Pýcha a předsudek

• Velká Británie Pride & Prejudice (více)

Pán a paní Bennetovi mají pět dcer, které by jejich prostomyslná a přímočará matka ráda viděla pod čepcem. Když se na velké sídlo Netherfield v sousedství přistěhuje bohatý, mladý a svobodný pan Bingley, začne činorodá paní Bennetová spřádat nadějeplné plány. Zdá se, že nejstarší z dcer, půvabná Jane, mladíka zaujlala a že zásnuby na sebe nedají dlouho čekat. Pan Bingley má bohatého přítele Darcyho, mezi nímž a druhorozenou dcerou Elizabeth Bennetovou vzniká zvláštní, rozporuplný vztah... Slavný román anglické spisovatelky Jane Austenové (1775–1817) Pýcha a předsudek (1813) byl na filmové plátno poprvé převeden Robertem Z. Leonardem v roce 1940 s Laurencem Olivierem a Greer Garsonovou v hlavních rolích. Dočkal se i několika televizních zpracování a inspiroval nejen proslavený Deník Bridget Jonesové (2001), ale zejména romantický muzikál Moje velká indická svatba (2004). V roce 2005 se dalšího filmového zpracování režijně chopil debutující Joe Wright. Společně se scenáristkou Deborah Moggachovou k románové předloze přistupovali s pokorou a úctou. Podařila se jim tak téměř doslovná adaptace románu, včetně věrohodného zachycení obrazu doby a vykreslení jednotlivých postav. (Česká televize)

Lumíka

Neznám Keiru Knightley a neznám žádný z románů Jane Austen. Podívám se na film Pýcha a Předsudek a miluju Keiru Knightley a romány Jane Austen, co víc mám dodat? Film byl nádherně propracovaný a výkon hlavní hrdinky naprosto strhující. Jestli máte romantiku aspoň trošičku rádi tak si pospěšte a hned se na tento film podívejte. Jenom ta scéna přicházejícího pana Darcyho v ranním oparu byla pěkně trapná a a kýčovitá. ()

samera

Keiru nemám rada, ale hodila sa tam, za to Matthew MacFadyen bol super, strašne sa mi tam páčil obaja to super zahrali......ale stará Benetová bola najlepšia v naháňaní ženíchov :) ()

borzula

Vahala som medzi dvoma alebo troma hviezdickami.Tento film je dobry,je pravda ze s pokanim sa to neda porovnat,ale je dobry.Znechutila ma jeho afektovanost,ktora bola v kazdom dialogu a vobec Keira sklamala.Tri hviezdicky som dala kvoli jednemu pohladu hlavneho predstavitela na svoju milovanu,ktory bol dokonaly. ()

Iswet

Jane Austenová mě svou knižní formou natolik natchla, že jsem byla zvědavá jak se s tím Joe Wright popere coby filmové zpracování. Klobouk dolů. Myslím, že toto je jeden z nejlépe natočených historicko-romantických filmů vůbec. Herci do rolí zapadli perfektně, stejně jako hudba, kamera, prostředí... Děj byl skvěle zpracovaný a každou scénou se mi vybavovaly jednotlivé pasáže z knihy. U mě to rozhodně nezůstane u jediného shlédnutí =) ()

TerReZas

Pride & Prejudice - Elizabet je příklad člověka, který dal na první dojem, přeci člověk, který ji trochu urazil, je pyšný a namyšlený, nemůže být příjemný a nemůže ho milovat. Poté, co se jí vyznal, začíná chápat chybu, kterou udělala, když ho odmítla a doufá, že bude mít další požnost na přijetí k snatku. Darcy se ukáže u ní v jiném světle, začne si ho více vážit a objevuje, jak je úžasný a co všechno dělá, kvůli ní. Nádherná romantika :D ()

TeaMorrison

Tomuto filmu nepochybně nastavila knižní předloha laťku hodně vysoko. Ale troufám si tvrdit, že se jako jeden z mála filmů dokáže knížce docela solidně vyrovnat. Herecké obsazení je skvělé, celkové působení filmu neméně dobré a o dojemném konci ani nemluvím. U mě to prostě nemůže být méně než 5 hvězd :) ()

Lipps...

Na knihu Pýcha a předsudek jsem napsala esej o 80 stranách, takže když mi sestra přinesla domů tenhle film, docela jsem se bála, jak moc to zkazí ( musíte uznat, že většina filmů z knižní předlohy je vždycky horší než kniha samotná). Ale Keira Knightley mě docela příjemně překvapila. Po pár minutách jsem se docela bavila a režie Joe Wrighta je úžasná. Nejenže se mu povedlo vystihnout ty nejzásadnější momenty z knihy, což je mnohdy to nejtěžší, ale zároveň dokázal zachovat úroveň celého snímku. Mohu doporučit jak pro ty, kdo knihu znají, tak pro ty, kdo knihu ještě nečetli. Byla jsem opravdu mile překvapena. :) ()

veverysiak

Keďže je to romantika, muselo to tak skončiť, aj keď realistickejšie vyústenie príbehu by tomu dalo väčšiu silu, spracovanie je výborné, jednoducho Angláni to s historickými príbehmi vedia, vlastne, oni toho vedia oveľa viac, ale ich poňatie a zobrazenie vlastných dejín je jedinečné a v porovnaní s inými národmi bezkonkurenčné, prikláňam sa k názorom viac-menej velebiacim hudbu, kostýmy a architektúru a v neposlednom rade aj herecké výkony a pôvabnosť Keiry, takže 85%. ()

punkyii

Tento film je moje srdeční záležitost, stejně jako kniha a seriál. I když podle mě divák bez znalosti knihy není schopen pochopit, proč se pan Darcy do Elizabeth tak rychle a náhle zamiloval, protože je tato část hodně zrychlená. Naprosto mě uchvátil Matthew MacFadyen a jeho "psí pohled". To už se dlouho žádnýmu chlapovi u mě nepovedlo. ()

Callie

Přemýšlela jsem, proč se mi mnohem víc líbi Rozum a cit. A už to vím, chybí mi tady nějaký charismatický mužský hrdina. Donald Sutherland na to už bohužel nestačil. Darcy ani Bingley mi vůbec neseděli a už vůbec mě neokouzlili. Věčně pochmurný a zamračený Darcy mě přímo otravoval . Děvčata i všechny starší dámy jsou obsazené výborně. Nádherná Judi Dench, která na malém prostoru dokáže zázraky. Keira K. mi chvílemi připomínala rozpustilou veverku. Přesto všechno příjemně natočené, plné krásných starodávných obrazů . Viděla jsem asi 3x a asi uvidím ještě znova. ()

icone

Ó, áno, aj keby som si tento film pozrela po tisíci krát, moja duša by stále rovnako priadla pod týmto pohladením. Nie som veľmi kompatibilná s väčšinou romantických filmov, ale Pýcha a predsudok si ma úplne podmanil. Som očarená krásnou scenériou a krehkými vzťahmi. Herecké obsadenie na jednotku s hviezdičkou, osobne som ešte nevidela film, kde by Keira neexcelovala a Matthew MacFadyen alias pán Darcy bol absolútne očarujúci. Takže 5 hviezdičiek je na mieste :o) ()

Honzad007

Film bez hádek, zvratů, zrady, polibků, sexu, vraždy, smrti, rvaček, krve a přeslazených frází. A přesto film, který diváka nenechá vůbec chladným a mě dokonce naprosto dostal! Krásná atmosféra, scenérie, lehoučké rozhovory plné přirozenosti a šarmu, romance doplněná líbivou hudbou, působivá herecká sestava, precizní režie a hlavně naprosto plochý a ničím extra zajímavý příběh, který se ale stylem vyprávění, rozhovory a výkony herců stává ohromně příjemnou podívanou, od které jsem nemohl odtrhnout oči. Srdce tomu snímku prostě propadlo, nechalo se upřímnou krásou unést a po skončení jen smutně doufalo, že to začne znovu. Keira Knightley by možná potřebovala trochu přibrat, ale svou neskutečně půvabnou tváří, překrásným úsměvem a překvapivě libivým herectvím si ubírá velkou část filmu pro sebe, kterou působivě doplňuje předloze naprosto přesný představitel Mr. Darcyho Matthew MacFayden a celá rodina Benetových včetně flegmatického otce. Jindy nastává zlom, kdy rozum se srdcem nesouhlasí, ale tady zůstaly v náramné shodě- tolik filmařské kvality a umu se jen tak nevidí, v hlavě dlouho zůstane nekrátká scéna z plesu točena jakoby očima přímého účastníka (přitom působí tak lehce), posunutí v čase prostřednictvím točením se na houpačce nebo cesta místnostmi domu z venkováního pohledu. Ve výsledku si celý zážitek s radostí zopakuji a mohu před takovýmto skvostem pouze smeknout a to hned několikrát. Úchvatné. ()

Nádherný anglický venkov. Všimla jsem si alespoň deseti pohledů, které bych si ihned dala zarámovat, a to tam byly jen jako mimochodem, jako předěly. Bylo to vtipné, to vždy oceňuji, když to není jen drama, drama, kýčovitá scéna, drama, drama, ale je to taky trochu odlehčené. Ta doba mi učarovala. Popravdě mne už docela nudí dnešní styl (nejen filmů), kdy se spolu na nejpozději třetím setkání musí vyspat. Ty jemné náznaky, ta hra či jak to nazvat, to mi bylo velmi sympatické a je škoda, že to zmizelo. Neschopnost konverzovat s lidmi, které nezná, je mi důvěrně známá :). A tvrdohlavost, ale hlavně jistá "jsoucnost" a vědomí toho, co chtějí, ... podle mne by se tímhle filmem (a knihou) měli inspirovat dnešnílidé i dnešní tvůrci filmů. Váhala jsem mezi 4 a 5*, ale Keira a její protějšek i Douglas S. mne přesvědčili. ()

LucMosss

Keira Knightley je nádherná a přirozená, kulisy pouze dokreslují onu vyjímečnost nejen doby, do níž je příběh zasazen, ovšem i samotného snímku, avšak já jednoduše nemohu tomuto příběhu věnovat všech pět *. ()

Scaevola

Nečetl jsem knižní originál, ale tak dobře vyjádřený romantický (adjektivum od romantismu, ne romantiky) ideál jsem na plátně ještě neviděl. Finální scéna vynořujícího se gentlemana z mlhy mluví za vše... Dokonce jsem se několikrát smál - ne trapnostem, jak se mi u sladkobolných filmů občas stává - a párkrát jsem i s otevřený ústy zíral na působivou hru s kamerou, hereckými výrazy a kostýmy. ()

tala

Málokedy sa stane, že si film pozriem skôr ako prečítam knihu, ale v tomto prípade som rada, pretože pri čítaní som si už dokonale vedela predstaviť prostredie a najmä tváre z filmu. Keira mi ako herečka prekáža (neviem čím), ale paradoxne v tomto filme si neviem predstaviť inú hlavnú predstaviteľku. Veľmi príjemný film, len si nemôžem pomôcť, ale aj chýbal mi bližší vzťah medzi Elizabeth a Darcym vo fyzickom zmysle...no minimálne nejaký ten bozk namiesto pobozkania ruky v opačnom garde. Celkovo je to ale milý film, aj keď skôr pre ženské osadenstvo. Škoda však, že niektoré postavy ostali podrozvinuté, aj keď chápem, že kompletný román sa nedá vtesnať do 2 hodín. ()

moviefilms

Mám hodně ráda Jane Austen a nejvíc její dílo Pýcha a předsudek, takže mě hodně potěšilo, když jsem se na tenhle film poprvý podívala. I když se ve všem nepodobá úplně knížce, což ostatně asi většina filmů, obsazení Keiry jako Elizabeth a Matthewa MacFaydena do role pana Darcyho se opravdu povedlo. K tomu dobrý výběr hudby a rzohodně nejlepší ztvárnění z děl Jane Austen. I když trochu zamrzí že nemáme tu americkou verzi :p ()

davella

Tohle se povedlo! Není snad nic, co bych téhle slaďárně vytkla. Má vše, co si jen 100% slaďárna může přát. Je zde krásně zachycena tehdejší doba, móda i zvyky a především touhy. Nesnesitelná matka, která se snaží provdat své dcery za každou cenu. Každá ze sester Bennetových touží po tom najít svou spřízněnou duši a každé se to také povede. Knihu jsem zatím nečetla, ale pevně věřím, že knižní podoba bude ještě o něco sladší, než ta filmová (ze zkušenosti s knihou a filmem Rozum a cit). Každopádně film je to krásný a patří mezi mé nej. ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Keira jede do Ruska

Keira jede do Ruska

21.11.2010

My Complicated Lady

My Complicated Lady

04.12.2009

Nová verze muzikálu My Fair Lady studia Sony/Columbia je dalším z projektů, které střídají jména na tvůrčích a hereckých postech jako ponožky. Dejme si stručný souhrn: Původně se o režii zajímal… (více)