Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

matestlust

Už od první scény a první minuty filmu bylo jasné, že pujde o parádní a jednoúčelovou vyvražďovačku, kde na hektolitrech krve a utržených vnitřnostech nebudou tvůrci šetřit... a tak to přesně bylo. Nic víc, nic míň. Milovníka žánru musí potěšit. ()

JASON_X

Začíná to průměrně: parta kašparů z Národní Gardy si hraje kdesi v americké poušti na válku u Kandaháru a ke své smůle se ocitne na území radioaktivních mutantů. Mutanti začnou vojáčky všelijak přepadat ze zálohy a honí se s nimi po skalách, nahoru a dolů, dovnitř a ven, a tak pořád dokola. Tak uplyne větší část filmu a já už měl připraveny tři hubené hvězdy a trochu otráveného remcání v komentu. No ale potom zbytek partičky se zbytky munice vstoupí do rozsáhlého skalního labyrintu štol, kde sice dál pokračuje stereotypní naháněčka, ale už se na to dá celkem koukat a dokonce se dočkáme i několika vtipných momentů. Nejdřív (ještě venku) ručka useknutá gardovému horolezci mačetou, potom synek mutant chytí jednu pěknou gardistku, aby jí udělal bejby a olizuje jí jazykem tak třikrát delším než má Gene Simmons z Kissáků, pak je synek mutant odehnán taťkou mutantem, který chce s gardistkou taky dělat bejby a pro změnu ji vkusně oslintá, navštívíme i stylovou mutantí masnou spižírnu, no a na závěr dvě pěkné gardistky s jedním zženštilým gardistou společnými silami utlučou taťku mutanta vším co mají po ruce. A to je asi ta nejlepší scéna filmu, například prsty zákeřně strčené dírou v hlavě do mozku jsem myslím ještě nikde jinde neviděl. ()

Sawy

tohle je důkaz,že Hollywoodu docházejí nápady.Proč proboha točí dvojku remaku?První díl byla slušně zábavná vyvražďovačka,dvojka je naprosto stupidní sračka.Zbytečnost,pro jejíž existenci nemám žádné opodstatnění.Od odpadu to zachraňují jenom někteří mutanti. 15 % ()

Richie666

Vyobrazení vojáků jako bandy totálních idiotů by ještě nemusel být až tak ultimátní problém, kdyby nebylo zároveň naprosto dementního scénáře, neschopných herců, nulové hudby, stupidních mutantů a kvůli chybějícímu rozpracování jednotlivých postav a přiblížení jejich charakterů prakticky žádné atmosféry. Hvězdičku dávám za vtip s rukou a pár hlášek od kapitána, než ho vlastní jednotka zastřelila. ()

Mordenroth

Základné pravidlo znie, že pokračovania už málokedy dosiahnu kvalít prvého filmu. Zmena na poste režiséra znamenala posun do relatívne primitívnejších dimenzií, no kamera, masky a niekoľko gore efektov (úvodný pôrod je naozaj výborne natočený) samozrejme posúvajú film smerom nahor (do hôr). ()

PROROK14

Tak toto ma opäť sklamalo tak isto ako aj Wrong turn 2. Toto pokračovanie proste nemuselo byť vôbec. Neukazujú nič iné ako vojakov, ktorí sú dosť úboho vycvičení (to ako sa jeden zľakol a zastrelil svojho kolegu si myslím že by sa profesionálovi ktory samozrejme prešiel psychotestmi a výcvikom nemalo stať). ()

BoPo

Je samozrejmé, že po finančnom a diváckom úspechu prvého remaku sa muselo natočiť pokračovanie, ale prečo to dopadlo takto? Scenár na nič, herci na nič, režisér zrejme práve absolvoval nejaký rýchlo kurz strašenia. No jednu hviezdu to u mňa naškriabalo, ale pre Vás ostatných jednoznačný odkaz: " Vyserte sa na to! " ()

Caszidy

Na první díl vzpomínám rád. Pokračování se ke mně dostalo až nedávno a po zhlédnutí jsem nebyl až tak zklamaný. Poté co jsem si však pročetl řadu zdejších komentářů, jenž mne upozornily a donutily si uvědomit tu, zřejmě z nostalgie přehlíženou, kupu nelogičností a nesmyslů, nemohu jít s hodnocením výše než na dvě hvězdy. Prostředí pouště je opět zajímavé a některé likvidační scény působivé, ale to je tak všechno. Pobaví ale určitá a překvapivá paralela s Pulp Fiction, kde se také Vincentovi vždy stalo něco zlého, když si odskočil na toaletu. Mimochodem, pokud chtěli autoři naznačit případné další pokračování, tak závěr filmu ve mne vyvolal spíše otázku:"Co tím chtěl básník říci?!" ()

brutale

1* za úvodný pôrod, inak demetný film o demetnej armáde, oproti ktorej mutanti mali zmýšľanie atomového fyzika... ()

moviesfan

Jednička byla určitě lepší. Měla lepší atmosféru. Ve dvojce už zaznívá mnoho trapných hlášek. Vlastně i po herecké stránce není o co stát. Dvojka jednoznačně ,,vyváří vodu" z jedničky. asi kvůli prachům či co, ale to jim samozřejmě nemám za zlé. Filmy se dělají jenom pro peníze, ale pokračování už nemělo smysl. Aspoň ne v tomto zpracování. ()

JohnCZ

Výrazně slabší jak jednička a už ne tak humusácká, což osobně teda spíš vítám. Jenže ta partička vojáků v hlavních rolích je všechno, jen ne inteligentní a to jak v akci, tak i mimo ní. Naprostá tuctovka. ()

corpsy

Režisér Aja v prvom diely doslova čaroval. Gore, hustá atmosféra, nekompromisnosť. Až na to gore - aj keď Aja ešte viac tlačil na pílu, tu všetko ostatné chýba. Biedna spoveď akéhosi amatérskeho režiséra. ()

Torision

Pokračování hororu o bandě zmutovanejch lidožravejch horníků, kterým se postaví vojenská jednotka.Výsledek trpí mizernou atmosférou, naprostýma logickýma lapsama a hlavně je to strašná nuda! ()

Marsik

Pokračování jsem si dal hned po prvním dílu a jelikož jsem byl už dosti znaven, dal jsem tzv. rychlo film:) Takže jsem si pustil závěrečnou půl hodinku - a rozhodně jsem o nic nepřišel. Čistka těch zombíků byla koukatelná, opět pořádně krvavá, ale 30 minut z celého filmu tak akorát. Třetí díl už bych si asi nedal, ještě dobře, že není. Každopádně tenhle díl byl slabší než jednička - jak jinak, takže za 40%. ()

draggo

První díl skvěle připravil půdu pro další pokračování, jenže se toho chopili lidi co to absolutně neumí. Kromě toho že je zcela zbytečně zahozen příběh prvního dílu, tak se zde setkáváme s naprostou esencí demence v podobě té nejdebilnější vojenské jednotky co existuje. Kromě latrínové scény se v první půlce nestane nic zajímavého, celou tuhle část bych klidně vystříhl. "Podzemní" část filmu je o něco lepší, občas nějaká ta lekačka + se trochu začíná budovat vztah diváka k některým postavám. Krvavé scény by byly v jiném filmu samoúčelné, ale tady alespoň trošku oživí jinak nezáživné dílo. 35% a 2* ()