Dům loutek (TV seriál)

Dollhouse

Nežní zabijaci

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2009 - 2010, 20 h 59 min (Minutáž: 43–50 min)

Tvůrci:

Joss Whedon

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell, Miracle Laurie, Mark Sheppard, Erin Cummings, Kevin Kilner, Liza Lapira, Christina DeRosa, Vincent Laresca, Alan Tudyk, Ted Garcia, Tony Amendola, Mehcad Brooks, Felicia Day, Valerie Cruz, Gregg Henry, Ian Anthony Dale, Emma Bell, Octavia Spencer, Matt Keeslar, Zack Ward, Adair Tishler, Alexis Denisof, Jamie Bamber, Keith Carradine, Summer Glau, Michael Hogan, Ray Wise, Glenn Morshower, Tzi Ma, Adam Godley, Vincent Ventresca, Nate Dushku, Rick Fox, Philip Casnoff, Ashley Johnson, Kurt Caceres, Joseph Sikora, Janina Gavankar, Rick Otto, Leslie Andrews, Toby Leonard Moore, Lucas Bryant, Katie Chonacas, Aisha Hinds, Brandon Molale, Jillian Armenante, Andrew Bowen, Angus Sutherland, Josh Cooke, Michael King, Skyler Stone, Susan Ziegler, Patton Oswalt, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Damion Poitier, Marie Joelyn, Roy Vongtama, Maurissa Tancharoen, Graham Norris, Jed Whedon, Vincent M. Ward, Danna Brady, Teddy Sears, Jaime Lee Kirchner, Tara Holt, David Alpay, David Barry Gray, Sonja O'Hara, Leslie Stevens, Haley Pullos, Paul Ganus, Nelson Franklin, Jennifer Segal, Brad Hunt, Oscar Torre, Tessie Santiago, Dan Bakkedahl, Hannah Leigh, Matt Riedy, Rebecca Field, Chase Kim, Angel Desai, Andrew DiPalma, Billy 'Sly' Williams, Giovanni Lopes, Morgan Beck, Josh Fadem, Jeff Doucette, Christian Monzon, Blake Kushi, Maury Sterling, Sam Hennings, Rhea Seehorn, Tim Conlon, Matt Winston, Jim Piddock, Billy Beck, Jonathan Del Arco, Carlease Burke, Kevin Sizemore, Tim Chiou, Billy Snow, Megan Heyn, Kevin Will, John Eddins, Amelia Høy, Rhashan Stone, Tank Jones, Mark Kubr, Greg Collins, Alan Pietruszewski, Katie Nisa, Clayton Rohner, Michail Chmurov, Jonathan Kowalsky, Mark Ivanir, Anson Mount, Brian Bloom, Christopher Goodman, Billy Beck, Vincent Giovanni, Daniel Kash, Jordan Bridges, Brenda Bakke, Ryan Alosio, Natalie Avital, Chris William Martin, Kristoffer Polaha, Arye Gross, Clyde Kusatsu, Jesse Johnson, Ana Claudia Talancón, David Lee Smith, Katrina Nelson, Kevin Kilner (a.z.), Haley Pullos (a.z.), Summer Glau (a.z.), Adam Godley (a.z.), Alan Tudyk (a.z.), Marco Sanchez, Tanoai Reed, Josh Kelly, Becky Wu, Joe Howard, Scott C. Roe, Damien Leake, Rich McDonald

Seriál jsem začala sledovat ze zvědavosti. Pořádně o něm nikdo z mého okolí nevěděl, takže jsem neměla možnost s někým to rozebrat atd. Ze začátku opakující se děj - někdo přijde najme si Echo, něco se zvrtne a ona to zvládne. Ale opět byla jsem zvědavá v co se příště promění a jestli se seriál někam pohne. 1. sérii bych hodnotila tak na dvě až tři hvězdičky, ale právě ta druhá byla nabuchaná výborně! Jak jsem četla v nějakém článku - může to být dané tím, že původně seriál měl mít 5-6 sérii, což studio zatrhlo a tak scénarista musel vše narvat do 2. série. Líbili se mi díly, které se zaměřili i na jiné loutky a jejich osudy (Siera, Victor), přece jen Echa jsem už měla dost. Poslední dva díly vždy na konci série jsou taktéž dobré a víc se přibližují k žánru sci-fi. Prostě nakonec jsem byla ráda, že jsem nakoukala celý seriál. Má jen pár dílů, tak to jde rychle a je čím dál tím lepší.(25.5.2013)

Celkem zajímavý nápad, ale to provedení, vyprávění příběhu mě tedy nezaujalo. Eliza Dushku je pěkná, ale jako Echo nic moc. Další postavy taky nuda, děj plyne pomalu a nezajimavě (trošku adrenalinu do příběhu vlije Alan Tudyk jako perfektní Alpha). Čekal jsem rozhodně něco jiného, docela mě překvapilo, že se Dollhouse dočká druhé série, možná zbytečně, ale na druhou stranu se teď seriál může odvíjet jakkkoliv. Tak 2.sérii se nese v duchu té první a to mě vůbec nebaví...s Dollhousem zatím končím. 1.série = 60%.(5.1.2010)

Seriál s parádním nápadem a nádhernou Elizou Dushku. Kdo by nebral agenty, které si můžete naprogramovat, jak chcete? Můžete jim dát jakékoli znalosti, dovednosti, emoce, prostě cokoliv. Namícháte si to podle svých představ. Ale nic samozřejmě nejde úplně podle představ a občas se něco zvrtne. Postavy si občas uvědomí své já. Škoda, že má seriál jenom dvě série... Ale v několika dílech se objeví i ladná Summer Glau a Felicia Day. :) "Věříš mi? Bezvýhradně."(12.2.2013)

• dopitak

Scifi seriál o špičkových lidských agentech, kteří jsou na každou akci naprogramovaní a po každé akci naopak "vymazáni". Anebo také Brutální Nikita třetího milénia v podání TV FOX. Eliza Dushku mi připomíná, ať se na mě nikdo nezlobí, Sarah Michelle Gellar v některých scénách True Intentions, když zrovna nosila brýle. Dodám, že se mi zmíněné scény a (protože vkus máme my muži přeci jen poměrně stálý) tedy Eliza vůbec nelíbí. Po pilotu:**(15.5.2009)

První série vynikající, druhá mi trochu pila krev tím, že už byla klasicky na pokračování... Jak jsem zjistil, tak na seriály, které dávají každou chvíli cliffhangery, nejsem zrovna stavěný... Každopádně konec to všechno vylepšil, přístup Anny DeWittové k Topherovi v obou epilozích byl nádherný. Každopádně mě trochu děsí vědomí, že u Firefly se možná také schylovalo k něčemu podobnému... Anyway - 75%....(24.11.2010)

• - S rolí seriálové doktorky Claire Saundersové bylo spojováno i jméno kanadské herečky Kathleen Robertsonové. (Conspi)

• - Všechny jména Actives užívaná v Dollhouse jsou převzata z fonetícké abecedy NATO - Alpha, Echo, Sierra, November, Victor. (TomikZlesa)

• - Společnost stojící za „výrobou“ dollhouse se jmenuje Rossum. Jedná se o odkaz na Karla Čapka a jeho slavné R.U.R. (Rossum's Universal Robots). (TomikZlesa)