Reklama

Reklama

Exorcista

(seriál)
Trailer
USA, (2016–2017), 14 h 30 min (Minutáž: 41–47 min)

Tvůrci:

Jeremy Slater

Hrají:

Ben Daniels, Alfonso Herrera, Geena Davis, Hannah Kasulka, Brianne Howey, Alan Ruck, Camille Guaty, Francis Guinan, Kurt Egyiawan, William Peter Blatty (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Tam, kde je dobro, tam je aj zlo. Tam, kde je Boh, tam je aj diabol. Tomas je prototypom moderného kňaza, ktorý vedie svoje kázne skôr v priateľskom duchu, než v prísnej atmosfére striktného dodržiavania božích prikázaní. Keď sa jedného dňa v jeho farnosti objaví Angela, ktorá ho tvrdohlavo presviedča o tom, že jej príbytku sa snažia zmocniť temné sily, pričom toto zlo začína ovládať najmä staršiu dcéru Kat, neostáva mu nič iné, ako Angelin rodinný dom navštíviť. Následná skúsenosť ho privedie k jedinému možnému riešeniu: spojiť svoje odhodlanie v boji s temnotou so skúseným "exorcistom", ktorého neustále vidí vo svojich donekonečna opakujúcich sa nočných morách. (*CARNIFEX*)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (79)

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série Tento seriál měl příjemnou schopnost docela zaujmout hned v závěru prvního dílu a myslím, že své publikem si jistě rychle našel. Jde spíš sice o cílovku, ale i tak považujii The Exorcist za průměrný hororový seriál, který stojí za zmínku a pozornost. Postavy jsou naštěstí velmi sympatické, občas se zde vyskytují trochu hlušší místa, například když přišlo na scénu zasedání příslušníků církve, tak moje pozornost kapku klesla, to je ale prostě součást minisérií, které potřebují vatu, než nám vyzradí celý konec. Dočkali jsme se i pár zvratů, které byly sice trochu předvídatelné, ale posloužily svému účelu. Víc než tři velmi slušné hvězdy tomu dát asi nemohu, protože si myslím, že z toho mohlo být vytřískáno ještě o něco víc. Chápu, že je to v tomto žánru jistě těžké a tak si ještě nějaké hvězdy schovám na druhou sérii a budu jí nedočkavě vyhlížet. 2. série je skvělá v tom, že na její rozjezd se jde zostra. Navíc tu máme novou, velmi osvěžující sestavu, protože postavy jsou různorodé a navíc mají zajímavé vztahy. Hned první díl je opravdu ukázkou jak navodit pozornost, dokonce se na jeho konci dočkáme i legendární exorcistické znělky. Za to palec nahoru. Poté se série rozjíždí docela slušně. Dočkáme se i pár nechutných výjevů. Druhá série je také zapamatovatelnější v tom, že má pár atraktivních vedlejších linií, které se poté snadno uzavřou a tím přispívají k dalšímu nerušenému sledování té hlavní. Jako plus musím také uznat, že se upouští od nudných pasáží, které se týkají církve a postupně vymizí úplně, což je podle mě super, protože u první série jsem tyhle scény viděla spíše jako negativní faktor. Mezery to stále mělo, mohlo to být o chlup zábavnější. Není to zkrátka ten typ seriálu, na jehož každý díl bych se klepala nedočkavostí, ale obecně považuji druhou sezonu za o půl stupínku lepší než tu první. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Seriálový Exorcista celkem úspěšně navázal na odkaz klasického filmu a naservíroval sice nijak inovativní, ale i tak celkem zábavnou jízdu se solidně zlobícím démonem a plejádou sympatických postav, které ztvárnili neméně sympatičtí herci. Co se vymítání a posedlosti týče, tak tady člověka nic nepřekvapí a ani nešokuje a víc než cokoliv jiného zamrzí fakt, že tvůrci nemohli být trochu odvážnější. Na druhou stranu z toho čiší poctivost a zdařilá snaha diváka nenudit. Jediná výraznější výtka směřuje až k poslední exorcistické scéně, kterou tvůrci příliš nezvládli, ale celkový dojem nezkazila. Nicméně i přesto, že se mi seriál líbil, bych mu druhou řadu nedával, protože si nedokážu představit, co by se muselo stát, aby z toho nebyla nastavovaná kaše. Edit po druhé řadě: Není z toho nastavovaná kaše. 80% ()

Reklama

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Úvod do první řady udělá dojem, že se bude jednat jen o další, trochu kvalitnější natočený seriál ždímající ze svých slavných předchůdců, ale po několika dílech se to celkem slušně rozjede a nastaví to svoje vlastní pravidla hry a v závěru ukáže i velmi slušné herecké výkony, atmosféru a scénář. První série - 70% .... Druhá řada potom šlápne na plyn několikrát víc, rozehraje úplně jinej styl a podaří se jí stát se autonomním dílkem, kterej má v klasikou společnej jen název a svět. Atmosférou až Constantinovské, skvěle herecký obsazené, napínavé, parádní hudba a scénář. Druhá série - 85% ()

fredisek 

všechny recenze uživatele

Seriál, který se celou dobu tváří jako ohromné klišé, a v posledních dvou dílech odhalí svou ďábelskost. Nicméně i hromada okoukaných motivů v prvních osmi dílech skvěle funguje. Postavy si mají co říct a taky co provést. Finále je skvělé a lákání na druhou sérii snad poprvé u hororového seriálu nelituji. Záporáci slibují dávku pořádného hororu. Navíc civilního, ďábel tu totiž není abstraktní postava, která lidi trápí. Je vlastně dost lidský a o to děsivější. Plusem je Alfonso Herrera, snad se bude objevovat před kamerou častěji a častěji. ()

Yardie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotím po dvou sériích, takže stručně shrnu své komentáře k sériím samotným. Od začátku nás to chytlo a čekali jsme na další díl. Spíše než horor to je takové krimi/thriller, mohlo by to být hororové klidně více (a to nejsem nějaký vyznavač hororů). Sympatické hlavní postavy, zajímavý děj, zajímavé prostředí. Každá série je lepší v něčem jiném, ale obě jsou stejně kvalitní. Celkově prostě povedený seriál s netradičního prostředí. Ovšem, co tomu provedl FOX, to se mi moc nelíbilo. Na konci druhé série, která končí opravdu skvostně, jsem čekal, kdy bude třetí. A zjistil jsem, že žádná nebude... :-(. Pro nízkou sledovanost zrušeno. No, když si vezmu, kolik přihlouplých seriálů běží x sérií, a takový podařený jen dvě, vře ve mě krev. Takže, stojí za kouknutí, ale je to trošku k ******, že nevím, jak to celé dopadne a zůstanou nezodpovězené otázky. Připomíná mi to můj oblíbený seriál Spiknutí, který byl ukončen po první sérii, kdy prostě zůstalo tolik neobjasněného. Velká škoda, potenciál to mělo. :-/ Howgh! ()

Galerie (280)

Zajímavosti (12)

  • V zábere na nohu mŕtvoly je vidno štítok na palci s menom Jane Doe. Jane Doe je všeobecné označenie neidentifikovanej osoby ženského pohlavia. (Kadas97)
  • Děj seriálu se odehrává 40 let po filmu Vymítač ďábla (1973). [Zdroj: coolmagazin.iprima.cz] (Varan)

Související novinky

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Nejspíš vám neuniklo, že zažíváme válku kabelovek a streamovacích služeb. Všichni se totiž snaží mít co nejlepší a nejatraktivnější obsah a předehnat tak konkurenci. V čele pelotonu se momentálně… (více)

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (více)

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Reklama

Reklama