Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

castor

Už podruhé se vnadná Lara rozhodla svým protivníkům nakopat zadek a ani napodruhé to nedopadlo nejlépe. Když nás před lety silně zklamal jinak nadějný Simon West (kam odhodil svůj styl?), obavy dle očekávání přineslo i dosazení Jan de Bonta na režisérskou stoličku, jehož kdysi hvězdná reputace (stačí si vzpomenout na Nebezpečnou rychlost) je ta tam (naopak raději zapomenout na pokračování Nebezpečné rychlosti). Vedle uhlazené akce (chybí nadhled, šmrnc), která rozhodně nenadchne, je tu opět ranec nudy v podobě nefunkčního scénáře, podpořeného navíc peprně trapnými dialogy a řadou hereckých zelenáčů ve vedlejších rolích. Jen smyslná Angelina Jolie nezklame, v každém druhém záběru vypadá jakoby pózovala pro prestižní kosmetickou značku!! Takže aspoň tak. ()

MM_Ramone

Filmové dobrodružstvo kozatej archeologičky Lary Croftovej, postavičky z populárnej počítačovej hry Tomb Raider, po dvoch rokoch od natočenia úvodného snímku pokračuje ďalej. Máme tu druhú časť s názvom "Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života". Ja sa nudím rovnako ako pri predchádzajúcom titule. Vôbec ma to nebaví. A už mi začína na nervy liesť aj tá iluminátmi preferovaná hollywoodska kurva Angelina Jolie. Nebavili ma PC hry, nebavia ma ani filmové verzie. S Tomb Raiderom definitívne končím. ** ()

Niktorius

Scénáristicky trošku lepší než jednička, režijně je to ovšem stejný průser jako předtím. Pověst De Bonta jako skvělého akčního režiséra je v tahu a víra v dobré filmové zpracování počítačové hry taky. ()

ripo

Tak tu naozaj platí, že obal (v tomto prípade názov) predáva. Bohapustá zmes kváziakčných scén, akoby vystrihnutých zo seriálu Power Rangers pre predadolescentnú mládež. Scenár bol určite zbúchaný cestou lietadlom z New Yorku do Los Angeles. Trápnosť nad trápnosť. Ja len dúfam, že scenárista tohoto filmu momentálne štrajkuje (I.2009) a tak nemá čas na vymýšľanie ďalších takýchto sračiek . Triky sa radili miestami k slabšiemu podpriemeru a chuderka Angelina ani zďaleka nevyzerala na to, aby zvládla čo len 10% akčných scén. Vrcholom trápnosti bol "súboj" so starou vojenskou puškou s bodákom s vojenskou hudbou v pozadí. Vtedy veľa nechýbalo a stlačil by som magické červené tlačidlo na diaľkovom ovládači ... Ja som však bol vyvalený v kresle a lenivosť ma premohla ... ()

Spooner

Možná opůl hvězdičky lepší než 1,ale pořád stejná hovadina.Je vidět že Jan de Bont už nikdy nebude točit filmy jako dřív.Taky angelina Jolie se nijak nevytáhla.Je vidětže sexy zevnějšek není všechno.Jo a s těma akčníma scénama to taky nebyla žádná slast.To se Pořád psalo o super honičce na velké čínské zdi,a přitom nebyla na plátně ani půl minut.Prostě děs a hrůza ()

Xmilden

Druhý díl je plus mínus tak nějak na podobné úrovni jako jednička. V nečem lepší a v něčem horší. Příběh se vyvíjí logičtějším směrem ale hlavně zpočátku akce vypadá hrozně špatně. Angelina se poučila a dává do své role tentokráte emoce navíc. Burler nahradil Craiga. K čertu s tím dvojka mě příjde o něco sympatičtější, hlavně díky závěru. 45% ()

cheyene

Tak mám takový pocit, že si půjdu vylepšit chuť u nějakého z dílů hry Tomb Raider...Nedostatky, chyby: a) Na začátku filmu se Lara potápí do chrámu. Je jasné, že se namočila. Když, ale šplhá v chrámu po soše, tak má najednou vlasy suché. Tak rychle jí přece nemohly uschnout. b) Když si Lara nařízne ruku, aby přilákala žraloka, tak potom když plave, jí vůbec neteče krev. c) Ve scéně, kdy Terry udeří Laru do obličeje, má Lara na spodním rtu krev. Ale v dalším záběru tam krev už není. d) Když Lara si rořízne ruku, aby přivolala žraloka a udeří ho do tlamy a pak se ho chytí za hřbetní plůtek, proč se ten žralok nemetá a nesnaží se Laru shodit. e) V scéně, kde se Lara prohání na černém koni, sedí v dámském sedle. O pár scén později když přichází k zámku už sedí v normálním sedle. Že by tak rychle přesedlala? ()

Hrabka

Podobné jako jednička. Některé pasáže jako hledání frajírka v horách jsou v pohodě, jinak je to ale celkem nuda, která se nemůže Indiho filmům rovnat. Angelina Jolie je sice neobyčejně charizmatická, ale děj nestojí za nic. 40% ()

Fiftis

Na jednej strane sa tak nízkemu hodnoteniu čudujem, na strane druhej to aj trochu chápem. Ale to naozaj ľudia takéto filmy berú vážne? Sexy Angelina v obtiahnutom kostýme, so zbraňami, s motorkou... Film sa mi páčil rovnako ako prvý diel a som rád že Laru hrala Angi. Film vôbec nerobí menu Tomb Raider hanbu. Mám veľmi rád Angelinu Jolie ako herečku, je to krásna a schopná žena s hereckými gény po otcovi. (jej starý otec je Slovák). Pokračovanie Lary určite nieje zlý film a ani on, ani Angelina, čoby Lara ma nesklamali. ()

ajuska

Tady se nedá dělat nic jiného než vypnout všechny mozkové závity a sledovat, jak Angelina Jolie dává pod vodou pěstí žralokovi nebo jak jezdí na motorce po Velké čínské zdi.. Ale co, každý občas potřebuje vypnout a tohle se k tomu docela hodí. ()

Jacinda odpad!

Opět výsměch počítačové předloze. Hráli vůbec scénáristé a kostyméři tu hru? A pokud ano, můžete mi říct, ve kterém díle má na sobě Lara ten příšerný kožich z norka? ()

JohnnyD

Teda oveľa horšie ako jednotka mi to neprišlo, ale áno, je to kravina a je tu menej videoherných eye candy záberov. Angelina Jolie v obtiahnutej lesklej kombinéze je ale na neodolanie. ()

Stegr

50% - Trochu mě mrzí, že jsem na to byl v kině. Jediné, co mě opravdu potěšilo, byl Rimmer na začátku filmu... :) ()

salahadin odpad!

Lara Croft aneb archeologie hrou...ale ne, já vím, že je to podle počítačové hry (kterou jsem nikdy nehrál a hrát nebudu), takže jde jen o zhmotnění té prsatice v "božskou" Angelinu Jolie. Takže se omezím na konstatování, že má věková ani divácká kategorie to není, proto mé hodnocení neberte vážně. Ale musíte uznat, že jak vrazila tomu žralokovi nebo co to bylo za obludu, tak to musel režisér natočit v době, kdy měl čtyřicítky horečky, fatamorgánu z LSD a zvýšenou agresivní hladinu vůči mořské fauně, to snad ani není možné. ()

misterz

Priemerná, akčno-dobrodružná vecička, ktorá neoslní ale ani nič nepokazí. Po prvom použití zahodiť a zabudnúť prosím :) ()

ChewieDC

Občas efektní záběry a akční scény, neustále efektní Angelina Jolie. Jinak dost nuda, až na konec počítaný od lesíka a potvor. ()

k212

Poté, co jsem shlédla druhého Tomb Raidera, jsem razatně musela přehodnotit jedničku. Konstatuji, že Jan de Bont se scénáristickou suitou pokazili co mohli. Bezpředmětná snůška násilí a nelogičností (no ten žralok, nebo vynoření se na nádech) spojených do líbivých obrázků (vizualizace by se snad ještě dala snést, kamera je řemeslná, ale nic víc). Naprosto zmizel jakýkoliv humor, nadsázka, nebo odlehčenost (když pominu trapnou koncovou etudku). No a bohužel ani soundtrack tentokrát za nic nestojí (Korni nabízejí svůj zaběhaný komerční standard). Záchranou zůstává to, že jsem sama nemusela vysolit kilčo za takovou extraodinérní hovadinu. P.S. Scénáristé tohoto filmu jsou opravdu nápadití -- hrdinka a její protihráč hodinu hledají něco (respektive se o to přetahují), co je dovede k něčemu, nepřipomíná to tak (ne)trochu jedničku ... :-( ()

kingik

Ve vnitrozemí Afriky, na místě zvaném Kolébka života, je ukryta Pandořina skříňka, skrývající ty nejtemnější a nejhorší hrozby pro lidskou rasu, jaké kdy lidstvo vůbec poznalo. Světově uznávaná archeoložka Lara Croft, je jediná, která může najít skříňku dřív, než nositel Nobelovy ceny a obchodník s biologickými zbraněmi, doktor Reiss. Ten ji chce využít k dosáhnutí neomezené vlády nad světem. Lara bude muset vyčerpat celý rezervoár svých schopností, protože Reiss má před ní pořádný náskok. Nemusíte hrát hru Tomb Raider, abyste se bavili u pokračování, které je lepší než jeho předchozí díl. Angelina Jolie je zde sexy, tak co si víc přát, a navíc příběh rychle odsýpá, je dynamický a je zde spousta akčních sekvencí, takže ani není čas se zamýšlet nad logikou děje, která si tentokrát vzala dovolenou, protože konzolové hry také nikdy moc logiky nepobraly. Tentokrát tvůrci chtějí diváka bavit. V mém případě se jim to povedlo. ()

Sobis87 odpad!

Neskutečně debilní reklama na Angelinu Jolie, která mě už po pár minutách nehorázně nudila...a trvá skoro dvě hodiny!!! 20% ()

Carol Pifková

Platí to čo pri jednotke ale strhávam jednu hviezdičku, za to že to nebolo také to klasické TR prostredie ako v jednotke. Hrobky, džungle, pyramídy bla bla. A ešte aj za toho žraloka čo vydával zvuky. Bože! ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)