The Orville

• USA The Orville (více)
USA, (2017–2022), 31 h 43 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Seth MacFarlane

Seth MacFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes, Peter Macon, J. Lee, Mark Jackson, Jessica Szohr, Halston Sage, Anne Winters (více)

Série(3) / Epizody(36)

Seriál se odehrává 400 let v budoucnosti a sleduje dobrodružství průzkumné vesmírné lodi Orville střední úrovně. Její posádka, lidská i mimozemská, čelí zázrakům a nebezpečím vesmíru. (Disney+)

Recenze uživatele Martrix k tomuto seriálu (24)

Z neznámých hrobů (2022) (S03E07)

Možná u vědomí, že další řada nebude, cpou tvůrci do každé epizody materiál, který by dřív vystačil na dva díly. Dostane se nám vysvětlení, jak se z Kaylonů stali potírači lifeforem, k tomu návdavkem lovestory Isaaca a Claire a souběžně proběhnou jednání s rasou, která s muži zachází...jako kdysi v pravěku, my se ženami. Takže humor, vážná témata i nezbytná ponaučení v jednom velkém balíku. Tomu odpovídá stopáž téměř celovečerního filmu. Ano, občas to skřípe, pasáže o zraněních Johna během sexu byla zcela zbytečná, nápad lhát Janisanům s tím, že pravdu řeknou později...to byla stupidita, ale jinak dobrý. Funkci starých Star Treků, plní The Orville dokonale. ()

Půlnoční modř (2022) (S03E08)

Nevadí mi, že se zase řeší Topa a Moclanské tupounství. Ani stopáž mi nevadí. Ale celá epizoda je prolezlá nelogickými a hloupými momenty. Přestože nakonec snaha Haveeny skončila fatálním neúspěchem a mise Orville vlastně selhala, je to prezentováno jako happyend. Takže jediná uspokojivá pointa je, že spojenectví s někým, kdo vás má v hrsti, není spojenectví, ale prospěchářství. Nicméně musím smeknout před výpravou. Desítky poctivých a dobře vypadajících masek, praktické efekty...slušné CGI...to si zaslouží respekt. První polovina epizody, měla i díky tomu až fantasy nádech. Bohužel to pak ztratilo dech díky nesmyslům při záchraně. No a pasáž s Dolly Parton...to už bylo quilty pleasure. ()

Domino (2022) (S03E09)

Škoda, že se tvůrci inspirují Star Trekem i v přístupu k logice. Opět to vypadá skvěle, ta emocionální část funguje velmi dobře, má to dynamiku; třetinu epizody zabrala vesmírná bitva jak vystřižená z SW...ve velmi slušné kvalitě. Ale ano, jen úplný idiot by letěl na extrémně nepřátelskou planetu s prototypem superzbraně a jen opravdu korozí prolezlá UI by nechala loď s takovou zbraní přistát na své planetě. A dál by se dalo pokračovat. Protože kostra příběhu je ...jako by ji skládal patnáctiletý fanoušek. Ale podobně jako ST, je i The Orville hlavně o morálce, statečnosti, přátelství ... prostě o srdcaření v pestré společnosti celé galaxie. Pro odrostlejší děti, nebo starší nostalgiky, fajn podívaná. Stačí moc nepřemýšlet. ()

Neznámá budoucnost (2022) (S03E10)

Vcelku pochopitelně, byla tato epizoda spíš v duchu přátelského večírku na rozloučenou. Minule byla nějaká úmrtí, teď pro změnu obnovení slibu a svatba. Fanoušci to asi ocení víc, ale ani já se vysloveně nenudil. Byl to odlehčený návrat k první řadě, takže kruh se uzavřel. Asi. ()