83. Annual Academy Awards

Rozhovor 6
Publicistický
USA, 2011, 180 min

Účinkují:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr. (více)

83. ročník udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2010 proběhne v Hollywoodu 27. února 2011. Diváci HBO mohou sledovat přímý přenos v pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 21 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po třiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2010. Tím okamžikem bude pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

F.man

Po několika velmi povedených rocích muselo přijít vystřizlivění a jindy poměrně sympatická Anne Hathaway po boku s jinak poměrně méně sympatickým Jamesem Francem byli ti, kteří to odskákali. Oskaři tento rok absolutně ztratily tempo a nebýt klasického sentimentu, promáknutého Kodak Theateru a Kirka Douglase, usnul bych po půl hodině. Takhle jsem to táhnul sice skoro až do rána, ale usínal jsem zoufale, což nebývá jindy zvykem. Příště lepší výběr prosím, sympaťáci fungovali. ()

Kryton

Sázka na mladé se nevyplatila, protože Franco i Hathaway zatím jiné show nemoderovali. Prkenné a přetahované. Kde jen je lehkost Hugha Jackmana. Ovšem ocenění potěšilo: Bale,Firth a Portman. ()

nigga

První Oskaři, které jsem viděl nikoliv po kouskách, ale úplně celé a bohužel vcelku zklamání, ani ne z ocenění (i když mým favoritem bylo Social Network, ale i přesto si to King s Speech zaslouží, a Fincher snad teda příště), ale celkově tomu chyběla energie, což mě například u Franca překvapilo, vždyť ten chlap má komediální talent, proč byl tady sakra tak suchej, takže z toho celkově nejlépe vycházejí ty výsledky než to všechno mezitím, i tak jsem se nenudil, ale taky ani nebavil, nejvíc nakonec potěšila ta plejáda známých tváří, ale to bohužel nestačí. 50% ()

Hannibal92

Takže tak.............s výsledky jsem docela spokojen, především jsem moc rád za 4 oskary pro Počátek, i když mě mrzí že Zimmer ho taky nedostal. Co se týče oskara za nejlepší film, tak to úplně spokojen nejsem a přál bych ho buď taky Počátku, nebo Černé labuti. Natalie Potrman má svého oskara naprosto oprávněnýho. Co je asi největší problém v tuhle ukrutnou ranní hodinu je přežít těch 10 reklam. Jinak už se těším na další ročník. ()

frashmaker

Srovnám li s předchozími dvěma předáváními, tak to bylo opravdu slabé. V rámci Oscarů. Kdyby tohle někdo předvedl na lvech, asi bysme se smáli štěstím, že to konečně nějak vypadá. ()

phoebess

Začátek vypadal slibně - Franco a Hathaway v Inception, později ale tahle dvojice ukázala, že oscarový večer pro ně opravdu není. Oscara za nejvtipnější proslov před udělením ceny by měl dostat Mr. Kirk Douglas a jeho "You know" nebo "Hugh Jackman is laughing. I don't know why everybody in Australia thinks I'm funny. Colin Firth is not laughing. He's British". To by bylo asi tak vše, co bych vyzdvihla - samozřejmě kromě děkovné řeči krále Colina Firtha! Mellisu Leo a "muzikální sestřih filmů a jejich písní" (či co to bylo) nebudu radši ani komentovat. ()

kobejn

ano, letos to bylo opět slabé, po pár zajímavějších ročnících, se akademie opět vrátila ke starému osvědčemu modelu, jak v podobě ceremoniálu, tak ve výběru oceněných filmů... ()

Riddick77

Bylo letošní předávání zlatých plešounů nudné? Vůbec! Spíše konzervativní a seriózní, s inteligentním humorem, který ovšem není vulgární a jednoduchý. Respekt k tradici hollywoodu jako místa, kde sny a příběhy ožívají a přinášejí zábavu a emoce milionem lidí. Úcta k tvůrcům a účinkujícím je na místě. James Franco a Anne Hathaway si opravdu sedli a jejich účinkování bylo zábavné, trefné a pohotové. Ohledně výsledků je možno diskutovat, nicméně vyhrát může vždy jen jeden a letos zřejmě po právu opanovala Oscary Králova řeč! ()

GodComplex

Vyborne sestrihove intro za doprovodu "In The Hall Of The Mountain King". Na svuj mlady vek a svezi potencial az prekvapive nudne moderatorske duo, ktere se tento rok proste nepovedlo. Prevazne unyla nic nerikajici show doplnena o nekolik vystoupeni naprosto prisernych nominovanych songu live. Snazilo se to zachranit par predavajicich v cele s vybornym duchodcem tesne pred smrti Kirkem Douglasem. Co se tyce samotnych vysledku... To, ze akademici budou extenzivne ocenovat bullshit The King's Speech vcetne nejlepsiho filmu bylo vesmes jasne, je to typicky oscarovy material (to, ze Colin Firth vyhraje herce bylo vlastne oficialni uz mnoho mesicu predem). Nicmene to, ze ten mentalne vzhlizejici zelenac Tom Hooper vyfoukne rezii mistru Fincherovi, to uz nepobiram (nemluve o tom, ze mel v zaloze jeste dalsiho borce Aronofskyho). Reziserska kategorie byla jednoznacne nejvetsi fail vecera. Naladu mi alespon zvedli Trent Reznor a Atticus Ross, kteri si pravem odnesli sosku za nejlepsi hudbu, ktera ma o to vetsi hodnotu, kdyz i vsechny zbyle nominovane soundtracky (predevsim Inception) jsou velmi povedene. 4/10 ()

Ferry

Děkuji ČSFD za zprostředkování dalšího ročníku předávání filmových cen, které jsme měli možnost zkouknout v kině světozor. Letošní ročník byl plný překvapení, některých méně příjemných než jiných, ale to už k oskarům patří. Humoru bylo na scéně dost, avšak už tu byly mnohem zábavnější moderátoři a jejich show. ()

Compote

Vlastně to na mě ani nepůsobilo, že by tenhle ročník moderovala Hathaway a Franco. Byli tak na stejném levelu jako každý, kdo přišel a něco pronesl (až na výjimky, kteří je několikanásobně předčili- K.Douglas), ale nevadilo mi to. Tohle předávání bylo v takovém poklidnějším a milém duchu a to mi vůbec nevadí. Mrzí mě jen, že True Grit (obzvláště Hailee Steinfeld! ) více nazabodovalo, ale jinak svého času stráveném ve Světozoru rozhodně nelituju. ()

Tirion

Ano, je to tak. 83. Oscaři byli propadem. Rozhodně oproti předchozím dvěma ročníkům. Moderátorská dvojka Hathaway a Franco naprosto zklamala. Ta něžnější část dvojice chorobně překypovala entusiasmem a ta drsnější jej zase naprosto postrádala. Takže pohled na třeštící Anne a tupě a znuděně postávajícího Jamese byl docela tristní. Naštěstí to zachraňoval Kirk Douglas a docela povedené sestřihy a koláže. No a také samozřejmě ceny, které byly více či méně uděleny, dle mé spokojenosti. Těším se na další ročník. (Oscarová noc 2011) ()

Kaluž

Franco po mozkové obrně a Hathaway většinou na speedu, takže moderátoři letos nic moc. Trn z paty tahali Billy Crystal se starým Douglasem a třeba Downey Jr. s Lawem také nepřišli s prázdnou. Líbí se mi energické děkovačky Christiana Balea, ten chlap má vyřídilku jako v málokterém jeho filmu. A měl by pomalu nabírat muskulaturu pro dalšího Batmana, protože kdyby se v téhle kondici promenoval před Killer Crocem, může Alfréd rovnou objednat rakev. Taky mě sejří, že akademici zazdili Scorseseho Prokletý ostrov, mého favorita na ocenění zlatou soškou za film roku. Jinak se žádné překvapení nekonalo a nakonec to celé bylo takové nemastné neslané. Rozhodně nejlepší byl úvodní sestřih nominovaných snímků, doplněných o postavy moderátorů slavnostního večera, to jsem se od srdce zasmál. A těm, co nadávají na nekonečné reklamy, doporučuji mou taktiku - přes den neposlouchat rádio, nečíst noviny a internety, odpoledne si stáhnout ceremoniál v HD, osekaný o reklamy a máte krásný, ničím nerušený večer s předáváním Oscarů, skoro jako v přímém přenosu :) ()

FilmFan24

Tak velká a povedená oscarová noc je za mnou. Anne Hathaway a James Franco, který působil sice jako bodyguard, byli v rolích moderátorů večera výborní. No moje tipy na nejlepšího režiséra a film sice nevyšly, ale nevadí! Stejně se mi režijně zdá jak "The Social Network" tak i !Inception" lepší než "Králova řeč". Ale bohužel je to soutěž a vítěz může být jen jeden. Filmy se točí dál a za rok zase znovu budu čekat na to kdo co uzme!!! ()

Želik

Keby som hodnotila len výsledky tak by to bolo za 4 hviezdy, keby som hodnotila úroveň slávnostného odovzdávania tak 2 hviezdy, takže zlaté stredná cesta, za tri. ()

Petfruf

Ceny Oscar mě nijak zvlášť neberou, myslím, že je spousta objektivnějších cen, ať už diváckých či porotcovských cen na filmových festivalech. Ale chápu, že pro filmové tvůrce je to důležitá událost, protože ohodnotí i kategorie, které obyčejný divák u filmu téměř nevnímá. Když mám chuť a možnost, tak se na předávání podívám, většinou zpětně, viděla jsme všehovšudy pět ceremonií, z toho už si ani nepamatuji, kdo co dostal a ani kdo je moderoval, natož kolikáté výroční ceny to byly (je to už nějaký pátek). Letos mi přišly vizuálně skvělé, moc se mi líbilo doplňující promítání na půlkruhové plátno a i na okolní oblouky, přesto to nestačilo k tomu, abych se bavila. Anne byla dobrá, živá, trochu roztěkaná, ale pořád lepší, než koukat na neskutečně opruzeného Franca s jedním výrazem a asi dvěma pohyby. ()

Lauri

Oscary si opravdu každý rok užívám a tento rok extra, protože většina mých oblíbenců vyhrála svou zlatou sošku a já jsem s výsledky v hereckých kategorií maximálně spokojená. I když bych Oscara za režii dala 1000x raději Davidu Fincherovi než Hooperovi, přece jen jsem s výsledky spokojená. ()

Beagle

Tak mám z tohohle ročníku velmi smíšené pocity. Ceny dopadly tak jak dopadly (podle očekávání, můj favorit, snímek Králova řeč, odešel jako víěz, v hereckých kategoriích bylo též předem jisto), jenom na Děcka jsou v pohodě se cestou tak nějak zapomnělo, což mě trochu zamrzelo. Co se ale celého ceremoniálu týče, bylo to neslané, nemastné. Scéna byla dechberoucí, sestřihy filmů vtipné a vpomínky na Boba Hopea a minulé vítěze, legendární snímky i herce, byly pěkné. Ale Anne s Jamesem to neladilo ani trochu. Zatímco Anne zářila, zpívala, smála se a pomrkávala na diváka co to šlo, Franco nasadil na začátku večera laid-back úsměv a do konce noci ho z tváře nedokázal sundat. Chvílemi vypadal až trochu zhuleně, jako by ho celý večer dění v sále zcela míjelo. Byl-li to záměr, vystavět večer na kontrastu praštěná holka vs. inteligent nad věcí (jak už naznačovala proma na celou show), pak bych autory tohoto nápadu vzala ovladačem přes hlavu a Anne s Francem se omlouvám. Jestli jde ovšem o Francův přirozený naturel, tak se ptám, koho proboha napadlo mu tuhle roli svěřit? Je to škoda, nechat to na Anne samotné nebo jí na pódium aspoň přihrát Wolverinea, mohlo být všechno úplně jinak. (Viděla jsem originální verzi, naštěstí...) ()

campix

Jsem trochu zahanben skutečností, že 83. předávání legendárních Oscarů je vlastně mým prvním, které jsem viděl absolutně celé. Moc tedy porovnávat s předchozími nemohu, ale stejně si nemohu odpustit trochu rýpnutí. Od dvojice James Franco - Anne Hathaway jsem si sliboval daleko více. Že se odváží a přinesou svěží vítr do jinak již mírně stojatých vod Oscarových ceremónií, tak se bohužel nestalo. Hlavně mě zklamal Franco, který byl absolutně statický a vypadal, že už má taky své zkušenosti například s kodeinem. Dramaturgicky se nedá naprosto nic vytknout a po stránce oceněných, žádně výrazné překvapení se nekonalo, ale ti co plešouna obdrželi, si ho určitě zaslouží. Naprostou hvězdou je pro mě Kirk Douglas, který to dokáže i ve svých letech pořádně rozbalit. ()