Reklama

Reklama

Dům loutek

(seriál)
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2009–2010), 20 h 59 min (Minutáž: 43–50 min)

Tvůrci:

Joss Whedon

Hrají:

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(27)

Dollhouse je přísně tajné a velmi ilegální. Je to místo, kde se plní přání. Klienti s dostatkem peněz a správnými kontakty si můžou najmout "Actives" nebo "Dolls". Dolls mají kompletně vymazanou paměť, čili jim můžou být vtisknuty vzpomínky, schopnosti a jazyk pro různá přiřazení. Na misích je kontrolují "Handlers" a po dokončení úkolů jsou opět vymazáni a udržování ve futuristické laboratoři Dollhouse. Jsou to lidé, kteří se rozhodli, pro vlastní důvody, vzdát se svých těl. Můžou být kýmkoliv. (dresi)

(více)

Recenze (167)

Gereth 

všechny recenze uživatele

V rámci Whedona opravdu velké zklamání. Hlavní příběhová linie je i přes solidní potencilál dost slabá a jednotlivé epizodky mají po příběhové stránce tak úroveň odpoledních seriálů na nově. Casting je opravdu příšerný. Postavy jdou od "nevadí mi"(Ballard, Topher) až po "Neuvěřitelně mě štvou, kdykoliv se objeví(DeWitt,Sierra) a to mi přijde jako dost na houby škála. Řekl bych, že ani hlavní představitelka není ta pravá pro svou roli. Některé momenty vyloženě nezvládá. Vzhledem k tomu, jak rád mám Firefly, jak moc mě potěšil Dr.Horrible's sing-along blog a jak moc jsem se tudíž těšil na další Whedonovo dílko, jsem z toho celkem smutný. // Po skouknutí celé serie musím hvězdu přihodit. Kvalita šla opravdu nahoru a poslední díly jsou dokonalé. V podstatě v okamžiku, kdy se na scéně objevil Alan Tudyk(Který hraje opravdu výborně), jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky. Mrzí mě, že se neukázal už dřív. Celá hlavní linie měla přijít dřív, protože takhle s tímto ratingem bych se moc divil, kdyby přišla druhá serie. A to je škoda. // Nakonec druhá serie byla. Opět slabý rozjezd, opět silný závěr. // Nejoblíbenější postava: Alpha // 1.serie: 70% // 2.serie: 70% ()

Rogue 

všechny recenze uživatele

Mohl to být zázrak, mohlo to být temně depresivní nebo psychologicky propracované, ale je to jen zajímavý experiment s emocemi diváka k bezcharakterní postavě. Od čtvrté epizody to docela jde, od šesté až do konce vznikající. Potenciál Dollhousu v počátečních dílech je tak nevyužitý a casting tak mdlý, že se divím, že Fox Whedona nestopl... Druhá série kvalitativně kopíruje první. Jak mě to ze začátku nebavilo, tak mě teď mrzí, že toho neuvidím víc. ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Joss Whedon sa po upírskej tematike a vesmírnej soap-opere vrhol na nový televízny projekt ale navzdory vysokým očakávaniám spojeným so silným námetom priniesol niečo odlišné ako zrejme väčšina čakala. Napriek tomu sa určite nedá hovoriť o sklamaní, po sľubnom rozjazde síce dejová línia dočasne zvoľní ale neskôr sa zaradia vyššie obrátky a príbeh razom dostáva ešte zaujímavejšie kontúry ako v začiatkoch. Samotné epizódne misie aj napriek výnimkám patria pritom k tomu slabšiemu čo seriál ponúka ale zaujímavo načrtnuté postavy s často prekvapujúcim pozadím, ktoré si nejde neobľúbiť a veľmi sľubne sa vyvíjajúca mytológia naznačujúca veľký potenciál, utvrdzuje v tom, že Dollhouse si zaslúži šancu na viac ako pár dielov. Zmlsaná divácka obec túžiaca po neustálom tempe, či humore z neho odviazaná spočiatku možno nebude ale jeho druhá polovica už môže aj ju zaujať ďaleko viac. Anarchia smerujúca pomaly k apokalyptickej budúcnosti je totiž presne tak znepokojivá ako len byť može a divácky zážitok neustále rastie. A naviac to finále je dokonalé. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Scifi seriál o špičkových lidských agentech, kteří jsou na každou akci naprogramovaní a po každé akci naopak "vymazáni". Anebo také Brutální Nikita třetího milénia v podání TV FOX. Eliza Dushku mi připomíná, ať se na mě nikdo nezlobí, Sarah Michelle Gellar v některých scénách True Intentions, když zrovna nosila brýle. Dodám, že se mi zmíněné scény a (protože vkus máme my muži přeci jen poměrně stálý) tedy Eliza vůbec nelíbí. Po pilotu:** ()

Kreeki 

všechny recenze uživatele

- Did I fall asleep? - For a little while. Měl jsem v jeden den možnost vidět piloty jak Dollhouse, tak Fringe. I když vím, že bych porovnával neporovnatelné, v přímém kontrastu je však vidět na co Dollhouse doplácí - naprosto katastrofální casting na všech úrovních. Takto nesympatickou hlavní hrdinku jsme již dlouho neviděl. Ještě by bylo potřeba zahodit tu masku nízkého rozpočtu, ve scénáři potenciál je. Otázka je ovšem, jestli máme dát Dollhouse šanci, třeba se rozjede nebo taky třeba ne. Tak uvidíme. - Shall I go now? - If you like. // po několika dílech mě to velmi chytlo, dokonce až tak, že mi už ani Eliza Dushku nevadí, takže jednoznačně palec nahoru pro FOXy. Snad to kvůli malé sledovanosti neutnou jako Firefly, byla by to docela škoda. // Zvyšuji na čtyři po posledních dvou dílech. Škoda toho slabšího začátku, rozhodně se jím nenechte odradit // Druhá řada je geniální a nabrala úplně jiný směr než řada první (*SPOILER* překombinovaná myšlenka obrovské konspirace a ovládnutí světa vždy zabírá), úžasná ukázka to, že scifi neznamená jen budoucnost, vesmír a mezihvězdné lodě. Whedon na hrad! ()

Galerie (372)

Zajímavosti (10)

  • Námět na seriál vymysleli Joss Whedon a Eliza Dushku na společném obědě. (hellstruck)
  • Společnost stojící za „výrobou“ dollhouse se jmenuje Rossum. Jedná se o odkaz na Karla Čapka a jeho slavné R.U.R. (Rossum's Universal Robots). (TomikZlesa)

Související novinky

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (více)

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

30.08.2012

Dlouho se spekulovalo, o čem přesně bude televizní seriál, jehož rozjetí má Joss Whedon v exkluzivní smlouvě s Marvel Studios. Inu, bude o tajné vojenské obranné organizaci S.H.I.E.L.D. (Strategic… (více)

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

24.10.2009

Nový seriál Josse Whedona od začátku bojoval o přežití. Druhá sezóna byla schválena jen s odřenýma ušima a s nadějí, že se sledovanost zvedne. Opak je pravdou a tak už všichni čekají, kdy Fox seriál… (více)

Joss Whedon má chatu v lesích

Joss Whedon má chatu v lesích

10.07.2008

A v ní, jak jinak, straší. Tvůrce megaúspěšné Buffy a rychle stopnuté, ale přesto kultovní Firefly, startuje v lednu na Foxu nový seriál Dollhouse (Eliza Dushku jako členka party mladých lidí, kteří… (více)

Reklama

Reklama