Exorcista (TV seriál)

The Exorcist

Exorcista

Horor / Thriller

USA, 2016–2017, 14 h 30 min (Minutáž: 41–47 min)

Tvůrci:

Jeremy Slater

Ben Daniels, Alfonso Herrera, Geena Davis, Hannah Kasulka, Brianne Howey, Alan Ruck, Camille Guaty, Francis Guinan, Kurt Egyiawan, William Peter Blatty, Griffin Kane, Mouzam Makkar, Deanna Dunagan, Kirsten Fitzgerald, Sharon Gless, Andrew Rothenberg, Sari Sanchez, Daniel Craig Baker, John Cho, Cyrus Arnold, Alex Barima, Li Jun Li, Bruce Davison, Tim Hopper, Zuleikha Robinson, Brianna Hildebrand, Karin Konoval, Timothy Webber, Warren Christie, Michael Adamthwaite, Jason Burkart, Philip Craig, Jay Brazeau, Christopher Cousins, James Vincent Meredith, Alicia Witt, Christina Jastrzembska, Lily Knight, Lissa Neptuno, Ben Cotton, Adrian Hough, Bob McCracken, Sophie Thatcher, Kelcey Mawema, June B. Wilde, Nate Santana, Wendy Mateo, Rochelle Greenwood, Amélie Eve, Tiffany Mo, Beatrice Kitsos, Hunter Dillon
  • JohnMiller

Neviem, prvá séria ma nechytila vôbec, je mi záhadou tak vysoké hodnotenie na csfd. Inšpirácia filmovou klasikou z roku 1973 je zrejmé už z názvu, no týka sa to viac menej iba vizuálnej stránky. Príbeh išiel mimo môj záujem a sledoval som to iba kvôli mojej drahej polovičke. Je to presne ten typ seriálu ktorý sa naťahuje kým je oňho záujem, tento skončil po druhej sérií, takže asi toľko.(18.12.2018)

První díly jsou trochu takové volnější a skoro jsem toho chtěl nechat. Naštěstí od cca 4 dílu se to celkem rozjede a druhá půlka serie už je dosti zábavná. Pomáhá tomu i propojení s kultovním filmem z roku 1973. Ač tedy nejsem nějakej hororovej fanda, a možná i proto, tak jsem byl nakonec celekm spokojený. 7/10(28.12.2016)

1. série Tento seriál měl příjemnou schopnost docela zaujmout hned v závěru prvního dílu a myslím, že své publikem si jistě rychle našel. Jde spíš sice o cílovku, ale i tak považujii The Exorcist za průměrný hororový seriál, který stojí za zmínku a pozornost. Postavy jsou naštěstí velmi sympatické, občas se zde vyskytují trochu hlušší místa, například když přišlo na scénu zasedání příslušníků církve, tak moje pozornost kapku klesla, to je ale prostě součást minisérií, které potřebují vatu, než nám vyzradí celý konec. Dočkali jsme se i pár zvratů, které byly sice trochu předvídatelné, ale posloužily svému účelu. Víc než tři velmi slušné hvězdy tomu dát asi nemohu, protože si myslím, že z toho mohlo být vytřískáno ještě o něco víc. Chápu, že je to v tomto žánru jistě těžké a tak si ještě nějaké hvězdy schovám na druhou sérii a budu jí nedočkavě vyhlížet. 2. série je skvělá v tom, že na její rozjezd se jde zostra. Navíc tu máme novou, velmi osvěžující sestavu, protože postavy jsou různorodé a navíc mají zajímavé vztahy. Hned první díl je opravdu ukázkou jak navodit pozornost, dokonce se na jeho konci dočkáme i legendární exorcistické znělky. Za to palec nahoru. Poté se série rozjíždí docela slušně. Dočkáme se i pár nechutných výjevů. Druhá série je také zapamatovatelnější v tom, že má pár atraktivních vedlejších linií, které se poté snadno uzavřou a tím přispívají k dalšímu nerušenému sledování té hlavní. Jako plus musím také uznat, že se upouští od nudných pasáží, které se týkají církve a postupně vymizí úplně, což je podle mě super, protože u první série jsem tyhle scény viděla spíše jako negativní faktor. Mezery to stále mělo, mohlo to být o chlup zábavnější. Není to zkrátka ten typ seriálu, na jehož každý díl bych se klepala nedočkavostí, ale obecně považuji druhou sezonu za o půl stupínku lepší než tu první.(4.1.2018)

Protagonista Otec Tomas, teda Father Thomas, foneticky pripomína známu postavu menom Pastor Thomas. Žeby to bola náhoda? Možno aj nie. Tento atraktívny katolícky kňaz hispánskeho pôvodu zápasí s vlastným libidom, no ako vyháňač diabla je neskúsený a tak vyhľadá pomoc... Jeho inštruktorom sa stáva Otec Marcus, suspendovaný kňaz s výzorom prestarnutého rockera. A potom je tu Geena Davis ako ju nepoznáte, uhrančivý démon, skrátka vcelku zaujímavé postavy... Ide o chytľavý, atmosférický príbeh dvoch rozdielnych kňazov, ktorý miestami zatlačí na pílu. Seriál vychádza z knihy Williama Petra Blattyho Exorcista (1971) a interpretuje ju svojsky a súčasnými prostriedkami, ale zveľaďuje aj dedičstvom filmových démonických hororov 70. a 80. rokov. Teším sa na 2 sezónu...(1.5.2017)

Seriálu by prospělo R-kové ražení, více krve, nějaké ty zvratky a co třeba takhle sex? Já myslela, že démoni chtějí zničit vše čisté a nevinné a provokovat kněze, co exorcismus vykonává, sexuálními narážkami. Ale i tak se jedná o velice zajímavý počin se skvělou hororovou atmosférou a charismatickými postavami. PS: Kdyby v titulkách nebylo jméno Geena Davis, asi bych ji nikdy nepoznala, zub času se na ní nemile podepsal.(12.11.2016)

• - Hannah Kasulka (Casey Rance) vyrástla v kresťanskej rodine. Pastor ich farnosti sa navyše nechal počuť, že spolu so svojou ženou radi sledujú tento seriál. (Marceloo)

• - Sharon Gless (Chris MacNeil) hraje v seriálu matku Geeně Davis (Angela Rance). Ve skutečnosti je Sharon však jen o 13 let starší. (katkakiwi)

• - Alfonso Herrera (Tomas Ortega) nepozerá horory príliš často. Kývnuť na ponuku Otca Tomasa ho prinútila jeho manželka, ktorá je hororovou fanúšičkou. (Marceloo)