Dům loutek (TV seriál)

Nežní zabijaci

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2009, 26x44 min

Mychael Danna

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell, Miracle Laurie, Mark Sheppard, Erin Cummings, Kevin Kilner, Liza Lapira, Christina DeRosa, Vincent Laresca, Alan Tudyk, Ted Garcia, Tony Amendola, Mehcad Brooks, Felicia Day, Valerie Cruz, Gregg Henry, Ian Anthony Dale, Emma Bell, Octavia Spencer, Matt Keeslar, Zack Ward, Adair Tishler, Alexis Denisof, Jamie Bamber, Keith Carradine, Summer Glau, Michael Hogan, Ray Wise, Glenn Morshower, Tzi Ma, Adam Godley, Vincent Ventresca, Nate Dushku, Rick Fox, Philip Casnoff, Ashley Johnson, Kurt Caceres, Joseph Sikora, Janina Gavankar, Rick Otto, Leslie Andrews, Toby Leonard Moore, Lucas Bryant, Katie Chonacas, Aisha Hinds, Brandon Molale, Jillian Armenante, Andrew Bowen, Angus Sutherland, Josh Cooke, Michael King, Skyler Stone, Susan Ziegler, Patton Oswalt, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Damion Poitier, Marie Joelyn, Roy Vongtama, Maurissa Tancharoen, Graham Norris, Jed Whedon, Vincent M. Ward, Danna Brady, Teddy Sears, Jamie Lee Kirchner, Tara Holt, David Alpay, David Barry Gray, Sonja O'Hara, Leslie Stevens, Haley Pullos, Paul Ganus, Nelson Franklin, Jennifer Segal, Brad Hunt, Oscar Torre, Tessie Santiago, Dan Bakkedahl, Hannah Leigh, Matt Riedy, Rebecca Field, Chase Kim, Angel Desai, Andrew DiPalma, Billy 'Sly' Williams, Giovanni Lopes, Morgan Beck, Josh Fadem, Jeff Doucette, Christian Monzon, Blake Kushi, Maury Sterling, Sam Hennings, Rhea Seehorn, Tim Conlon, Matt Winston, Jim Piddock, Billy Beck, Jonathan Del Arco, Carlease Burke, Kevin Sizemore, Tim Chiou, Billy Snow, Megan Heyn, Kevin Will, John Eddins, Amelia Hoy, Rhashan Stone, Tank Jones, Mark Kubr, Alan Pietruszewski
  • anderson

Hneď po prvej epizóde v červených číslach ??? WTF ??? Ja som teda narozdiel od mojich spolukomentátorov videl neskutočne idiotský námet porovnateľný (ako som to už raz spomenul v jednom svojom komente) s WOOovým FACE OFF. Ja viem, že námet samotný ešte nemusí byť kameňom úrazu, podstatné je ako ho dotyčný tvorca spracuje. Spracovanie DOLLHOUSE je však príšerné, alebo prinajmenšom nudné. ELIZA podáva "výkon" ktorý by jej asi neuveril ani zaostalejší jedinec a kecy, ktoré sa v tomto diele vedú s absolútne vážnou tvárou mi spôsobovali astmatické záchvaty :-) a to nemám astmu. Čiže po prvej epizóde jasný odpad!, ale v rámci objektivity si hodnotenie odložím až po zhliadnutí viacerých častí. --- K deju: Na začiatku epizódy ELIZA z mne neznámych dôvodov podpíše "revers" o tom, že nejaká supertajná organizácia jej môže vymazať pamäť a použiť ju na akékoľvek účely (sprostosť ? no evidentne asi nie, keď to vymyslel tvorca BUFFY :-) - ten sa predsa nemýli). Namiesto úlohy sexuálnej otrokyne :-), ale (!!!) táto supertajná partička (tvorí ju dominantná štetka, nejaký šéfko, čierny hrdina, maniak do supertajnej techniky a zjazvená masérka - apropo mne najsympatickejšia postava) z ELIZY alias ECHO urobí superšpiónku, ďalej lásku na jednu noc (takže predsa len sex) či vyjednávačku FBI. A práve ako vyjednávačka vyrieši ECHO svoj prvý prípad... (15.2.2009) To, že vyznavači WHEDONovho kultu nás ostatných vyzývajú aby sme tejto kravine dali ešte šancu je chvályhodné. Ja bohužiaľ po 8 epizódach môžem s čistým svedomím prehlásiť, že toto je absolútny odpad!. Z úcty k diskutujúcim, ale udeľujem 1*. (7.4.2009)(15.2.2009)

Někdy si říkám, jaká hlava může něco takového vymyslet? Divákovi je pravda odhalována postupně, ale co autor, který zná příběh celý a s nemálo detaily navíc? Jestliže je pro diváka tento seriál složitý (a že teda je - vynechat jeden díl je absolutně nemyslitelné) tak autor v tom musí mít guláš ještě desetkrát takový! Nechápu. Ale jsem rád, že něco takového může vzniknout - je to jeden z mála případů, kdy jsem se nechal pohlit naprosto šílenou fantasmagorií. A jsem za to jedině rád.(25.6.2011)

Did I fall asleep? Přes takovou smršť nápadů, invence a originality, výborných zvratů, zajímavých postav a chytlavého děje v klidu odpustím to mírné váhání v prvních pěti dílech. Proč bych to měl Whedonovi zazlívat, když za to vlastně ani nemohl. Nechápu uživatele, kteří kvůli tomuhle dají seriálu dokonce jenom 3 hvězdy. "Do you trust me?" With my life, Whedon.(7.10.2012)

- Did I fall asleep? - For a little while. Měl jsem v jeden den možnost vidět piloty jak Dollhouse, tak Fringe. I když vím, že bych porovnával neporovnatelné, v přímém kontrastu je však vidět na co Dollhouse doplácí - naprosto katastrofální casting na všech úrovních. Takto nesympatickou hlavní hrdinku jsme již dlouho neviděl. Ještě by bylo potřeba zahodit tu masku nízkého rozpočtu, ve scénáři potenciál je. Otázka je ovšem, jestli máme dát Dollhouse šanci, třeba se rozjede nebo taky třeba ne. Tak uvidíme. - Shall I go now? - If you like. // po několika dílech mě to velmi chytlo, dokonce až tak, že mi už ani Eliza Dushku nevadí, takže jednoznačně palec nahoru pro FOXy. Snad to kvůli malé sledovanosti neutnou jako Firefly, byla by to docela škoda. // Zvyšuji na čtyři po posledních dvou dílech. Škoda toho slabšího začátku, rozhodně se jím nenechte odradit // Druhá řada je geniální a nabrala úplně jiný směr než řada první (*SPOILER* překombinovaná myšlenka obrovské konspirace a ovládnutí světa vždy zabírá), úžasná ukázka to, že scifi neznamená jen budoucnost, vesmír a mezihvězdné lodě. Whedon na hrad!(7.5.2009)

S1: Nenechajte sa odradit pilotom. Mne to pripadalo cim dalej, tym lepsie. S2: Skoda, ze uz viacmenej len riesili uzasnost hlavnej hrdinky a producentky v jednom. Sice hlavny pribeh uzavreli, za to dakujem, ale taka zabava to uz nebola. Mimochodom, na Dushku som si nemohla zvyknut celych 26 epizod, straaasne protivna mi pripadala. Skoda.(15.3.2009)

• - Joss Whedon měl pro seriál plán na pět sérií, dokonce si během tvorby pro sebe črtal vývoj hlavních postav. Kvůli zrušení v průběhu druhé série tak základy tohoto vývoje musely být upraveny na plochu několika epizod. (novoten)

• - S rolí seriálové doktorky Claire Saundersové bylo spojováno i jméno kanadské herečky Kathleen Robertsonové. (Conspi)

• - Společnost stojící za „výrobou“ dollhouse se jmenuje Rossum. Jedná se o odkaz na Karla Čapka a jeho slavné R.U.R. (Rossum's Universal Robots). (TomikZlesa)