Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(5)

Po tragické smrti své matky je mladá Maya nucena opustit rodné město Tamaha v Oklahomě a přestěhovat se do New Yorku, kde se setkává s Wilsonem Fiskem alias Kingpinem, který z ní vychová nelítostnou vražedkyni. Poté, co se dozví, že Fisk nechal zabít jejího otce, se Maya Kingpinovi pomstí a uprchne z New Yorku. (Disney+)

Recenze uživatele Martrix k tomuto seriálu (5)

Chafa (2024) (E01) 

Vcelku smysluplná roubáž na Hawkeye. Díky Alaqua Cox působí postava Maye velmi opravdově. Nějak to přesahuje standardní pipi herectví, když víte, že je opravdu handycapovaná a přesto řádí jako černá ruka. Navíc tím, že je to takové "indiánské", má to čerstvý čmach. Pomáhá i krátká stopáž a že se netlačí na pilu. Jako rozjezd ok, ale moje nároky budou stoupat. ()

Lowak (2024) (E02) 

Z toho lacrosového úvodu, musela zopelichat pera na čelence nejednoho původního obyvatele severoamerických plání. Jako kdyby se tady vynahrazovala staletí ignorace, útlaku... . Ale to si musí indoši ofrflat sami. Pro mě je podstatnější, že to poněkud odsouvá bokem to, co mělo být největším lákadlem tohoto seriálu ...souboj Kingpina s Echo ...ideálně za účasti rudého Devílka a dalších marveláckých streetcirkusáků. Takže tato epa je i přes trainaction a faktické vyhlášení války, trochu nezajímavá. Obsahově je to zatím nízkotučné. ()

Tuklo (2024) (E03) 

Ty úvody, které se zabývají indiánstvím, resp. tajemnou mocí předávanou první superčoktkou, jsou zatím dost tragické. Patosoidní příběh o první Jezdkyni světla ve stylu starého filmu...to mi nesedlo. Když si odmyslím ten atraktivní kabátek v podobě zajímavějších herců a prostředí, je to obsahově dost chudé. V této epizodě má sílu jen posledních 5 vteřin. ()

Taloa (2024) (E04) 

Konečně smysluplný úvod. Ostatně dalo se tušit, že nejzajímavější momenty budou ty s Fiskem. Tzn. doteď to jakožto seriál, který měl být především o postavě Echo, moc nefungovalo. Až tato epizoda má něco do sebe; ta spiritualita dává smysl. Rozhovory s Fiskem i babičkou měly náboj a ukazují Mayu v pravém světle. Jakožto zlostnou, bezcitnou, ale stále váhajíci bytost, obklopenou zpřetrhanými vazbami; která neví kam vlastně patří. Takhle měl tento seriál začít....ne končit. ()

Maya (2024) (E05) 

Nemá smysl vyčítat, že se nekonal žádný street fight Fisk vs Echo; toho se ostatně dle poslední scény, nejspíš nedočkáme ani v Daredevilovi. Navíc se už dopředu avizovalo, že je tento seriál spíš vzdáním holdu Čoktům a origin pro postavu Echo. Je však na místě konstatovat, že nadšené kritiky z USA souvisí spíš s nastoleným trendem...milujeme všechny menšiny, které jsme doteď nemilovali, než s kvalitou scénáře. Obsah těch pěti epizod se dal odbýt filmem a ještě by se k němu musel přidat kraťas o životě amerického datla, aby to bylo aspoň na 100 minut. Zbytečně vyhypeovaný seriál, který zaujme především tím, že nejde ve stopách svých často neslavných předchůdců (např. Mrs.Kebab, SheHulka... ) a pak už jen netradiční "hrdinkou". To je ale třeba po povedené druhé řadě Lokiho trochu málo a určitě se nedá říct, že by se Echo kvalitativně vyrovnal třeba Hawkeyovi. ()

Související novinky

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Před dvěma lety se i měsíce po premiéře kina stále bortila pod nápory nadšených fanoušků, kteří dotlačili tři pavoučí hrdiny k obřím tržbám ve filmu Spider-Man: Bez domova. Právě tento film ukázal,… (více)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Stávka nebo ne, šéf studia Disney Bob Iger už delší dobu tvrdí, že společnost hodlá výrazně ubrat na míře obsahu, zejména toho seriálového, který proudí na streamovací službu Disney+. A platí to… (více)

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (více)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (více)

Reklama

Reklama