Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

ottik274

Krausův humor teda moc nemusím ....a hudbu jeho syna taky ne. Kvalita hostů až moc kolísá. Občas mi to připadalo i úrážlivé a až moc rýpající. ()

Honzus

Bývalo to to nejvtipnější, co bylo možno na televizních obrazovkách během týdne vidět. Poslední dobou (vlastně pomalu dva roky) se na Krause občas skoro nedá koukat. Až příliš často se stává, že si moderátor nemá s hosty (jejich atraktivita rovněž stále klesá) o čem povídat, je nepřipraven nebo jednoduše není vtipný. Pravda, po čtyřech letech každotýdenního vysílání kvalita pořadu nemůže být stejná jako v začátcích, ale současná naprostá "neuvolněnost" pořadu je něco, co obvzlášť mě jako Krausova fanouška velmi mrzí. ()

SenFlxr

Ze začátku bezvadné. Pamatuji si rozhovor s Ivetou Bartošovou, ve kterém pan Kraus ukázal jak je tato "česká star" vymaštěná. Bavil jsem se úplně perfektně a když potom při příchodu druhého hosta Ivetě na hlavu dali nějaký hadr, bylo to úplně bezva. Ona tam jen tak seděla s hadrem na hlavě:-D Ale teď už mě přijde, že pořad nějak začíná upadat. Ze začátku se naveze do politiky (ne že by to nebyla parta vychcanejch zmetků, ale když se to opakuje tak to nudí), pak následuje jeden známější host, pak průměrný a pak nějaká bizardnost v podobě nějaké věštkyně nebo tak něco. A tak pořád dokola po několik let. Je to dobré, ale jak se to pořád opakuje, už mě to nebaví. ()

MartyMcFly89

Jeden z mála pořadů v TV, kvůli kterým bych byl ochoten se na tu zpropadenou bednu dívat. Kvalitní humor, nehezký, ale roztomilý Kraus, dobří hosté se projeví, špatní jsou zesměšněni a stále vzpomínám na díl s Evou a Vaškem (Kraus - Takže vy jste manželé? E+V - My jsme Eva a Vašek, Kraus - Ale to nebyla má otázka, vy jen zatloukáte, takže jste manželé, E+V - My jsme Eva a Vašek) ()

xLOBOx

3* pouze za to, že je to asi jediná jakžtakž inteligentní show v čr. Jinak bych řekl že je to dost často velmi trapné, málokdy zajímaví hosté, ale stejně se to nikdy nemůže vyrovnat show z uk nebo usa. Musím tedy přiznat že jsem viděl pouze pár dílů,neboť jsem se dost nudil. Ještě do toho ta rodinná kapela s dost nevhodnou hudbou, mělo to větší potenciál.. sorry ()

Ereniss

Jan Kraus má velice osobitý humor, který se ne každému zamlouvá. Mě jeho show baví už jen proto, že ten humor máme podobný. Nejsem pravidelným divákem, ale pokud si tu televizi zapnu a Uvolněte se, prosím je v programu, vydržím a poté nelituji. Ne každý host je zajímavý, ale Kraus umí pořádně zatopit a sedět tam já, tak to vážně nedám. ()

gotham

Humor Jana Krause je přesně moje krevní skupina. Takový černý, ironický, štiplavý, nekompromisní. Kraus je pro mě jednoznačně nejlepší bavič současnosti, lepší než ty naleštěné primadony typu Leoše Mareše. Navíc si tam zval opravdu zajímavé hosty z různých oborů, takže se člověk nejen pobavil, ale i se něco dozvěděl. No a kdybych měl něco doporučit, tak jednoznačně historku o vietnamské lampičce, neuvěřitelná prdel. 100% ()

MASH_4077

Kraus vyměnil autíčko z pouti za Audinu, ale co se týče stylu, šlo to opačným směrem. On ten humor z hostů vytřískává. Ano, občas se zadaří(slavná biomasa), ale jsem pro cestu klidu a míru. Skoro pořád moralizuje, že bulvár tohle a bulvár támhleto, ale jak se chová on?? Nejenže čerpá z těchto zdrojů, ale dokonce vytváří možnosti pro pomluvy. Dvojí metr?? Ale fuj. Co se týče hudby......kluci asi umějí hrát, Kraus mladší i něco zazpívá, ale tohle není jejich styl. To bych řekl, že ubírá hooooodně na celkovém hodnocení. Poslední dobou mi dary hostů připomínají švestičky od Hujera. ()

Matamoroz

Pořad má dost nevyrovnanou úroveň, občas je to zábava a z toho zase nuda v kombinaci s páně Krausovou intelektuálně-bonmotovou onanií, která už tak zábavná není. Zlatí Šimek a Bubílková... ()

Misoponia

Některé Krausovy hlášky už jsou skoro legendární ("Rytmus hnoje", publikum na antické tragédii apod.) Mnohem lepší než Show Jana Krause a hlavně bez vulgárního humoru a se zajímavými hosty. ()