Reklama

Reklama

Exorcista

(seriál)
Trailer
Horor / Thriller
USA, (2016–2017), 14 h 30 min (Minutáž: 41–47 min)

Tvůrci:

Jeremy Slater

Hrají:

Ben Daniels, Alfonso Herrera, Geena Davis, Hannah Kasulka, Brianne Howey, Alan Ruck, Camille Guaty, Francis Guinan, Kurt Egyiawan, William Peter Blatty (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Tam, kde je dobro, tam je aj zlo. Tam, kde je Boh, tam je aj diabol. Tomas je prototypom moderného kňaza, ktorý vedie svoje kázne skôr v priateľskom duchu, než v prísnej atmosfére striktného dodržiavania božích prikázaní. Keď sa jedného dňa v jeho farnosti objaví Angela, ktorá ho tvrdohlavo presviedča o tom, že jej príbytku sa snažia zmocniť temné sily, pričom toto zlo začína ovládať najmä staršiu dcéru Kat, neostáva mu nič iné, ako Angelin rodinný dom navštíviť. Následná skúsenosť ho privedie k jedinému možnému riešeniu: spojiť svoje odhodlanie v boji s temnotou so skúseným "exorcistom", ktorého neustále vidí vo svojich donekonečna opakujúcich sa nočných morách. (*CARNIFEX*)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (80)

Sidonka

všechny recenze uživatele

Dobře natočený seriál, ke kterému jsem se dostala z nouze, protože nebylo po ruce nic jiného. Z řemeslného hlediska dobré, napínavé, působivé, ale filmy o vymítání a exorcistech mi nejsou zrovna milé. Na jednu stranu jsem byla zvědavá co bude dál, ocenila jsem celej štáb a profesionální práci, i výběr herců, na druhou stranu mi bylo z některých výjevů až fyzicky zle (popáleniny obětí a jiné příliš brutální scény apod.). Takže kdo na to má žaludek, doporučuji jako slušně odvedenou práci. Já bych si to znovu nepustila, ale jen kvůli svému citlivému naturelu. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co si budeme povídat, filmy o vymítání budou vždycky srovnávány s 43 let starou, ale stále děsnahánějící klasikou(ne nemyslím mou starou). Tvůrci se vcelku rozumně rozhodli na tuto klasiku navázat, podle věku některých postav (skorospoiler)...taky po cca 40-ti letech. Takže je to aspoň přiznané přiživení se...ale otázka zní, naučili se za tu dobu démoni nějaké nové triky? Pokročila církev s vymítáním? Svěcená voda ve vodních dělech, fixační dlahy na krční páteř, organizované skupiny vymětačů, aby se prostřídali...prostě něco nového? Ne, v tomto seriálu. Pojedeme pěkně na staré dobré známé lajně, tzn. ne úplně si vírou jistí kněžouři, neodbytní démoni, vcelku nevinně vypadající oběti...klasika. Nicméně...je to klasika poctivě natočená, i zahraná, atmosféra je vcelku solidní...jen ta zápletka. Je stejně předvídatelná, jako třeba kdyby hrála FC Barcelona proti FC Brno. Oč ve fotbale jde, to asi všichni vědí, takže i když kluci z Barcelony odjedou dokopaní jako psi, o vítězi není pochyb. Ve srovnání s filmy o vymítání, které jsem viděl za poslední dobu, ale vychází seriálový Exorcista velmi dobře. Otázka je, co bude dál, když už po čtvrtém díle všichni víme, oč démonovi vlastně jde. EDIT po první řadě(tedy pokud nebyla i poslední): už vím oč jde. O spiknutí, pomstu, neodbytnost, zradu...líbí se mi to. Lepší 4* ()

Reklama

LangiJ 

všechny recenze uživatele

První série mi přišla lehce nadprůměrná. Sympatické postavy, zajímavě rozehraný příběh, celkově mám tohle téma ráda, ale nějak jsem v tom pořád neviděla nic extra. To přišlo až s druhou sérií, která mě fakt chytla už u prvního dílu a nepustila až do konce. Ve všech ohledech je pro mě prostě druhá série lepší - zajímavější příběh a postavy, místo s tajemnou minulostí, kde se to odehrává, mrazivější atmosféra. Takže musím jednu hvězdičku prostě ještě přihodit. ()

Magika82 

všechny recenze uživatele

Do konce třetího dílu, jsem se pomalu chystala nad seriálem zlomit hůl. Leč, chyba lávky! Od konce třetího dílu začíná překvapivě a nádherně gradovat. Pevně věřím, že si své tempo a konečně zvednutou laťku udrží, a nezačne mu docházet dech.... Jen se obávám toho, jak mnoho se odkloní, nebo jak doufám neodkloní, od snímku The Exorcist, který byl natočen dle skutečné události.... V každém případě, nyní mohu s čistým svědomím prozatím seriálu dát 85%, a tedy blyštivé 4 hvězdy... ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál o vymítání ďábla už svým názvem, motivem a desingem předznamenává spojitost s dnes již klasickým a po obsahu na svou dobu i velice vyjímečným snímkem z roku 1973. Jestli jde o další příběh nebo dokonce o volné pokračování v seriálové verzi prozradí až samotné dějství. Očekávání bylo velkolepé, ale bohužel se jedná v jistých okolnostech o zklamání. Všechny díly mají pomalé tempo a hned první čtyři svou nudností nutí až k zívání. Další už jsou dramatičtější, ale po celkové stránce jinak také nic moc. Scénář je pro seriál velice chudý, což je bohapustá chyba. Kdyby se k tomu ještě vynechali zbytečnosti, vystačilo by to na další celovečerák. Stopáž je na osm dílů tak hodnotná, že nemůže být problém toho náležitě využít. Bohužel, nestalo se. Na druhou stranu je děj bez potíží uchopitelný, takže nenutí u toho přemýšlet. No, uvidíme jestli vznikne druhá řada, která tak nízko položenou laťku zase o něco zvedne. ()

Galerie (280)

Zajímavosti (12)

  • V druhej sérii sa tvorcovia chceli zamerať na vzťah otca Ortegu (Alfonso Herrera) a Marcusa Keana (Ben Daniels), pretože v prvej sérii ich dej skôr rozdeľoval než spájal. (Marceloo)
  • Natáčení 2. série začalo 28. července 2017 v kanadském Vancouveru. (Varan)
  • Děj seriálu se odehrává 40 let po filmu Vymítač ďábla (1973). [Zdroj: coolmagazin.iprima.cz] (Varan)

Související novinky

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Nejspíš vám neuniklo, že zažíváme válku kabelovek a streamovacích služeb. Všichni se totiž snaží mít co nejlepší a nejatraktivnější obsah a předehnat tak konkurenci. V čele pelotonu se momentálně… (více)

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (více)

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Reklama

Reklama