Carnivale (TV seriál)

Carnivàle

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003–2005, 20 h 17 min (Minutáž: 44–56 min)

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss, Amy Madigan, Diane Salinger, Karyne Steben, John Carroll Lynch, Clea DuVall, Clancy Brown, Scott Fishkind, Robert Knepper, Jenna Boyd, Ralph Waite, Susan Walters, Bill Moseley, Lisa K. Wyatt, Dakin Matthews, Frank Collison, Ted Rooney, Richard Fancy, Michael O'Neill, Jimmi Simpson, John Savage, Erin Sanders, Judith Hoag, Don Swayze, Stephen White, Aria Wallace, Joseph Sikora, Lorna Scott, Darin Cooper, Jim Cody Williams, George Cheung, Vlad Kozlov, Michael Robert Brandon, Peter Jason, Lou Glenn, Jon Gries, John Aylward, Spencer Garrett, Ritchie Montgomery, Raymond Ma, Derrick O'Connor, William Bassett, Tye Alexander, Amanda Aday, Brett Rickaby, Hawthorne James, Time Winters, Octavio Gómez Berríos, Jeff Doucette, Joe Unger, Tony Perez, E.J. Callahan, Steph DuVall, Billy Beck, Kyle Dietz, Leonard Kelly-Young, Valeria Hernandez, Luis Contreras, Scott MacDonald, Vincent De Paul, Scott Vance, Ron Perkins, Wolf Muser, Joshua Harto, Marco Morales, Christopher Murray, Kim Robillard, Michael Massee, K Callan, Lucinda Jenney, Jack McGee, Matthew McGrory, Jane Adams, Gregory Sporleder, Brent Hinkley, Glenn Shadix, Matt McCoy, Charles Robinson, Gabriel Mann, Jesse Burch, John Hannah, Thomas Kopache, Michael Cavanaugh, John Doe, Linda Hunt, Saemi Nakamura, Kurt Fuller, Mark Boone Junior, Leo Fitzpatrick, Fay Masterson, Ellen Geer, Paul Hipp, Tristan Jarred, James Carraway, Jillian Henry, Santos Morales, Steven J. Oliver, Mark Ankeny, Steven A. Miller, Jeff Austin, James Lashly, Gina Morelli, Jevgenij Lazarev, Deborah Strang, Brian Turk, Judy Jean Berns, Blake Shields, Gary Imhoff

Velice povedený seriál z dob světové krize 30 let minulého století v USA. Sledujeme osudy řady figur jednoho cirkusu, kdy vidíte na každém rohu chudobu a beznaděj. Lidi jsou ochotní udělat pro kus žvance či peněz cokoliv. Sledujeme to boj dobra se zlem, které ale jak se ukazuje nikdy nekončí. Krásná kamera i prostředí. Opravdu nevšední zážitek.(29.1.2020)

mně nějak přišlo, že Carnivale se snaží mermomocí vypadat opravdu mysteriózně a na většinu věcí, co se tam děje, člověk jen může podotknout; "hmm...záhada", a jede se dál. Jakoby si scenarista, aniž bych chtěl pomlouvat jeho zaručené kvality, neustále brumblal; "Jo to tam dám, to bude vypadat záhadně". 40 minut by stačilo.(1.5.2008)

FREAKS seriál, u něhož Vám může vadit přílišné zaujetí nad sakrárním a psychologickým studiem záporné hlavní postavy. Já vlastně mám rád tyhle seriály, kde dojdou prachy od producentu a skončej tam, kde mají. Nesdílím názor, že seriál skončil špatně či předčasně, myslím si pravý opak, i když je pravdou, že jsem očekával, že kněz bude v závěru vyvádět trochu víc :). Každopádně seriál hltáte díl po dílu a máte tak možnost vychutnat si rauš z d vacetičtyřnásobné návykové legální drogy, kde všech 24 dávek, nejsou žádný projímadlo.Atmosféru neukrojíte ani řeznickym nožem.(8.6.2009)

Tohle je hotový klenot HBO. Tolik atmosféry, tajemna a silných příběhů nahlcených v jednom seriálů, že to až vyráží dech. Kamera za kterou by se nemusel se stydět ani ten nejoscarovější film. To všechno obsažené v příběhu který je zahalen obrovským tajemnem až člověka udiví, že se jedná "jen" o odvěký boj dobra se zlem. Herci jsou úžasní a postavy přesně takové, jak jsem si pravý cirkus vždycky představovala. A jsem ráda, že to skončilo po dvou sériích, a my si můžeme konec domyslet takový, jaký chceme.(22.8.2007)

Dlouho mi to unikalo, pak se mi do toho dlouho nechtělo a následně se mi to dlouho nechtělo dostat do ruk. Konečně po obou zhlédnutých sériích můžu dát za plno. Jedinečná žlutohnědá atmosféra, skvělá doba, kostýmy a výprava celkově, každá postava jinak zajímavá. Herci až na jednu výjimku skvělí. Nejlíp to u mě vyšlo triu - famózní Nick Stahl (Hawkins), Cynthia Ettingerová (Rita Sue) a Amy Madiganová (Iris). Problém jsem měl s postavou tady chváleného Clancy Browna (bratr Justin) - toho herce prostě nemusím. Tvůrci mě překvapili velmi příjemným pomalejším tempem vyprávění (to se trochu zrychlilo ve druhé sezóně), náboženským motivem (tentokrát se mi nijak nepříčil). Největší vychytávkou však bylo zjištění, že se postava ve svém pátrání ne vždy všechna důležitá vodítka dozví, ale zároveň může v hledání pokračovat (myslím, že jsem nikdy neměl pocit polopatičnosti). "Vše" v podstatě ví jen divák. Je obrovská škoda, že byl seriál tak nechutně utnut. Tohle se prostě nedělá. Twin Peaks skončilo hodně otevřeně, LOST taky - ale tady je to nehoráznost. Sice se to mohlo v plánovaných následných 4.sériích pohnojit, jenže ... Zas na druhou stranu chápu, že je to laskomina opravdu pro malou skupinu a tak následuje nízká sledovanost/neúspěch. Jedna z mých seriálových trvalek, v budoucnu určitě s chutí znovu. Vypečená věc. 100%(23.6.2010)

• - V epizodě "Creed, OK" nosí Evander Geddes masku malého dítěte. Maska byla vymodelována podle obličeje syna Daniel Knaufa, Johnnyho. (PußyMagnet)

• - Roku 2005 oceněn cenou Costume Designers Guild Award za Nejlepší kostýmy v TV seriálu. (PußyMagnet)

• - Seriál vyhrál roku 2004 cenu Artios Award za Nejlepší casting pro TV seriál. (PußyMagnet)