poster

Dům loutek (TV seriál)

 • USA

  Dollhouse

 • Slovensko

  Nežní zabijaci

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2009 - 2010, 20 h 59 min (Minutáž: 43–50 min)

Tvůrci:

Joss Whedon

Hrají:

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell, Miracle Laurie, Mark Sheppard, Erin Cummings, Kevin Kilner, Liza Lapira, Christina DeRosa, Vincent Laresca, Alan Tudyk, Ted Garcia, Tony Amendola, Mehcad Brooks, Felicia Day, Valerie Cruz, Gregg Henry, Ian Anthony Dale, Emma Bell, Octavia Spencer, Matt Keeslar, Zack Ward, Adair Tishler, Alexis Denisof, Jamie Bamber, Keith Carradine, Summer Glau, Michael Hogan, Ray Wise, Glenn Morshower, Tzi Ma, Adam Godley, Vincent Ventresca, Nate Dushku, Rick Fox, Philip Casnoff, Ashley Johnson, Kurt Caceres, Joseph Sikora, Janina Gavankar, Rick Otto, Leslie Andrews, Toby Leonard Moore, Lucas Bryant, Katie Chonacas, Aisha Hinds, Brandon Molale, Jillian Armenante, Andrew Bowen, Angus Sutherland, Josh Cooke, Michael King, Skyler Stone, Susan Ziegler, Patton Oswalt, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Damion Poitier, Marie Joelyn, Roy Vongtama, Maurissa Tancharoen, Graham Norris, Jed Whedon, Vincent M. Ward, Danna Brady, Teddy Sears, Jamie Lee Kirchner, Tara Holt, David Alpay, David Barry Gray, Sonja O'Hara, Leslie Stevens, Haley Pullos, Paul Ganus, Nelson Franklin, Jennifer Segal, Brad Hunt, Oscar Torre, Tessie Santiago, Dan Bakkedahl, Hannah Leigh, Matt Riedy, Rebecca Field, Chase Kim, Angel Desai, Andrew DiPalma, Billy 'Sly' Williams, Giovanni Lopes, Morgan Beck, Josh Fadem, Jeff Doucette, Christian Monzon, Blake Kushi, Maury Sterling, Sam Hennings, Rhea Seehorn, Tim Conlon, Matt Winston, Jim Piddock, Billy Beck, Jonathan Del Arco, Carlease Burke, Kevin Sizemore, Tim Chiou, Billy Snow, Megan Heyn, Kevin Will, John Eddins, Amelia Høy, Rhashan Stone, Tank Jones, Mark Kubr, Greg Collins, Alan Pietruszewski, Katie Nisa, Clayton Rohner, Michail Chmurov, Jonathan Kowalsky, Mark Ivanir, Anson Mount, Brian Bloom, Christopher Goodman, Billy Beck, Vincent Giovanni, Daniel Kash, Jordan Bridges, Brenda Bakke, Ryan Alosio, Natalie Avital, Chris William Martin, Kristoffer Polaha, Arye Gross, Clyde Kusatsu, Jesse Johnson, Ana Claudia Talancón, David Lee Smith, Katrina Nelson, Kevin Kilner (a.z.), Haley Pullos (a.z.), Summer Glau (a.z.), Adam Godley (a.z.), Alan Tudyk (a.z.), Marco Sanchez, Tanoai Reed, Josh Kelly, Becky Wu, Joe Howard
(další profese)
 • togaf
  ****

  Je poznat, kde dostal Whedon volnou ruku, ale nemyslím si, že kdyby to natočil celé podle studia, byl by to propadák. Jen by to bylo jiné. Takhle je to ovšem perfektní a když se začnou odhalovat tajemství, napětím jsem nedýchala. Whedon dokáže stvořit nezapomenutelné postavy v originálním prostřední. A epitaf byl bonbónek navíc. Víc depresivní závěr si ani nedovedu představit. A Alan Tudyk byl (aspoň ze začátku) stejně roztomilý jako ve Firefly. Co víc si přát?(3.6.2012)

 • Ender66
  *****

  Whedon má v péčku. Foxovia mu zrušila Firefly a predsa si aj vo svojom novom seriály robí veci po svojom. Prvé diely, pre niekoho možno pomerne nudné pripomenú xy "agentových" seriálov (aj keď značne okorenené nápadom výroby "agenta" na mieru). Postupne sa vykroštalizuje hlavná dejová línia, ktorá je rozohraná veľmi zaujímavo. Ukončenie seriálu je fajn ale celkom zjavne z neho vidieť že prvú sériu Whedon poňal iba ako úvod do nového univerza. Vďaka nebesiam, že sa druhá season nakoniec bude točiť a tento výborný seriál neskonči pobobne ako jeho nešťastný bratšíček Firefly. Pretože v dvojke bude mať Whedom šancu poriadne sa vyhrať. Prehĺbenie mytológie sveta, rozvíjanie krásne rozbehnutých vzťahov medzi postavami (len si spočítajte ako veľmi sú postavy už po pár dielich prvej série poprepájané), línia s Alphom a apokalyptická budúcnosť (na ktorú sa ja osobne ako scifista veľmo teším). A to všetko odené v krásnom háve a okorenené tradične dobrým Whedonovským humorom. Can I go now? :)(5.8.2009)

 • KarelR
  ****

  Pilot Dollhousu slibuje velké věci, ač sám o sobě rozhodně není žádné terno. Tu a tam se válí něco povědomého a do ideálního whedonovského mixu chybí kapka humoru, jenže rozestavení figurek zvládl Joss na jedničku a opět si dokázal vytvořit prostředí, ve kterém může rozjet svoje boření klišé a posouvání hranic.(15.2.2009)

 • Fallen_One
  ***

  Hodnocení po deváté epizodě: Eliza Dushku opět nepříliš výrazná, zachraňují to vedlejší postavy ("geniální" mladý tvůrce tý mašinky na mazání mozků, vedlejší herci objevivší se vždy v jednom díle) a samotný nápad o tajné organizaci s lidskými loutkami. Díly jsou vesměs zajímavé, občas se tu a tam objeví kolosální nuda nebo ujetost, ale vesměs si to drží lehký nadprůměr díky dobrým scénářům. Uvidíme jak to celé skončí. Možná hodnocení změním - 24.10. jsem nucen hodnocení změnit na tři hvězdy, tedy čistý průměr. Jak už bylo řečeno, seriál má velký potenciál, ale nijak ho nevyužívá. A já se přistihl, že raději koukám na jiné seriály a na pokračování Dollhouse se těším čím dál méně.(1.5.2009)

 • Djkoma
  ***

  Obrovský potenciál v rukou mistra. Josh Whedon má další ze svých velkých příležitostí k dalšímu kroku k věčné slávě. Dollhouse má velký potenciál, ale po třech dílech zatím nedokázal dostatečně přesvědčit. některé okamžiky připomínají Alias, ale to je pouze kosmetický defekt, způsobený geniální koncepcí Abramsova seriálu. Casting je podřízen hlavním myšlenkám, přestože na první pohled působí amatérsky, z herců se vyklubali vynikající osobnosti, které do svých rolí zapadali (ať Frank Kranz nebo Eliza nebo Enver Gjokaj). Ve stínu první sezony slušné 2* za potenciál, který nebyl využit a díly, které jsou fajn, ale nepřináší nic objevného a slabé finále, které zamrzí. Foxové to s chutí zruší a pár fanoušků bude nadávat, ale nezaujatý divák, který se nemodlí v Boha, Spielberga a pak Whedona tento seriál s klidem odepíše. Firefly byl prostě lepší seriál a příjemnější podívaná. Whedon první sezonu pojal prostě špatně. Málo chutné šťávy, hodně prázdné vaty a čekání na smysluplnou hlavní linii, které se v podstatě první sezona nedotkla. První sezona měla být poslední, nebyla. Naštěstí. Whedon od 5tého dílu druhé sezony rozjíždí svoje božská kola chytrosti, vkusu a osudu loutek na plné obrátky. Možná za to může podepsaný papír od studia, že je tohle skutečný konec seriálu a má to už ukončit. Tu ránu, jak mu spadl kámen ze srdce slyšeli i na Měsíci a konečně vystavil své skutečné umění na odiv světu. Vysoké tempo, hromada nápadů, využití dřívější vaty pro své účely... ale stále tu jsou silné nedostatky a stín první sezony. Potenciálem nejnabitější seriál posledních let však teď už zůstane v podkroví... (Seriál viděn celý) S01=2*,S02=4*, Epitaf1+2=3*(tuto myšlenku nevyužil Whedon příliš dobře...)(5.3.2009)

 • - Dollhouse je součástí kampaně FOX TV nazvané "Remote-Free-TV", která zahrnuje například i serál Fringe. Cílem kampaně je snížit pauzy na reklamy a získat tak více vysílacího času. (TomikZlesa)

 • - Postava Dr. Saunders měla být původně mnohem starší. Joss Whedon postavu přepsal, aby mohl do role obsadit Amy Acker. (TomikZlesa)

 • - Spoiler: Obsazením Alana Tudyka (Alpha) potvrdil Joss Whedon, že herce ze svého předchozího seriálu Firefly (2002) obsazuje ve svých dalších počinech do záporných rolí. Nathan Fillion si záporáka střihnul v Buffy, přemožitelce upírů (1997), Gina Torres a Adam Baldwin pak v Angelovi (1999). (novoten)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace