Exorcista (TV seriál)

The Exorcist

Exorcista

Horor / Thriller

USA, 2016–2017, 14 h 30 min (Minutáž: 41–47 min)

Úvod do první řady udělá dojem, že se bude jednat jen o další, trochu kvalitnější natočený seriál ždímající ze svých slavných předchůdců, ale po několika dílech se to celkem slušně rozjede a nastaví to svoje vlastní pravidla hry a v závěru ukáže i velmi slušné herecké výkony, atmosféru a scénář. První série - 70% .... Druhá řada potom šlápne na plyn několikrát víc, rozehraje úplně jinej styl a podaří se jí stát se autonomním dílkem, kterej má v klasikou společnej jen název a svět. Atmosférou až Constantinovské, skvěle herecký obsazené, napínavé, parádní hudba a scénář. Druhá série - 85% (6.2.2018)

Dabldekry mě vcelku bohabojně zásobují zajímavými tipy na seriály. Momentálně je zde The Fall, začíná nám Nolanova vizionářská odysea Westworld, no a proto se nedostane ani na Narcose nebo Lucifera. Každopádně jsem rád, že jsem v této konkurenci upřednostil toto nenápadné zlo, kde vám ďábel ovine své ruce kolem krku a stáhne vás na zcestí aniž byste o tom věděli. Církev, religionistika, exorcismus a mysteriozní prostředí na vás dolehne, nebraňme se, jsme bezmocní, jsou síly jež nevysvětlíte a ať už jste agnostik či atheista není na škodu se ponořit do tohoto boje s pekelnými psy. Spirituální obroda velice zanedbávaného subžánru hororu.(9.10.2016)

První díly jsou trochu takové volnější a skoro jsem toho chtěl nechat. Naštěstí od cca 4 dílu se to celkem rozjede a druhá půlka serie už je dosti zábavná. Pomáhá tomu i propojení s kultovním filmem z roku 1973. Ač tedy nejsem nějakej hororovej fanda, a možná i proto, tak jsem byl nakonec celekm spokojený. 7/10(28.12.2016)

Seriálu by prospělo R-kové ražení, více krve, nějaké ty zvratky a co třeba takhle sex? Já myslela, že démoni chtějí zničit vše čisté a nevinné a provokovat kněze, co exorcismus vykonává, sexuálními narážkami. Ale i tak se jedná o velice zajímavý počin se skvělou hororovou atmosférou a charismatickými postavami. PS: Kdyby v titulkách nebylo jméno Geena Davis, asi bych ji nikdy nepoznala, zub času se na ní nemile podepsal.(12.11.2016)

Seriál, který se celou dobu tváří jako ohromné klišé, a v posledních dvou dílech odhalí svou ďábelskost. Nicméně i hromada okoukaných motivů v prvních osmi dílech skvěle funguje. Postavy si mají co říct a taky co provést. Finále je skvělé a lákání na druhou sérii snad poprvé u hororového seriálu nelituji. Záporáci slibují dávku pořádného hororu. Navíc civilního, ďábel tu totiž není abstraktní postava, která lidi trápí. Je vlastně dost lidský a o to děsivější. Plusem je Alfonso Herrera, snad se bude objevovat před kamerou častěji a častěji.(19.12.2016)

• - V seriálu lze najít mnoho odkazů na film Vymítač ďábla z roku 1973. V prvním díle "Chapter One: And Let My Cry Come Unto Thee" je třeba použita část původního soundtracku, jehož autory jsou Jack Nitzsche a Hans Werner Henze. (MikeeTheory)

• - Sharon Gless (Chris MacNeil) hraje v seriálu matku Geeně Davis (Angela Rance). Ve skutečnosti je Sharon však jen o 13 let starší. (katkakiwi)

• - Alfonso Herrera (Tomas Ortega) nepozerá horory príliš často. Kývnuť na ponuku Otca Tomasa ho prinútila jeho manželka, ktorá je hororovou fanúšičkou. (Marceloo)