Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

ed_wood

4 hviezdičky len vďaka nostalgii, pretože keď som bol malý chlapec, bol som z tohto filmu HOTOVÝ. Dnes by som asi jednu hviezdu odobral:) ()

Anderton

Pred pár rokmi venovala televízia Markíza jeden večer Rennymu Harlinovi (oni to asi ani nevedeli, bola to skôr náhoda). A bol to super výplachový večer. Prvým z nich bol tento žraločí sci-fi výplach, ktorý je presne taký, ako plagát hore. Super kulisy, klaustrofóbna atmosféra, žraloci, podobne ako súčasní zombíci, sú svižní a rýchli a celé je to odzbrojujúco béčkové. Asi jediný film po Čelustiach so žralokmi, ktorý nie je na zaplakanie. 70%. ()

predators

Dostalo se mi přesně to, co jsem čekal. POLEDNÍ MENU: Jako předkrm spousty ukousnutých končetin, hektolitry krve, přerostlí žraloci a S. L. Jackson roztrhlý vejpůl:-) a jako HLAVNÍ CHOD: sám kuchař pečený v troubě:-), kdyby ovšem toto nepřekazila 5ti metrová bestie. Jo je to dobry, pokud teda nečekáte od souboje člověk Vs žralok zázraky:-) 70% ()

Vitason

Žralok má IQ houpacího koně a vědci ze snímku Útok z hlubin zpětinásobili žralokům jejich inteligenci, takže tu máme tři žraloky, kteří mají intelekt pěti dřevěných koní a proti nim skupinu nejlepších vědců a mořských biologů. Myslím si, že je to velice nerovný zápas a žraloků by mohlo být více. Útok z hlubin bych označil za svěží, béčkový vánek vanoucí od moře, který je zajímavý tím, že režisér Renry Harlin vybíjí velice nečekaně herecké obsazení (to samé použil i u Lovců myšlenek)a to vše dělá s velkým nadhledem a smyslem pro sebeparodizaci. To podtrhují i velice špatné triky (u podobných filmů bych dobré triky dokonce zakázal). Film má slušné tempo a akci, ve které žraloci používají nosítka jako beranidlo (ať žije první pomoc). Útok z hlubin je slušné béčko, na které se vždy rád podívám. ()

klerik

Myslím, že fantastická akčná jazda plniaca takmer rovnaký účel ako ČEĽUSTE. Ako letný blokbaster je to skvelá zábava. Harlin sa príliš nehrá s trikmi ani scenárom, ale šliape na plyn a vie prekvapiť. Thomas Jane je cool sympaťák, Ll J Cool je prfektný hláškar a Saffron ako ozdoba tiež môže byť. K tomu menšie úlohy kvalitnejších hercov - no paráda. Scénu, kde sa hrdinka vyzlieka, aby prežila, si určite zapamätáte... ()

Chrustyn

Je to sice blbost největšího kalibru ale já jsem se docela slušně bavil. Musíte přistoupit na fakt, že to režisér nemyslel tak úplně vážně a chtěl spíše pobavit. A to se mu povedlo. Pár slušně napínavých a akčních scén, povedená hudba a dobře hrající herci. Navíc Harlin nectí klasické pravidlo v pořádí umírání zúčastněných postav. Věřte, že občas budete překvapeni. Největší slabinou tak zůstávají v některých případech opravdu mizerné triky. Nejlepší "žraločí" film do dob "Čelistí" a zatím poslední Harlinův dobrý film. ()

LaciLC

Partia známych tvárí verzus ultramúdre žraloky. Mierne predigitalizované, no celkom chytľavé a zábavné. V Harlinovej nevyrovnanej tvorbe ide o jeden z lepších kúskov, taká Sommersova "Chobotnica" ma však bavila o dosť viac. Saffron Burrows má dačo do seba. :) ()

heyda

Skvělý nadupaný film, kterýmu nechybí akce, krev ani humor. Přehlídnu-li pár klišé, tak nevidím žádný problém vysolit tomuhle počinu 5 hvězdiček. Prostě mě to bavilo a hotovo :-) ()

Stanislaus

Další typický americký monster-survival, ve kterém se vedle potravy v podobě lidí prohání tři neskutečně chytří a nenažraní žraloci, kteří se těší na řádně šťavňaté barbecue. A pěkně krvavé! Jde o jeden z těch povedenějších zvířecích hororů, který bych přirovnal k Jezeru. Je sice pravda, že je tam klišé až po pás, ale jelikož jsou ti žraloci celkem solidně udělaní a bylo tam opravdu pár skvělých lekaček, tak dám čisté a krásné 3*. Zkrátka horor o nebezpečných parybách, které rády piknikují na otevřeném moři a jejich největší delikatesou je čerstvé lidské maso. ()

Jinny

"Diváci nikdy neřeknou: Ten rejža to ale posral. Vždycky řeknou: Páni, Same, tys to ale posral." SAMUEL L. JACKSON. Páni, Same, tys to ale posral. A nebo to bylo to dvojče Christophera Lamberta? ()

honajz

Po dlouhé době velice slušný a originální horor, bez větších logických kopanců a s notnou dávkou napětí. ()

Thomick

Kravinální blbost. Motorický pohyb žraloků by se dal čekat možná u Čelistí, ne však u filmu z přelomu tisíciletí. To samo o sobě je dosti vypovídající vizitka. Nicméně když k tomu připočteme dialogy na úrovni předškoláků, nezručnou režii (za ty triky by se styděl i Ron z Bradavic) a nedobře zpracovaný scénář (se slušným potenciálem, slušelo by se dodat - ten byl ale neskutečně zazděn), můžete se leda nudit a vynášet Čelisti dál než do nebes. ()

SOLOM.

Včera jsem se na to díval a musím říct, že i když tam je hodně věcí strašně nadsazených, tak film jako celek se mi líbil. Takový společný útok na tygřího žraloka byl solidní. Nejvíc se mi ale líbil kazatel-kuchař se svým papouškem. A poslední hláška: máš před sebou velkého žraloka a ty trefíš mojí nohu... Rozhodně však patří tenhle film mezi top žraločí filmy, na Čelisti sice nemá, ale rozhodně se dá na to dívat znovu. ()

eraserhead666

Jeden z mála žraločích filmů, který se vlastně skoro celý odehrává pod vodou. Nápady občas zajímavé, ale ten konec už je docela úlet. ()

ARI50

Chválím skvěla žraločí podívaná kde nechybí solidní napětí pořádná atmosféra super herci skvělý příběh člověk si musí užívat každého povedeného filmu na moři jejich moc špatných co nás zaplavují tady je opak. ()

matestlust

Inteligentní žraloci,kteří umejí plavat pozpátku.Totálně splaškově znející,ale v podání Renny Harlina naprosto precizně fungující!Moc dobrá zábava!Jeden z nejlepších ,,zvířecích´´ hororů. ()

Bauer

Jestli je něco, čeho se bojím, tak je to moře a v něm žraloci. Jsou to zvířata, která nahánějí strach a když je vidím ve filmu, tak jsem rád, že koukám na film a žiju tisíce kilometrů od moře. Díky žralokům má tento film velké plus. Žraloci útočí, tento film by klidně mohl nést takový název. Avšak pozor, nejsou to obyčejní žraloci, ale super inteligentní žraloci. Ale no tak?! A nebo bych měl spíše si sám sobě říct: Ale proč ne?! Jedná se o akční sci-fi film, tudíž i chytří žraloci mně zde přece nemůžou překvapit ani v nejmenším. Jasný, že je to přece úplná pitomost, jenže je to zabalený v dobrým obalu, takže i takovýhle kraviny se dají odpustit. Sledovat lidi, kteří jsou uvězněni v podmořské laboratoři, bylo docela i zábavné. Některé scény byli vskutku dobré (smrt Samuela L. Jacksona), až po závěrečnou scénu nad hladinou moře. Dokonce nechyběli ani vtipné scény, jako třeba černoch v troubě a jeho hlášky. A opět se dostávám k režiséru Renny Harlinovi. Natočil dva akční film, jenž se stali velkými trháky. Řeč je samozřejmně o Smrtonosné pasti 2 a Cliffhangerovi. Proto jsem očekával něco akčnějšího a i třeba krvavějšího. Začínám si myslet, že ty dva akčňáky byli pouhé náhody. Herecké obsazení je solidní. Thomas Jane sice není žádná superstar, ale tady je nejsympatičtější a skvělá postava v podaní rappera LL Coola J neměla chybu. Průměrný snímek. A ještě abych nezapomněl, když čtu tady ty zajímavosti: "Ve filmu není použit jediný trikový záběr. Všechno to jsou opravdoví žraloci". Myslíte, že tomu vážně věřím? ()

JASON_X

Po přečtení "oficiálního textu distributora" musí každého soudného člověka napadnout, že Deep Blue Sea je stupidní béčko na jedno použití. A ona je to zatím slušně vypravená i zrejžovaná nenápadná skoroparodie na "žraločí" thrillery... na jedno použití. S tak nenápadnou nadsázkou a sebeironií, že průměrně hloupý divák onu nadsázku možná vůbec nepochopí. Já osobně jsem byl zvědavý hlavně na to, čemu a proč se to upsal Samuel L. a samozřejmě hlavně na to, jak bude vypadat Saffron Burrows v plavkách. No, myslím že S. L. J. se chtěl na plátně ukázat v neoprénu a pak nezapomenutelně odejít ze scény (to NEZAPOMENUTELNĚ důrazně zdůrazňuju!) a Saffron vypadala samozřejmě pěkně. Vlastně se to dá vidět možná i několikrát. SPOILER: Potměšilému scénáristovi ovšem do konce věků neodpustím, že s Janem nečekaně nenechal přežít krásnou Saffron, ale obtloustlého plešatého negra s pitomě negerskými hláškami. ()