Carnivale (TV seriál)

Carnivàle

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003–2005, 20 h 17 min (Minutáž: 44–56 min)

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss, Amy Madigan, Diane Salinger, Karyne Steben, John Carroll Lynch, Clea DuVall, Clancy Brown, Scott Fishkind, Robert Knepper, Jenna Boyd, Ralph Waite, Susan Walters, Bill Moseley, Lisa K. Wyatt, Dakin Matthews, Frank Collison, Ted Rooney, Richard Fancy, Michael O'Neill, Jimmi Simpson, John Savage, Erin Sanders, Judith Hoag, Don Swayze, Stephen White, Aria Wallace, Joseph Sikora, Lorna Scott, Darin Cooper, Jim Cody Williams, George Cheung, Vlad Kozlov, Michael Robert Brandon, Peter Jason, Lou Glenn, Jon Gries, John Aylward, Spencer Garrett, Ritchie Montgomery, Raymond Ma, Derrick O'Connor, William Bassett, Tye Alexander, Amanda Aday, Brett Rickaby, Hawthorne James, Time Winters, Octavio Gómez Berríos, Jeff Doucette, Joe Unger, Tony Perez, E.J. Callahan, Steph DuVall, Billy Beck, Kyle Dietz, Leonard Kelly-Young, Valeria Hernandez, Luis Contreras, Scott MacDonald, Vincent De Paul, Scott Vance, Ron Perkins, Wolf Muser, Joshua Harto, Marco Morales, Christopher Murray, Kim Robillard, Michael Massee, K Callan, Lucinda Jenney, Jack McGee, Matthew McGrory, Jane Adams, Gregory Sporleder, Brent Hinkley, Glenn Shadix, Matt McCoy, Charles Robinson, Gabriel Mann, Jesse Burch, John Hannah, Thomas Kopache, Michael Cavanaugh, John Doe, Linda Hunt, Saemi Nakamura, Kurt Fuller, Mark Boone Junior, Leo Fitzpatrick, Fay Masterson, Ellen Geer, Paul Hipp, Tristan Jarred, James Carraway, Jillian Henry, Santos Morales, Steven J. Oliver, Mark Ankeny, Steven A. Miller, Jeff Austin, James Lashly, Gina Morelli, Jevgenij Lazarev, Deborah Strang, Brian Turk, Judy Jean Berns, Blake Shields, Gary Imhoff

Opět jeden nedokončený seriál aneb The clock is ticking, brothers and sisters, counting down to Armageddon. 1) Podmanivá atmosféra překvapivě živoucího světa pojízdného cirkusu si mě získala hned během první epizody. Pomalu dávkovaný tajemný svět transcedentních mystérií s démonickým 44letým Clancy Brownem (kazatel Justin) pak vytvořil pavučinu, která mě chytila a nepustila až do konce seriálu. No a kdybych náhodou přece jen chtěl vzít roha, je tu přitažlivý 24letý Nicolas Kent Stahl (chlapec Ben Hawkins) a 40letý Tim DeKay (předák Jonesy)._____ 2) Autor Daniel Knauff naplánoval 6 řad, dělených do tří kapitol (knih) po dvou řadách. 1. 1934-1935, 2. 1939-1940 a 3. 1944-1945. Dosavadní výlohy (2 mil. dolarů na epizodu) měly být podle již odsouhlaseného plánu zdvojnásobeny v dalších řadách. Knauff odmítl snížit rozpočet na úroveň prvních dvou řad a tak HBO další natáčení zrušilo s tím, že sledovanost byla slušná, ale ne taková, aby ospravedlnila tak vysoké náklady. Ani 50 000 emailů na podporu pokračování během jediného víkendu podle šéfa HBO nepřesvědčilo._____ 3) Zajímavý koment: Quint*****.(29.12.2015)

Všechen ten natahovaný děj a některé díly z poloviny vyplněné vatou spolehlivě vykompenzuje ta všudypřítomná tajemnost. Neznám jiný seriál, který by si přívlastek mysteriózní zasloužil více. Do samého konce jsem si vůbec nebyl jistý, co kdo vlastně ve skutečnosti umí a jak to celé dopadne. Každá odpověď přinášela další a další otázky. Nehraje se na krásný tvářičky a velkolepé efekty. Všichni jsou zaprášení, špinaví a ve vší té bídě si nikdo nemůže být jistý životem. Co se týče mythologie a celkově myšlenky, nejvíc ze všeho mi to připomínalo knihu Svědectví (The Stand) od S. Kinga. Rozhodně dílo, které si zaslouží pozornost. // Nejoblíbenější postava: Jonsy // 1.serie: 70% // 2.serie: 80%(19.8.2010)

Jedním slovem ... vynikající. V záplavě navzájem se nějak kopírujících seriálů se jedná o velmi originální dílo. Mystika, magie, bizarní postavy a jejich příběhy v ponurém nehostinném světě ... zajímavé prostředí, skvělé herecké výkony a báječná atmosféra. To vše ve spojení s výbornou režií, kamerou a gradujícím dějem si mě doslova podmanilo. I podle skvělého hodnocení na IMDb jsem sotva mohl tušit, že mi 6 (možná i více) dílů za den přijde málo a nebudu moci pořádně dospat jen abych si už pustil další :) Vůbec se mi tu nechce popisovat děj - jen doporučit, jen napsat ... pokud máte rádi mysteriózní thrillery musíte to vidět. Jistě i Vás potěší, že Dobro a Zlo tu není pojímáno tak jednoznačně jako jinde. Ačkoli bojovníci za danou stranu konfliktu jsou předem určeni - oba vykonají mnoho skutků které by příslušely spíše tomu druhému. Škoda předčasného konce potenciál by tu byl ještě alespoň na jednu sérii.(27.11.2008)

HBO dělá bezesporu zajímavé seriály, které dokážou zaujmout jejich publikum, a jsou velebené a oslavované, ať už jde o Bratrstvo, The Wire nebo v poslední době Game of Thrones. Takže není překvapení, že i Carnivale má takovou reputaci jakou má. Celý seriál provází poměrně zvláštní atmosféra, nejen kvůli špinavým kolotočářům nebo trochu podivnému knězovi. Takže mě to svým způsobem navnadilo k dalšímu sledování, i když je to jeden z mála seriálů, u kterého nemůžu sledovat víc dílů najednou, protože jsou opravdu hutné a těžké na zpracování. Po první sérii vím jen to, že musím vidět druhou, abych se dočkal alespoň několika odpovědí. Neboť první série mi přinesla jen nekončící vlnu otázek a to jak v příběhu Bena Hawkinse, tak i v příběhu fanatického kněze Justina Crowea. Taky jsem rád za obsazení Cleyi DuVall (Fakulta) a Carly Gallo (Bones). *** Druhá série přeci jen některé odpovědi poodkryla a hlavně přinesla závěrečný souboj, ke kterému se schylovalo od začátku. Náročnost a hutnost zpracování pro mě nepolevuje a opravdu mi trvalo než jsem to dokoukal. Přes všechny klady, které o seriálu kolují je pro mě spíše průměrem. Atmosféra je sice zajímavá, ale do noty se mi to úplně netrefilo. Konec mě trošku zklamal, čekal jsem od něj víc.. I když byl dostatečně uzavřen, přišlo okénko pro potenciální třetí sérii.(7.3.2013)

Mooc jsem se bavil--ale na to jak tvůrci celou dobu diváka napínají a jakoby slybují velké finále ...tak hádejte co?..finále vůbec není velké a mne osobmě poslední díl docela zklamal......EDIT=No tak napodruhé jsem si to vychutnal hezky skoro v celku-bez útrpného týdenního čekání..Víc jsem si mohl užít detaily a postavy toho krásně divného světa-příběh mě chytnul trochu pevněji a i ten konec měl nakonec své kouzlo....Velká škoda a zároveň velké štěstí,že nedošlo na další série.....nakonec tam tu pátou hvězdu přecijen dokopnu :)(8.3.2008)

• - V závěru druhé série můžeme vidět Sofie (Clea DuVall), jak pracuje s klasickým mopem na podlahu. Ten, tak jak jej známe dnes, byl ovšem vynalezen až o několik let později, konkrétně v roce 1956. (Conspi)

• - Roku 2005 oceněn cenou Costume Designers Guild Award za Nejlepší kostýmy v TV seriálu. (PußyMagnet)

• - Vzhledem k audiokomentáři u DVD se ruský voják (Michael Massee) jmenuje Lucius Belyakov. (PußyMagnet)