Carnivale

• USA Carnivàle
Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2003–2005), 20 h 17 min (Minutáž: 44–56 min)

Hudba:

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss (více)

Série(2) / Epizody(24)

Strhující drama odehrávající se ve 30. letech v poušti Velkých rovin.  1934. Pouštní kraj Velkých rovin v Oklahomě. Tohle je poslední velký magický věk. V čase obrovských písečných bouří, děsivého sucha, záplav a epidemií – znamení božího hněvu a předpovědí Apokalypsy – začíná konečné účtování mezi dobrem a zlem. Bitva se odehrává v samém srdci říše zvaná Amerika. A až skončí, lidstvo navždy pochopí, proč se stal zázrak. Dvanáct dílů tohoto dramatického seriálu se odehrává při putování cirkusu pouštní krajinou v Oklahomě a sleduje osudy tajemného osmnáctiletého uprchlíka se skrytými schopnostmi a charismatického misionáře, jejichž cesty se zkříží. Je to doba, kdy je zlo na vzestupu po celém světě, protože velká ekonomická i sociální krize napáchala nenapravitelné škody. Po matčině smrti se Ben Hawkinson, který utekl od gangu, hledaného pro vraždu, přidá k cirkusu. Vede jej tajemný impresário zvaný „Šéf“. Ve společnosti vyděděnců Hawkins náhodou objeví své nadpřirozené schopnosti. Mezitím je metodista Justin Crowe, pastor v kalifornském městečku Mitern, sužován apokalyptickými sny a vizemi. On sám také vládne dlouho potlačovanými mimořádnými schopnostmi. Ben a bratr Justin, oba vytrženi ze svých životů, zjišťují, že svět, který znali, je znovu uvržen do pradávného konfliktu mezi Světlem a Temnotou a oni jsou v této bitvě hlavními hráči. V hlavních rolích hrají: Nick Stahl (V ložnici, Terminátor 3), Clancy Brown (Vykoupení z věznice Sahwshank), Michael J. Anderson (Twin Peaks), Adrienne Barbeau (Útěk z New Yorku), Patrick Bauchau (Cela) a další. (oficiální text distributora)

rene75

Po třech dílech nevím, proč se dívat dál. Postavy jsou pro mne jen "zajímavé". Hlavního hrdinu začínám nesnášet - pořád se jen utrápeně rozhlíží a odmítá pomoc okolního světa. Navíc mu všechno hraje do karet (fotka, náklaďák). Spíš než drama mi to připomíná počítačovou hru: "našel jsem fotku, viděl náklaďák, ve snu jsem viděl to a to" - tak chodím a kombinuju to. ()

Zevluska

miluju to ! atmosféra z toho přímo dýchá, no a přiznejte se, kdo z vás jako malej nechtěl jezdit s cirkusem nebo poutí (v usa jsou to karnevaly), já teda jo :-) ()

misimus

Nedokončenému seriálu nemůžu dát za 5*, i když by si to obě série zasloužily. Nechápu proč se v natáčení nepokračovalo.. Oblíbené postavy Samson (Michael J. Anderson), Brother Justin Crowe (Clancy Brown), Jonesy (Tim DeKay), Libby (Carla Gallo) ()

Saprofag

Podívejte. Clancy je borec jako blázen a za něj bych měl dát pětku. Nemůžu ale, prostě nemůžu. Konec byl příšernej a vůbec už od půlky první série to natahovali a natahovali. Navíc otevřeným vrátkům moc nefandím! Za tři a jen kvůli Clancymu! ()

Diskutant

Seriál, ktorý som si dokázal zamilovať podobne ako u Twin Peaks. Silné seriálove charaktery, láska, tajomno aj humor a mystický boj dobra so zlom. S každej stránky som bol spokojný, nedoriešený koniec mojej závislosti na Carnivale moc nepomohol :-D Škoda len 2 sérií, sledovanost museli mať slušne vysokú... ()

Monyfik odpad!

LOST po lobotomii a na říznutém LSD s holubicí v pundinku. Vyvarujte se zdlouhavé nudě a nic neříkajícím konci. Doufám, že K0kůtky z HBO nenapadne tuto serii v roce 2020 prodloužit. ()

Veronica20

Vynikající seriál!! Musím přiznat, že u prvního dílu jsem byla na vážkách, jestli je toto originální dílko, tak odlišné od jiných seriálů, můj šálek čaje. Jenže po shlédnutí druhého dílu jsem v tom už lítala až po uši a hned si musela pustit i třetí a další a další. Carnivale mě dostal svoji úžasnou atmosférou kočovných cirkusáků, skvělými hereckými výkony a hlavně tajuplným a parádně propleteným dějem. Myslím si, že kombinace nadpřirozena a silných příběhů lidských osudů je prostě to pravé ořechové!! Jen škoda, že měl Carnivale jen dvě série (u posledního dílu mi oči vylézaly z důlků)..i když na druhou stranu, možná je to tak dobře, bo bych se už asi od bedny nezvedla:o) ()

F_r_o_s_t

Nemůžu říct, že by tenhle seriál neměl svý kouzlo - to bych neshlídnul během deseti dnů všech 24 dílů. Ale co mě mrzí je, že to mohlo asi skutečně vygradovat líp, tim myslim obě série. I když zase lepší než to přehnat ad absurdum, žejo. Spousta částí v příběhu mi přišla až nadbytečná, snad jenom na prodloužení stopáže nebo možná aby tam bylo i něco víc lidskýho, obyčejnýho. Já bych si je jako divák asi s klidem odpustil. Další věc, která mě mrzela, že jednotlivý postavy na mně ne všechny zanechaly dojem podle toho, na který straně stály (dobro / zlo). Obzvláště v první sérii byl takovej Ben hodně nesnesitelnej, nevděčnej spratek, Sofie absolutně nesympatická a navíc skutečně ošklivá - o tý jsem mínění nezměnil ani během druhý série.. no, jsem rád, že mě tudíž na konci nijak nezklamala. Naproti tomu Justin se svým hlubokým podmanivým hlasem byl zpočátku skutečně sympatickej a ani pak se nedá říct, že bych mu jako správnej divák přál jen to nejhorší. Nicméně z konce si lze toho domejšlet spoustu, bylo by fajn, kdyby se v ideálním případě objevil nějakej celovečerní TV film, co by to úplně uzavřel a zároveň byl díky krátký stopáži mnohem nabitější akcí, měl rychlejší spád. Snad ještě něco vyjde. Takhle zatim 70%. ()

tomkat

Mystika, napětí, akce, schopní herci, dost dobrá náladotvorná hudba a mindfuck na třetí. Pokud máte pár volných dnů, víc vědět nepotřebujete: buď vás to prostě nechytne, nebo jste ztracení. Pozn. pro už znalé: osobně váhám, jestli nebrat propírané "předčasné zrušení seriálu" po dvou sériích jako další lstivost vůči divákům - když uvážíte, v jakém okamžiku děje to usekli. Nebo...? ()

luken2000

Uznávam, že som si neistý, aké hodnotenie dať seriálu ktorý končí v tak neuzavretej atmosfére, čo ma trošku sklamalo, ale nakoniec dávam 5*, pretože je možno aj dobre, že viac nepokračuje a podľa infa, ktoré som čítal by sa to zbytočne porozvracalo (vzhľadom k postavám). A čo sa týka postáv, jednoznačný favorit, ako u mnohých je brat Justin, proste Clancy Brown je stvorený pre úlohy "hajzlov" i keď v tomto prípade postava tak ozvláštnená, že častokrát ťažko povedať či je to vôbec zloduch (jednoznačne som to zistil až v druhej sérii) ()

Vindemiatrix

Pokřik "Let´s shake some dust!" se mi dostal pod kůži, ale trvalo to. Spousta postav a motivů na mě dlouho působila dojmem spatlané kaše. Seriál mě chytil vlastně až od posledního dílu první sezóny, kdy nastává zřetelný zlom: končí natahování podružných zápletek, které mají spíše jen charakterizovat hlavní postavy než posouvat děj, a začíná jít do tuhého. Druhá série už je od začátku poměrně svižná jízda; jen zamrzí občasné režijní výpadky (např. scéna setkání Scuddera s Managementem či finální střet v posledním díle ani zdaleka neprodaly svůj potenciál). Každopádně je škoda, že seriál po 2. sezóně skončil. Scenáristům pořád zbývalo hodně co objasnit a tvůrce Daniel Knauf měl prý nachystaný obsáhlý dějový materiál. A hlavně - precizní reálie prašného amerického Středozápadu během sociálně vypjatých 30. let a neobvyklí hrdinové z prostředí potulného cirkusu, to je svět, po kterém se člověku docela snadno zasteskne. ()

Mischak

Carnivale je úchvatnou obrazovou cestou, kterou si rychle oblíbíte. Kamera je skvělá natolik, že co záběr, to pohlednice do alba. Obraz je sugestivní, až se vám dere pod kůži. Hospodářská krize ve 30. letech, Oklahoma a setkáváme se s mladým mužem, kterému umírá matka obávající se jeho doteku, Ben Hawkins, jehož matka považuje za zlé stvoření. Justin Crowe, pastor z kalifornského městečka Mitern, považovaný svým okolím za vyvoleného a dobrého služebníka Páně. Černá versus bílá. Dualismus v příběhu je velmi citelný. Sledujeme příběh těchto dvou postav a poznáváme jejich přátelé i blízké. Cestujeme spolu s Benem Hawkinsem a cirkusem který ho vezme s sebou a zjišťujeme pomalu to temné tajemství, které skrývá Ben sám v sobě. Jsme přítomni opětovné konverzi bratra Justina. Benův svět pojízdného cirkusu, kde jsou všichni divní a zdá se, že zatracení. Justinův svět věřících, kteří budují svou církev, zdá se vyvolené společenství. Dva stany, symbolizující každý něco jiného. Dualismus, symbolika, tajemno, mystika hluboká jak jen to jde. A vám zůstává mnoho otázek, ale i odpovědí. Svého hrdinu, najdete rychle a budete s ním prožívat tu děsu plnou i úžasnou cestu za poznáním, která dojde naplnění ve velkém zázraku který zachrání lidstvo. Seriál je dle mého úsudku jedním z nejlepších za posledních 10 let. Obsazení je velmi skvělé. Seriál je dokonalou ukázkou toho, jak se může natočit složité téma. Každá z postav ukazuje něco, co má každý z nás v sobě. Bravo! ()

vena199204

Carnivale je podobný Twin Peaks a kvalitou se mu prakticky vyrovnává. Mystická atmosféra a tajemná zápletka člověka ženou ke shlédnutí dalšího a dalšího dílu, až vám z toho únavou slzí oči:) 100% ()

lhshop

Výborný seriál!! Díl od dílu zjišťujeme další a další tajemství zvláštního cirkusu. Výborná scéna, hudba a herecké výkony zvedá tento seriál hodně vysoko. Díky HBO! ()

barbis_dc

Na Carnivále jsem začala koukat víceméně z nudy, čekajíc na novou sérii jiného seriálu. A nelituju. Baví mě to, žánrově se nelze ubránit srovnání s Twin Peaks. Víc takových seriálů by neškodilo :) ()

Dired

Jeden z mých absolutně top seriálů. Jediná chyba, která mě napadá, je nenatočená třetí řada. Prostředí je skvělé, vynikající hudba. Je to pomalé a celkem se to vleče, ale nahrazuje to dobová atmosféra. Herci mi seděli a Byron Hadley je zápora jak má být. Musím se na to podívat znovu. Srovnání s Twin peaks, které se tu řeší.. Je to mysteriózní, náležitě tajemné, oboje mě neskutečně bavilo. Tak asi proč ne. To že je oboje úplně o něčem jiném, z jiného období.. Ne. Nevadí. ()

ondrasheq

Jeden z těch silně nadhodnocených seriálů. Snaží se tvářit tajemně, vytváří tajemno, ale vždy jakoby jednorázově - nic se nikam nerozvíjí, nic se nevysvětlí, jsme svědky stále toho stejného dokola. To je asi čtvrtina stopáže. Zbytek je pak soap opera - kdo s kým, kdo bez koho. Hlavní postavou je pak arogantní chlapec, který všem odsekává a s nikým se nebaví. Ona statičnost je nejvíc otravnou věcí, každý díl sledujeme v podstatě to samé pořád dokola. Zajímavé prostředí a postavy na dobrý seriál ale nestačí. ()