Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Pôvodný seriál Ms. Marvel od štúdia Marvel predstavuje Kamalu Khan, násťročnú americkú moslimku, ktorá vyrastá v Jersey City. Kamala, nadšená hráčka a vášnivá autorka fan-fiction, je megafanúšička superhrdinov s bujnou fantáziou, najmä čo sa týka Captain Marvel. Kamala cíti, že nezapadá v škole a niekedy dokonca ani doma, až kým nezíska také superschopnosti ako hrdinovia, ktorých vždy obdivovala. Život je predsa lepší so superschopnosťami, no nie? (Disney+)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (117)

tron 

všechny recenze uživatele

„Povedal niekto zmrzkopizza?“ Taký farebný seriál ste dlho nevideli. Najviac ma na ňom paradoxne (?) nudili komiksové sekvencie a s nimi súvisiace mizerné triky, ťažkopádne akčné scény, fakt blbé hrdinkine superschopnosti alebo megaklišovité delenie na dobro a zlo, kde dobrí sú dobrí a zlí.. zlí. Toto ma fakt otravovalo. Vravel som si, o čo by to mohol byť vydarenejší seriál, ak by nezapadal do Marvel rodiny a bol len o puberťákoch na strednej. Našťastie je k dispozícii hravé réžia plná hračičiek od výmyslu sveta (špecifické postavy, divoký strih, celková nákazlivá puberťácka bláznivosť, animované blbinky napchaté do hraných záberov), zaujímavý moslimský fíling (čo samozrejme v našich krásne rasistických zemepisných podmienkach plných polodementných náckov a negramotných patriotov bude problém) a fantastická Iman Vellani. Len málokedy sa stane, že je kasting taký dokonalý, až sa mu podarí zamaskovať slabiny projektu. Iman je rozkošná, sympatická, realistická, uveriteľná a hoci je to celé nejeden raz robené na efekt a strašne gýčovo, svojím odzbrojujúcim výkonom vás, nuž, odzbrojí. Iste, niekomu bude určite vadiť a iritovať ho svojím špecifickým hereckým výkonom, ale mne sadla a zachraňovala slabé scenáre ako keby bola, ehm, superhrdinka. Preto je fakt veľká škoda, že po sviežom a zábavnom rozjazde sa seriál zmení na štandardne predvídateľnú blbosť plnú mdlej akcie a trápnych CGI. Samozrejme sú otravne naznačené tony nezaujímavých vecí, s ktorými sa dá v prípade úspechu pracovať v nasledujúcich sériách (a filmoch). Príde aj bizarno-zaujímavá medzititulkovka. Našťastie má Ms. Marvel len šesť dielov, z nich žiadny stopážou nepresahuje cca 44 minút, takže to rýchlo utečie a zvládnuť sa dajú aj slabšie epizódy. Dojemný spôsob, ako vznikla prezývka. Ono je to v podstate detský seriál, ale možno napokon aj práve v tom drieme čaro postavy, ktorá svojou roztatárenosťou predstavuje vítaný protipól všetkým tým vážne sa berúcim a pomerne dokonalým superhrdinom. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bez zbytečných vytáček - tohle bude pravděpodobně mé guilty pleasure roku a zcela jistě jeden z nejvíce underrated seriálů vůbec. Iman je naprosto dokonalá Kamala a celkově mě Ms. Marvel i přes notnou dávku stupidity v druhé polovině série neuvěřitelně bavila. Nebudu se tady asi zbytečně vykecávat o podrobnostech, protože něco málo jsem už napsal k pár epizodám, ale pokud tohle někdo kritizuje jen proto, že není cílovka, měl by se nad sebou trochu zamyslet... Jsem si vědom toho, že v mnoha ohledech to má několik zásadních problémů a konstruktivní kritika je na místě, ale občas by to ze strany některých jedinců chtělo trochu objektivity. Protože čo je veľa, to je málo! Já jsem v rámci možností spokojen. Průměr 3,5 hvězdičky, ale pocitově pěkná čtyřka. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Je znát, že Ms. Marvel je poměrně nová komiksová postava v Marvel Universu. Marvel tu naráží nejen na svojí hyperkorektnost, ale taky na nenažranost. Svoje pole působnosti stáčí na Pákistán a Indii, kde patrně cítí silný trh a tak jim vytváří vlastního superhrdinu. Filmařsky není moc co vytknout. Herecky asi taky ne. Jen mě ty "trable mileniálů", jak sám uvádí název prvního dílu, přišly úplně mimo. Místy jsem měl pocit, jak když koukám na současnou verzi S Club 7. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Celá čtvrtá fáze MCU, hlavně ta seriálová, se nese ve znamení představování nových, leč druhořadých hrdinů. Samotná Ms. Marvel je celkem sympatická postava, v podání Iman Vellani vyloženě k zulíbání, hlavně v herní týmovce the Avengers je poměrně velkým tahounem příběhu. Z podstaty věci se v její sólovce musí řešit rodinné zázemí, leč zkrátka v Evropě pákistánská kultura příliš nepotáhne a v některých dílech už toho bylo zkrátka moc. Horší je ale nic moc zajímavý příběh s mnoha nezajímavými postavami (hlavně ta úklidová četa s velitelkou je na fackodání) a linkami, které vyjdou do ztracena. A to i když byl první díl chválen za různé vizuální nápady (graffiti na zdech) v režii hlavní dvojky Mizerů 3, celkově je to pro mě průměr, na který navíc nejsem cílovka a pokud Marvel neotočí výhybku, začne požírat svůj vlastní pozlacený ocas. Pořád samozřejmě může být hůř, ale je to zkrátka jenom výplňovka. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

(skoro) Dokonalost! Konečně je tu krom spider-mana teen superhrdinská záležitost, která funguje (a krom spideyho to fungovalo už leda tak u x-manů, muhehe buhehe). Trefou do černého je naprosto skvělý casting a scénář, kdy je každá z postav sympatická a zábavná natolik, že bych si s touhle sestavou dovedl představit velmi dobrý sitcom (vážně ta titulní slečna hrála poprvé? Je skvělá!). Humor je taky super, prostředí pakistánsko-arabské je super a jediný díl, který trochu hapruje je bohužel ten, který se odehrává přímo  v Pakistánském Karáčí, což je škoda, neb je to velmi neokoukané prostředí,  ale... Je to osvěžující a po dlooouhé době Marvel origin, který mě bavil a díky téhle postavě se začínám těšit i na filmové Marvels,. A když na konci zaznělo pár tónů, radostí jsem začal stříhat lachtaníma ušima, začal se zběsile zubit a bulvy se mi rozježily radostí. Že nevíte jak vypadá rozježená bulva? Pak jste šťastní lidé!  ()

Galerie (145)

Zajímavosti (66)

  • Na plaketě střední školy, kam Kamala (Iman Vellani) chodí, si můžeme všimnout několika jmen. Jedná se spisovatele, editory, kreslíře a další, jež se podíleli na komiksech s Ms. Marvel a Captain Marvel. (Kubaaa97)
  • Věta otce Kamaly (Mohan Kapur): „Aamir, if you don’t stop praying long enough to put some food in your mouth, one day you will starve to death,“ na začátku epizody, je přímo převzata ze sešitu „Ms. Marvel #1“ z února 2014. (Kubaaa97)
  • Skladba, která zní na začátku epizody, je „Blinding Lights“ od The Weeknd. První verš písně odkazuje na autorovu osamělost a zranitelnost, jež si můžeme v této epizodě spojit s pocity Kamaly (Iman Vellani) ve škole. (Kubaaa97)

Související novinky

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou…

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou…

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel…

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj…

Reklama

Reklama