Dům loutek (TV seriál)

Nežní zabijaci

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2009 - 2010, 26x44 min

Mychael Danna

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell, Miracle Laurie, Mark Sheppard, Erin Cummings, Kevin Kilner, Liza Lapira, Christina DeRosa, Vincent Laresca, Alan Tudyk, Ted Garcia, Tony Amendola, Mehcad Brooks, Felicia Day, Valerie Cruz, Gregg Henry, Ian Anthony Dale, Emma Bell, Octavia Spencer, Matt Keeslar, Zack Ward, Adair Tishler, Alexis Denisof, Jamie Bamber, Keith Carradine, Summer Glau, Michael Hogan, Ray Wise, Glenn Morshower, Tzi Ma, Adam Godley, Vincent Ventresca, Nate Dushku, Rick Fox, Philip Casnoff, Ashley Johnson, Kurt Caceres, Joseph Sikora, Janina Gavankar, Rick Otto, Leslie Andrews, Toby Leonard Moore, Lucas Bryant, Katie Chonacas, Aisha Hinds, Brandon Molale, Jillian Armenante, Andrew Bowen, Angus Sutherland, Josh Cooke, Michael King, Skyler Stone, Susan Ziegler, Patton Oswalt, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Damion Poitier, Marie Joelyn, Roy Vongtama, Maurissa Tancharoen, Graham Norris, Jed Whedon, Vincent M. Ward, Danna Brady, Teddy Sears, Jamie Lee Kirchner, Tara Holt, David Alpay, David Barry Gray, Sonja O'Hara, Leslie Stevens, Haley Pullos, Paul Ganus, Nelson Franklin, Jennifer Segal, Brad Hunt, Oscar Torre, Tessie Santiago, Dan Bakkedahl, Hannah Leigh, Matt Riedy, Rebecca Field, Chase Kim, Angel Desai, Andrew DiPalma, Billy 'Sly' Williams, Giovanni Lopes, Morgan Beck, Josh Fadem, Jeff Doucette, Christian Monzon, Blake Kushi, Maury Sterling, Sam Hennings, Rhea Seehorn, Tim Conlon, Matt Winston, Jim Piddock, Billy Beck, Jonathan Del Arco, Carlease Burke, Kevin Sizemore, Tim Chiou, Billy Snow, Megan Heyn, Kevin Will, John Eddins, Amelia Hoy, Rhashan Stone, Tank Jones, Mark Kubr, Greg Collins, Alan Pietruszewski, Katie Nisa, Clayton Rohner

Nedá se říct, že by to bylo špatné. Ale ani skvělé. Příběh je opravdu originální a dějová linka chytrá. Padesát minut je ale naprostá nuda a všechno upadá na protivných dialozích. Vlastně je to skvěle vyšperkovaná nuda s kvalitní story. Překvapí druhá série? /// PŘEKVAPILA! Druhá série tomu získala čtvrtou hvězdičku! (do 2x10, zbývají ještě tři díly do konce seriálu)(14.2.2009)

• JAn

Ani po slibované šesté epizodě nenastal žádný boom. Eliza je sice pořád k nakousnutí, ale společně s Whedonem se topí v neslaném, nezajímavém moři klišé, (téměř) bez jediného whedonovského aspektu. Kdyby se Joss vydal jinou stezkou, mohl z Dollhouse být velice zajímavý cyberpunk. Takhle jenom přemýšlím, jestli se do jeho nového vesmíru chci vůbec ještě někdy vrátit.(28.2.2009)

Zaujímavé už len kvôli potenciálu, aký nosná myšlienka má, poteší, že tvorcovia ju dokázali už v prvej sérii potiahnuť ďalej, než som si vôbec dokázal predstaviť. Stačilo sa prelúskať cez epizódne ladené prvé epizódy, od polovice prvej série je to potom náter až strach a prvý Epitaph odrovnáva. Teším na dvojku a dúfam, že to násilné seknutie nebude moc cítiť. Vychrumkané scifko!!(27.5.2010)

Zbytečně zabitý nápad, který měl odstartovat s mnohem větší razancí a úplně jiným stylem - ne jako jen pomalu se měnící "akční" epizodovka, ale s jasným záměrem budované apokalyptické sci-fi. Neodvysílaná Epitaph One je absolutně geniální a silně převrací seriál naruby, a přitom funguje velmi dobře i nezávisle na něm, ale přišla příliš pozdě a příliš špatným způsobem, kdy už seriál byl de facto mrtvý. Chyba je to samozřejmě jak na straně FOXů, tradičně, tak i bohužel na straně Whedona, který jako autor klopýtal trochu moc na to aby se Dollhouse mohl kultovním statusem přiblížit k Firefly. 7/10(21.10.2014)

V době prvního vysílání jsem dal aby se neřeklo tři hvězdičky a ukončil své sledování po pěti epizodách. A byla to chyba, nyní po cca třech letech jsem seriál dokoukal a musim říct že se náramně pěkně rozjel. Druhá polovina první a celá druhá série je skutečně více než perfektní. Některé momenty jsem si po shlédnutí několikrát přetáčel znovu a znovu. I přes stále nepřekonané Firefly dávám jasných 5 hvězdiček.(19.1.2013)

• - Námět na seriál vymysleli Joss Whedon a Eliza Dushku na společném obědě. (hellstruck)

• - Všechny jména Actives užívaná v Dollhouse jsou převzata z fonetícké abecedy NATO - Alpha, Echo, Sierra, November, Victor. (TomikZlesa)

• - Joss Whedon měl pro seriál plán na pět sérií, dokonce si během tvorby pro sebe črtal vývoj hlavních postav. Kvůli zrušení v průběhu druhé série tak základy tohoto vývoje musely být upraveny na plochu několika epizod. (novoten)