Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

Ilicka

S Bratry Grimmovými je to těžké. Nejsou určeni pro děti a nezalíbí se asi ani mnohým dospělým. Já jim dala ještě jednu šanci a atmosféra bizardního světa Terryho Gilliama mě pohltila jako onen kůň malé děvče v jedné zvlášť chuťové scéně. Vykutálené bratrské duo Grimmů si střihli známí herci, kteří však vypadají poměrně nepovědomě. Francouzský generál J. Pryce naopak vypadá velmi povědomě. (Ne?)Pohádkový příěh místy skřípe, jak nehty staré čarodějnice, ale pokud vás chytne atmosféra kouzelného lesa, zalíbí se vám zvrhlá scéna s koťátkem a ustojíte podivný závěr, téměř jistě si vás Gilliam získal. U mě bodoval sice až napodruhé, ale o to je to pro mě sladší. ()

claudel

Nepochopil jsem, o co v tomhle filmu šlo. Původně jsem si myslel, že půjde o životopis bratří Grimmů a to jsem se moc těšil, ale tohle byla bezduchá kravina, která neměla absolutně šťávu. ()

ARI50

Čekal jsem hodně od bratru ale moc nepřekvapily, příběh sice potěší akce je málo nebo spíše jen scénově ukázáno a tak jsem dostal pěknou jednohubku. ()

Jenda

Je to pro mě trochu zklamání. I když cítím troch patriotismu, za mnoho českých herců. Ale je mi líto, že se zatím poslední (2005) Gilliamův kousek moc nepovedl. Čekal jsem spíš něco možná vtipnějšího, nebo pohádkovějšího. ()

kajda.l

Jak vidno i v nepříliš povedeném snímku se najde nějaká ta genialitka v tomto případě naprosto užasná scénka s Perníčkem. Dále film drží na vodou slušné herecké výkony Heatha Ledgera a především Leny Headey. Jinak bohužel zklamání,tyto "hororové" pohádky na americký způsob mi jaksi nic neříkají.. ()

luka4615

Poměrně zmatený scénář, nevkusné CGI a neustálé přeskakování mezi žánry dělají z tohoto snímku jeden z nejhorších počinů Terryho Gilliama. Tuto smutnou situaci bohužel nezachrání ani slušné herecké výkony. Škoda. „Life's little subterfuges make it all worthwhile.“ ()

Morholt

Trochu nevyhraněné - není to ani pohádka, ani horor a nedá se to s čistým svědomím označit ani za akční či dobrodružný snímek. Navíc to sem tam působí zmateně, což je škoda, protože potenciál to mělo ať už jde o námět, režiséra i herecké obsazení. Rozpačitý dojem umocňovaly ještě béčkové triky, což bych v dnešní době a navíc u filmu s takovým rozpočtem nečekal. Ale na druhou stranu jsem se u toho v některých chvílích nebavil špatně a proto dávám 60%. ()

Sawy

Bratři Grimmové rozhodně nejsou špatný film.Ale mezi tvorbou Terryho Gilliama je tenhle film to nejslabší,co jsem zatím viděl.Na jednu stranu zajímavý nápad,skvostný Matt Damon a skvělé vizuální zpracování lesa,na stranu druhou hafo slabých pasáží,spousta zbytečných figurek,až překvapivě nevýrazný Heath Ledger a celková strašná žánrová neujasněnost.Měl to být horor nebo pohádka?Nevím,ale ve finále to není ani jedno.Tři hvězdičky ještě zachraňuje hudba a já doufám,že podobně rozháraného filmu se už od Gilliama nedočkáme.Imaginarium totiž bylo jiný kafe.60 % ()

Shaqualyck

Ve filmografii Terryho Gilliama bychom určitě našli lepší kousky, přesto ale Bratři Grimmové určitě stojí za pozornost. Lehce hororový příběh proti sobě postaví legendární bratry pohádkáře a úchylnou čarodějnici s proměnlivou vizáží M.Bellucci toužící po věčném mládí. Ta ale pochopitelně místo omlazujícího krému proti vráskám zvolí raději o poznání temnější a děsivější řešení problému s povislou pokožkou a sice únosy malých dětí z nedaleké vesnice. K tomu se navíc připlete francouzská armáda v čele se slizkým Jonathanem Prycem, šišlající strašpytel Cavaldi (Peter Stormare), digitální vlkodlak Tomáš Hanák a několik vtipných odkazů na slavné pohádkové příběhy. To je solidní blázinec, co říkáte? Bylo by to za tři, ale za dokonale "gilliamovsky" vykreslený obraz strašidelného lesa musím jednu hvězdičku přidat. ()

ScarPoul

Bratia Grimovci sú to najhoršie čo americká produkcia na poli fantasy vyprodukovala. Gilliam bol pre mňa vždy zárukou fantastických svetov, krásnych postáv a atypického príbehu. Tu je všetko strašne klišoidné a neuveriteľné a miestami až neskonale hlúpe, čo si film s takou zápletkou a ani samotný Gilliam s toľkou predstavivosťou nezaslúžil. Zakopáva na úplne normálnych veciach, a len preto, lebo mu scénar, ktorý by mu normálne padol ako riť na šerbel tentokrát nesadol. Damon je afektovaný, Ledger nevyužitý a ostatný len chodia z miesta na miesto bez väčšej epickosti alebo zapamätateľnosti. Pre mňa veľké sklamanie, ktorému dávam dve hviezdičky len preto, lebo to má aspoň fantasy atmosféru. Inak je to niečo čo vám vyšumí z hlavy tak rýchlo až je to na tvorcu Gilliamovho formátu škoda. ()

slatkac

Krom Imaginária Dr. Parrnasse je to jediný film který se mi od Terryho Gilliana líbil. Má to skvělý přiběh, pěkné kostýmy, nenudí to ale něco tomu přece jen chybí. Tomáš Hanák jako "woodsman" neměl chybu. 80% ()

malylada

Výborný nápad, jak spojit legendární pohádky a vše přenést do fantasy světa kolem bratří spisovatelů. Nicméně si nejsem jistý správnosti režisérské volby, v podání Gilliama. Legendární režisér se snažil ze svých filmů přenést humor, pitvoření a pokusy o Monty Python grotesky, které během filmu nefungují, místy až vadí. Při každých šišlavých scénách záporáka, jeho poskoka jsem trnul hrůzou a samotní bratři postrádají jakoukoli vážnost. V místech, kde se nemluví, probíhá vizuální akce, tak dobrodružství svižně utíká, ale pořád je to proklatě málo. Odfláknutý závěr celý zmar jen podtrhuje........4/10 ()

bouncer

Očekávání tento film rozhodně nesplnil, ale i tak je to to lepší co se v kinech za rok 2005 urodilo. Terry Gilliam je pan Někdo a nehledě na všechny jeho útrapy točí dál po svém. ()

MoiJe

Je asi pravda, že keď sa ma po dlhšej dobe spýtate, čo si z toho konkrétne pamätám, spomeniem si tak maximálne ako jedna vedľajšia postava rýchlo opravila svoje "Merde!" na akvivalent v nemčine... ale suma sumárum sa mi to celkom páčilo...;) ()

Terva

CITÁT - Vrrátíte se do toho lesa, ale jestli vy mi utešete obrratim kašdý strromešek, rrozbořím kašdý domešek a pofrašdim nevinné abych fás našel, je to jasné?..................... ()

moviesfan

Nevím proč, ale já takovéto filmy mám rád. Jenže nějakým zázrakem se mi tohle fantasy nelíbilo. Přetrpěl jsem ho až do samotného závěru. Hodnocení: 40% ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)