Režie:
Antonín VomáčkaÚčinkují:
Marek Eben (moderátor), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová (více)VOD (1)
Obsahy(2)
V soutěžním cyklu budeme postupně navštěvovat hradní a zámecká sídla v jednotlivých koutech naší země. O jejich bohaté minulosti se dozvíme nejen díky otázkám připraveným pro soutěžící, ale také prostřednictvím historických epizod v podání předních herců. (Česká televize)
Účinkují
Václav Rašilov
Československo
Nejlepší filmy:
Božena (2021) (seriál)
Nejlepší přítel (2017) (TV film)
Psí kus (2005) (TV film)
Vendula Křížová
Československo
Nejlepší filmy:
Periferie (2017) (divadelní záznam)
Devadesátky (2022) (seriál)
Gazdina roba (1992) (divadelní záznam)
Miroslav Etzler
Československo
Nejlepší filmy:
Rok na vsi (1995) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Myši patří do nebe (2021)
Bára Munzarová
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Operace Silver A (2007) (TV film)
Sedm schodů k moci (2023) (seriál)
Daniel Rous
Československo
Nejlepší filmy:
Devadesátky (2022) (seriál)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Červený Bedrník (1999) (seriál)
Václav Knop
Československo
Nejlepší filmy:
Postřižiny (1980)
Zbojník (2023)
Lokis (1986) (TV film)
Nela Boudová
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Kolja (1996)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Veronika Jeníková
Československo
Nejlepší filmy:
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Pozor, vizita! (1981)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Marek Taclík
Československo
Nejlepší filmy:
Dukla 61 (2018) (TV film)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
Operace Silver A (2007) (TV film)
Dana Syslová
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Krvavá svatba (1987) (divadelní záznam)
Mojmír Maděrič
Československo
Nejlepší filmy:
Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)
Lásky mezi kapkami deště (1979)
Zločin v Polné (2016) (TV film)
Miluše Šplechtová
Československo
Nejlepší filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Merlin aneb Pustá zem (1988) (divadelní záznam)
Andrea Elsnerová
Československo
Nejlepší filmy:
Periferie (2017) (divadelní záznam)
Brouk v hlavě (2020) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Leoš Suchařípa
Československo
Nejlepší filmy:
Revizor (1971) (divadelní záznam)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Skřivánci na niti (1969)
Otto Rošetzký
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Královský život otroka (1992) (TV film)
I ve smrti sami (2004) (TV film)
Eva Čížkovská
Československo
Nejlepší filmy:
Král Lear (2003) (divadelní záznam)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)
Pilát Pontský, onoho dne (1991) (TV film)
Gabriela Wilhelmová
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Vrchní, prchni! (1980)
Smrt krásných srnců (1986)
Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)
Ladislav Gerendáš
Československo
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Tři veteráni (1983)
Královský život otroka (1992) (TV film)
Zdeněk Junák
Československo
Nejlepší filmy:
Brouk v hlavě (1998) (divadelní záznam)
Smrt Pavla I. (2008) (divadelní záznam)
Lakomec (2020) (divadelní záznam)
Uršula Kluková
Německá říše
Nejlepší filmy:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Něžný barbar (1989)
Šéfe, jdeme na to! (1984) (TV film)