Ve znamení raka

(seriál)
  • USA The Big C
Trailer 1
USA, (2010–2013), 20 h 16 min (Minutáž: 25–57 min)

Tvůrci:

Darlene Hunt

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, John Benjamin Hickey, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon (více)

Série(4) / Epizody(40)

Ústřední postavou tohoto seriálu je učitelka Cathy. Její život vypadá naprosto stejně jako příběh jakékoliv jiné ženy z amerického předměstí - nudně a stále stejně. Vše se ale otočí vzhůru nohama v momentě, kdy se Cathy dozví, že má rakovinu a že ji pravděpodobně nezbývá mnoho času. Rozhodne se tedy zahodit konvence a tradice a konečně se pro jednou chovat jak chce ona a ne, jak chtějí druzí. Způsob, jakým se s údělem vyrovnává ve společnosti jejího lehce nevyspělého manžela, pubertálního syna či bratra, radikálně bojujícího za záchranu celé planety, překvapí a rozesměje asi každého. (xxx-ivush)

Trailer 1

Tyny

Cathy zjistí, že má rakovinu, začíná se bavit a užívá si každou chvíli svého života. Provádí zvrhlé věci, sama ze sebe si dělá legraci prostřednictvím černého humoru, baví se, stará se o svou rodinu a užívá si života tak, jako nikdy předtím. Z počátku se vše zdá velmi nadějné, divák si myslí, že se Cathy se své zpropadené nemoci dostane a vše nakonec dopadne dobře. Vtipný a psychologický seriál nechá na divákovi své stopy i dlouhou dobu, po jeho shlédnutí. Cathy se divákovi takřka mění před očima, ale nic nevzdává. Je silná a bojuje. Dávky černého humoru nadlehčují různé závažné situace, které se týkají nejen Cathy, ale i její blízké rodiny. ()

sedlo03

1 série: Poslední díl mě teda dostal. Těším se na druhou sérii. Snad Showtime nezklame. 2 série: Nemám slov. Naprosto perfektní seriál, který ukazuje některé věci velmi skutečně, zároven nikdy nezklame s humorem. Pokud si chcete pokračovat, stačí vydržet do season finale a kapesníčky vám stačit nebudou. Neuvěřitelně silný konec stejně jak u série 1. Nemohu se dočkat 3. série! ()

cab

Nudna a vcelku upjate povrchni ucitelka Cathy (brilantni Laura Linney) zjistuje, ze ma rakovinu a nezbyva ji mnoho casu. Nastala situace ji da impuls do zivota a naprosto prekope sve dosavadni ziti, cimz sokuje nejen sebe, ale hlavne sve okoli, jez nema tuseni, proc se ta nahla zmena v chovani. Prvni sezona: 70% ()

Arsenal83

Úžasný seriál s fantastickým výkonom Laury Linney, ale aj všetkých naokolo. Krásne morbídny humor, ktorý sa prelína s citlivosťou. Tá túžba po živote sa tu normálne zhmotňuje a jediným maličkým negatívom je krátkosť častí. Mojou najobľúbenejšou postavou bol jej brat, také hlášky, to sa len tak nevidí. Tretiu sériu považujem za vrchol, čo sa týka vtipnosti, a štvrtá je samozrejme vrcholom čo sa týka emočnosti. Toto považujem za počin, ktorý naozaj ťažko chorým ľuďom môže naozaj pomôcť a dať nádej. ()

BarryLyndon

Po 1. řadě Fakt jsem z toho hrozně nadšený. Rozjíždělo se to víc než pomalu a od Cougar Town to přes Weeds dostalo solidní dramedy grády. Laura Linney s Oliverem Plattem v ústřední dvojici samozřejmě špičkoví. Relativně noname herci ve vedlejších rolích taky špičkoví, jenom Gabourey Sidibe by mohla fakt nejmíň těch 100 kilo shodit, je fakt odporná (byť to hraje supr). Co mne ale dostává do kolen, jsou některé epizodní role, tady raději castingový spoiler (kdo si nechce zkazit překvapení ve vedlejších rolích, nic vám to neprozradí a kdo se toho nebojí, toho to možná k seriálu naláká, protože já o tom vědět, tak se na to kouknu daleko daleko dřív Briana Coxe bych v role nerudnýho otce ještě čekal, ale koho kurva napadlo obsadit Idrise Elbu do romantický role uměleckýho malíře a Liama Neesona do role trhlýho hipísákýho léčitele? Dějový spoiler Absolutní závěr s dárky neskutečný a totálně top je 12. epizoda, kreténi fakt, museli mi odkráglovat nejoblíbenější postavu 9/10 ()

• Seriál se měl nejprve jmenovat "The C word". Poté byl přejmenován, aby se nepletl se seriálem The L word (Láska je láska). (Pethushka)