Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

TomBar

Pokánie je skutočný umelecký zážitok, aj keď samotný príbeh nemusí byť až taký zaujímavý. Skvelá výprava, vykreslenie fatality ľudského rozhodnutia v duálnej perspektíve stavia tento film do inej roviny, v akej stoja iné vojnové romance. Pár skvele štylizovaných záberov, ako napríklad "čakanie na Godota" na pláži, dotvára celkový dojem ďalekosiahlych následkov vojny na celok i jednotlivcov. Zvukovo je film funkčne prepojený s obrazom, pôsobí nerušivo, ba dokonca miestami napínavo. Postavy sa vyvíjajú, dej nestagnuje ani na moment. Keira Knightley a Saorise Ronan 1*. Réžia je rutinérska, napriek tomu, že ide o Wrightov len druhý veľký projekt. Pre mňa asi najlepší kúsok minulého roka. ()

strangercz

technicky dokonalý film který vás očaruje nádhernými obrazy. Po těch všech reakcích sem byl, ale mírně zklamán, že film na mě neměl takový emocionální dopad jak sem čekal, ale i tak jasných 5* Po druhém shlédnutí a přečtení knihy beru poslední větu zpět. Celý film je dokonalost sama. Jedno z nejlepších podání "osudové lásky" ()

Grizzly

Tenhle film mne hodne zasahl. Nikdy jsem nepral zadnemu filmovemu paru stesti vic, nez dvoum hlavnim predstavitelum. Nejsilnejsi filmove momenty co jsem mel za posledni dobu moznost videt a to jak z pohledu romantiky, tak z pohledu valky. Nikdy jsem nezazil takove ticho v kinosale. Plny pocet. ()

jorgus

ocekavani obrovske...vysledek rozpacity:)skoro do konce filmu jsem si rikal what the fuck...a vydarena zaverecna vysvetlovacka to uz nezvratila. Kdyz skoro cely film se nudim a sokujici zaver me aspon trochu ukaze ze to melo hlavu a patu...to neni jako kdyz do te doby skvely film, zaver vynese na mistrovske dilo jako treba ve Vykoupeni z veznice Shawshank. Mozna jeste jednou a zpetne chce toto dilko docenit,ale na poprvne za slabe dve:) ()

Ulrich

Škoda že už mám tolik nakoukáno. Pokání bych si zřejmě užil mnohem víc. Takhle je to pro mě "pouze" film krásný na pohled i na poslech, u kterého mi ale trošku chyběly emoce. Scéna v knihovně a "skoro závěr", kdy Keira šeptá nasranému McAvoyovi jsou asi jediné, které mi utkvěli v paměti. Většina scén jsou skvěle a nádherně natočené, ale zkrátka ani u nepřerušovaného asi šestiminutového průletu po pláži v Dunkirku, který je po stránce provedení a zakomponování hudby opravdu velmi působivý, nemohu tleskat, když vím, že poslední dobou s podobným záběrem přichází každý druhý režisér. Závěr zase, ať si kdo chce říká co chce, není vlastně nic jiného než "Bobby Ewing ve sprše" a když se rozjedou titulky, tak člověku dojde, o jak dějově slabý film vlastně jde a jak jednoduchou zápletku pomocí opravdu velmi dobře ozvučených a ohudebněných záběrů dokáže roztáhnout na dvouhodinovou stopáž. Ale i přes tyto drobné výhrady jde jednoznačně o skvělý film. ()

Honza dAve

Pokání je opravdu dokonalý film současnosti, plný čistých destilovaných emocí prýštících ze stříbrného plátna a plně unášejících diváka dějěm. Anglický zámeček se z idylky změní v místo pokusu o zločin, válečné scény z Evropy přebíjí lazaret na ostrovech, a konec je naprosto dechberoucí. ()

JohnFarst

Po dlhom čase film, ktorý ma nadchol. Pokánie je umenie samo a zaisťuje Wrightovi sľubnú budúcnosť, pretože réžia je bezchybná. Dokonalé vedenie hercov je výsledkom ich nadvýkonov, ktoré tu predvádzajú. Samozrejme najlepší sú Knightley, McAvoy a diabolská Ronanová, ktorej part je zahraný tak úžasne, že som jej postavu z duše nenávidel. Obsadenie je výborné, akosi civilné a ľahko sa dá uveriť, že niekto taký naozal žil. K soundtracku by boli samé superlatívy ale treba vyzdvihnúť nápad so zakomponovaním písacieho stroja do hudby - perfektné. Vždy keď zaznela hudba prebehli mi po chrbte až zimomriavky ako je úprimná a jednoducho jedinečná. Kamera je úchvatná a niektoré zábery doslova vyrážajú dych t.j. napríklad scéna príchodu na pláž, ktorá je dlhá niekoľko minút bez strihu a od čias Potomkov ľudí tu podobne dychvyrážajúca scéna nebola. Tento film je vynikajúci hlavne svojimi detailami. Všelijaké krátke zábery, hudobné hrátky s obrazom a vypilovaná výprava spolu s kostýmami robia z Pokánia niečo ako filmové divadlo. Detail je všetko.. len si ho treba všimnúť. Záver už len potvrdzuje unikátnosť tohto diela a dotvára celkový dojem s niečoho krásne trpkého. V strede film na pár minút stratí zaujímavosť a tempo ale to sa hneď napraví takže summa summárum dávam 90%. ()

RickyFitts

strašně nevyvážený film, po první půlhodině jsem myslel, že ho snad budu mít i v top ten, Juno Temple byla naprosto neuvěřitelná a krásně děsivá, pak následoval příšerně nudný zbytek filmu, ovšem režisér si neodpustil ještě jeden nádherný dlouhý záběr na vylodění vojáků, tak teď babo raď, 3+ (btw. Keira nic moc) ()

Milwa

Právě jsem dočetla knihu,krásně napsané, nabité emocema....dneska večer si pustím film, jsem hodně zvědavá.....sand mě nadchne alespoň tak jako kniha:-) A mám to za sebou, právě mi v pozadí běží titulky...je to tak těžké sledovat nezaujatě film, když víte co přijde...nevím, něco je nedokonalého na filmu, nedokáže vám v danou chvíli v němých pasážích říci co se odehrává v myslích postav...tak to na mě působilo, McEvan skvěle popisuje myšlenkové a emoční pochody, každý detail..v tom je film jaksi nedokonalý...hutná atmosféra v knize je jaksi naředěná vizualizací, nevím jak to přesně popsat...prostě se nespojil vesmír a já nebyla až tak vtažená do děje jak jsem si myslela...nevím, čím to mohlo být, jestli herci, scénářem, nevím,co ale určo nefungovalo: Keira a James...nevím, ale já tam tu chemii neviděla, nějak to pro mně nefungovalo, nějak nebyli pravá Cee a Robbie z knihy. Brioni Byla skvělá ve všech třech provedeních, velmi se mi líbila poslední část kdy se Brioni přiznává ke svému činu, je to odlišné od knihy, ale přesně pasující a ukončující. Co se mi dále moc líbilo byla atmosféra u Dankerque, zpívající vojáci mě dostali, stejně jako ranění v brionině nemocnici, celá ta nesmyslnost války......jak to shrnout: někdy mám moc velké oči, asi jsem na to doplatila...kdo ví jak bych hodnotila kybych nečetla knihu, ale to se asi nikdy nedozvím...nyní 3 a půl ()

Luqi

Ahaaaaaa.......nakoniec všetko, čo sa zdalo byť nezmyselné a zbytočné sa nakoniec ukázalo ako celkom dobre premyslené. Tesne pred koncom som si hovoril, že by som film o takú pol hodinku skrátil, no po tom závere si vravím, že všetko bolo tak akurát. Celkovo sa film dá len máločo vytknúť, od réžie, cez kameru, hudbu až po herecké výkony - veľmi dobré. No napriek tomu, film má jedno veľké mínus: tým, že všetko sa vysvetlí až v samotnom závere, veľa vecí oceníte až pri záverečných titulkoch, čo asi nie je správne. Počas samotného filmu som mal viac s tých odbočiek ako z hlavnej dejovej línie, tá ma trochu nudila a teda na 5 to nie je. ()

melloun

To co místy předváděla kamera (pláž) je pro mě šokující a co teprve ta hudba (klapot psacího stroje)! Hodně scén se mi zažralo hluboce pod kůži. Především konec je velmi povedený a dlouho na něj nezapomenu. Joe Wright se zde vybičoval k úžasnému výkonu, jeho předchozí film Pýcha a předsudek je jen šedým stínem v porovnání barevného světa v Pokání. Stejně úžasní byli i herci - Keira Knightley, James McAvoy a představitelky Briony (Saoirse Ronan, Romola Garai). Příjemný, emociálně plný, úchvatný... prostě film, který stojí za to vidět. ()

icoico

laciny pribeh o vine s pokusem o prekvapivou pointu. treba nejsem anglican a nemam anglicke trauma z dunkirku, ten film si mne proste nenasel. nuda. ()

Camac

Pro mne velké překvapení. Čekal jsem něco mnohem konvenčnějšího a ačkoliv to má všechny složky romantického dramatu, zpracování je ambiciózní a nenudící. A v člověku po shlédnutí zůstane takový ten pocit osudovosti a tragiky. ()

Saur.us

Krásný i když smutný film s nádherně vyřešenou hudební, obrazovou i příběhovou stránkou. Na to že nejsem na romantický fimy, tohle je krása. ()

Pfff

Dlouho jsem odkládala shlédnutí tohoto filmu a nadšené reakce jsem považovala za přehnané,protože Pýcha a předsudek při vší úctě nebyli nijak výjmečné. Ale toho, nechala jsem se unášet příběhem. Nenáviděla tu malou sv*ni. Bohužel její starší verzi už jsem moc nevěřila to POKÁNÍ. A btw. nosit celý život stejný sestřih je také forma pokání? ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky