Ve znamení raka (TV seriál)

The Big C

Komedie / Drama

USA, 2010 - 2013, 20 h 16 min (Minutáž: 26–57 min)

Tvůrci:

Darlene Hunt

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, John Benjamin Hickey, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon, Boyd Holbrook, Lee Tergesen, Alan Alda, Idris Elba, Parker Posey, Mamie Gummer, Tammy Blanchard, Phill Lewis, Marcia DeBonis, Brittany Underwood, Hamish Linklater, Eric Sheffer Stevens, Michael Chernus, Teena Byrd, Emily Kinney, Luis Da Silva Jr., David Schallipp, Allison Janney, J. Smith-Cameron, Olivia Oguma, Booch O'Connell, Catherine Manett, Annaleigh Ashford, Liz Holtan, Ramsey Faragallah, Finnerty Steeves, James Colby, Samantha Futerman, Michael Ray Escamilla, Jenilyn Rodriguez, Betsy Aidem, Brian d'Arcy James, Ben Levin, Tom Morrissey, Lauren Mizenko, Jimmy Navarro, Madison Arnold, Emily Tremaine, Connie Ray, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Nadia Dajani, Mike Houston, Bill Heck, Tyler Maynard, Lee Aaron Rosen, Deborah Hedwall, Jaiden Kaine, Susan Blommaert, Myra Lucretia Taylor, David Wilson Barnes, Alexandra Socha, Joe Urla, Wally Dunn, Brandyn T. Williams, Brandon J. Dirden, Nathan Eswine, Keala Settle, Kailie Torres, Mary Joy, Preston Sadleir, Angela Lin, Isaac Mizrahi, David Hull, Jonathan Walker, Annie Parisse, Jessica Carlson, Scott Terra, Brian Cox, Liam Neeson, Polly Draper, Kathy Najimy, Heather MacRae, Bianca Amato, Dana Ivey, Darlene Hunt, Brian Dennehy, Marceline Hugot, David Aaron Baker, Rosemary Howard, Laura Jordan, Ben Sinclair, Seana Kofoed, Jason Antoon, Laura Benanti, Val Emmich, Victor Garber, Geoffrey Cantor, Liz Twining, Billy Porter, Emily Tarver, Jennifer Mudge, Andrew Pifko, Gilluis Pérez, Judy Gold, Alice Kremelberg, Christine Toy Johnson

Neexistuje jinej seriál, kterej by mě dokázal tak citově vyždímat a přitom mě i příšerně pobavit. Úžasná černá komedie, která s váma cloumá celou dobu, co na ní koukáte. Cathy si musí oblíbit snad úplně každý. Takhle simpatická postava tu už hodně dlouho nebyla. Zatím jsem viděl jen první sérii, ale hned se chystám na další. Mě stačil konec první série SPOILER jak našel Adam ty dárky na každej rok, co tu Cathy nebude. Brečel jsem jak malej harant. No strašná ždímačka to je, ale příšerně pobaví. Konečně můžu říct, že poslední film/seriál u kterýho jsem brečel byli Pokémoni: První film xD KONEC SPOILERU...............2.Sezóna: Pořád stejně vtipné a smutné jako první série. Prostě pro mě je to zatím dokonalý seriál. Jak obsazením do hlavních rolí, tak i do těch vedlejších. Hugh Dancy ( Hannibal ) hraje naprosto božsky, předposlední díl byl celý jeho a i v jeho nejtěžších chvílích mě dokázal rozesmát, prostě hrál dokonale. Jediný co mi tam vadilo byla ta kráva z vejšky. Cynthia Nixon neumí vůbec hrát, nebo se mi to jen zdá? Nebo možná umí, ale tahle role jí totálně nesedla a hraje to celý strašně křečovitě a nevěřil jsem jí vůbec nic. Ale to je jen malej mínus a jinak bezchybném seriálu. Proč musej dělat tak hnusně dojemný konce? Se pak cejtim jak vůl, když u toho brečim.(12.9.2013)

"Takhle spokojená už jste velmi dlouho nebyla, Cathy !!" - "Mám taky důvod !! Kapačka s morfinem je boží.." - "Takže teď věříte v Boha ??" Zejména naprosto skvostná Laura Linney dokládá nejsilnější stránku tohohle možná dost kontroverzního projektu, který vypráví o bolesti a umírání s humorem balancujícím mezi laskavým a opravdu dost černým, totiž obsazení..(20.7.2016)

Obsahuje spoiler, ale komu to nedojde vzhledem k tématu, ten se snad ani nemá co rozčilovat. Učitelka Cathy je domácí puťka ve středních letech, má syna puberťáka, manžela, co se jako puberťák chová, maniodepresivního bratra, který dobrovolně žije na ulici, a otravnou starou sousedku, která ráda kazí veškerou zábavu všem kolem sebe. Když se Cathy dozví, že má rakovinu v pokročilém stádiu a nejspíš z toho nevyvázne živá, konečně si řekne "a dost!" Jak to tak asi opravdu bývá, paradoxně teprve díky smrtelné chorobě Cathy začíná opravdu žít a života si plnými doušky užívat, což je pro diváka většinu času vysoce zábavné a sem tam dokonce i hodně vtipné. Nicméně ve výsledku The Big C stejně nedokážu vnímat jako komedii, konec konců tahle sympatická mamina umírá a s postupujícím časem si to více uvědomuje ona i všichni kolem ní, s čímž se mění i ráz seriálu. Scénář je výborný a umně střídá úsměvné chvilky s těmi vážnými a v určitých chvílích mu nedělá problém vyvolat potoky slz (finále první i druhé řady to zvládají s přehledem), čemuž napomáhá výborná Laura Linney. Vůbec celá partička okolo ní je ohromně sympatická (snad až na syna Adama, který pokračuje v tradici nesnesitelných seriálových puberťáků, ale co už, puberťáci asi nesnesitelní být mají) a proto vidět čtyři pět dílů denně není problém. Největší otázkou od začátku seriálu samozřejmě bylo, jak se tvůrci vypořádají s nevyhnutelně zdrcujícím koncem, a s potěšením musím konstatovat, že po slabé a prakticky zbytečné třetí řadě je finálová čtvrtá emocionální jízda od začátku do konce. R.I.P. Cathy Jamison...(15.1.2012)

Laura Linney je božská! Seriál mě od prvních okamžiků chytl, miluju černý humor a tady jsem si ho užila do sytosti. Všechny hlavní postavy jsem si oblíbila, nikdo mi nebyl ani trochu nesympatický (i když syn byl občas na pěst). Postava Cathy se rázem stala jednou z mých nejoblíbenějších seriálových postav ever. Je fakt, že první dvě série jsou nepřekonatelné a pak to jde trochu dolů, přesto budu The Big C navždy milovat.(12.6.2013)

Ja sa nemozem stazovat, kazda cast je naozaj vynikajuca, humor, ktory vam Big C ponukne je na mile vzdialeny od politickej korektosti, ale cert to vem, hlavne, ze bavi... Kazda jedna postava je tak svojska, ze by to bez nich asi neslo... Sean, Cathy, Paul, Adam, Andrea a Marlene... Novodobi hrdinovia v kategorii cierny humor :) Som naozaj zvedava, ako toto dopadne...(24.10.2010)

• - Seriál se měl nejprve jmenovat "The C word". Poté byl přejmenován, aby se nepletl se seriálem The L word (Láska je láska). (Pethushka)