atmosféra. To vše ve spojení s výbornou režií, kamerou a gradujícím dějem si mě doslova podmanilo. I podle skvělého hodnocení na IMDb jsem sotva mohl tušit, že mi 6 (možná i více) dílů za den přijde málo a nebudu moci pořádně dospat jen abych si už pustil další :) Pokud máte rádi mysteriózní drámo musíte to vidět. Jistě i Vás potěší, že Dobro a Zlo tu není pojímáno tak jednoznačně jako jinde. Ačkoli bojovníci za danou stranu konfliktu jsou předem určeni - oba vykonají mnoho skutků které by příslušely spíše tomu druhému. Škoda předčasného konce potenciál by tu byl ještě alespoň na jednu sérii. ()

Reklama

GrooveJump 

všechny recenze uživatele

FREAKS seriál, u něhož Vám může vadit přílišné zaujetí nad sakrárním a psychologickým studiem záporné hlavní postavy. Já vlastně mám rád tyhle seriály, kde dojdou prachy od producentu a skončej tam, kde mají. Nesdílím názor, že seriál skončil špatně či předčasně, myslím si pravý opak, i když je pravdou, že jsem očekával, že kněz bude v závěru vyvádět trochu víc :). Každopádně seriál hltáte díl po dílu a máte tak možnost vychutnat si rauš z d vacetičtyřnásobné návykové legální drogy, kde všech 24 dávek, nejsou žádný projímadlo.Atmosféru neukrojíte ani řeznickym nožem. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Odporná, do uší sa zarezávajúca hudba urobila z tohto prašného diela pre mňa nesledovateľnú záležitosť. A to som vlastne bol ešte rád, keď tam bolo vo vzduchu veľa piesku, pretože niektorí herci sú tu nepozerateľní. Nie preto, že by nevedeli hrať. Proste sa doslova na nich nedá pozerať. Michael J. Anderson za to asi nemôže, ale predsa len nespĺňa tie najnižšie estetické štandardy ani pre horor. ()

Cedr 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších seriálů a to nejen za poslední dobu, ale vůbec. Po stránce atmosféry a stylizace přímo ten nejlepší. Postapokalyptická (lépe řečeno pre-apokalyptická) atmosféra jakoby vypadla z oka legendární hry Fallout lehce střihnuté neméně kvalitním Arcanem. Špinavá atmosféra pouštních oblastí Spojených států ze třicátých let minulého století si sama o sobě zaslouží pět hvězdiček. Syrový příběh plný napětí a tajuplna a netypické postavy opravdu zajímavých cirkusáků jsou už jen jakoby bonus. I přesto, že seriál je po druhé sezóně přerušen dost neuzavřeným koncem a je nad Slunce jasné, že vás absence dalších dílů dožene k šílenství... Carnivale i tak za to stojí. ()

Galerie (139)

Zajímavosti (7)

  • Seriál vyhrál roku 2004 cenu Artios Award za Nejlepší casting pro TV seriál. (PußyMagnet)
  • V epizodě "Creed, OK" nosí Evander Geddes masku malého dítěte. Maska byla vymodelována podle obličeje syna Daniel Knaufa, Johnnyho. (PußyMagnet)

Reklama

Reklama