Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

Lynnet

Tolik už toho bylo a řečeno a napsáno že ani nevím jestli můžu ještě něčím přispět. Moje hodnocení mluví za vše ale přece jen aspoň něco přidám. Keira Knightley odvedla svůj nejlepší výkon v kariéře který už Pýše nastínila. Malá Ronan hraje spíše instinktivně než nějakým promyšleným herectvím ale určitě byla inspirací pro své starší kolegyně. No a tou hvězdou nejzářivější je James McAvoy který mě zaujal už ve Wimbledonu a doma dostává jistě mnoho dalších (i třeba televizních) příležitostí. Být američanem tak je hvězdou dávno ale to je jiná kapitola. Zpět k filmu: nepřímočaré linie prostě zbožňuju, to skládání dějového puzzle kdy na konci Vám vše dává smysl a přehráváte si v paměti scény znova aby jste si vše připomněli. Tady je navíc nádherná kamera která Vám ty obrázky uloží v paměti a díky nádherným exteriérům je opravdu na co se dívat. Scény ve Vás zanechají dlouhodobý pocit jak se může něco jedním okamžikem změnit a jak můžou lidé ovlivňovat své životy navzájem. Ian McEwan napsal jistě nádhernou knihu a já si ten zážitek dám znovu a jinak. ()

JoudaCZ

Jasně, hezky se na to kouká, super kamera atd.. Jo, Keira má krásné šaty. Takových filmů už bylo... Ale tenhle je tak dobře natočen, že vás to prostě od začátku strhne. Jistá režie, dobří herci (hlavně McAvoy, který byl třeba ve Skotským králi dost jalový, to uhrál s přehledem, nebo výborná Briona Romoly Garai). Nejvíc na mě zapůsobily dvě věci: psací stroj zabudovaný do hudební složky filmu, a pak scéna na pláži, to byla jízda. ()

babuca

Skvelá asi tak hodinka filmu.....kým ´´ ho ´´neobvinia a nezatkú..... a potom už výrazne upadajúci dej ,dlhé nudné zábery ....obzvlášť vojaci na pláži ma vytáčali........druhá polovica a záver filmu u mňa tento film degradovali na priemerné 3 hviezdičky. Súhlasím a značne zdielam názor Djkoma ()

Noc17

Výborné filmařské řemeslo, silný příběh....nestříhaný záběr z pláže je mistrovský kousek, který bere dech. Chci ten film vidět znovu. Jen malým zklamáním pro mě byl výkon Keiry Knightley. ()

YNWA

Právě jsem dokoukal tento film a přišlo mi, že se musím podělit o své čerstvé pocity. Jsem v naprostém šoku, úžasu a ohromení. Neuvěřitelně strhující válkou poznamenané romantické drama. Fantastická práce všech zúčastněných na filmu Pokání. Od skvělé režie propracované do každého sebemenšího detailu, přes famózní kameru, která mě doslova vtáhla do filmu, dále geniální scénář podpořený fantastickými výkony hlavních postav, především Saoirse Ronan, která potvrdila své herecké nadání ve sci-fi snímku City of Ember, až po strhující hudbu, jenž je dokonalá při každém záběru, především dechberoucí hraní na piano, doplněné "cvakáním" psacího stroje. Dále mě uchvátili 2 nesmírně silné momenty filmu, a sice nejprve čekání britských vojaků na pláži u Dunquerke na návrat domů, a poté když přivezou do Anglie zraněné vojáky a jejich následné ošetřování. Po těchto 2 scénách mi opravdu nebylo dobře. Nakonec vyzdvihuji závěr filmu v podobě emotivní bomby, kdy již stará Briony Tallis objasňuje před kamerami, jak se vše ve skutečnosti událo, ve svém konečně vydaném románu Atonement. Jediná drobnost jenž vytýkám je, že od prvního okamžiku je jasné, že "TO" neudělal Robbie ale ten jeho kamarád......, což ale velmi rychle zahrajete do ústraní. Kdyby to šlo, dám těch hvězdiček mnohem více. Tleskám a tleskám a ještě jednou tleskám ()

polko

Skvelo natocene dielko no pribeh za vela nestoji. Podlamna je tento film prilis precenovany a pre mna bol sklamanim. ()

marky_z

Nevšední zážitek, plochá Keira...a ten konec, za ten bych vraždila...všechno dohromady je nepopsatelně nádherné... ()

ondrab

Pro mě osobně naproto úžasný film. Krásný dlouhý scény, který berou dech. Příběh, který ma co říc, a který mě opravdu chytl za srdce. Konečný "zvrat" jsem opravdu nečekal a koukal jsem na film s otevřenou pusou. Plný počet. ()

matespal

nemůžu jinak ikdyž vlastně ani nevím proč to hodnotím,nikdy sem ho totiž nedokoukal do konce,vždycky sem usnul,a to sem mu dal velkou šanci-10krát ()

Lion438

Je až neuvěřitelné, nakolik může ovlivnit názor na film posledních 5 minut filmu. Když zbývalo přesně tolik času do konce říkal jsem, tak tohle má být film, který bych měl vidět než umřu? Vždyť je to jen takový obyčejný válečný příběh, jakých bylo spousta a proč je to Pokání, jaké pokání, vždyť se vlastně nic nestalo. Pak ale přišel závěrečný proslov autorky románu a mně spadla brada. Takové překvapivé konce mám rád a tak tu vyšiju 5 hvězd!! ()

Figuto

Film o chybě mladé dívky, jež poznamenala životy milenců. Jejich památce napíše román, ve kterém udělá, k čemu ve skutečnosti neměla příležitost. Velká romantika, kýč, ke konci mírné překvapení, zručně natočené. 3/6 ()

Eve1ink3

Po zhlédnutí tohoto filmu,jsem byla zhipnotizována,obraz a ktomu skwěle hrající hudba,výborné herecké obsazení.Dívám se z okna ven a v hlavě si přejímám jednotlivé scény z tohoto filmu. Eufórie,která do mě vstoupila po shlédnutí tohoto filmu nejde slovy popsat.kdo se nevcítí do tohoto filmu nepochopí,hodnotím proto 5-ti hvězdičkami a doporučuji. ()

endemit

Což o to, herci byli dobří a technicky bylo taky vše zvládnuté správně...Ale jinak dosti nudné dílko, bohužel úspěšně si hrající na umění. ()

branchillon

Velmi dojemné. Velmi smutné. V kině jsem takhle asi ještě nikdy nebrečela (leda snad u Medvěda). Ještě že už byla tma, když to skončilo, jinak by si kolemjdoucí mysleli, že mi právě vymřela polovina rodiny. ()

terezkys

Joe Wright natočil film, u kterého jsem jako jednoho z mála plakala. Keira , James, Saoirse, Romola...všichni jsou prostě úžasní a cíleně útočí na moje slzné kanálky. ()

karras

Na film jsem se podívala hlavně kvůli Saoirse Ronan, která za výkon 13ti leté zmatené slečny byla nominována na Oscara a Zlatý Glóbus. Zajímalo mě proč. A teď, když jsem to konečně viděla, se nedivím. Je to výborná herečka a i když mezi dětskými herečkami preferuji Dakotu Fanning, Saoirse ji dost konkuruje. Zpět k Pokání.. Pokud jde o mě, nemám válečné filmy moc v oblibě, ale toto válečné drama mě dostalo. Nejde ani tak o silný příběh, kterých je mnoho, jako spíš o to, jak byl příběh vzat za pačesy a vržen na filmovou scénu. Kiera Knightley odvedla velice přesvědčivý výkon a James McAvoy byl ještě lepší. Ráda jsem sledovala jeho osud a nejvíc se mi líbila scéna z obrovského tábořiště u pobřeží - klobou dolů, filmaři. Nejvíc mě ale dorazil konec, tak jako vždycky u takových filmů. Celá pravda je vyjevena až na konci a i když si myslíte, že už všechno víte, nakonec zjistíte, že nevíte nic. Tleskám tvůrcům i autoru soundtracku, který byl také znamenitý. Za mě plný počet. ()

DžejPý

Mám rád válečné, dramatické, romantické i mysteriózní filmy. Tady jsem našel jen kousek válečného. Vše ostatní se nekonalo. Když uvidíte závěrečné vysvětlování Briony, víte, o čem film byl. Za zmínku stojí jen výborná hudba. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky