poster

Oscar 2020 (TV pořad)

 • USA

  The Oscars

 • USA

  92nd Annual Academy Awards

Publicistický

USA, 2020, 230 min (Alternativní: 90 min)

Komentáře uživatelů k TV pořadu (50)

 • Malarkey
  ***

  Vlastně nic moc odlišného, od předchozích let. Opět nekonečná nuda, nekonečné množství reklam a k tomu po druhé za sebou večer bez moderátora, u čehož asi zjistili, že to kupodivu docela funguje. Navíc se sérií hudebních vystoupení, kde mě nejvíce překvapil Eminem, který se po 17ti letech vrátil na scénu, aby konečně zazpíval tehdejší nejlepší skladbu z filmu a zvedl ze židle půlku sálu. Zajímavé a asi největší překvapení večera. Druhé z vystoupeních pak byl Elton John, který byl dojat, bylo to vidět, ale také si to nadmíru užil. No a třetí byla Billie Ellish, která zazpívala Yesterday od Beatles k In Memoriam příspěvku. To je vždycky emotivní a letos tomu nebylo jinak. No a co se týče nominací, tak největší překvapení – samo sebou – vítězný snímek Parazit, který poprvé dokázal, že nejvyšší ocenění může získat i neanglicky mluvící film, přičemž podle mě nevyhrál jenom samotný film, jako celkově jihokorejská kinematografie současnosti, která už dlouhodobě je na více než solidní úrovni. Hudebně jsem to přál Hildur s Jokerem a to se mi splnilo. Její příspěvek byl nejfeminističtější, ale líbilo se mi to. Pak co se týče herců, tak tam snad nebylo ani pochyb. Dokonce i sázkovky den předtím na všechny sázely kurz 1,01. Brad Pitt byl hezky dojatý, přál jsem mu to. Laura Dern předání s noblesou a také zaslouženě. Renée Zellweeger působila, jak kdyby si pro tu cenu přišla Brigita Jonesová, škoda, že po cestě na podium nezakopla…no a Joaquin Phoenix? Nejlepší řeč večera. Emotivní, osobní zpověď současné doby, žádost ať nejíme maso a omluva za to, jak se dřív choval. Skvělý herec a konečně dokazuje pokoru….co víc dodat. Já si myslím, že letošní Oskary, ač se zdají nevýrazné, měli svoje motivy. Mně špatné nepřišly.(10.2.2020)

 • novoten
  ***

  Zdaleka ne tak rozsypané jako minulý rok, ani ne tak jednostranné v takřka nepřetržitém monologu o zásluhách té či oné skupiny. Absence moderátora (a tím pádem i pevnější kostry) na nejsledovanější akci v oboru ale přesto dává pocit, že zodpovědným lidem záleží jen a pouze na výsledném obrázku a na zábavě pak až někde ve třetím plánu. Ze smířené letargie mě nejzásadněji vytrhlo sehrané duo Maya Rudolph-Kristen Wiig a samozřejmě Phoenixův proslov, ten nejupřímnější chlapský doják.(12.2.2020)

 • xxmartinxx
  **

  Hodnotí se tu výsledky, nebo show? Vítězství Parazita je úžasná věc. Nebudu teda rozhazovat konfety ohledně světa otřásajícího se v základech - Jižní Korea je svým způsobem exkláva USA, je to nejtvrdší kapitalizmus na světě a obě země spolu hodně komunikují ekonomicky i popkulturně (Korea je teď v Americe popkulturně hodně hot), takže se tu neudělal moc velký úkrok - vlastně krom španělštiny je to asi nejlogičtější volba na "jiný jazyk a kulturu". Nicméně Parazit je pro mě film roku, takže je mi to jedno a jsem nadšený i tak. Co do podoby večera, tak samozřejmě nuda k nepřežití. (Český komentář jsem neslyšel.)(10.2.2020)

 • castor
  ***

  Poslední tři roky byly v případně kategorie Nejlepší film obřím zklamáním: čas ukáže, že tituly Moonlight, Tvář vody a Zelená kniha tam nemají co dělat. Zatímco loni se ucvrkávalo z mexické Romy Alfonsa Cuaróna a mnozí fňukali, že akademikům došla odvaha a dějiny měla přepisovat už právě ona, letošní vítězství jihokorejského Parazita, který získal hlavního plešouna, již průlom dokonalo. Asi zaslouženě. Upřímně na stupínku nejvyšším uvidím raději tuhle barvitou asijskou tragikomedii, než precizní až mdlé kousky jako několikachodový Irčan nebo válečné drama 1917, které svým egoismem ztratilo emocionální kontakt s divákem. Herečka Olivia Colman byla loni spontánní coby přebírající, letos pobavila coby předávající, hudební čísla se vyvedla. Herecké ceny jsou ve správných rukou, dočkaly se stálice Pitt, Dern a Phoenix, který v košaté řeči apeloval na environmentální problémy a konzumaci masa a chov hospodářských zvířat. A vzpomenul na Rivera. Renée byla oceněná rovněž zaslouženě, jen škoda, že film jako takový je fádní. Scarlett Johansson zažila skvostný herecký rok, zatraceně jí to na předávání seklo, Králíček Jojo má alespoň sošku za adaptovaný scénář.(11.2.2020)

 • Spiker01
  ***

  Na těch Oscarech je to letos samej Parazit. 🐛(14.2.2020)

 • gogo76
  ***

  Ďakujem českej televízii, že doprialy aj nám Slovákom sledovať to, na čo sa naša slovenská tv vykašľala. Netuším z akých dôvodov. Scorsese vyšiel naprázdno. Tak kvalitný režisér sa musí prizerať ako rok čo rok vyhrávajú filmy, ktoré ,za moc nestoja. Dráme 1917 som fandil, no nakoniec všetko dôležité zhrabol Parazit. Pre mňa osobne to bol malý šok a nechápavo som krútil hlavou, pretože som si doteraz myslel, že Oscara môžu získať iba filmy made in usa a ostatné môžu zabodovať iba v kategórii naj zahraničný film. Parazit má rozhodne svoje kvality, ale videl som aj lepšie filmy z J. Kórei, my fandovia z csfd to vieme a beriem to tak ako to napísal malarkey, že to bola cena tak trochu za celkovú kvalitu, ktorú si nemohli v holywoode nevšimnúť. B. Pitt? kto by mu to neprial ale nepochyboval som o tom , že to naj zoberie J. Phoenix. Jeho reč bola to najlepšie z tohoročných oscarov. Bez moderátora to pre mňa akosi nemalo šťavu, chcelo by to viac humoru a menej reklám, ale to som asi veľmi naivný...60%.(12.2.2020)

 • dr.horrible
  ***

  Nerozumiem prečo sa tu každý rok niekto čuduje, že sa hodnotia výsledky. Jak keby nevedeli, že ľudia sú blbí. Na druhú stranu v komentári k odovzdávaniu cien spomenúť výsledky je snáď logické. Ja osobne som s nimi tento rok spokojný (možno s výnimkou oscara za hudbu, kde som to prial Malým ženám). Sklamali ma nominácie. Bale aj De Niro si nominácie zaslúžili, Ad Astra si ich zaslúžila, scenár k Uncut Gems a predovšetkým Greta Gerwig za réžiu tam mala byť. Ale nedostali sme našťastie žiadne faux pas, ako keď vlani komédia na nedeľné dopoludnie porazila v cene pre film roku majstrovské dielo akým bola Roma. To čo sa stalo tento rok s JK sa malo stať už minulý rok s Mexikom. Každopádne je oscar pre Kóreu skvelá správa. Korejci točia neskutočné filmy a to uznanie si zaslúžili celkovo. Aj keď u mňa osobne bol Parazit až piaty najlepší (po Marriage Story, Malých ženách a Scorsesem a Tarantinovi). A konečne nech sa dostanem aj k show; tento rok to bolo vážne slabšie. Premárnené okamžiky ako Ripleyová s Captain Marvel a Wonder Woman, z ktorého nič moc nevzišlo. Málo vtipných okamžikov (viac ma bavili len úvodní Steve Martin s Chrisom Rockom a klasicky Maya Rudolph a Kristen Wiig), málo show. Prekvapivo vynikajúci bol song z Harriet a Billie Eilish anjelskym hlasom prežívajúca Yesterday. A ďakovačka Hildur. Taká tá úprimná radosť. Z ocenení mi najväčšiu radosť spravila Laura Dern. Uspokojivé oscary. Ps: Florenece Pugh bola celý večer neskutočne roztomilá, a to ju normálne s tými jej ramenami a hlasom a la Tom Waits za príťažlivú moc nepovažujem. Ale tá iskra v očiach! Jak keby sama nechápala, jak strašne rýchlo, sa dostala tak strašne vysoko. Prajem jej to. Pss: Ponove “Im ready to drink” je minimálne hláška roku.(12.2.2020)

 • becki_tu
  ***

  Respekt všem těm, kteří přenos sledovali živě. Těch reklam, rekapitulací a rozborů v improvizovaném studiu bylo opravdu dost, takže jsem byl opravdu rád za záznam. Vzhledem k absenci moderátora opět takový průměr, který neurazí.(11.2.2020)

 • DJ Lonely
  **

  Oscarový ceremoniál hodnotím jako show a ne podle nominovaných, či vítězných filmů. Oproti loňsku, kterej byl neskutečně nudnej, tak letos to bylo o chloupek lepší (hlavně Eminem, kterej tam přicestoval strojem času, bo jinak si to neumím vysvětlit, překvapil), ale IMHO se pořád ukazuje, že zrušit hlavního moderátora byl ten nejhorší nápad ever. Chybí tomu šťáva a takový ten ucelující prvek. Samozřejmě vždy záleželo strašně na tom, kdo to uváděl a Ellen DeGeneres už asi nikdo nepřekoná, ale prostě bez jakéhokoliv moderátora je to nuda a velmi fragmentovaná zábava.(10.2.2020)

 • Dale
  ***

  Odkedy sa prijali opatrenia na šetrenie času, vrátane zrušenia moderátora večera, tak už to nie je zábavná show, ale len odovzdávanie s pár vtípkami odovzdávajúcich a pár pesničkami. Takže ťažko sa tu nájde moment, ktorý by ste si zapamätali, čo je škoda. Pár vtipných momentov to malo, pár dojemných rečí ocenených tiež, nechýbali typické politické narážky týkajúce sa rovnoprávnosti, proste klasika. Čo sa týka výsledkov, bol som o niečo spokojnejší, než posledné roky, aj keď s pár kategóriami som sa s akademikmi nezhodol. Oceňujem, že sa odhodlali k takému prelomovému kroku a ocenili cudzojazyčný film v hlavnej kategórii, to som pri ich konzervatívnosti nečakal. Možno príde doba, keď sa zruší kategória cudzojazyčný film a bežne sa päť takýchto filmov ocitne medzi nominovanými za najlepší film. Nechajme sa prekvapiť.(11.2.2020)

 • luka4615
  ***

  Letošní ceremonie se oproti těm minulým nesla v nečekaně pohodovém duchu, kde mi absence moderátora nevadila tolik jako minulý rok. Co se vítězů týče, v některých případech jsem byl až překvapený, jak moc předvídatelnou se Akademie stala, nicméně v několika vzácných okamžicích (Gisaengchung!) jsem byl velmi potěšen několika nečekanými výsledky. Doufám tedy, že příští rok bude Akademie přesně takováto. Totiž opět oku lahodící a překvapivou záležitostí, u níž nebudete kroutit hlavou nad zjevnou hloupostí a bolestnou předvídatelností.(10.2.2020)

 • Lacike
  *

  Hodnotím show a tá bola len o trochu menej nudná ako minulý rok. Strašne tomu chýba nejaký moderátor, ktorý každému ročníku dodal osobitný štýl. Teraz je to na jedno kopyto nudné a nezáživné. Hlavné motto všetkých je nikoho neuraziť. Proste totálna sterilita. A samotné výsledky tiež v žiadnej kategórii neprekvapili. 3/10.(10.2.2020)

 • classic
  ***

  Som si nad slnko istý, že v Hollywoode prežívajú akúsi tvorivú krízu, ktorá trvá už de-facto dobrých10 rokov ! Trebárs si vezmite, že presne za poslednú dekádu pozbierali prestížnych, «zlatých plešivcov» za réžiu výsostne len neamerickí režiséri v pomere 8:2, čo je podľa mňa absolútne katastrofálne skóre ! Čo je tomu inak na príčine... ? Režisérski veteráni už zrejme povedali svoje posledné slovo, a zase mladí sa väčšinou venujú akčným výplachom a komiksom, keď v najbližších rokoch očakávam naprosto nezastaviteľný a „hromadný” EXODUS európskych a ázijských tvorcov ešte oveľa viac, ako teraz, do hlavného mesta filmu - do Los Angeles, ktorí ho môžu kľudne i nadobro ovládnuť !? _ Vôbec nie som zaujatý voči - Najlepšiemu filmu - Parazit, ale jednoducho si myslím, že hlasujúci členovia o-s-c-a-r-o-v sa tentokrát poriadne prepočítali, lebo je to predovšetkým: americká Akadémia filmových umení a vied, ktorá začína pomaličky strácať tento žiarivý lesk, čo už jej aj tak nejaký ten piatok určite chýba. Z veľkej časti za to môže bezprostredne - veľmi slabá kreativita zo strany tých najpovolanejších. Tento 92. ročník bol pre mňa jedno veľké prekvapenie, aké si už dlho nepamätám, odkedy sa pravidelne venujem po-oscarovským analýzam.(10.2.2020)

 • Heisenberg_
  ****

  Přese všechny krkolomné záležitosti (počáteční trapnohumor, opětovná absence moderátora) mohu letošní ročník zhodnotit převážně kladně. Nabídka skýtala znamenité highlighty (breathtaking Keanu, tribute filmové hudbě, nečekaný comeback Slima Šejdýho na pódium, další výhra pro Rogera Deakinse, Taika Waititi FTW, girlpower trio v čele se Sigourney Weaver, performance Eltona Johna žel bohu bez Tarona, Hildur jakožto historicky první držitelka Oscara za hudbu, James Corden a Rebel Wilson paradoxně předávající zlatého plešounka v kostýmech z muzikálu Cats za nejlepší vizuální efekty, velice emotivní pasáž In Memoriam prezentována Stevenem Spielbergem a Billie Eilish, Joaqinův famózní monolog o globální nejednotě, neodolatelný prcák Rami Malek anebo samotné vyhlášení kategorie pro Nejlepší snímek a režii). Některé z cen byly až moc obvious, některé bych naopak věnoval jiným, a značná část z vítězných favoritů mi naprosto vytřela zrak - musím uznat, že Akademie v minulém roce procitla a začala konečně odměňovat na základě talentu, ne dle rasy nebo pohlaví anebo politických agend. Samozřejmě se opět zjeví jedinci kritizující přehnanou korektnost, ale dle mého skromného úsudku se tentokrát tak netlačilo na pilu. A ač bylo Česko dvakrát nominované, muselo kvůli konkurenci ostrouhat... Celkově se jedná o velice fajnový až přelomový ročník - byť samotná show možná stagnovala, její nedílnou součástí jsou právě ona ocenění, což je přesně ten primární důvod, kvůli němuž tenhle prestižní ceremoniál sleduji - a já jsem si jej náramně užil nejen z onoho důvodu, že doslova přepisoval dějiny a historické žebříčky - takže Severní Korea se má z hlediska filmové kultury nač učit, jelikož němý Bong Joon-ho je zcela zaslouženým a bezkonkurenčním FTW králem večera!(10.2.2020)

 • corpsy
  ***

  Okrem výsledkov v niektorých kategóriách ( tých najdôležitejších), nejde pri tomto TV vysielaní prestížnych filmových cien o nič revolučné. Hviezdy väčšinou politizujú, hudobné čísla nestoja veľmi za reč ( snáď len to prekvapivé od Eminema ) a humorné skeče, ktoré za niečo stály som napočítal asi tak dve.Takže priemer, tak, ako už neraz za posledných 10 rokov.(10.2.2020)

 • kajas
  ***

  Bez moderátora a politických proklamací to byla balada. Samozřejmě, že byl přenos i nadále k uzoufání dlouhý, ale některé "výplňové" momenty stály za vidění - neuvěřitelný Eminem, ústřední píseň z nového "Frozen" v několika jazykových mutacích, Elton (škoda, že bez Tarona) a konečně také nakažlivá radost týmu kolem "Parazita". Příští rok se ráda podívám znovu.(17.2.2020)

 • Streeper
  ****

  Letos opět bez moderátora. Nebudu lhát, trochu mi to chybí. Škoda, že nevrátí zpátky Ellen, byla úžasná a její ročník považuji za nejlepší show vůbec. Steve a Chris toho moc neudělali. Úplná škoda peněz. Dokázala bych si představit lepší představování nominovaných písní, než, že se jen tak z ničeho nic objeví na jevišti a začnou zpívat bez předešlého představení. Jinak kromě Parazita a vystoupení Eminema se žádné překvápko nekonalo, i tak se mi to ale líbilo.(14.2.2020)

 • Larushka
  ***

  Eminem(15.2.2020)

 • Samuel7
  **

  Děkuji Oscarům, že nám připomínají, jaký zločin je být mužem, zatímco "every woman is a superhero". Ta feministická agitka je už trochu přehnaná. Hezky ten boj proti rasismu, utlačování žen, menšin atd. propojil Joaquin Phoenix s ochranou zvířat, o které se naopak už moc nemluví, protože to se lidí přímo osobně nedotýká, že. Nemůžou si říct "jsem hrdá na to, že jsem panda", jen "na to, že jsem žena, černoch, lesba atd". Takže málokdo na problémy zvířat upozorňuje, a když už, tak jen do té doby, dokud sám nemusí něco změnit. Veganství je tedy samozřejmě považováno za extrém, nikoliv za vítězství empatie a jediný udržitelný a morálně obhajitelný způsob života. Phoenixův projev tedy považuji za nejdůležitější moment cen, ale to do hodnocení nepočítám, protože ten si herec připravil sám. Jinak tomu zkrátka chybí moderátor, nemá to šťávu, pěvecká vystoupení dobrá, ale tam zase zásluhy jdou spíše jednotlivým umělcům než tvůrcům pořadu, kteří je "jen" pozvali. A do toho ty neustálé reklamy. Koukal jsem letos na BAFTA a ty mě bavily více.(11.2.2020)

 • marhoul

  Stoletá Fondová má lepšího plastického chirurga než seschlá ringle bez mimiky Renée Zellweger. Ty dvě by nikdy neměly stát vedle sebe. K Parazitovi. Tohle nebude příliš populární vyjádření, však názor mám jasný. Černá komedie, tarantinovkám nesahající ani po kotníky, natož aby byla s Quentinem srovnávaná. Neříkám, zábavné to bylo, taktéž originální, ale že by to mělo vyhrát scénář, režii, zahraniční film i film roku na Oscarech? To bych nevymyslela. Tolik kvalitních filmů s nádhernými hereckými výkony letos vzniklo, Scorsese, Mendes, Tarantino to můžou zabalit. Pánové, doba vám už nedopřeje, ani kdybyste se pro film rozkrájeli. Co už. Však pořád lepší než loňský prudce osobní, niterný výlev o uklízení psích exkrementů Roma (skalní, totálně uhranutí fandové, co si to pustili za ten rok třeba 5x, zajisté je takových požehnaně, mi ráčí odpustit). Díky Bohu a všem akademikům se dnes bavíme aspoň o filmu s herci, se scénářem, dialogy, hudbou a příběhem, vlastně je to solidní posun. Co na tom, že QT o několik tříd lepší kečupové veselohry dělal bezmála před 30ti lety? Musí mít asi hodně smíšené pocity. Být dneska heterosexuálním, anglicky hovořícím bělochem se nevyplácí už ani v režisérském křesílku. Zlatý Titanic! Zlatý Gladiátor! Forrest Gump atd., atd.. Ale je fakt, že korejský režisér je velký sympaťák, od pohledu milý, laskavý člověk, uznávám, že mu to vlastně přeji. 😊 Pittovi, Eltonovi, islandské hudební krásné čarodějce Hilduře, Lauře Dern a Fénixovi z Popela velikáááánská gratulace! Bez hodnocení, neboť jsem se vyjádřila pouze k cenám.(10.2.2020)

<< předchozí 1 2 3