Ve znamení raka (TV seriál)

The Big C

Komedie / Drama

USA, 2010–2013, 20 h 16 min (Minutáž: 25–57 min)

Tvůrci:

Darlene Hunt

Laura Linney, Oliver Platt, Gabriel Basso, John Benjamin Hickey, Gabourey Sidibe, Phyllis Somerville, Cynthia Nixon, Reid Scott, Hugh Dancy, Susan Sarandon, Boyd Holbrook, Lee Tergesen, Alan Alda, Idris Elba, Parker Posey, Mamie Gummer, Tammy Blanchard, Phill Lewis, Marcia DeBonis, Brittany Underwood, Hamish Linklater, Eric Sheffer Stevens, Michael Chernus, Teena Byrd, Emily Kinney, Luis Da Silva Jr., David Schallipp, Allison Janney, J. Smith-Cameron, Olivia Oguma, Booch O'Connell, Catherine Manett, Annaleigh Ashford, Liz Holtan, Ramsey Faragallah, Finnerty Steeves, James Colby, Samantha Futerman, Michael Ray Escamilla, Jenilyn Rodriguez, Betsy Aidem, Brian d'Arcy James, Ben Levin, Tom Morrissey, Lauren Mizenko, Jimmy Navarro, Madison Arnold, Emily Tremaine, Connie Ray, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Nadia Dajani, Mike Houston, Bill Heck, Tyler Maynard, Lee Aaron Rosen, Deborah Hedwall, Jaiden Kaine, Susan Blommaert, Myra Lucretia Taylor, David Wilson Barnes, Alexandra Socha, Joe Urla, Wally Dunn, Brandyn T. Williams, Brandon J. Dirden, Nathan Eswine, Keala Settle, Kailie Torres, Mary Joy, Preston Sadleir, Angela Lin, Isaac Mizrahi, David Hull, Jonathan Walker, Annie Parisse, Jessica Carlson, Scott Terra, Brian Cox, Liam Neeson, Polly Draper, Kathy Najimy, Heather MacRae, Bianca Amato, Dana Ivey, Darlene Hunt, Brian Dennehy, Marceline Hugot, David Aaron Baker, Rosemary Howard, Laura Jordan, Ben Sinclair, Seana Kofoed, Jason Antoon, Laura Benanti, Val Emmich, Victor Garber, Geoffrey Cantor, Liz Twining, Billy Porter, Emily Tarver, Jennifer Mudge, Andrew Pifko, Gilluis Pérez, Judy Gold, Alice Kremelberg, Christine Toy Johnson, Jordan Lage, Roslyn Ruff, Marsha Stephanie Blake
  • danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 68. ročník (za rok) 2010 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Laura Linney + nominace (2) - 68. ročník 2010 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 69. ročník 2011 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Laura Linney(17.1.2011)

Dokud jsem nenarazil na tenhle lehkonohý seriál, nevěřil bych, že se kolem rakoviny dá natočit úsměvný příběh naplněný optimismem a humorem, aniž se vytratí tragika neodvratnosti nepěkného a příliš brzy přicházejícího konce. Lví podíl na tom má herectví Laury Linney, které nedovolí vetřít se nevkusu, kýči, sentimentu...(19.10.2013)

Nebude trvat dlouho a Cathy coby cynickou učitelku, která nebojuje jen s rakovinou, ale také se svým pubertálním synem a trochu natvrdlým manželem, si zamilujete. V jednu chvíli budete natahovat z dojemných řečí o podstatě lidského života a hned na to se budete smát (nebo aspoň usmívat) sarkastickým řečem. Sledovat, jak může rakovina zachránit člověka od stereotypu a dát mu novou chuť do života, mě opravdu baví..(5.5.2012)

Po 1. řadě Fakt jsem z toho hrozně nadšený. Rozjíždělo se to víc než pomalu a od Cougar Town to přes Weeds dostalo solidní dramedy grády. Laura Linney s Oliverem Plattem v ústřední dvojici samozřejmě špičkoví. Relativně noname herci ve vedlejších rolích taky špičkoví, jenom Gabourey Sidibe by mohla fakt nejmíň těch 100 kilo shodit, je fakt odporná (byť to hraje supr). Co mne ale dostává do kolen, jsou některé epizodní role, tady raději castingový spoiler (kdo si nechce zkazit překvapení ve vedlejších rolích, nic vám to neprozradí a kdo se toho nebojí, toho to možná k seriálu naláká, protože já o tom vědět, tak se na to kouknu daleko daleko dřív Briana Coxe bych v role nerudnýho otce ještě čekal, ale koho kurva napadlo obsadit Idrise Elbu do romantický role uměleckýho malíře a Liama Neesona do role trhlýho hipísákýho léčitele? Dějový spoiler Absolutní závěr s dárky neskutečný a totálně top je 12. epizoda, kreténi fakt, museli mi odkráglovat nejoblíbenější postavu 9/10(23.6.2014)

Ja sa nemozem stazovat, kazda cast je naozaj vynikajuca, humor, ktory vam Big C ponukne je na mile vzdialeny od politickej korektosti, ale cert to vem, hlavne, ze bavi... Kazda jedna postava je tak svojska, ze by to bez nich asi neslo... Sean, Cathy, Paul, Adam, Andrea a Marlene... Novodobi hrdinovia v kategorii cierny humor :) Som naozaj zvedava, ako toto dopadne...(24.10.2010)

• - Seriál se měl nejprve jmenovat "The C word". Poté byl přejmenován, aby se nepletl se seriálem The L word (Láska je láska). (Pethushka)