Reklama

Reklama

Profesionálové z CI5

(TV seriál)
  • Velká Británie CI5: The New Professionals (více)

Obsahy(1)

Tento seriál nás zavede do prostředí britské speciální služby CI5. Díky příkazu ministra může CI5 použít jakýchkoliv prostředků, aby vyřešila případy terorismu, spiknutí, nájemných vrahů a radikálních skupin. (duklak2)

Recenze (32)

monolog 

všechny recenze uživatele

Kdyby se to nejmenovalo a příliš okatě nenavazovalo na legendu, většina by to hodnotila mnohem líp. Ale v tomhle producenti zásadně přestřelili, protože jinak to je celkem zajímavej akční seriál. A když to srovnáte třeba s Walker Texas Ranger, je to jako rozdíl mezi Hvězdnými válkami před dvaceti lety a dnes. Ty starší zatraceně vedou, stejně jako tato série vede nad hloupoučkým Norrisem. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s Tosimem - nový kabát je líbivý a neurazí, dokonce solidně pobaví, ale Shaw a Collins jsou legendy, se kterými se tito nováččci nemohou měřit. A protože si je bez Gordona Jacksona neumím představit, je na tom trošku bit i jinak kvalitní Edward Woodward. 50%, na kterých má podíl i to, že tady jsem poprvé viděl Lexu Doig. ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Řekla jsem si, že jsem dospělý, rozumný, uvážlivý člověk. Jako někdo takový přece nebudu přistupovat k něčemu už předem podrážděně jen proto, že se to tváří jako znovuvzkříšení jednoho z mých nejoblíbenějších seriálů. Ne, rozumný, dospělý a uvážlivý člověk tomu dá šanci a nedopustí, aby jej ovládly předsudky. S tím jsem kdysi k Profesionálům z CI5 usedla. A rodina jen němě sledovala, jak se rozumná, dospělá, uvážlivá osoba zmítá na podlaze, buší pěstmi do země, mrská předměty o zeď a neartikulovaně řve. Rodina je zvyklá a přežila to. Já jsem kupodivu tenhle tupý klon všech tupých takzvaných kriminálek nové doby přežila taky, a scénárista s hlavními představiteli můžou být rádi, že řady přeživších rozmnožili i oni, ačkoli jsem původně měla úmysl přesně opačný. Protože tvářit se, že tahle upocená rychlokvaška má něco společného s Profesionály je jako tvrdit, že Márquezovo dílo má styčné body s telenovelami, protože obojí má původ v latinskoamerické oblasti. Tak jako tak by tenhle nepovedený vtip asi neměl moc šancí obstát, protože je na rozdíl od takové sice pitomé, ale aspoň zábavné Kobry 11 šedivý a nudný až k pláči. Ovšem snaha přiživit se na cizí slávě tomu dodává opravdu nepříjmně zahnívající aroma, v němž se mísí naprosto nulová atmosféra, nepřítomná jiskra a primitivní vtip. Navíc i naprostý nedostatek soudnosti a schopnosti posoudit situaci, protože i s jejich minimem je člověku jasné, že původní seriál stál na hlavních představitelích, jejich charismatu a bezchybně fungující chemii mezi nimi. Jejich nahrazení úzkostlivě politicky korektní trojicí manekýnů je alarmujícím důkazem, že lidská blbost je jediná věc, o které se s jistotou dá říct, že je nekonečná. I když se s ní možná může měřit snaha přiživit se na všem, na čem to jen jde. To tron: jistěže vím. Strávila jsem valnou část svých telecích let představami, že jsem onou "osobou mezi." To ale nic nemění na tom, že mezi skutečnými profesionály nemá ženská co dělat, protože zatahovat ženský element do toho skvostně machistického světa drsných chlapů, Fordů Capri a těžkých kalibrů, do kterého nás zavedl původní seriál, může jenom totální...amatér. ()

tron odpad!

všechny recenze uživatele

Tvorcovia si za to môžu sami. Snažiť sa tak hyenisticky zviezť na takej seriálovej klasike! Už ani úvodná znelka nemá gule. Noví hrdinovia majú medzi sebou novú posilu - dievča. Milovníci pôvodného seriálu, skúšobná otázka: viete, čo by s dievčaťom medzi sebou urobili Body a Doyle? Tento ôremake" ma ako fanúšika jedinečného "originálu" doslova urazil a vlastne ma uráža už to, že tejto odpadovej sračke vôbec píšem komentár. Ale už kvôli Cowleymu musím. ()

Radek99 odpad!

všechny recenze uživatele

Kdyby tohle dílko nemělo v názvu slovo Profesionálové a neodkazovalo tak tedy k naprosté klasice detektivněseriálového žánru, možná bych i nějakou tu hvězdičku dal. Ale když chce někdo pojmenovat svůj seriál takhle, vzbuzuje ve mně takové očekávání, že nepůjde o trapný remake. Ale ono bohužel jde... ()

Reklama

Reklama