Jack je chudý chlapec, který miluje prastaré povídky a legendy. Mezi jeho nejoblíbenější patří pověst o moudrém králi Ericovi, o kouzelných fazolích a obrech. Při snaze prodat starého koně s povozem dostane výměnou vzácné kouzelné fazole, za něž je mu v mnišském klášteře přislíbena bohatá odměna. Než však získá příležitost fazole odevzdat, na vlastní kůži se přesvědčí, že mohou způsobit velké trable. Naneštěstí se v tu chvíli nachází v jeho domě zatoulaná princezna Isabella, která se vydala za vlastním dobrodružstvím. Obří fazolový stonek, který vyroste ze zapadlé fazole, odnese dům i s ní vysoko nad mraky do země obrů. Jack se okamžitě vydává na cestu za záchranou princezny Isabelly. (TV Nova)

ScarPoul

Singera mám úprimne rád za jeho zárez vo svete komiksových príbehov. Tam mi jeho Superman síce sedel podstatne viacej ako X-meni, ale ukázal sa ako vynaliezavý režisér s citom pre postavy. Jeho jedinou chybou je to, že nedokáže zvládnuť akúkoľvek akciu, pričom paradoxne v budovaní napätia je výborný. Jack, zabiják obrov je klasickou rozprávkou, ktorá oproti takému čarodejníkovi Oz nie je celá točená pred zeleným pozadím a preto má aspoň nejakú atmosféru čo som naozaj ocenil. Hlavne scéna prvého stretu s obrom je doslova a dopísmena geniálna. Lenže ako príde na súboje, pády a veľkolepé finále, Ottman sa môže snažiť ako chce, ale zachrániť nevyužitý potenciál nedokáže. Pritom najväčším sklamaním pre mňa je to, že sa jedná o detský príbeh. Pritom si viem predstaviť, že keby sa Singer pokúsil film dostať do vážnejšej roviny, bola by to výborná fantasy akú len tak nevidno. Takto je to bohužial priemer. Hoult je síce sympaťák, ktorý od filmu About a boy ušiel veľkú cestu a je obsadzovaný do prvotriednych vysokorozpočtových filmov, ale stačí len jedna veta prenesená McGregorom, alebo Tuccim a je okamžite v úzadí. Plus jeho strach je až príliš ľahko prekonaný a preto čo sa týka nejako vnútroného konfliktu v postave, ako keby na neho scenáristi úplne zabudli, piročom ten je pre stotožnenie kľúčový.. Príjemne zabité dve hodinky, ku ktorým sa ale nemám najmenšiu potrebu vracať. ()

Genero

Přestože je pan Zpěvák v hollywoodských análech zapsán růžovým písmem jako vyhlášený hulibrk, homouš, hoššan, buzna, bohoušek, bugina a termoboy, mám ho celkem rád, protože točí moc pěkné filmy o nacistech. Tentokrát se vrhl na pohádkovou tvorbu a dopadlo to tak nějak všelijak. Ne že by film byl úplná pitomost, ale má několik, vlastně dva základní nedostatky. Především je to samotný Jack, tedy postava, které mám asi držet palce i na nohou, chrastit nehty samým napětím a děsně se třást, jestli ze všech nástrah vyvázne se zdravou předkožkou. Jenže jsem mu spíš přál, aby mu hned ten první obr ukousnul hlavu až někde u holení i s tím mastným hárem. Vypadá jako někdo, kdo býval něžným a štědrým milcem pana režiséra, pak ale naštěstí našel sám sebe a od té doby znásilňuje malé holčičky doma ve sklepě. A druhá věc jsou obři, kteří byli animovaní způsobem, že bych se vůbec nedivil, kdyby předtím praštili Pojara starožitným květináčem do hlavy a zdrhli mu z Fimfára. Ani na vteřinu mě nenapadlo, že jsou skuteční a nenapadlo by mě to ani kdybych byl zrovna na cracku. To jsou věci, přes které se prostě nemůžu přenést, takže to sice zachraňuje skvělý Eddie Marsan, megaslizký Tucci a závěrečná epická bitva dvaceti obrů proti zhruba čtyřiceti lidem a pěti koním, ale víc jak za tři nedám. ()

d.beseda

Velmi dobře odvedená práce a opravdu příjemné překvapení. Měl jsem také tu čest slyšet ve světové premiéře hudbu k filmu (John Ottman) v Rudolfinu. Tvůrci se neuchýlili ke klasickému modelu amerických blockbusterů, ale cítil jsem tam určitou "anglickou" umírněnost. V dnešní době již efekty samotné žádného diváka nedostanou na kolena, takže o konečném dojmu z filmu rozhoduje námět, dobře zpracovaný scénář a dialogy a celkový rytmus filmu. Hodnocení 80% beru za mé maximum, vzhledem k žánru tohoto filmu, kterému zas až tak úplně neholduji. (Viděno: pouze DVD). ()

maseer2

vcelku povedená nenáročná pohádková fantasy, které začne docházet dech až v závěru, a to ve chvíli, kdy se Singer namísto nějakého easy pohádkového konce začne snažit o rozehrání jakési epické závěrečné bitvy.. přesto vzhledem k očekáváním v podstatě spokojenost a silné 3* ()

bouncer

Škoda, že většina mainsteamové americké produkce nemá koule vymanit se z průměru. Nebo jestli většina lidí tohle chce, nevím... ale mohlo to z mého po(d)hledu dopadnout mnohem lépe. Z tohohle roku Oz a Jack, jedna a tatáž pakáž, za dva dny ani nerozliším, co bylo co. ()

MoiJe

Slušné, ale predsa len som od príbehu čakala ešte niečo viac. Nebyť drahej animácie a známych hercov, skoro by som myslela, že ide o českú rozprávku. ()

Terva

Ze semen jenž zplodil kouzelný lusk, vyrost stonek, co k Bohu měl růst. Když mniši vylezli přes nebes bránu, osud jim uštědřil smrtelnou ránu-------- V klidu, čtěte dál, je to jen pohádka. Tak tohle, ale opravdu zůstalo pohádkou po celý příběh. Žádné závratné akce, žádné super zbraně, žádná kožená výzbroj, jen kouzlo pohádky pro malé obecenstvo. Příjemně milé, hezké, ale jen průměrné. Ani 3D tomu nepomohlo. CITÁT - Flagu, Flogu, Fligu.......... In memory of Peter Casey. ()

Xquick

Přemýšlím co na filmu pochválit. O ději se bavit nemůžeme, protože tam se žádná velká překvapení asi stát nemohla (pohádku o Jackovi a kouzelné fazoli všichni známe), herecké výkony jsou asi poněkud slabšího rázu, ale má to být pohádka, tak to lze brát s nadsázkou, co se týče efektů, tak tam bylo asi pro oko diváka všechno v pořádku, plusem jsou velkolepé scenérie létající Země :) Film nenadchne ani neurazí, takže cca 3* ()

JohnCZ

Vcelku neškodná digitální pohádka s nesympatickým hlavním hrdinou. Chemie mezi ním a princeznou je nulová, náběh na epičnost to má, ale působilo to nevyužitě a trochu i odflákle. Na druhou stranu hromada britských herců a dobře poslouchatelná hudba. Být mě 12, tak skáču radostí, pro mě ale průměrná oddechovka na jedno zkouknutí. ()

Lyli

Obři sice stojí za prd, ale jinak bezvadná výpravná pohádka. Já jsem si to užila a už teď vím, že jsem jí neviděla naposledy. Všechno to bylo podle mustru, který se mi líbí… Krásná princezna, moudrý král, statečný jinoch a McŘehoř jako ten nejsympatičtější rytíř. ()

corpsy

V prvom rade sa naskytá otázka, kde sa podel ten 200 miliónový rozpočet? A otázkou ďalšou by mohla byť, prečo sa slávny režiséri nechajú najať obrím štúdiom a v podstate sprznia rozprávkovú klasiku ( tohto roku už druhý príklad )? Prestali mať umeleckú slobodu, ktorú si za dlhé roky tak ťažko vydobyli, alebo je problém niekde inde? ()

liquido26

Zábavné fantasy, které jsem si užil v HD. Jenom ten jack mohl vypadat trochu jinak. Je jasný, že se ho snažili přiblížit puberťačkám, ale ta ulízlá přehazovačka, středověká verze kožené bundy a mikiny s kapucou a rty, které působily jako natřené růžovou rtěnkou, to bylo trochu moc :-) Ewan McGregor byl mnohem sympatičtější. ()

Ajinka126

Nebavilo mě to. Bylo to zvláštně pojaté.. tak jako by "vážno na nevážno". Zpracování a výprava měla působit velkolepě, to se ale příliš nepovedlo. Bylo tam na můj vkus málo Ewana McGregora. Škoda ;). ()

PauloZ

Na Singera možná moc jednoduché a přímočaré a asi by mě nikdy nenapadlo, že natočí něco podobného. Výsledek je ale velice svěží Jackovo dobrodružství. Těšil jsem se na to, protože si dobře pamatuju kreslenou verzi Jack a fazolka z roku 1974, která byla perfektní. Singerova verze není přímá kopie, ale fazolový základ je logicky stejný :). Jen si nevybavuju, jak to v kreslené verzi bylo přesně s tou harfou, kterou Singer vůbec nepoužil, což je škoda, ale nepovažuju to za kámen úrazu. Mě se to dost líbilo, efekty (až na ten, věřím že záměrný, úvod) byly zas o něco dál a obři jsou vyloženě megadobří + v některých místech opravdu vyvedené 3D scény. Celkově to mohlo být klidně víc dospělejší a špinavější, ale proč si při dnešních "temných" trendech nenatočit čistou fantasy jízdu, která skvěle baví, lahodí oku a krásně oprašuje pohádkový žánr. ()

ConanVJ

Jack a obři vypadají v traileru akčnější, než ve skutečnosti jsou. Celkově je to pěknej filmek, plnej parádních efektů. Pohádkový svět je taky moc pěkně udělanej. Filmek je mix pohádky a filmu spíš pro starší publikum než pro děti. Hlavní hrdina mi moc neseděl, ale zas to nebyl nikdo, koho bych nepobral. Příběh je pěkně vymyšlenej a filmek mi na svou délku utekl rychle, i když zde neni zas tak moc akce, jak jsem čekal. Hudba je pěkná a pěkně dokresluje dění na plátně. Za mě 85% :) ()

Astaroth12

MEGALOMANSKÉ.Ale keď vidím ten rozpočet ani nič iné sa nedalo čakať od tohoto filmu.Tento film sa opiera o parádne triky aj keď niektoré sú až moc.Príbeh tu spomínať nemusím,ten je dosť známi.Ani neviem ako mi ubehlo 114 minút lebo stále sa tu niečo dialo.Aj herecké obsadenie bolo dobré zvolené a ten účes E.McGregora bol komický.B.Singer stvoril po vizuálnej stránke veľkofilm,na ktorý sa veľmi dobre pozerá. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (více)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica