Sledge Hammer, policajt s.r.o. (TV seriál)

Sledge Hammer!

• slovenský

Sledge Hammer!

Komedie / Akční

USA, 1986, 41x22 min

David Rasche, Anne-Marie Martin, Harrison Page, Patti Tippo, Kevin Scott Allen, Lee Arenberg, Sid Haig, Joanne Baron, Duane Whitaker, Marianne Muellerleile, Pat Crawford Brown, Anthony De Longis, Clive Revill, Jonathan Brandis, Charles Braverman, Sarah Douglas, John Vernon, James Karen, David Sederholm, Lee Garlington, Mark Holton, John Paragon, Al Israel, Brent Spiner, Tally Chanel, Martine Beswick, Adam Ant, Daniel Radell, Tommy Swerdlow, Edy Williams, D.W. Brown, David Clennon, Anthony James, Norman Fell, William Smithers, Lance LeGault, John Zenda, Robert Tessier, George Dickerson, Joe B. Barton, Gerrit Graham, Norman Alden, Ken Lerner, Ronnie Schell, Stephen Elliott, Paul Picerni, Dennis Fimple, Carl Ciarfalio, Susan Krebs, Michael Ensign, Fritz Feld, Eugene Robert Glazer, Victoria Carroll, Alan Fudge, Raymond Ma, Allan Rich, John Densmore, Allan Miller, Basil Hoffman, John Milford, Larry Wilmore, Robert Sacchi, Bill Zuckert, Aubrey Morris, Lisa Robins, Michel Voletti, Jerry Houser, Greg Travis, Jeff Doucette, Joe Unger, Richard Bakalyan, Jack Thibeau, Dorothy Patterson, Robert O'Reilly, Gene LeBell, Floyd Levine, Paul T. Murray, Joseph R. Sicari, Frank Doubleday, Jay Rasumny, Bill Dana, Al Ruscio, John Toles-Bey, Neith Hunter, Ronan O'Casey, Sam Chew Jr., Sherri Stoner, Nigel Gibbs, Mike Pniewski, Marty Zagon, John Lawlor, Ann Ryerson, Mario Roccuzzo, Dick Martin, Barry Cahill, Simmy Bow, Sandy Kenyon, Michele Marsh, Rod McCary, Jill Jacobson, Jennifer Barlow, Susanne Severeid, Rocky Giordani, Mark Blankfield, Gary Owens, Margaret Muse, Tim McDaniel, Britt Leach, Benny Baker, Richard Balin, Shelly Desai, Deborah Harmon, Sal Viscuso, Ernie Sabella, Ray Walston, Lomax Study, Greta Blackburn, Tracy Reed, Stuart Fratkin, Paul Keith, Ralph Peduto, Robert Fieldsteel, Tino Insana, Sara Lee Wade, Debra De Liso, Deborah Wakeham, Richard Karron, Jeannie Elias, Janice Lynde

Sledge Hammer byl můj velmi oblíbený seriál, u kterého jsem dostával záchvaty smíchu. Pamatuji se, že jsem po posledním dílu čekal další, neboť jsem netušil, ža jich natočili tak málo. Vzhledem k tomu, že je to hodně dlouhá doba co jsem to viděl naposledy, zajímalo by mě jak by se mi to líbilo teď. Ale tuším, že pořád dost.(25.10.2017)

Sledge Hammer je absolutní hovado. Nejradši ze všeho má svojí bouchačku, pak zase svojí bouchačku a nakonec zase svojí bouchačku. Co ten toho dokázal napáchat ve 20 minutách bylo někdy k nevydržení. Gagy byly brutální a s ničím se nepáraly. Nevím jestli by to bylo možný dnes natočit a vysílat zvláště když ABC v současnosti vlastní Disney. David Rasche je v tomhle seriálu absolutně úžasnej. Anne Marie Martinová mu ovšem zdařile sekunduje (po tomhle seriálu sekla s herectvím a věnovala se jen manželovi - Michael Crichton). 90 %.(18.11.2015)

Seriál, který jsem téměř až fanaticky sledoval v nnějakých mých sedmi osmi letech. Poté jsem na něj úspěšně zapomenu, jen čas od času se mi ve snech zjevoval šílený policista se zbraní nesoucí znak kladiva... Asi to byla kravina, hodnotit ale mohu jen na základě jistě idealizovaných záchvěvů paměti - plný počet pro vzpomínky na minulost.(27.4.2011)

Geniální předchůdce Městečka South Park! Originální seriál, který parodoval americkou drsnou školu. Byl proti všem zajetým klišé, takže např. v posledním díle první serie Sladge přestřihne u bomby ten špatný drát a všichni tři titulní hrdinové zahynou spolu s celým městem při výbuchu. Některé hlášky se opravdu nedají zapomenout: (Sladge leží na smrtelné posteli) - Dorová: Můžu pro tebe něco udělat? - Sladge: Chci vozíček a bazuku!(8.10.2003)

Sledge zneškodňuje bombu v obchode. Celé mesto skanduje: Go Sledge Go, Go Sledge Go. Kapitán okrsku: Go Bomb Go! To bol seriál. Nadupaný akciou 80tych rokov a prešpikovaný humorom miestami čiernym ako uhlie. (Niektorí používajú na zbraň tlmič, Sledge používa zosilovač) [...] Don’t EVER grab my hand when I’m going for my gun! [...] Doreau, that was excessively violent and completely unnecessary. I loved it. [...] …, Hammer, on paper, you have a perfect arrest record. You have put over a thousand men behind bars. God knows if any of them are guilty of anything! They look guilty to me. [...] Hammer, you don’t seem to understand the point of my dilemma. I’ve been fighting with city hall for over two months now. They’re talking about making cutbacks! The mayor is threatening this entire department! Do you understand what I’m saying? You want me to kill the mayor?(18.4.2008)

• - Roli bývalé ženy Sledge Hammera (David Rasche) ztvárnila skutečná Rascheho manželka Heather Lupton. (Vitason)