poster

Pokání

 • Velká Británie

  Atonement

 • Francie

  Reviens-moi

 • Slovensko

  Pokánie

Drama / Romantický / Válečný / Mysteriózní

Velká Británie / Francie, 2007, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • charlosina
  ***

  Do kina jsem vstoupila plná očekávání a těšila se na pověstné umění Joea Wrighta. Z plátna se na mě vrhla krásná atmosféra a křehký příběh lásky... Jak málo stačí k tomu, aby se všem zúčastněným změnil život - jeden mylný dopis, dětské oči a křivé obvinění. Snímek se mi líbil, vizuální stránka byla dokonalá, narativní tempo zajímavé a herecké výkony úžasné. Scéna u kašny byla naprosto vynikající, stejně jako scéna v knihovně... opravdu jsem to napětí a emoce cítila. A pak: Střih! a děj se ubíral jiným směrem... sledovala jsem příběh odehrávající se po 4 letech a poté to, co tomu předcházelo... Ze zahradníka Robbieho, který chtěl jít na medicínu, se stal vězeň-voják. Cecilia, nádherná slečinka, po křivém obvinění rozvázala rodinné poměry a vydala se na dráhu zdravotní sestry. Oba se po letech setkají, a přestože jejich vzplanutí trvalo jen pár minut v knihovně, aby záhy byli rozděleni, jejich city se nezměnily... Mladá Briony, která zahubila tento vztah v raném rozpuku, se snaží vyrovnat sama se sesbou a následuje svou sestru Cee v bílé uniformě. A pak opět: Střih! a stařičká Briony v tv show vypráví onen příběh, tentokráte bez dětských zamlžených brýlí, ale očima ženy na konci stezky své životní poutě. A tak jsem z kina odcházela plná dojmů z velkolepého snímku, který se na mě z plátna vrhal... ale v mém případě na tom plátně také zůstal.(19.4.2008)

 • Morien
  ***

  (1001) "I gave them their happiness." Ne, ne, ne, ne, ne. Nejdominantnější emoce, která mnou cloumala cestou z kina, bylo rozčílení. Totální rozčílení kvůli postavě Briony, která zachraňuje jen a pouze sebe a ani po desítkách let si to není schopna přiznat. A díky tomu jsem měla film v paměti zapsaný jako prázdný a povrchní a urážlivý, ale co je asi více důležité, tak také jako jeden z těch filmů, na který jsem ještě stihla jít s mojí maminkou do kina. Díky tomu jsem mu dala šanci mě při druhém promítání přesvědčit, že v něm přeci jenom je. A potom se k tomu přidala vášnivá a dobře podložená obhajoba mojí kamarádky, která poukazovala na formální stránku toho, že Wright minimálně jako stroječek velmi přesně ví, co dělá. A posledním argumentem je ten způsob, jakým Benedict Cumberbatch řekne: "You have to bite it." Takže jsem film po letech vzala na milost a už v něm jsem schopná zachytit širší škálu emocí.(12.3.2008)

 • Fr
  ***

  Tragický příběh o tom, jak lehce se dá změnit osud….. Film o neštěstí, které přivodí další neštěstí, na jehož konci musíte být zákonitě nešťastní, bude brát útokem Vaše city. Tím spíš, že K.Knightley a J.McAvoy si Vás na 100% získají. A přestože je mé hodnocení ,,nízké“, stojím si za tím, že je to proklatě dobrá filmařina! Mě vadilo, že silný okamžik vystřídalo dlouhé intermezzo, které občas přešlo v nudu. Možná si protiřečím, ale takový jsem měl (a stále mám) pocit. Nevím, kdo (co) za to může, ale JÁ si dám raději Pýchu a předsudek.(18.6.2008)

 • Gimli
  ****

  Mé první setkání s panem Wrightem a já si říkám, jaké divy by ten chlapík dokázal udělat s pořádným námětem. Pokání je banální, předvídatelná tragédie, která je ovšem tak úchvatně natočena, že nemohu jít pod čtyři hvězdičky. Vadilo mi, jak nerovnoměrně si Wright rozvrhl jednotlivé epizody. Po relativně dlouhém úvodu (asi polovina filmu), kdy jsem postupně začal sympatizovat s hrdiny, jsem čekal., že teď přijde to pravé drama. Jenže místo toho přišlo akorát velmi efektní "bum bác" a konec. Je to jako když si objednáte úžasnou pizzu, těšíte se na ni a oni vám omylem dovezou jinou. Cítím se ošizen.(10.4.2008)

 • TheDarKnig
  ****

  Zapomeňte na pohodu a rychlé tempo Pride and Prejudice, tohle je mnohem pod kůži se dostávající dílo. Skvělé herecké výkony v čele s čím dál sympatičtější Ronan, ověřenou Knightley a sympatickým McAvoyem rozehrávají téměř psychologickou dramu, na jejímž konci čeká to jediné přiměřené rozuzlení. Technická stránka překvapivě dobrá, některé záběry dost svíravé a takový průlet nad tou pláží bez jediného střihu byl opravdu famózní. Škoda toho dost pomalého tempa, chvilkami pak člověk vypadává z rytmu díky jemné znuděnosti. Ale jinak opravdu dobrý historický biják, od kterého ovšem nesmíte čekat jízdu a jen si ho slastně užít nejlépe v mírně špatném rozpoložení. Konec pak, jak sem psal, není nijak překvapivý, ale nutný a Saiorse dostala, co "chtěla.(27.12.2010)

 • - Erotickou scénu v knihovně inspirovala režisérova vlastní zkušenost z dětství, kdy mu kamarád v 6-ti letech pustil porno a pořádně ho tím vyděsil. (xjane)

 • - Zelené večerní šaty, které ve filmu nosí Keira Knightley navrhla Jacqueline Durran a čtenáři časopisu In Style je zvolili za nejlepší kostým všech dob. (Reiniš)

 • - Spisovateľ Ian McEwan, ktorý je autorom knižnej predlohy, sa na filme zúčastnil ako jeho producent. (lilina133)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace