Alf

Komedie / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1986–1990), 35 h 34 min (Minutáž: 18–24 min)

Hudba:

Alf Clausen

Série(4) / Epizody(102)

pepa3rd

Nedávno jsem se vrátil nějakých patnáct let zpět a pár (desítek) večerů strávil znovu u tohohle vynikajícího sitcomu. No a výsledek? Nebudete mi to věřit, ale ačkoliv jsem si pamatoval, že se jedná o skvělý komediální seriál, tak moje očekávání opět překonal. Dokonce tak, že jsem se musel podívat na své hodnocení a ty čtyři hvězdy, které jsem mu po paměti při hodnocení přiřknul musím zvýšit na plnohodnotných pět. V průměru si zaslouží jednotlivé díly nejmíň 90 %. ()

walkingdead

Povedený sitcom s hodně netradiční hlavní postavou, kterou výborně nadaboval Ota Jirák. Postupně bylo stále těžší vymýšlet další šílenosti, které mohou mimozemšťana napadnout a kvalita šla lehce dolů. Konec byl divný, asi se počítalo s další řadou, ale ta už nepřišla (místo ní po pár letech natočili průměrný film). ()

lamps

S přibývajícími epizodami sice kvalita dosti kolísá, ale i tak se stále jedná o jeden z nejvtipnějších a nejpovedenějších amerických sitcomů, jaký se kdy dostal na naše televizní obrazovky. Plyšový a nenažraný mimozemšťan ALF je naprosto boží postava, kterou si musí každý okamžitě zamilovat, a jeho komplikované soužití s obyčejnou americkou rodinkou vždycky zaručeně pobaví. Z pohledu českého diváka musím zmínit i fenomenální dabing Oty Jiráka, který Alfa nádherně zdobí a je určitě mnohem lepší než ten slovenský. Pryč jsou sice ty doby, kdy jsem u toho denodenně vysedával, ale i po těch letech se na ALFA vždy rád znovu podívám. Až budou lidé cestovat do vesmíru, chci za každou cenu navštívit Melmec :-) ()

MartyMcFly89

Začneme krásnou hudbou v úvodní scénce. Poté, že v té době tu byl Alf tak trochu kult (byly i šampóny ve tvaru Alfa, to už je co říct), sympatickým mimozemšťanem, neustálým strachem, aby Alfa nikdo kromě Tannerových neviděl, že neměl rád kočky a pořádal je na potkání, že si v jednom díle myslel, že soused je Elvis Presley (a tedy neumřel, ale žije dál) a kvůli všeobecné pohodě. ()

veru_needy

Já prostě ty seriály z dětství nedokážu hodnotit negativně. Byly prostě tak skvělé. Alf rozhodně patří mezi ně. Na to, že jsem Alfa jako malá nesledovala uplně pravidelně, si ho pamatuji dost dobře. Stejně jako ten fakt, že mým prarodičům tento sitcom lezl nejakým způsobem na nervy a vždycky mi to přepínali. Do dnes nechápu proč, vždyť je to tak správně praštěné. Pro mě je Alf jeden z nejstarších sitcomů, které si z televize jako malá pamatuji. A když si ho teď po těch letech pouštím, je mi jasné čím vším si spousty diváků získal. Alf dokáže pobavit, je drzý, sarkastický, ale má své pozemštany rád. Myslím, že dnešním dětem by se ale asi moc nelíbil. Na ně by to bylo málo akční, se slabými efekty a navíc z 80. let, ohrnovaly by nos. Ale pro nás nostalgiky to pořád kouzlo má. Zkrátka a dobře sympatický mimozemšťan, který ani po letech neztrácí svůj šarm. Neustálá chuť na kočky nebo ukecanost, to je zkrátka jeho. Hlášky a bláznivost dělá Alfa Alfem. A osmi žaludky, se také nemůže pochlubit každý. - "If you love something, let it go. If it comes back to you, it's yours. If it's run over by a car, you don't want it." ()

• V úvodu epizody hraje píseň „Old Time Rock & Roll“ od Boba Segera & The Silver Bullet Band. (Duoscop)
  • Alf v prvních dílech popíjí pivo. Seriál ale zabodoval hlavně u dětí a další díly se musely obejít bez alkoholu. (ČSFD)

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel