Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

Otan

Fakt zajímavý film.Úplně nejvíc se mi asi líbila muzika a nádherná Keira Knightley.Knihu jsem nečetl.Právě proto mě trochu zklamalo vysvětlení v závěru.Ale zajímavý film s pěknou výpravou a vůbec dobře se na to kouká.83% ()

Aria

Je načase, aby Aria vytáhla svůj metr brečivosti... Aria totiž u filmů nebrečí. Snad jen u Amélie štěstím a u Velké ryby dojetím (a to se dá považovat jen za symbolickou slzu). Ale tohle, tohle je historicky můj druhý romantický film, u kterého se mi chtělo řvát jako želva (prvním byl Million Dollar Baby. Když brečí Clint, musíte brečet taky). Né že by to byl nějak zvláštní film, ale má silný příběh a tak nějak doufáte v jiný konec. A když si myslíte, že se ho dočkáte, dostanete emocionální facku. Krásné ()

DrCreo

Bola to len predom nafúknutá, nadhodnotená bublina, ktorá sa v mojich očiach takmer okamžite rozplynula do zabudnutia, a vytvorená azda "pseudoromanticky" založenými ľudmi, ktorým k romanticko-dojímavému príbehu stačia: píšte si, budeme potrebovať – jedného chudobného mládenca z nižšej kasty, jednu dievčinu, naopak bohatú, pociťujúcu voči nemu skrytú lásku snažiac sa ju zamaskovať za pretvárkový odpor a nazáujem, a štipku ukrutnej vojny, ktorá je len kulisou. No nie je to sladké ?! Tak si to zhrňme – mal to byť príbeh o všetkom, príbeh, ktorý má zdanlivo všetko potrebné: lásku, smútok, odlúčenie, pokánie, vojnu, všetko toto malo byť garantom toho, že ani jedno oko neostane suché, no napriek tomu tam nebolo ani jedno z toho. ()

saaaky

Je to tak, a ne jinak - Joe Wright opět potvrdil veškeré své kvality v daném žánru. Zpracování příběhu, uchopení příběhů jednotlivých postav, originalita a propracovanost - nejsilnější stránky tohoto snímku. Wirghtova "oblíbenkyně" Keira Knightley opět potvrdila, že chce-li si zachovat vysokou laťku a úspěšnost, je tento historicko-romantický žánr více než jasnou volbou. K filmu jsem se nejdříve stavěl ambivalentně, prvních pár minut sice zavánělo "odérem" neotřelého příběhu - byť podle knižní předlohy. Stačilo ale pár dalších minut, vše se obrátí naruby, Briony dovrší svoje bujaré fantazírování tolik charakteristické pro její věk ... a ejhle - lituje celý život. Kdo ví, zná, viděl 'Pýchu a předsudek', tuší "o co gou" - neprohloupí. Pokání je na "stejné vlně", ne-li však ještě o pár příček výše. ()

Mates Hradecky

Film, který ve mě dozníval několik dní. Velmi dobrá adaptace s mnoha hereckými výkony, kterým ovšem vévodí nový objev z irských vřesovišť Saoirse "Šír-ša" Ronanová, kterou kamera prostě miluje. Hluboký a silný lidský příběh velké a nenaplněné lásky. ()

ConDoom

Jednu hvězdičku dávám za výpravu a scénu z pobřeží za války, která na druhou stranu byla úplně mimo tématiku Pokání (emoce války zobrazuje skvěle a ve válečném filmu by zajisté působila zcela přirozeně a trefně, tady ovšem pouze přidává další nelogický střípek do prapodivné mozaiky filmu). Prazvláštnost umístění scén a jejich forma byla ostatně problémem celého snímku. Úvodní neustálé opakování příběhu ze dvou pohledů, či závěrečné „takhle to nebylo, vlastně to bylo takhle“ působí chaoticky a zbytečně. Vůbec závěrečná objasňující pasáž je spíš na facku, než že by zasloužila srovnání s Titanikem. Potenciál literární předlohy sliboval mnohé a určitě by i různá kreativní ztvárnění dodaly snímku zajímavý rozměr, toto pojetí mi však přišlo zcela tragické, nudné a ubíjející. Největším překvapením pro mě bylo zdejší hodnocení, které považuji za spiknutí proti zdravému rozumu. ()

demovka

Jane Austenovou a její příběhy mám velice ráda, ale tento příběh mi ji nepřipomíná. Jane Austenová má dramatické láskyplné příběhy, kdy se lidé vyvíjejí a procházejí cestou, na konci které se k sobě přiblíží co nejvíce. Její příběhy mívají dobré konce. Tento příběh je jiný. Co se může stát, když malé dítě si přečte, co nemá číst. Když vidí, co nemá vidět a vysvětlí si a ostatním lidem vše jinak, než to doopravdy je. Zničí tím sobě a oběma dospělým představitelům život. Rozbije rodinu. Změní život tak, že celý příběh již nemůže mít dobrý konec. I když činí sama sobě v dospělosti pokání, nedokáže nic změnit a odpustit si. Nedokáže ani vyprávět celý příběh pravdivě nahlas. Jediné, co dokáže, je vyprávět příběh na papír. Není tedy překvapením, že se z ní stane spisovatelka. Hned první zhlédnutí filmu na mě silně zapůsobilo. Šla a koupila jsem si knihu. Při čtení jsem stále viděla obrazy z filmu, hlavní představitelé, atmosféru danou záběry, příběhem a hudbou. Tedy 5 *! ()

lubica1995

Postavy vydali so seba všetko čo sa dalo, aj to, čo si mohli vziať do hrobu, ale čisto sebecky ( chcem, aby moja duša išla s odpustením), museli s pravdou von. Dokonalé utrpenie. Bol to pre mňa zážitok. Chvíľu mi bolo ľúto Brion. Chvíľu som ju nenávidela. Bolo to také smutné...a zároveň šľachetné. ()

Nalito

Nedokazem popisat svoje dojmy z tohto filmu, snad len vetou: Dobre si rozmyslime, co povieme alebo vykoname aby sme neskor nemuseli celit nekonecnym vycitkam a zozieraniu sa. Viem si predstavit, ako sa dievca muselo citit, urobit chybu a nemoct ju napravit, to je to najhorsie..ale aspon si tu chybu uvedomila, pre dnesnu dobu takmer nepoznany jav.Nadherny film, spracovanie, moji oblubeni herci a jeden z NAJ filmov, ake som kedy videla.James McAvoy neskutocne charizmaticky chlapik bez ktoreho by to snad ani nemalo iskru :) ()

WikingVik

V popisu tohoto filmu je uvedeno "válečný" a "drama". Jenže to zrovna není pravda. Když už tak romantický, zdlouhavý, nudný. To by sedělo lépe. ()

Unrealik

Chvíli to má blízko k pohádce, pak k dramatu, potom k válečnému filmu, následuje nemocniční drama. K tomu časové přeskoky, které mě rušily (nejvíce asi ten do současnosti). Dojem zachraňuje poslední čtvrtina, která byla dojímavá (hlavně jedna scéna s Romolou Garai, po které jsem jí "odpustil", ovšem pak člověk dodatečně zjistí, že...). ()

Leni23

Tento film u mě patří k těm, které mi na delší dobu sebraly dech. Neuvěřitelné drama plné emocí, zvratů a velkým počtem otázek k zamyšlení. Nemá vlastne každý z nás v životě svou symbolickou Briony? Nebo jsme se něčí stali? Skvělé herecké obsazení. ()

Pythonator

Tohle Pukání vzniklo zjevně, když někdo vypukal pořádného jointa. Nevím, zda má na svědomí to zpřeházené dějství spisovatel či scénárista, ale scénář je teda dojebaný řádně. Keira je jediný důvod, proč jsem u té spatlané mozaiky vydržel až do konce. ()

kodwin

Bylo to takové nijaké, respektive nijak mě to nezasáhlo. Nejsilnější scéna byla jedna z těch zbytečných - s umírajícím francouzským vojákem. Dva dny po shlédnutí si pamatuji už jenom další dvě věci - sice barvitou, ale celkem nudnou scénu s pláží plnou vojáků a krásnou Keiru s nevyváženou postavou. No abych filmu nekřivdil, ten konec splňoval parametry filmu s tak vysokým hodnocením, na ten si vzpomínám taky:) ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky