Reklama

Reklama

Sledge Hammer, policajt s.r.o.

(seriál)
  • USA Sledge Hammer!
všechny plakáty
USA, (1986–1988), 17 h 9 min (Minutáž: 25–29 min)

Tvůrci:

Alan Spencer

Hrají:

David Rasche, Anne-Marie Martin, Harrison Page, Leslie Morris, Patti Tippo, Kevin Scott Allen, Lee Arenberg, Sid Haig, Joanne Baron, Duane Whitaker (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(41)

Obsahy(1)

"MIluji násilí" je jeho krédo. Je to zahořklý, nihilistický, šovinistický a sadistický policajt, kterého se právem obávají nejen zločinci, s nimiž se baví tak, že je přiváže za auto a vláčí po parkovišti, ale především kapitán Trunk, jeho nadřízený (Harrison Page). A aby toho nebylo málo, jeho novým parťákem je ženská (Anne-Marie Martin). Ženská s pěknýma nohama, ale ženská.

Hammerovy svérázné vyšetřovací metody jsou zdrojem nejedné komické situace, ze které se on a jeho Magnum45 vždy dostanou se ctí, a když ne, tak se ta ostuda vždycky na někoho hodí.

Sledge Hammer je kultovní seriál založený na satiře a humoru černějším než noc. (Leonora)

(více)

Recenze (29)

walkingdead 

všechny recenze uživatele

Sledge: "Byl jsem zrovna v obchodě, když vešli dva lupiči a ohrožovali pistolemi prodavače, tak jsem vytáhl magnum a zabil je. Pak jsem si koupil vajíčka, mlíko..." Reportérka: "Bylo to nezbytné?" Sledge: "Ano, neměl jsem už žádné jídlo." Už 1. díl naznačí, jakým směrem se bude seriál ubírat. Sledge Hammer, policajt drsnější než Drsný Harry, který problém s ostřelovačem na střeše budovy vyřeší tím, že bazukou odstřelí celý barák, nefunkční automat na pití "opraví" pistolí a vždycky nejdřív střílí a až pak se ptá. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Harry Callahan meets Frank Drebin. U mě dobrý, ale tenhle druh humoru nevyhovuje každému. Sledge Hammer občas lacině až trapně parodoval nejenom "drsnou školu", ale třeba i Mechanický Pomeranč, a je otázka jak by něco podobného mohlo fungovat dnes... ale já nevím, prostě se mi s tím pojí zábavné vzpomínky. 70% ()

Reklama

PetrPan2 

všechny recenze uživatele

"Věřte mi, já vím co dělám" uvodní hláška, každého dílu seriálu, který parodoval americkou drsnou školu humorem tak černým, že člověk, potom co si osušil slzy a uklidnil bránici, nechápavě kroutil hlavou, jak tohle mohl někdo natočit a pustit do televize. V dnešní době filmů a seriálů přeplněných různými hláškami by tento seriál nejspíš zapadl do průměru (no, do lepšího průměru), ale tehdy to byla perla a klenot seriálové tvorby. ()

Tochal 

všechny recenze uživatele

Seriál, který jsem téměř až fanaticky sledoval v nnějakých mých sedmi osmi letech. Poté jsem na něj úspěšně zapomenu, jen čas od času se mi ve snech zjevoval šílený policista se zbraní nesoucí znak kladiva... Asi to byla kravina, hodnotit ale mohu jen na základě jistě idealizovaných záchvěvů paměti - plný počet pro vzpomínky na minulost. ()

darkreider 

všechny recenze uživatele

Sledge zneškodňuje bombu v obchode. Celé mesto skanduje: Go Sledge Go, Go Sledge Go. Kapitán okrsku: Go Bomb Go! To bol seriál. Nadupaný akciou 80tych rokov a prešpikovaný humorom miestami čiernym ako uhlie. (Niektorí používajú na zbraň tlmič, Sledge používa zosilovač) [...] Don’t EVER grab my hand when I’m going for my gun! [...] Doreau, that was excessively violent and completely unnecessary. I loved it. [...] …, Hammer, on paper, you have a perfect arrest record. You have put over a thousand men behind bars. God knows if any of them are guilty of anything! They look guilty to me. [...] Hammer, you don’t seem to understand the point of my dilemma. I’ve been fighting with city hall for over two months now. They’re talking about making cutbacks! The mayor is threatening this entire department! Do you understand what I’m saying? You want me to kill the mayor? ()

Zajímavosti (2)

  • Roli bývalé ženy Sledge Hammera (David Rasche) ztvárnila skutečná Rascheho manželka Heather Lupton. (Vitason)

Reklama

Reklama