Ve znamení raka (TV seriál)

The Big C

Komedie / Drama

USA, 2010, 36x30 + 4x60 min

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon, Boyd Holbrook, Lee Tergesen, Alan Alda, Idris Elba, Parker Posey, Mamie Gummer, Tammy Blanchard, Phill Lewis, Marcia DeBonis, Brittany Underwood, Hamish Linklater, Eric Sheffer Stevens, Michael Chernus, Teena Byrd, Emily Kinney, Luis Da Silva Jr., David Schallipp, Allison Janney, J. Smith-Cameron, Olivia Oguma, Booch O'Connell, John Benjamin Hickey, Catherine Manett, Annaleigh Ashford, Liz Holtan, Ramsey Faragallah, Finnerty Steeves, James Colby, Samantha Futerman, Michael Ray Escamilla, Jenilyn Rodriguez, Betsy Aidem, Brian D’Arcy James, Ben Levin, Tom Morrissey, Lauren Mizenko, Jimmy Navarro, Madison Arnold, Emily Tremaine, Connie Ray, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Nadia Dajani, Mike Houston, Bill Heck, Tyler Maynard, Lee Aaron Rosen, Deborah Hedwall, Jaiden Kaine, Susan Blommaert, Myra Lucretia Taylor, David Wilson Barnes, Alexandra Socha, Joe Urla, Wally Dunn, Brandyn T. Williams, Brandon J. Dirden, Nathan Eswine

seriál, který diváka rozpláče, aby ho pár sekund nato hned zase donutil se smát.. na první pohled křehká Cathy se statečně pere se smrtelnou nemocí a ačkoli by se mohlo zdát, že tedy půjde o víceméně depresivní seriál, opak je pravdou - vážná stránka věci se tu totiž nenásilně mísí s jakousi lehkostí, černým humorem a v neposlední řadě s nadějí.. je to seriál o životě, o smrti, o strachu z ní a o snaze se s tím strachem vyrovnat.. a moc pěkně se na něj dívá..(13.10.2011)

Ja sa nemozem stazovat, kazda cast je naozaj vynikajuca, humor, ktory vam Big C ponukne je na mile vzdialeny od politickej korektosti, ale cert to vem, hlavne, ze bavi... Kazda jedna postava je tak svojska, ze by to bez nich asi neslo... Sean, Cathy, Paul, Adam, Andrea a Marlene... Novodobi hrdinovia v kategorii cierny humor :) Som naozaj zvedava, ako toto dopadne...(24.10.2010)

Miluju ten seriál, za jeho lehkost kterou při něm cítíte i když se zde řeší ošemetné téma i přesto to na Vás dýchne nějakou nadějí, která Vás žene ku předu. Miluju Cathy a to jak vše zvládá a jak s tím ''bojuje'' hrozně moc jí fandím. Chtěla bych mít její mylšení, které je mimochodem dokonalé a spontánní.(22.5.2011)

Seriál, který jsem si díky jeho přirozenosti a humoru naprosto zamilovala. Stejně tak i postavu Cathy v podání Laury Linney, které věřím každé slovo, každý pohyb a každý výraz. 1.-2. série byla naprosto dokonalá, 3.série mě bohužel hrozně zklamala, ale finální 4. série potvrdila, že si seriál ty 4* zaslouží. 75%(2.7.2012)

Viděl jsem zatím pouze pilotní díl. I proto se mé hodnocení může s přibývajícím časem rapidně změnit. Nicméně, bych rád řekl, že TV Showtime produkuje od svého počátku na kabelovém poli, jeden výborný seriál za druhým. Huff, Mad Men, Dexter, The Weeds, Californication atd. The Big C není výjimkou. Má v sobě velký potenciál a je velmi dobře obsazen. Laura Linney je zkušená herečka a tak ji role ženy, které diagnostikovali rakovinu nedělá vůbec žádný problém. O tom žádná. Určitě seriál staví a bude stavět hlavně na jejím hereckém projevu -- no a zdatně ji sekundují bezva herci jako Oliver Platt nebo Gabourey Sidibe. Jsem velice zvědav, jak se bude seriál vyvíjet a i proto se těším na další epizody. Po pilotu tedy za ****.(23.8.2010)

• - Seriál se měl nejprve jmenovat "The C word". Poté byl přejmenován, aby se nepletl se seriálem The L word (Láska je láska). (Pethushka)