O poklad Anežky České

(pořad)
Soutěžní / Historický
Česko, 1993, 129 x 34-50 min

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová (více)

V soutěžním cyklu budeme postupně navštěvovat hradní a zámecká sídla v jednotlivých koutech naší země. O jejich bohaté minulosti se dozvíme nejen díky otázkám připraveným pro soutěžící, ale také prostřednictvím historických epizod v podání předních herců. (Česká televize)

MikeCool

TV-pořad (Soutěž). Velice strohé až nudné, což je škoda. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 40% (2*) | ()

Smok

Súťaž ako takú beriem hlavne z hľadiska, že som sa vždy dozvedel veľa nových a zaujímavých vecí z histórie, ale Marek Eben ako vždy kultivovaný a distingvovaný moderátor ma vyslovene nasieral. ()

Marthos

Anežka zcela zapadá do toho neuvěřitelného boomu televizních soutěží první poloviny devadesátých let, žel, její kouzlo už je dávno tatam. Z dnešního pohledu se jeví leccos trapným (soutěžící), hrané scénky z dávné i nedávné historie nevyjímaje. A Marek Eben? Ten je s tou svou všeobjímající slušností a gentlemanstvím leckdy až nesnesitelný. ()

heyda

Teď už to myslím na TV neběží, ale když se to v telce pohybovalo a já jsem na to náhodou narazil, nikdy jsem nepřepnul. Bavilo mě to, ale nevyhledával jsem to, proto pěkné 3 hvězdičky. ()

Šandík

Sympatická soutěž, na níž mě popravdě řečeno vždycky nejvíc štvaly hrané vstupy. A jako historik umění bych taky uvítal víc otázek z mého oboru. Marek je v tom ovšem velmi příjemným a sympatickým průvodcem. Pro mě osobně jedna z nejpodařenějších soutěží ČT. Celkový dojem: 70% ()

SOLOM.

Souhlasím s Ondřejem (uživatel Nach). I v mých očích šlo o jednu z nejlepších vědomostních soutěží té doby. Možná jsem nevynechal ani jeden díl, ale přísahat bych na to už dnes nemohl. Jako děcka jsme to sledovali, líbili se nám dobové kostýmy, hrané scénky i historické fakta, no a samozřejmě v té době mladičká Klára Doležalová. ()

duklak2

Velice povedená soutěž, která mě v 90. letech minulého století velmi bavila. Díky každému dílu jsem poznával české hrady a zámky. Byly zde velmi zajímavě zpracované otázky, které ale nebyly nikterak složité a to se mi líbilo. Dokonce jsem jich hodně věděl:-). Marek Eben v roli moderátora byl dokonalý a nedovedu si představit na jeho místě někoho jiného. O historii jsem se nikdy moc nezajímal, ale po shlédnutí několika dílů tohoto pořadu u mě nastala změna a já se rozhodl, že to musím napravit. Výsledky se hned dostavily. V dějepise jsem na ZŠ patřil mezi nejlepší žáky ve třídě. Hodnotit nemohu jinak, než velice dobrými čtyřmi hvězdami. Doufám, že ji budou v brzké době reprízovat. Později byl tento pořad nahrazen jiným, který se jmenoval O korunu krále Karla a moderátorem byl Jan Čenský. Bylo to nudné a ztrácelo to atmosféru. Na Anežku to nemělo ani omylem. ()

BoPo odpad!

Pokus o priblíženie českej histórie. Škoda len že väčšina súťažiacich vyzerala ako východonemecký úchyl. Ešte že mal Eben vedľa seba peknú kosť. Inak by sa nebolo na čo pozerať. ()

SaNcHeZ_cz

V rámci české klasické televizní tvorby snesitelná zábava přibližující českou historii relativně zábavným způsobem. Nic víc. ()

Laxik

Docela zajímavé a poučné. Rozhodně zábavnější, než studiové soutěže (snad kromě milionáře, ten je stejný). ()

blackrain

Kdysi jsem tuhle historickou soutěž milovala. Marek Eben patří mezi komentátorskou supertřídu. Velmi kultivované provázel pořadem. ()

IllIlIlIIl

Jeden z prvních historicko-soutěžních pořadů. Úžasné jsou zejména první díly díky ,,zajímavým,, a rádoby znalým soutěžícím. ()

L_O_U_S

Z návštěv zámků mám trauma od dětství. Kdekoliv jsme s rodiči trávili dovolenou, neodpustili si zajít alespoň na čtyři. Než chodit po vyleštěných parketách a poslouchat výklad o tom, v které oboře ulovil hrabě Prdiberk svého osmnáctého jelena, to si raději pustím tenhle pořad se sympaťákem Ebenem. (499.) ()

OG_Swifty

To byl mega suchej pořad s ještě sušším Markem Ebenem, ale zase to oslavovalo poměrně chytrý lidi - tak tomu dám i tu třetí hvězdičku (dost slabou). ()

rakovnik

Marek Eben, mladičká Klára Doležalové a mistr prekéř, kteří nás spolu s hereckými hosty v dobových kostýmech provázeli českými památkami. Soutěž byla velice náročná a mnozí její účastníci mě překvapovali hlubokými znalostmi, stejně tak jako Marek Eben, který se musel naučit hodně historických fakt. Jako průvodce po památkách rozhodně hezčí, než trochu utahaná soutěž, ale rozhodně zábavný i poučný pořad. Škoda, že obdobný dnes již na obrazovkách nenajdeme. ()