Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

Wacoslav1

Zabil jsi mi ptáčka! Ok dal jsem repete tohohle žraločího thrilleru a pořád se nemůžu zbavit dojmu, že je to blbý béčko navíc už v dnešní době s notně zastaralými triky který nějakým omylem ve svý době zbloudilo do kin, ale zase na druhou stranu Harlin potvrzuje svůj status zručnýho řemeslníka. Film odsejpá a nezabejvá se zbytečnými píčovinami a Thomas Jane je sympaťák. Navíc s přihlédnutím k současné tvorbě se kterou si i filmy jako tento pořád s přehledem vytírají řiť to do toho nadprůměru překlopím a ty nejslabší možný 4* dám.70% ()

pepo

absolútna oddychovka.výborný akčný film bez myšlienky a ambícií.jediné čo mi vadilo boli triky.ale inak dokonale zrežírovaný akčňák ()

Xmilden

Podezřívám Harlina že tu béčkovost schválně ještě zveličil. Nejenže jsou žraloci pomalu chytřejší než lidi a já jsem tím pádem s blížícím se koncem očekával že na nezatopené chodbě se naše postavy potkají s chodícím žralokem, který bude mít v ploutvi knížku, ale celé to nedává často vůbec smysl. Konec je přímo špičkový. Ty připoj kabel na plus, já trefím samici (mimochodem jestli měla 14 metrů, tak si budu muset zajít k očnímu, ve spoustě záběrů má tak maximálně metrů 7) a ona vybouchne. Takže jdeme na to, krátký kabel znamená to, že ženská skočí s pořezanýma rukama do vody, to znamená že nemá kdo zapojit drát na baterii. Žena ve vodě, žralok plave k ní, jenže se nemůže dostat z vody. Chlápek odhodí kuši a skočí do vody aby zachránil ženskou. Takže tu nemáme nikoho kdo by připojil drát a ani kdo by žraloka trefil. Naštěstí se probere černoch. Ten přestože předtím spal, zná plán dokonale. Popadne kuši, ženská je už sežrána a chlápek si užívá skopičiny na žraločím hřbetu, trefí žraloka a čeká aby mohl dát drát na baterii, ve správném okamžiku. Konečně se to povede. Žralok vybouchne, chlápek se vynoří a raději ještě na černocha zamává. Ano, černoch ho vidí. Tak sláva. Oba spokojeně čekají na to až je někdo zachrání. V tom okamžiku přijíždí odpolední směna. No to je klika. Paráda. Konec. Nikdy více! 45% ()

Phobia

Napínavá, místy úsměvná oddychovka se žraloky v hlavních rolích, jednu hvězdičku dávám za nedodržení hollywoodského klišé, když žralok nakonec sežral i... ale podívejte se sami, na odreagování a relax je tenhle film docela dobrý. Zasmála jsem se, pobavila a ikdyž je 70% pro tak pokleslé béčko trochu moc, mám pro ten film jakousi těžko vysvětlitelnou slabost:-). ()

darkrobyk

Útok z hlubin je příjemnou kombinací Dobrodružství Poseidonu a Čelistí, kdy ve druhé části si herci užili vody vrchovatě. A jestliže triková stránka snímku je velmi nevyrovnaná, pak voda je skutečná a fajn. Makety žraloků a mechanické efekty jsou vydařené, což se bohužel nedá říci o digitálních. Úprk zatopenými chodbami si nezadá s labyrintem v Nostromo. Samozřejmě řada věcí působí tak trochu komicky - ne, na žralokovi se jezdit nedá, jelikož jeho kůže jak struhadlo by člověka ohoblovala na kost, efektní podvodní naskočení Thomase Janeho zřejmě později okopíroval Legolas v Pánu prstenů a zmizení S. L. Jacksona nemohlo být lepší. Sežraných a roztrhaných je dosti, havárie vrtulníku efektní, bouře dunivá. Solidní jsou interiéry laboratoře. Kdysi dávno v kině jsem byl spokojenější a chybiček si nevšímal, ale i nyní mi napínavý příběh rychle utekl, proto hodnocení ponechám. ()

Hrabka

No jo jasně, žraloci se chystají na VŠ, jejich mozky na to po vybláznění senzacechtivých lidí mají. Celkem slušně odvedená prácička s napínavým dějem, která dokáže zaujmout. Kuchař a jeho pták jsou dobře sehraná dvojka, škoda že opeřenec skončil v žaludku vysokoškoláka. Konec je opět typická americká záležitost a neukazuje nic extra, je to spíš trapas. 60% ()

paascha

Ani můj oblíbenec Stellan, ani spousta koček v bikinách, ani tuna triků neudělá z tohoto Béčka nic víc, než je. Je mi líto:-( ()

Fiftis

Perfektný príbeh, napätie, dobrodružstvo, smrť, láska, nebezpečenstvo. Všetko, čo má správny horor mať. Žraloky sa tu správajú ako krvilační blázni, ale ak človek pristúpi na pravidlá hry, môže sa celkom dobre pobaviť. Ja som bol nadšením bez seba. Ide vlastne o klasickú schému, kedy je skupina ľudí v uzavretom priestore naháňaná monštrom (alebo monštrami). Sú tu dychberúce akčné scény a pekná hudba Trevora Rabina. Finále sa mi veľmi páčilo, bol som spokojný, kto nakoniec prežil. ()

Shakers

Zaujímavé nápady a príbeh, pri ktorom som sa nenudil. Ja také podmorské filmy zo žralokmi, alebo filmy kde sa hlavný hrdinovia musia dostať s uzavretého komplexu môžem. A toto je kombinácia oboch. Efekty stoja za prd, ale hlášky a akcie sú celkom slušne, napínavé a herci tiež nie sú zlý. Osobne ma zaujal Thomas Jane a LL Cool J, ktorý to zahrali rovnako super ako Trevor Rabin. Po filme Čeľuste druhy naj. film o žralokoch. Update: Po rokoch musím zmeniť hodnotenie a ísť vyššie, pretože tento film okrem toho, že nenudí a má čím zaujať, obstojí aj niekoľko rokov po premiére, čo sa o iných žraločích ultra béčkových filmov povedať nedá. Obľúbený soundtrack: Aftermath, Anarchy, End. 90% - 5* ()

ajuska

Zmutovaní inteligentní žraloci požírají obyvatele výzkumné stanice uprostřed oceánu.. Jakkoli to zní stupidně, má tenhle film své kouzlo, perfektní oddychovka s několik vtipnými momenty (které, jak se zdálo, jsou snad dokonce předem plánované - což se u takovýchto filmů obvykle nestává). Nakonec to bylo mnohem lepší než jsem čekala. ()

lamps

No vida, pak že už se netočí kvalitní žraločí horory. Útok z hlubin nabízí kaluže krve, úmrtí přicházejí překvapivě a poměrně originálně a scénář klade před nešťastné hlavní hrdiny jednu nepříjemnou a smrtící překážku za druhou. Tvůrci se trefili do černého hlavně volbou stísněného prostředí, odkud zdánlivě není úniku, střet s krvelačnými bestiemi je nevyhnutelný a atmosféra je v některých místech opravdu pořádně zubatá a hrůzu nahánějící. Snímek navíc disponuje kvalitním hereckým obsazením, které ale za hodinu a tři čtvrtě hodně prořídne. Bavilo mě to, bál jsem se a zadržoval dech opravdu hodně, takže rád odpouštím digitální žraloky a pomalejší rozjezd, kterým se ale nesmíte nechat oklamat. ()

Big Bear

Spoiler! - Ve filmu zemře papoušek! ---- Tak já tedy nevím. Leckdo tu sází celé řádky hvězd, já jsem buď koukal na něco jiného stejného jména, nebo nechápu... Už začátek byl jak od Asylum, mátla mne tam ale herecká esa jako Jacson nebo Skarsgård. Obsah je prostý. Vrcholný mořský predátor žralok při stárnutí netrpí demencí, netrpí poruchami zraku, netrpí zkrátka žádnými poruchami na rozdíl od lidí. Co si tedy z jejich mozku vzít enzym ,,nestárnutí'', udělat z něj piluli a vyléčit všechny lidičky s alzheimrem co jen na světě jsou? Jenže malá ryba je málo enzymu, tak s finanční podporou magnáta uprostřed oceánu na bývalé ponorkové základně vytvořila skupinka doktorů žraločí farmičku. Vyšlechtili tam 3 velké kouksy a u těch se právě chystá na odběr. To si nechce nechat ujít ani magnát, který samozřejmě z pilule cítí obrovské zisky. Jenže ouha! Na základně dojde k nehodě a když si letí helikoptéra Coast Guard pro zraněného zrovna se herdek k základně blíží orkán. Aby toho nebylo málo, vrtulník havaruje nárazem do základny (do centrální železobetonové věže), což ale způsobí ohnivé mega výbuchy prakticky na všech vyvýšených místech v celé ploše rozlehlé základny, takže to tam po zhasnutí ohnivých oblak vypadá jako by celou plochu srovnala se zemí letka bombardérů B52. No já nevím co všechno sebou záchranný vrtulník vozí když letí pro zraněného, ale buď byl naložen dynamitem on, nebo celá základna.... Nárazem dojde k poškození základny a úniku žraloků do postupně zaplavovaných chodeb v patrech pod vodou, kde jsou také naši hrdinové... Dál nebudu spoilerovat, prozradím jen, že dojde i na filozofování o Bohu, Einsteinovi a divák se dozví i recept na omeletu ze dvou vajec (bez mléka!). To vše ve velmi vypjatých momentech. Zaujalo vás to? Tak směle do toho ! Já jen konstatuji, že k M. Madsenovi o kterém vím, že schválně leze do béček a někdy i do céček si teď zařazuji Jacksona a Skarsgårda. Dávám za jeden harpunový náboj a jdu si pustit Čelisti. Škoda, že ta pilule už není v prodeji, po tomhle bych jednu klidně zobnul... * ()

S.Quentin QUALE

Výbornej žraločí film, kterej jsem viděl aspoň 20x. Thomase Janea a jeho kotrmelec kolem žraloka nikdy nezapomenu! 75% Update 1: S odstupem několika let, během kterých jsem viděl zepár daných žánrovek, zvyšuju na plnej kotel, protože mě za období od roku 1999 nenapadá moc (momentálně žádný) lepších natural hororů. V rámci subžánru špička. ()

k212

Útok z hlubin je dílko, u nějž se bavíte v závislosti na rychlosti eliminace nesympatických hrdinů, u kterého vás nemine nezřízený smích při pasážích s okatě digitálnímii žraloky, film, kde rozum zůstává stát nad nesmírným apetitem (roztahovacím nebo gumovým žaludkem) hlavních bílých hrdinů a stupidními dialogy jejich lidských protivníků. Ano béčko jak vyšité, ano áčko, které si utahuje z béčka s patřičným nadhledem. Snad díky zajímavému importu herců a celkem zajímavé výpravě je to koukatelné, zábavné, ale prázdné. Tak to má být. ()

kingik

Renny Harlin chtěl dostat diváka do transu a to se mu povedlo. Nápad s inteligentními žraloky zabíjejícími vše živé by se v rukou méně zkušeného režiséra mohl klidně zvrhnout v naprostou slátaninu, ale Harlin dost kašle na propracované dialogy a jednoznačně dává prostor napínavé akci a likvidaci postav v pořadí, v jakém byste to neočekávali. Triky nepatří ovšem k tomu nejlepšímu, co je ve filmu k vidění. V některých sekvencích animovaní žraloci působí až legračně, ale film se naštěstí nebere nijak vážně, navíc Harlin nedává prostor nudě. 80% ()

Omnibus

"Pažravé paryby, chytré jak opice, nehrajou na kdyby... mlaskají velice!" Příjemně hryzavé (ruka sem, noha tam) žraločí menu, včetně černohumorné kuchařovy delikatesy, a jako nápoj hektolitry perlivé slané vody. Btw, to se nám zase jednou "božský vrahoun" Jules Winnfield pěkně rozkecal. Bohužel tentokrát neměl za posluchače krotké hošánky. Nevychovaný chachar Carcharodon carcharias ho nenechal ani domluvit a skočil mu do řeči... Akční a zábavná oddychovka pro mlsné kinofily, s nezbytnými pochoutkami, např. žralok na grilu (starý dobrý elektrický kabel postačí) nebo žraločí čumák pečený v troubě. A nezapomenout na zákusek, papouščí jednohubku. Mňam! ()

Legas

Zlaté Čelisti. Nereálné, trikově také nic moc. Špatný návrat Renny Harlina na scénu. Občas ale přeci jen pobaví, ať už záměrně či nechtěně. ()

Sobis87

Rozhodně to lepší z filmografie Rennyho Harlina. Námětem to je béčko jak prase, účel thrilleru ale plní víc než dobře. Harlin pořád umí stupňovat napětí a některé útoky žraloků (ač mnohdy okatě digitálních) jsou fakt působivé, navíc snaha o bourání klasických scénáristických postupů při likvidování "těch na porážku" je mi sympatická. 70% ()