Rodinné prípady (TV seriál)

Reality-TV

Slovensko, 2012, 50 min

Jana Wágnerová, Ján Haruštiak, Igor Šebesta, Michal Jánoš, Jarmila Hittnerová, Richard Klvač, Jozef Kapec, Števo Martinovič, Michal Ďuriš st., Mária Landlová, Maroš Balážik, Branislav Bajus, Ingrid Hanzelová Slobodová, Milan Vojtela, Zuzana Dančiaková, Vladimír Kittler, Ondrej Hraška, Boris Zachar, Vanda Tureková - Cinkotová, Erik Ollé, Dana Pribullová, Julia Kovačíková, Jana Labajová, Aurélia Fritzová, Katarína Ivanková, Dominika Richterová, Monika Potokárová, Simon Fico, Andrea Gabrišová, Michal Kalafut, Petra Millerová, Zuzana Bezáková, Ľubomíra Krkošková, Tatiana Šúrová, Matúš Krátky, Petra Langová, Michaela Kapráliková, Lucia Lapišáková, Igor Latta, Andrej Kováč, Katarína Aulitisová, Andrea Szabová, Veronika Hatala, Iveta Pagáčová, Mikuláš Macala, Marián Prevendarčík, Alexander Maďar, Tatiana Poláková, Leo Kužela, Adriana Ballová, Miroslav Bodoki, Miroslava Pavlíková, Zuzana Kyzeková, Rudo Kratochvíl, Róbert Laurinec, Juraj Haviar, Boris Kováč, Roman Slanina, Tomáš Ščipák, Katarína Andrejcová, Beata Znaková-Drotárová, Vladimír Rohoň, Claudia Pittnerová, Lýdia Petrusová, Miroslav Málek, Matej Oravec, Martin Križan, Lucia Jagerčíková, Miloslava Duka, Sandra Koštálová, Andrea Martvoňová, Jakub Ružička, Marián Andrísek, Ingrid Ištóková, Lena Košická, Kristína Sihelská, Tomáš Mosný, Anna Nováková, Lukáš Frlajs, Gregor Hološka, Daniel Junas, Adam Kubala, Dana Karolová, Igor Šimeg, Mary Bartalos, Kristína Mečko, Robert Kobezda, Ján Jakab, Branislav Bačo, Peter Ondreička ml., Monika Babicová, Ondrej Gubač, Renáta Ryníková, Milan Chalmovský, Michaela Merklová, Martin Urban, Pavol Šajmovič, Martin Madej, Petra Molnárová, Marek Fašiang, Martin Meľo, Diana Velčická, Pavel Vrabec, Dušan Kubáň, Lívia Bielovič, Kristína Tóthová, Alan Weissabel, Anna Jakab Rakovská, Barbora Palčíková, Laura Kovalová, Matej Struhár, Jozef Bujdák, Eva Dočolomanská, Eva Gašparová, Miroslava Čajová, Igor Kasala, Jana Gavačová, Radomír Milič, Andrej Anderko, Jozef Domonkoš, Michal Pustai, Sára Polyaková, Zuzana Martínková, Michal Legíň, Michaela Drotárová, Richard Sanitra, Soňa Hatalová, Martina Sľúková, Edita Mária Hrehušová, Miriam Merklová, Veronika Zeleníková, Martin Maťas, Pavol Peschl ml., Tomáš Horváth, Juraj Igonda, Juliána Oľhová, Barbora Andrešicová, Rastislav Zelina, Jozef Tkáč, Vladimíra Brehová, Katarína Šafaříková, Igor Krempaský, Andrea Kiráľová, Pavol Karell, Martin Ochranek, Martin Fratrič, Danica Matušová, Gabriela Dolná, Ladislav Ladomirjak, Eva Večerová, Kristina Prekopová, Martin Mikulášek, Karin Olasová, Noël Czuczor, Dagmar Sanitrová, Marcel Ochránek, Richard Labuda, Barbora Zamišková, František Výrostko, Judita Hansman, Szilvia Kiss, Viliam Hriadel, Štefan Kožka, Zuzana Skopálová, Jana Zvaríková, Erika Havasiová, Ivo Gogál, Přemysl Boublík, Michal Režný, Petra Blesáková, Peter Trník, Maja Velšicová, Lucia Lužinská, Martin Zatovič, Andrea Kvašňovská, Andrea Kulasová, Roman Martinský, Barbora Žilecká, Natália Vaňová, Kamil Kollárik, Filip Kreutz, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Michal Nemtuda, Ľubomír Bukový, Jakub Gogál, Ľubica Očková, Natália Puklušová, Ivo Novák, Barbora Drozdová, Jakub Kuka, Roman Fratrič, Viktória Predanociová, Erik Peťovský, Lenka Fecková, Anna Čonková, Eva Landlová, Elena Petrovická, Ľuboš Radošovský, Oliver Oswald, Emil Leeger, Simonetta Hladká, Noemi Vyhlídalová
  • DEMON

Minimum viable product, ktory si Markiza moze dovolit pustit do sveta, lebo sa stale najdu ludia ochotni to pozerat. Debilne scenare a sceny, na tie sme uz zvyknuti aj z inych serialov z dielne nasich stanic, ale tu mame ceresnicku na torte v podani nehercov v hlavnych ulohach, ktori kvalitu zrazaju este o stupienok nizsie.(8.4.2014)

• JohnMiller

Priznám sa, videl som desiatku, možno viac epizód vo svojej domovskej krčme, dokonca sa mi raz stalo, že som neodišiel domov, lebo som chcel vedieť ako to skončí, ale ruku na srdce. Tá primitívnosť hereckých výkonov, obsahu ktorá presne sedí na Slovenskú nižšiu vrstvu, dej, komentáre medzi scénkami, predpokladám, že ľudia ktorí to smrteľne vážne sledujú asi nemajú prístup na internet ale nedá mi to sa vás nespýtať... Ste normálni? Nevidíte, že to je najhoršia TV relácia aká u más bola vysielaná?(8.6.2016)

• maxxxim

Ty kokos, tragédia, ktorú píše sám život a chorá myseľ producentov a to som zhliadol sekvenciu o trvaní približne päť minút pár krát pobehujúc v zmätku po izbe pri hľadaní ovládača, ktorý by poslal tento: "Nový formát je založený na skutočných príbehoch bežných ľudí, ktorí musia riešiť zásadné životné situácie. Rodiny sú rôzne a aj život v nich prebieha rôznym spôsobom. Aj pri najlepšej snahe sa rodičom výchova detí občas vymkne z rúk a hotové nešťastie je na svete. Inokedy stačí, že sa začlenia do nesprávnej partie a celá rodina má zrazu zo života peklo! Presne takýmito situáciami sa zaoberá nový formát s názvom Rodinné prípady." do sračiek. A ešte otázka na záver, pre pána všemohúceho prečo je jedným z ťažiskových konceptov takmer každej epizódy čakanie, nakukovanie, vychádzanie, "náhodné" stretávanie sa, načúvanie, pozorovanie či iné činnosti úzkostlivo spojené s rohom budovy prípadne dvoch budov? Kto sa takto správa v reálnom svete, že by robil spomenuté? Azda chorý človek? Ak áno, tak som to v úvode trafil. Trošku slabunké ba až urážajúce divákovho ducha. Nie že by som na tejto sračke fičal, ale tých necelých päť minút, ktoré je denne potrebné preklenúť, čakajúc na desať minút popoludňajších správ, niekedy strávy tento časožrút, ak si človek nedá pozor :).(21.1.2016)

• TONYNKO

Toto bolo na mna moc ! Čistá urážka ( mnou velmi milovaného ) filmového umenia. Odpad je málo. Otrasné herecké výkony, strašná kamera, strih, hudba, stupidné dialogy ( nie vtipno stupídne ako v niektorých Bčkových filmoch ale vyslovene divakovu inteligenciu urážajúce stupídne dialogy ). Toto sa nikdy nemalo dostať dalej než na papier. 0/10(25.7.2014)

• TomX2

Aj keď sa akokoľvek snažím a vkladám do toho veľa úsilia, stále nedokážem prísť na to, čo je v Rodinných prípadoch a podobných slovenských Reality-TV seriálov pozitívne, teda aspoň čiastočne. Tento a iné televízne "prípady" totižto v mojom okolí sleduje veľké množstvo ľudí nie preto, že sa chcú nad takouto fraškou pobaviť, ale preto, že takéto výplody naše ovečky bez akejkoľvek irónie považujú za (podržte sa) dobrú a kvalitnú vec. To, že nie som schopný vidieť v celku jediný diel robí dobrú predstavu o tom, ako tento seriál vyzerá, lenže tu ani tak nezáleží na názore jedinca, ako na tom, že tu je zlé všetko. Potom, ako zaznamenávam stále tie isté stupídne zápletky, ani sa mi nechce veriť, že to mohol niekto myslieť naozaj vážne. Naviac, celé spracovanie, či už po stránke obsahovej alebo formálnej, je otrasné a obzvlášť herecké výkony sú naozaj na zaplakanie. A tak vo mne tento slovenský cirkus len zanecháva otázky, kam za pár rokov dospeje ľudstvo a slovenská kinematografia, keď si budú ovečky aj naďalej žiadať o niečo takéto. Na záver tohto komentára som chcel využiť svoje umelecké nadanie a zakončiť ho vtipným rýmom o TV HNOJ, ale vopred som si spomenul, že toto vlastne produkovala TV MARKÍZA. No, odpad to je tak či tak.(11.1.2017)