Sledge Hammer, policajt s.r.o. (TV seriál)

Sledge Hammer!

• slovenský

Sledge Hammer!

Komedie / Akční

USA, 1986, 41x22 min

David Rasche, Anne-Marie Martin, Harrison Page, Kevin Scott Allen, Lee Arenberg, Sid Haig, Joanne Baron, Duane Whitaker, Marianne Muellerleile, Pat Crawford Brown, Anthony De Longis, Clive Revill, Jonathan Brandis, Charles Braverman, Sarah Douglas, John Vernon, James Karen, David Sederholm, Lee Garlington, Mark Holton, John Paragon, Al Israel, Brent Spiner, Tally Chanel, Martine Beswick, Adam Ant, Daniel Radell, Tommy Swerdlow, Edy Williams, D.W. Brown, David Clennon, Anthony James, Norman Fell, William Smithers, Lance LeGault, John Zenda, Robert Tessier, George Dickerson, Joe B. Barton, Gerrit Graham, Norman Alden, Ken Lerner, Ronnie Schell, Stephen Elliott, Paul Picerni, Dennis Fimple, Carl Ciarfalio, Susan Krebs, Michael Ensign, Fritz Feld, Eugene Robert Glazer, Victoria Carroll, Alan Fudge, Raymond Ma, Allan Rich, John Densmore, Allan Miller, Basil Hoffman, John Milford, Larry Wilmore, Robert Sacchi, Bill Zuckert, Aubrey Morris, Lisa Robins, Michel Voletti, Jerry Houser, Greg Travis, Jeff Doucette, Joe Unger, Richard Bakalyan, Jack Thibeau, Dorothy Patterson, Robert O'Reilly, Gene LeBell, Floyd Levine, Paul T. Murray, Joseph R. Sicari, Frank Doubleday, Jay Rasumny, Bill Dana, Al Ruscio, John Toles-Bey, Neith Hunter, Ronan O'Casey, Sam Chew Jr., Sherri Stoner, Nigel Gibbs, Mike Pniewski, Marty Zagon, John Lawlor, Ann Ryerson, Mario Roccuzzo, Dick Martin, Barry Cahill, Simmy Bow, Sandy Kenyon, Michele Marsh, Rod McCary, Jill Jacobson, Jennifer Barlow, Susanne Severeid, Rocky Giordani, Mark Blankfield, Gary Owens, Margaret Muse, Tim McDaniel, Britt Leach, Benny Baker, Richard Balin, Shelly Desai, Deborah Harmon, Sal Viscuso, Ernie Sabella, Ray Walston, Lomax Study, Greta Blackburn, Tracy Reed, Stuart Fratkin, Paul Keith

Sledge zneškodňuje bombu v obchode. Celé mesto skanduje: Go Sledge Go, Go Sledge Go. Kapitán okrsku: Go Bomb Go! To bol seriál. Nadupaný akciou 80tych rokov a prešpikovaný humorom miestami čiernym ako uhlie. (Niektorí používajú na zbraň tlmič, Sledge používa zosilovač) [...] Don’t EVER grab my hand when I’m going for my gun! [...] Doreau, that was excessively violent and completely unnecessary. I loved it. [...] …, Hammer, on paper, you have a perfect arrest record. You have put over a thousand men behind bars. God knows if any of them are guilty of anything! They look guilty to me. [...] Hammer, you don’t seem to understand the point of my dilemma. I’ve been fighting with city hall for over two months now. They’re talking about making cutbacks! The mayor is threatening this entire department! Do you understand what I’m saying? You want me to kill the mayor?(18.4.2008)

Naprosto ultimátní záležitost, policajt, který je tvrdší Drsný Harry. Říct, že nejdřív střílí a potom se ptá je nesmysl, Sledge se totiž na nic neptá a většinu případů vyřeší otřesnou náhodou (nebo to za něj udělá parťačka). Klasikou je černošský kapitán, který jenom řve a bere prášky na srdce. Seriál tak bezchybně naplňuje škatulku. Kvalita detektivních příběhů je mizivá, spíš kopíruje jiné filmy, ale tady jde především o vtipné průpovídky a nesmysly, jichž se Hammer dopouští (záchrana sebevraha a likvidace ostřelovače hovoří za vše).(7.3.2008)

Seriál, který jsem téměř až fanaticky sledoval v nnějakých mých sedmi osmi letech. Poté jsem na něj úspěšně zapomenu, jen čas od času se mi ve snech zjevoval šílený policista se zbraní nesoucí znak kladiva... Asi to byla kravina, hodnotit ale mohu jen na základě jistě idealizovaných záchvěvů paměti - plný počet pro vzpomínky na minulost.(27.4.2011)

Sledge Hammer je absolutní hovado. Nejradši ze všeho má svojí bouchačku, pak zase svojí bouchačku a nakonec zase svojí bouchačku. Co ten toho dokázal napáchat ve 20 minutách bylo někdy k nevydržení. Gagy byly brutální a s ničím se nepáraly. Nevím jestli by to bylo možný dnes natočit a vysílat zvláště když ABC v současnosti vlastní Disney. David Rasche je v tomhle seriálu absolutně úžasnej. Anne Marie Martinová mu ovšem zdařile sekunduje (po tomhle seriálu sekla s herectvím a věnovala se jen manželovi - Michael Crichton). 90 %.(18.11.2015)

Naprostá kultovka, která si dělá srandu ze všech drsných filmů s drsným hrdinou kterým se dařilo hlavně v 70.-80. letech. Hlavně Drsný Harry tady dostává co proto. Nelze nemilovat týpka, který místo tlumiče používá na zbraň zesilovač a nebojí se bazukou sestřelit celý barák kvůli jednomu snajprovi na střeše :D(8.5.2013)

• - Roli bývalé ženy Sledge Hammera (David Rasche) ztvárnila skutečná Rascheho manželka Heather Lupton. (Vitason)