Ve znamení raka (TV seriál)

The Big C

Komedie / Drama

USA, 2010, 36x30 + 4x60 min

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon, Boyd Holbrook, Lee Tergesen, Alan Alda, Idris Elba, Parker Posey, Mamie Gummer, Tammy Blanchard, Phill Lewis, Marcia DeBonis, Brittany Underwood, Hamish Linklater, Eric Sheffer Stevens, Michael Chernus, Teena Byrd, Emily Kinney, Luis Da Silva Jr., David Schallipp, Allison Janney, J. Smith-Cameron, Olivia Oguma, Booch O'Connell, John Benjamin Hickey, Catherine Manett, Annaleigh Ashford, Liz Holtan, Ramsey Faragallah, Finnerty Steeves, James Colby, Samantha Futerman, Michael Ray Escamilla, Jenilyn Rodriguez, Betsy Aidem, Brian D’Arcy James, Ben Levin, Tom Morrissey, Lauren Mizenko, Jimmy Navarro, Madison Arnold, Emily Tremaine, Connie Ray, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Nadia Dajani, Mike Houston, Bill Heck, Tyler Maynard, Lee Aaron Rosen, Deborah Hedwall, Jaiden Kaine, Susan Blommaert, Myra Lucretia Taylor, David Wilson Barnes, Alexandra Socha

Trochu jsem se bál, že to bude jen tzv. "komedie" (ten typ, kde jde z velké části o drama). Naštěstí ne. Cathy se s nemocí vypořádává po svém, chce si užívat, je svérázná, sarkastická a na tom stojí zábava. (hodnoceno po 1. díle; a po 6 se nic nemění)(7.8.2011)

první serie super, druhá ještě lepší ... třetí trochu katastrofa ... obávám se o čtvrtou zda vůbec bude :((6.7.2012)

Po prvej časti to nevyzerá zle, nenudil som sa :) Ale nie je to ani nejaký super seriál, ktorý vás strhne hneď od začiatku. Uvidíme neskôr, čo z toho bude ale zatiaľ je to taký obyčajný priemerný seriál. Najlepšia časť bola asi odveta matky synovi za kanadské žartíky :) (65%) [--] Po piatich videných dieloch zvyšujem hodnotenie o jednu hviezdičku. Celkom slušne sa to rozbieha a niektoré situácie sú skutočne funny - spomeniem napríklad depiláciu "tam dole" v piatom diele :) Vlastne celý tento diel skvelý, zatiaľ asi najlepší. (75%)(24.8.2010)

1. SÉRIE (95%): Něco mi hned říkalo, že tohle bude perla a nemýlil jsem se. Nikdy nevíte, co čekat - díl může začínat extrémně zábavně a končit neskutečně dojemně. Komediální linka je fajn, i když podle mě se lépe logicky daří drama, vzhledem k tématu. Herci jsou super, hlavně tedy Laura Linney. Občas mi jen trochu vadí přepísklý scénář, dlouho jsem přemýšlel mezi 4 a 5*, jenže pak prišel naprosto fenomenální poslední díl, který v závěru (beze slov!) dokázal vyvolat takové emoce, že mi i těch 5* přišlo málo. Opravdu bych si přál zažít více takových filmových/seriálových zážitků. Sice to možná jako celek úplně dokonalé nebylo, ale finále ano. Nádhera. Neskutečně nedoceněný seriál. Snad si to další řady nepokazí... // 2. SÉRIE (75%): Přijde mi, že tato řada se zbytečně zaobírala nezajímavými věcmi, které neměli pro seriál vlastně žádný větší význam a byla to jen taková vata (například linka s Adamem). Bohužel také ubyly emotivní díly, pro tuto řadu už moc neplatí, že se nějak výrazně střídá smích s pláčem. Přesto se seriál stále drží v nadprůměru a pár hezkých momentů zaručeně přinese. Jen mu chybí zajímavější dějová linka, žádný díl mi v paměti asi dlouho nezůstane, což je škoda. // 3. SÉRIE (80%): O třetí sérii jsem všude četl, jak je zbytečná a ne moc povedená, takže jsem se toho celkem bál, jelikož už předchozí řada si podle mě neudržela stejnou úroveň jako ta první. No, musím říct, že jsem mile překvapen. Rozhodně o chlup lepší než již zmiňovaná 2. řada, jelikož tato je více zapamatovatelná, nápaditější a dynamičtější. Sice to své mouchy to mělo, ale jinak rozhodně příjemná podívaná. // 4. SÉRIE (90%): Emoce v každém dílu. Je až zarážející, jak si tvůrci poradili se 4. řadou. Sice to bylo od začátku do konce dojemné drama, ale přesto si seriál udržel svůj humor z předchozích řad. Každá série měla svý mouchy, ale shrnul bych to asi takhle. The Big C je geniální a neskutečně silný především v segmentech, jako celek je to "jen" výborné. Kdo tento seriál neuvidí, asi nikdy nepochopí, že smutek nemusí vyvolat pouze mega vážné drama s mega vážnými dialogy a hereckými výkony. Stačí citlivý příběh ze života s trochou nadsázky a... vlastně je ještě asi potřeba Laura Linney, protože si nejsem jistý, jestli by to fungovalo s jinou herečkou. Jsem přesvědčený, že velký podíl na kvalitě má opravdu její neskutečný herecký výkon.(13.5.2014)

Cathy je prostě neodolatelná......skvěle se bavím!(24.10.2010)

• - Seriál se měl nejprve jmenovat "The C word". Poté byl přejmenován, aby se nepletl se seriálem The L word (Láska je láska). (Pethushka)